Šiaulių sporto centras "ATŽALYNAS"
Biudžetinė įstaiga, Ežero g. 70, 76244 Šiauliai, Tel./Faks. (8 41) 434 998, (8 41) 521 360. Mob. tel. +370 61603377, el. p. sportas@scatzalynas.lt Atsiskaitomoji sąskaita LT 65 7180 0000 0314 2788 AB “Šiaulių bankas” 71800
Dvikovės sporto šakos

Graikų-romėnų ir moterų imtynės

 Danutė Domikaitytė - vicečempionė pasaulinio reitingo imtynių turnyre

2018-07-30

 

Šiaulietė Stambule moterų imtynių sporto šakos atletė Danutė Domikaitytė svorio kategorijoje iki 68 kg tapo Vicečempione pasaulinio reitingo imtynių turnyre "Yasar Dogu".

Šiaulietė,2018m.Liepos 29 d. moterų imtynių sporto šakos atletė Danutė Domikaitytė svorio kategorijoje iki 68 kg .tapo Vicečempione . Stambule vykstantis pasaulinio UWW reitingo turnyras "Yasar Dogu" yra atrankinis pagal reitingą į rudenį vyksiantį pasaulio imtynių čempionatą.

Danutė Domikaitytė šiame turnyre nugalėjo Turkijos ir Vokietijos rinktinių nares,bei pateko į finalą,o finale nusileido Ukrainietei Alai Bielinskai minimaliu rezultatu 5:4, visa kova vyko taškas į tašką.

Kandidatė į Olimpines žaidynes Tokijuje imtynininkėDanutė pelno jau kelinta medalį iš eilės tokio aukšto lygmens varžybose. Rudenį Danutė Domikaitytė kovos pasaulio imtynių čempionate Budapešte(Vengrija).

Tikimės, kad Danutei pavyks optimaliai išlaikyti fizinę formą ir puikiai pasirodyti Vengrijoje,o kitoms komandos draugėms dasivyti vis stiprėjančią Lietuvos imtynininkę. Moterų imtynių rinktinę treniruoja Tatsiana Bokchan, Andrius Stočkus ir Aivaras Kaselis.


info:  www.etaplius.lt

 „Grand prix” 2018 moterų imtynių turnyre Madride Danutė Domikaitytė laimėjo bronzos medalį!

2018-07-16

 

Dėl bronzos Danutė įveikė Kanados imtynininkę Di Bacco Olivia.
Kitai mūsų šalies imtynininkei Kamilei Gaučaitei nepavyko kovoje dėl bronzos palaužti Norvegijos atletės Fidje Signe Marie, jai atiteko penktoji vieta!

Kitos imtynininkės kovas baigė puikiai, kovojo Auksė Rutkauskaitė iki 55kg ir Korelija Zaicevaitė iki 57kg. Po turnyro LR rinktinė lieka tarptautinėje treniruočių stovykloje su geriausiomis pasaulio rinktinėmis ruoštis pasaulio čempionatui

  LR moterų rinktinės treneris Aivaras Kaselis
 

Imtynininkė D. Domikaitytė - Šiaurės Europos šalių čempionato nugalėtoja

2018-05-21Danutė Domikaitytė (1 vieta)
Giedrė Blekaitytė (3 vieta)

Švedijoje vykusiame Šiaurės Europos (Nordic) imtynių čempionate lietuvė Danutė Domikaitytė iškovojo aukso medalį.

Ji triumfavo moterų svorio kategorijoje iki 68 kg. Finale mūsiškės 4:3 įveikė švedę Moa Nygren.

Sidabro medalius Švedijoje iškovojo Gytis Kulevičius (iki 60 kg), Martynas Nemsevičius (iki 87 kg) ir Kamilė Gaučaitė. Bronzos apdovanojimais džiaugėsi Romas Fridrikas (iki 97 kg), Viktorija Augustauskaitė (iki 57 kg), Kornelija Zaicevaitė (iki 59 kg) ir Giedrė Blekaitytė (62 kg).

Moterų komandų įskaitoje Lietuvos rinktinė užėmė trečiąją vietą, o vyrų įskaitoje lietuviai su estas pasidalino 5-6 pozicijas.

Info: www.etaplius.lt
Tarptautinis graikų ir romėnų imtynių turnyras 

 

2018-05-09

Klaipėda.Tarptautinis imtyniu turnyras! Šiaulių sporto mokyklos "Atžalynas" imtynininkas Tadas Vilčiauskas laimejo 5 kovas ir tapo čempionu. Aurelijus Baranauskas įveikes keletą varžovų iškovojo trečiąją vieta!!! Sveikinimai !!!
Danutė Domikaitytė Europos imtynių čempionate Dagestano respublikoje – penkta

2018-05-08

 

Europos imtynių čempionate Kaspijsko mieste, Dagestano respublikoje, Rusijoje, puikiai kovojo moterų imtynių sporto šakos geriausia imtynininkė Danutė Domikaitytė.

Šiaulietė sporto mokyklos "Atžalynas" auklėtinė senojo žemyno čempionate buvo ypatingos fizinės formos. Puikius testavimo rezultatus demonstruojanti moterų imtynių sporto atstovė vyko į imtynių meką medalio. Jis buvo visai šalia, bet..

Pirmpjoje kovoje Danutė įveikė triskart Europos vicečempionę Ilaną Kratyš iš Izraelio, antro kėlinuko pabaigoje po efektingo metimo Danutė šventė pergalę.

Kovoje dėl išėjimo į finalą su 2017 m. Europos čempione iš Rusijos Anastasija Bratčikova Danutė laimėjo pirmąjį kėlinį 0:1, tačiau antrajame pačiame kovos pabaigoje praleido tašką ir į finalą nukeliavo Rusijos imtynininkė.

Trečioje paguodos kovoje su bulgare Hristova Georgijeva mūsų Danutė Domikaitytė vėl šventė pergalę 2:1 ir papuolė į mažajį finalą dėl bronzos medalio su Austrijos imtynininke Martina Kuenz. Puikiai nusiteikusi šiaulietė kontroliavo visą kovą, laimėjo pirmąjį kėlinuką, tačiau pabaiga buvo nenuspėjama: austrė išstūmė Danutę už zonos ir teisėjas skyrė austrei tašką, kuris lėmė kovos baigtį. Danutė liko be medalio – penktoje vietoje.

Tačiau penktoji vieta Europos imtynių čempionate – labai aukštas rezultatas ir tikime, kad mūsų auklėtinė įrodys, ir ne kartą, savo pranašumą.

Danutę treniruoja Aivaras Kaselis ir Andrius Stočkus. Danutė yra Šiaulių universiteto studentė, baigė Šiaulių sporto gimnaziją.

www.etaplius.lt

Danutė Domikaitytė Europos imtynių čempionate užėmė penktą vietą

2018-05-03

Kaspijske (Rusija) vykstančiame Europos imtynių čempionate mažajame finale dėl bronzos medalio kovojusi Danutė Domikaitytė (68 kg) minimaliu rezultatu 1:2 nusileido austrei Martinai Kuenz ir užėmė penktą vietą.

www.imtynes.lt

 


Šiaulių imtynininkės – čempionės

2018 m. balandžio 27 d.

Šiau­lių spor­to mo­kyk­los „At­ža­ly­nas“ spor­to sa­lė­je įvy­ko Lie­tu­vos jau­nu­čių im­ty­nių čem­pio­na­tas.

Trys Šiau­lių spor­to gim­na­zi­jos auk­lė­ti­nės ta­po Lie­tu­vos jau­nu­čių mo­te­rų im­ty­nių čem­pio­na­to nu­ga­lė­to­jo­mis: Ves­ti­na Da­ni­se­vi­čiū­tė svo­rio ka­te­go­ri­jo­je iki 50 kg, Ga­bi­ja Di­ly­tė – iki 54 kg, Gab­rie­lė Di­ly­tė – iki 63 kg. Liand­ra Ska­ru­ly­tė svo­rio ka­te­go­ri­jo­je iki 54 kg lai­mė­jo bron­zos me­da­lį, o Lu­ka Sta­ne­ly­tė svo­rio ka­te­go­ri­jo­je iki 50 kg li­ko ket­vir­ta.

Šiau­lių im­ty­ni­nin­kių ko­man­da ko­man­di­nė­je įskai­to­je ta­po nu­ga­lė­to­ja, ant­ra vie­ta ati­te­ko Kau­no at­le­tėms, tre­čia – Vil­ka­viš­kio im­ty­ni­nin­kėms.

Šiau­lie­tes tre­ni­ruo­ja Tat­sia­na Bok­han ir Gai­lu­tė Stoč­kie­nė.

Lie­tu­vos grai­kų-ro­mė­nų im­ty­nių jau­nu­čių čem­pio­na­te ne­blo­gai pa­si­ro­dė Šiau­lių spor­to mo­kyk­los „At­ža­ly­nas“ im­ty­ni­nin­kai. Tre­čią­sias vie­tas iš­ko­vo­jo Lu­kas Bom­gar­das (iki 75 kg), Ne­das Ur­bo­nas (iki 48 kg) ir Emi­lis Bal­čiū­nas (iki 48 kg). Spor­ti­nin­kus tre­ni­ruo­ja Vid­man­tas Ži­bu­tis ir To­mas Gri­cius.

 

Šiau­lių im­ty­ni­nin­kių ko­man­da ne tik pel­nė as­me­ni­nių per­ga­lių Lie­tu­vos jau­nu­čių mo­te­rų im­ty­nių čem­pio­na­te, bet ir ko­man­di­nė­je įskai­to­je ta­po nu­ga­lė­to­ja.

„Šiau­lių kraš­to“ inf.

 
Moterų imtynių turnyre Šiauliuose – devynių valstybių atletės

2018-04-06

 

Šeštadienį Šiauliuose startuoja tarptautinis moterų imtynių turnyras „Sun City Open“. Vienas šio sportinio projekto autorių moterų rinktinės treneris Aivaras Kaselis džiaugiasi, kad per tris metus renginį pavyko užauginti iki solidžių varžybų lygio.

„Derėtų priminti, kad šis turnyras yra ilgus metus rengto „Atžalyno“ turnyro savotiška tąsa. Prieš kelis metus pamatėme, kad moterų imtynės šovė į viršų, įgijo pagreiti, todėl nusprendėme vyresnėms panelėms organizuoti atskiras varžybas, vaikams ir jaunučiams paliekant tradicinę „Atžalyno“ taurę. Šiemet naujas įdirbis jau davė svarių vaisių. Dar likus savaitei iki „Sun City Open“ turnyro pradžios norą dalyvauti pareiškė virš 100 sportininkių iš Italijos, Švedijos, Baltarusijos, Rusijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Ukrainos ir Lietuvos, – pasakojo treneris. – Į Šiaulius atvyksta pajėgiausios sudėties Italijos rinktinė, labai rimta Rusijos komanda iš Sankt Peterburgo, tradiciškai stiprios Baltarusijos ir Ukrainos ekipos, kaip visada nepėsčios lenkaitės ir konkurencinėje kovoje regione nenorinčios pasiduoti latvės. Tokių komandų atvykimas į Lietuvą aiškiai pasako apie išaugusį šalies moterų imtynių lygį. Kas prieš kokius penkis-šešis metus galėjo patikėti, kad pas mus atvyks pajėgiausios moterų imtynių tradicijas turinčių Europos valstybių atletės, tarp kurių yra Europos ir pasaulio jaunių čempionato prizininkių. Ką čia ir bekalbėt, tokio lygio varžybos nepadarytų gėdos nei vienam Europos miestui“.

Paklaustas apie keliamus tikslus mūsų šalies imtynininkėms, Aivaras Kaselis kalbėjo, kad pagrindinis dėmesys bus sutelktas jauniausioms Šiaulių sporto gimnazijos auklėtinėms.

„Tokios sportininkės kaip Kamilė Gaučaitė, Auksė Rutkauskaitė, Kornelija Zaicevaitė ar Viktorija Augustauskaitė imtynių pasaulyje jau išsikovojo vietą po saule. Dabar reikia kuo aukščiau kilstelėti jų jaunesnių komandos draugių lygį. O būtent tokie turnyrai yra puiki  proga savo žiūrovų akivaizdoje pasireikšti ir įsitvirtinti tarp pajėgiausių Gabijai Dilytei, Justinai Danisevičiūtei, Inetai Dantaitei ir Eglei Valčiukaitei“, – garsiai svarstė rinktinės treneris.

Info:„Atžalyno“ sportininkai papildė medalių kraitį


2018 m. kovo 8 d.

Uk­mer­gė­je vy­ku­sia­me Lie­tu­vos jau­ni­mo ir vai­kų sam­bo čem­pio­na­te me­da­lių iš­ko­vo­jo trys Šiau­lių spor­to mo­kyk­los „At­ža­ly­nas“ auk­lė­ti­niai, tre­ni­ruo­ja­mi S. Ku­li­kaus­ko ir K. Ma­sio­nio.

Jau­nių gru­pė­je svo­rio ka­te­go­ri­jo­je per 100 ki­log­ra­mų ne­nu­ga­li­mas bu­vo Ro­kas Si­rei­kis. Taip pat auk­so me­da­liu džiau­gė­si Ug­nius Va­lan­čio­nis, rung­ty­nia­vęs svo­rio ka­te­go­ri­jo­je iki 57 ki­log­ra­mų. Tre­čio­sios vie­tos ap­do­va­no­ji­mu džiau­gė­si Pi­jus Gi­lys, ko­vo­jęs svo­rio ka­te­go­ri­jo­je iki 82 ki­log­ra­mų.

Vai­kų gru­pė­je svo­rio ka­te­go­ri­jo­je per 57 ki­log­ra­mus neį­vei­kia­ma bu­vo Lau­ra Lin­ku­tė.

Ša­kių mies­to at­vi­ro­se dziu­do moks­lei­vių pir­me­ny­bė­se pui­kiai se­kė­si R. Kaz­laus­ko ir A. Še­po­rai­čio tre­ni­ruo­ja­miems im­ty­ni­nin­kams.

Pir­mą­sias vie­tas iš­ko­vo­jo Eg­lė Nau­džiu­nai­tė (52 kg), Lau­ra Ur­bo­nai­tė (70 kg) ir Ug­nė Stul­pi­nai­tė (32 kg). Ant­ro­sios vie­tos ap­do­va­no­ji­mais džiau­gė­si Emi­li­ja Gu­žaus­kai­tė (36 kg), Kor­ne­li­ja Juo­de­ly­tė (40 kg) ir Ra­min­ta Vrub­liaus­kai­tė (63 kg). Bron­zos me­da­lius pel­nė Ai­nius Meš­kaus­kas (73 kg) ir Ro­kas Lau­rins­kis.

Pa­ne­vė­žio mies­to grai­kų-ro­mė­nų im­ty­nių vai­kų ir jau­nu­čių pir­me­ny­bė­se pen­kis me­da­lius iš­ko­vo­jo T. Gri­ciaus ir V. Ži­bu­čio auk­lė­ti­niai.

Ta­das Vil­čiaus­kas bu­vo neį­vei­kia­mas svo­rio ka­te­go­ri­jo­je iki 29 kg, ku­rio­je var­žė­si 9 da­ly­viai. Liud­vi­kas Lei­šis iš­ko­vo­jo ant­rą­ją vie­tą svo­rio ka­te­go­ri­jo­je iki 50 kg (7 da­ly­viai). Tre­čią­sias vie­tas pel­nė Ai­ro­nas Plun­gė (32 kg, 14 da­ly­vių), Au­re­li­jus Ba­ra­naus­kas ir Ma­rius Za­jaus­kas (abu – 50 kg).

Prie­nuo­se vy­ku­sia­me Lie­tu­vos grai­kų-ro­mė­nų ir mo­te­rų im­ty­nių jau­ni­mo čem­pio­na­te nu­ga­lė­to­jais ta­po Ed­ga­ras Gend­vi­lis (72 kg, 10 da­ly­vių, tre­ne­ris V. Ži­bu­tis) ir Vid­man­tė Bur­bai­tė (65 kg, 4 da­ly­vės, tre­ne­riai A. Ka­se­lis ir A. Stoč­kus).

„Šiau­lių kraš­to“ inf.
Šiaulietės imtynininkės – geriausios šalyje

2018 m. vasario 2 d.

 

Kau­ne įvy­ko 72-asis Lie­tu­vos im­ty­nių čem­pio­na­tas, su­kvie­tęs stip­riau­sius Lie­tu­vos im­ty­ni­nin­kus ir im­ty­ni­nin­kes. Iš vi­so Kau­no spor­to ha­lė­je run­gė­si 183 at­le­tai ir at­le­tės. Iš­da­ly­ti 26 me­da­lių komp­lek­tai mo­te­rų im­ty­nių, grai­kų-ro­mė­nų im­ty­nių bei lais­vų­jų im­ty­nių spor­ti­nin­kams.

Čem­pio­na­tas pa­ro­dė, kad Šiau­lių mo­te­rų im­ty­nių ko­man­da, ku­rios pa­grin­dą su­da­ro Šiau­lių spor­to gim­na­zi­jos auk­lė­ti­nės bei mies­to spor­to mo­kyk­los „At­ža­ly­nas“ at­le­tės, tam­pa vis sun­kiau įvei­kia­ma ki­tų ša­lies re­gio­nų ko­man­doms. Iš še­šių svo­rio ka­te­go­ri­jų net pen­kios Šiau­lių im­ty­ni­nin­kės ta­po čem­pio­na­to nu­ga­lė­to­jo­mis.

Toks re­zul­ta­tas jau ne­bes­te­bi­na Lie­tu­vos im­ty­nių spor­to spe­cia­lis­tų, nes Šiau­lių spor­to gim­na­zi­jos ko­man­da su­da­ro Lie­tu­vos Res­pub­li­kos mo­te­rų im­ty­nių rink­ti­nės pa­grin­dą. Da­nu­tė Do­mi­kai­ty­tė ir Gied­rė Ble­kai­ty­tė ren­gia­si To­ki­jo 2020 metų olim­pi­nėms žai­dy­nėms. Dvy­li­ka mer­gi­nų yra tarp stip­riau­sių (1–8 vie­tos) Eu­ro­pos ir pa­sau­lio įvai­raus am­žiaus ka­te­go­ri­jų im­ty­ni­nin­kių.

Lie­tu­vos čem­pio­na­to nu­ga­lė­to­jo­mis ta­po Ka­mi­lė Šer­naus­kai­tė (50 kg), Vik­to­ri­ja Au­gus­taus­kai­tė (57 kg), Gied­rė Ble­kai­ty­tė (62 kg), Da­nu­tė Do­mi­kai­ty­tė (68 kg), Ka­mi­lė Gau­čai­tė (76 kg).

Si­dab­ro me­da­lius pel­nė Emi­li­ja Su­da­ry­tė (50 kg), Lau­ra Sta­ne­ly­tė (53 kg), Auk­sė Rut­kaus­kai­tė (62 kg).

Tre­čią­ja vie­ta ten­ki­no­si Kor­ne­li­ja Zai­ce­vai­tė (62 kg) ir Vid­man­tė Bur­bai­tė (68 kg). Ine­ta Dan­tai­tė, Ka­ro­li­na Mu­šins­ky­tė bei Au­re­li­ja Kli­ma­šaus­kai­tė užė­mė penk­tą­sias vie­tas. Au­re­li­ja Kli­ma­šaus­kai­tė li­ko sep­tin­ta.

Spor­ti­nin­kes tre­ni­ruo­ja Šiau­lių spor­to gim­na­zi­jos, spor­to mo­kyk­los „At­ža­ly­nas“ ir aso­cia­ci­jos „Sau­lės mies­to at­le­ti­kos klu­bas“ tre­ne­riai Ai­va­ras Ka­se­lis, And­rius Stoč­kus, Tat­sia­na Bok­han, Gai­lu­tė Stoč­kie­nė.

Grai­kų-ro­mė­nų im­ty­nių čem­pio­na­te du šiau­lie­čiai pel­nė tre­čią­sias vie­tas: Dei­vi­das Ger­vins­kas (60 kg) ir Do­mi­ny­kas Juk­na (77 kg). Tre­ne­ris Vid­man­tas Ži­bu­tis.

Net­rū­ko me­da­lių lais­vų­jų im­ty­nių var­žy­bo­se. Nu­ga­lė­to­jais ta­po Gy­tis Jo­vai­ša (70 kg), Gvi­das Jo­vai­ša (57 kg) ir Va­di­mas Ba­buš­ki­nas (74 kg). Ant­rą­ją vie­tą pel­nė Sva­jū­nas Ša­kys (65 kg), tre­čią­sias – Ug­nius Si­ma­naus­kis (74 kg) ir Dei­vi­das Pe­čiu­lis (65 kg). Spor­ti­nin­kus tre­ni­ruo­ja Re­na­tas Di­jo­kas.

 

Šiau­lių mo­te­rų im­ty­nių ko­man­da, ku­rios pa­grin­dą su­da­ro Šau­lių spor­to gim­na­zi­jos auk­lė­ti­nės bei mies­to spor­to mo­kyk­los „At­ža­ly­nas“ at­le­tės, tam­pa vis sun­kiau įvei­kia­ma ki­tų ša­lies re­gio­nų ko­man­doms. Tai įro­dė ir Lie­tu­vos čem­pio­na­te.  

  

 „Šiau­lių kraš­to“ inf.
Šiaulių imtynininkių laimėjimai Lietuvos čempionate

2018-01-24

Šių metų trečiąjį sausio savaitgalį Kaune įvyko 72-asis Lietuvos imtynių čempionatas. Laikinoji sostinė sukvietė stipriausius Lietuvos imtynininkus ir imtynininkes išsiaiškinti šių metų stipriausius atletus suaugusiųjų kategorijoje. Iš viso Kauno sporto halėje rungėsi 183 atletai ir atletės. Išdalinti 26 medalių komplektai moterų imtynių, Graikų-romėnų imtynių bei tarp laisvųjų imtynių sportininkų.

Šiauliai nuo seno garsėjo giliomis imtynių tradicijomis, tačiau bėgant metams vyrų dominavimą vis labiau perima moterys. Jau eilę metų mūsų miesto sportininkės namo parveža ne tik Lietuvos, bet ir Europos bei pasaulio čempionatų apdovanojimus. Šių metų Lietuvos imtynių čempionatas parodė, kad Šiaulių moterų imtynių komanda, kurios pagrindą sudaro Šiaulių sporto gimnazijos auklėtinės bei miesto sporto mokyklos „Atžalynas“ atletės, tampa vis sunkiau įveikiama kitų šalies regionų komandoms. Iš šešių svorio kategorijų net penkios mūsų miesto imtynininkės tapo čempionato nugalėtojomis. Toks rezultatas jau nebestebina Lietuvos imtynių sporto specialistų, nes Šiaulių sporto gimnazijos komanda sudaro Lietuvos Respublikos moterų imtynių rinktinės pagrindą. Danutė Domikaitytė ir Giedrė Blekaitytė rengiasi Tokijo 2020 olimpinėms žaidynėms. Dvylika merginų yra tarp stipriausių (1–8 vietos) Europos ir pasaulio įvairaus amžiaus kategorijų imtynininkių.

Lietuvos čempionato nugalėtojomis tapo Kamilė Šernauskaitė (50 kg.), Viktorija Augustauskaitė (57 kg.), Giedrė Blekaitytė (62 kg.), Danutė Domikaitytė (68 kg.), Kamilė Gaučaitė (76 kg.). Sidabro medalius pelnė Emilija Sudarytė (50 kg.), Laura Stanelytė (53 kg.), Auksė Rutkauskaitė (62 kg.). Trečiąja vieta tenkinosi Kornelija Zaicevaitė (62 kg.) ir Vidmantė Burbaitė (68 kg.). Ineta Dantaitė, Karolina Mušinskytė bei Aurelija Klimašauskaitė užėmė penktąsias vietas. Aurelija Klimašauskaitė liko septinta.

Sportininkes treniruoja Šiaulių sporto gimnazijos, sporto mokyklos „Atžalynas“ ir Asociacijos „Saulės miesto atletikos klubas“ treneriai: Aivaras Kaselis, Andrius Stočkus, Tatjana Bokhan, Gailutė Stočkienė.

Info   www.snaujienos.lt

Treneris Aivaras Kaselis: pavyko Danutę grąžinti iš kosmoso

2017-11-26

Po Danutės Domikaitytės pergalės mažąjame finale prieš  Divyą Kakran iš Indijos džiaugsmo neslėpė treneris Aivaras Kaselis. Būta dėl ko. Prieš tris metus Zagrebe vykusiame pasaulio jaunimo čempionate  Danutė taip pat iškovojo bronzos medalį. Vėliau košmariškas laikotarpis, būdingas daugeliui jaunų imtynininkų. Perėjimas į suaugusių grupę girgždėjo, tiesiog trūko pergalių. Natūralu, kad  pergalių badas pakerta pasitikėjimą, o vinį į motyvaciją galimai įkalė paskutinėmis sekundėmis pralaimėtas norvegei Signe Marie Store lemiamas atrankos į Rio susitikimas.

„Buvo labai sunkus periodas. Prarastas kontaktas. Matau, kad jos mintys ne treniruočių ar varžybų salėse, o kažkur kosmose. Rankos sviro, bet su treneriu Andriumi Stočkumi vis ieškojome būdų, kaip susigrąžinti talentingą auklėtinę. Dabar matome pastangų rezultatą – Danutė grįžo į būseną, kuri neša medalius“, – apie sudėtingą laikotarpį kalbėjo treneris A.Kaselis.

 

 

 
Prieš pasaulio čempionatą Danutė su dar keliomis komandos draugėmis plušėjo treniruočių stovykloje Baltarusijoje. „Šiom varžyboms ruošėmės itin atsakingai. Stovyklavom su Baltarusijos ir Prancūzijos rinktinėmis. Danutės treniruočių partnerė buvo Lenkijoje čempionės titulą iškovojusi prancūzė Koumba Selene Fanta Larroque. Pasiruošimo rezultatas ant Danutės kaklo“, – šypsosi treneris.

Paprašytas pakomentuoti auklėtinės dvikovas, treneris išskyrė dvikovas su Azijos imtynininkėmis. Tuo tarpu švari pergalė prieš austrę Kuenz trenerio nenustebino. „Jau sakiau, Danutės kūnas paruoštas gerai, o pergalės su tokio, kaip austrė Kuenz lygio varžovėmis strigo visai dėl kitų dalykų. Man tikras iššūkis buvo Danutės susitikimai su japone ir inde. Matėm, kiek nedaug tetrūko iki staigmenos, kuomet Danutė ritosi su Japonijos atlete. Indė Kakran taip pat ne saldainiukas. Kas domisi imtynėmis ir netingi, gali panaršyti internetą. Ten pilna reportažų, interviu, pasakojimų ir filmų apie kylančią Indijos imtynių žvaigždę. Ji nuo mažumės treniruojasi su vyrais, dalyvauja nacionalinėse tradicinėse varžybose kušti, kurios vyksta ant smėlio stebint dešimtims tūkstančių žiūrovų. Ši pana parteryje gali permesti vos pirštą prigavusi. Todėl kai kuriose vietose nepasidavėm provokacijoms, neskubėjom, nerizikavom, laukėme tinkamo momento“, – lemiamos kovos niuansus atskleidė A.Kaselis.

www.imtynes.lt

 

 

Ant bangos: kovoje dėl pasaulio bronzos Danutė Domikaitytė palaužė Azijos vicečempionę iš Indijos!

2017-11-25

 Ypatingai gerą sportinę formą demonstruojanti Danutė Domikaitytė (69 kg) padovanojo šventę šalies imtynių gerbėjams. Lemiamoje pasaulio imtynių iki 23 metų čempionato kovoje dėl bronzos medalio trenerių Aivaro Kaselio ir Andriaus Stočkaus auklėtinė rezultatu 4:2 įveikė Divyą Kakran iš Indijos ir užėmė trečią vietą.

 

  Pirmame kėlinuke varžovės pasikeitė sėkmingomis atakomis. Nepaisant lygaus rezultato, Danutės persvara nekėlė abejonių. Aišku buvo, kad varžovės pagrindinis ginklas – staigūs praėjimai į kojas. Tačiau Danutė šių metų Azijos vicečempionei (indė čempionate pralaimėjo tik olimpinei čempionei Sarai Dosho iš Japonijos) sumaniai statė gynybines užtvaras ir efektingai vargino darbu rankomis. Indės atakos kaskart lėtėjo, o Danutės presingas, atvirkščiai, didėjo. Ketvirtos dvikovos minutės pabaigoje Danutė prigavo varžovę parteryje ir, galima sakyti, padėjo tašką šiame susitikime – patekusi į spąstus Divya Kakran mėgino išsilaisvinti iš lietuvės gniaužtų ir iki finalinės sirenos blaškėsi ant nugaros. 

 Apie rimtus ketinimus Danutė prabilo Bydgoščiuje (Lenkija) vykstančio čempionato rytinėje sesijoje. Jau aštuntfinalio dvikovoje Danutė Domikaitytė vos nesukūrė stebuklo. Pajėgiausia Lietuvos imtynininkė virš penkių minučių pirmavo prieš japonę Naruhą Matsuyuki ir tik likus vos 40 sekundžių iki dvikovos pabaigos praleido žemą japonės ataką.

Pastaraisiais metais japonės šluote šluoja aukso medalius visuose be išimties turnyruose, o Tekančios Saulės šalies imtynių federacija garsiai trimituoja apie absoliutų imtynininkių triumfą Tokijo olimpinėse žaidynėse. Lenkijoje japonės iškovojo teisę grumtis septyniuose finaluose iš aštuonių, o po pirmos moterų imtynių turnyro dienos jų kraitėje buvo keturi aukso apdovanojimai iš tiek pat galimų.

Viena vertus, jokia gėda pralaimėti elitinei atletei gražioje dramatiškoje kovoje. Kovoje, kurioje pamatėme tikrą Danutę, kurioje, retas atvejis, japonė buvo nubausta efektingu suktuku ir kovoje, kurioje, net ir neįgudęs žiūrovas nesunkiai galėjo įžvelgti aiškų imtynininkės braižą. Krito į akis žemesnė stovėsena bei atidi varžovės rankų kontrolė. Teisėjai taip pat patvirtino įžvalgas dėl Danutės aktyvumo – kovojusi pirmu numeriu ji sulaukė arbitrų palankumo, kurie nubaudė japonę už pasyvumą.  Šį kartą Danutė be priekaištų laikėsi trenerių plano, o nelemtą pralaimėjimą galima pateisinti tik momentiniu atsipalaidavimu

 

Be abejo, apmaudu dėl išsprūdusios pergalės, kuri penkias minutes kvėpavo Danutei į pakaušį, ir galėjo papuošti lietuvės sportinę biografiją. Vėlgi, Danutė įsitikino, kad kovoti galima sušiais bei jūrų dumbliais mintančiais antžmogiais, pamatė, kad ir japonės skraido ne tik prabangių kompanijų lėktuvais, bet, jei vežėjas gerai pasistengia, nesidrovi paskraidyti ir virš Bydgoščio Artego arenoje patiestų kilimų.

Tokios kovos turėtų grūdinti sportininkę ir suteikti papildomo pasitikėjimo savo jėgomis. Šiandien gera proga tą palinkėti.

Lyg atsidėkodama už gražią kovą, kituose etapuose Naruha Matsuyuki nugalėjo austrę Martiną Kuenz bei Divya Kakran iš Indijos ir padovanojo Danutei kelialapį į paguodos turnyrą.

Paguodoje įelektrinta Danutė dominavo imtyje su Kuenz, o savo pranašumą įrodė antrame kėlinuke, kuomet varžovę paguldė ant menčių.

Mažasis finalas, kaip jau rašyta, aiškus – Danutė Domikaitytė – Divya Kakran (IND) 4:2.

Svoryje kovojo 18 imtynininkių.info  
www.imtynes.lt

 

Imtynininkė Danutė Domikaitytė pasaulio čempionate kovos dėl bronzos!

2017-11-24

Bydgoščiuje (Lenkija) vykstančiame pasaulio iki 23 metų imtynių čempionate stebuklo vos nesukūrė Danutė Domikaitytė (69 kg). Pajėgiausia Lietuvos imtynininkė virš penkių minučių pirmavo prieš japonę Naruhą Matsuyuki ir tik likus vos 40 sekundžių iki dvikovos pabaigos praleido žemą japonės ataką.

Pastaraisiais metais japonės šluote šluoja aukso medalius visuose be išimties turnyruose, o Tekančios Saulės šalies imtynių federacija garsiai trimituoja apie absoliutų imtynininkių triumfą Tokijo olimpinėse žaidynėse. Lenkijoje japonės iškovojo teisę grumtis septyniuose finaluose iš aštuonių, o po pirmos moterų imtynių turnyro dienos jų kraitėje buvo keturi aukso apdovanojimai iš tiek pat galimų.

Viena vertus, jokia gėda pralaimėti elitinei atletei gražioje dramatiškoje kovoje. Kovoje, kurioje pamatėme tikrą Danutę, kurioje, retas atvejis, japonė buvo nubausta efektingu suktuku ir kovoje, kurioje, net ir neįgudęs žiūrovas nesunkiai galėjo įžvelgti aiškų imtynininkės braižą. Krito į akis žemesnė stovėsena bei atidi varžovės rankų kontrolė. Teisėjai taip pat patvirtino įžvalgas dėl Danutės aktyvumo – kovojusi pirmu numeriu ji sulaukė arbitrų palankumo, kurie nubaudė japonę už kovos vengimą.  Šį kartą Danutė be priekaištų laikėsi trenerių plano, o nelemtą pralaimėjimą galima pateisinti tik momentiniu atsipalaidavimu.

Be abejo, apmaudu dėl išsprūdusios pergalės, kuri penkias minutes kvėpavo Danutei į pakaušį, ir galėjo papuošti lietuvės sportinę biografiją. Vėlgi, Danutė įsitikino, kad kovoti galima sušiais bei jūrų dumbliais mintančiais antžmogiais, pamatė, kad ir japonės skraido ne tik prabangių kompanijų lėktuvais, bet, jei vežėjas gerai pasistengia, nesidrovi paskraidyti ir virš Bydgoščio Artego arenoje patiestų kilimų.

Tokios kovos turėtų grūdinti sportininkę ir suteikti papildomo pasitikėjimo savo jėgomis. Šiandien gera proga tą palinkėti.

Lyg atsidėkodama už gražią dvikovą, kituose etapuose Naruha Matsuyuki nugalėjo austrę Martiną Kuenz bei Divya Kakran iš Indijos ir padovanojo Danutei kelialapį į paguodos turnyrą.

Paguodoje įelektrinta Danutė dominavo imtyje su Kuenz, o savo pranašumą įrodė antrame kėlinuke, kuomet varžovę paguldė ant menčių.

Dabar laukia akistata dėl bronzos su jau minėta Divya Kakran.

www.imtynes.lt

 

 

Atžalynas Open 2017

2017-11-20Savaitgalį (2017 11 17-19 ) Šiauliuose vyko tradicinis tarptautinis graikų-romėnų imtynių “Atžalynas Open 2017" turnyras. Jame jėgas išmėgino per 170 dalyvių iš 5 šalių.

 

Pasak trenerio Vidmanto Žibučio, džiugina tai, jog patys mažiausieji sportininkai sparčiai tobulėja neatsilikdami nuo vyresniųjų kovose dėl medalių. Varžybose netrūko įnirtingų kovų. Sencacija tapo sporto mokyklos "Atžalynas" sportininkas Edgaras Gendvilis svorio kategorijoje iki 69 kilogramų. Užtikrintai įveikęs pajėgius Ukrainos jaunių rinktinės narius, jis finale susitiko savo amžiną varžovą ir konkurentą ant imtynių kilimo Gedą Milašauską, kuris sportinį kelią pradėjo pas trenerį Alvydą Tylenį Kuršėnuose. Po įnirtingos kovos laimėjo Edgaras, kuriam kelis kartus iš eilės Lietuvos čempionatuose tekdavo pripažinti Gedo pranašumą. “Konkurencija skatina tobulėti abu sportininkus”, - reziumavo Edgaro treneris Vidmantas. Žibutis.

Čempionais tapo Edgaras Gendvilis svorio kategorijoje iki 69 kg, Dominykas Jukna svorio kategorijoje iki 76 kg, Rokas ? svorio kategorijoje iki 100kg. Antrąsias vietas pelnė Liudvikas Leišis svorio kategorijoje iki 42 kg ? Paulauskas svorio kategorijoje iki 46kg. Gedas Milašauskas 69kg.Treti tapo Tadas Vilčiauskas svorio kategorijoje iki 27 kilogramų, Aironas Plungė sv.orio kategorijoje iki 32 kilogramų, Daivaras Jagučianskas sv.kat. iki 34k kg. Karolis Žutautas sv.kat. iki 42kg. Marius Zajauskas sv.kat. iki 50kg. Deividas Gervinskas sv.kat.iki 58kg. Lukas Bomgardas sv.kat.iki 85kg.

Sportininkai atstovauja Šiaulių sporto mokyklai “Atžalynas" ir Šiaulių sporto gimnazijai.  Sportininkus treniruoja Vidmantas Žibutis  Laimutis Adomaitis Ir Tomas Gricius.

Šiaulių m.graikų-romėnų imtynių bendruomenė  dekoja visiems draugams, rėmėjams  bei žiūrovams prisidėjusiems prie sklandaus renginio organizavimo
(pirma eilė G.Paulauskas,L.Leišis, K.Žutautas, D.Jagučianskas, T.Vilčiauskas, A.Plungė, M.Zajauskas.Antra eilė-Tr.T.Gricius, D.Gervinskas, L.Bomgardas, 
D.Jukna, R.Jankus, E.Gendvilis, Tr. V. Žibutis.)


treneris Tomas Gricius 

 


 

K.Gaučaitei – jaunių varžybų „sidabras“

 
Dormagene vykusiame Vokietijos Grand Prix moterų imtynių turnyre Danutė Domikaitytė užėmė trečią vietą. Šiaulių sporto mokyklos “Atžalynas” auklėtinė burtų valia kovas pradėjo nuo ketvirtfinalio, kur rezultatu 0:7 pralaimėjo būsimai nugalėtojai Olivijai Dibacco iš Kanados.

Paguodos kovose, dėl bronzos medalio Danutė nepaliko vilčių norvegei Heddai Strand (10:0).

Svoryje iki 60 kilogramų Giedrė Blekaitytė lygioje imtyje nusileido lenkei Agnieszkai Krol ir liko aštuntoje vietoje (10 dalyvių).

Tarp suaugusių tokio aukšto rango varžybose debiutavusi Kornelija Zaicevaitė pralaimėjo dvi kovas ir liko tryliktoje vietoje..

Moterų turnyre galynėjosi 98 imtynininkės.

“Visos panelės kovojo gerai, pamatėme klaidas, taisysime. Danutės varžovė kanadietė iš esmės nieko neparodė, bet dirbo kaip traktorius, lipo ant galvos ir rinko po tašką už išstūmimą. Giedrė perėjo į lengvesnę svorio kategoriją, jai reikia laiko adaptuotis naujoje aplinkoje, o šiemet septyniolikos sulaukusi Kornelija taip pat „žvalgosi“ po naują suaugusių imtynių pasaulį. Iš jos tikrai nieko nereikalaujam, tik tikimės, kad pastaruoju metu gan brandžias imtynes rodančiai panelei kovos su pasaulinio lygio varžovėmis pravers šiemet vyksiančiuose pasaulio ir Europos jaunimo čempionatuose“, – savo auklėtinių pasirodymą komandavo treneris Aivaras Kaselis.

Jaunių turnyre arti triumfo buvo Kamilė Gaučaitė (70 kg), tačiau prieš finalinę kova apšilimą jį traumavo ranką ir imtį dėl aukso medalio pralaimėjo rusei Alionai Timofejevai. Dormagene Šiaulių sporto gimnazijos auklėtinė ant menčių paguldė vokietę Frances Liohnhardt, švedę Julią Fridlund ir argentinietę Lindą Machucą, o kazachę Inkarą Žanatajevą aiškia persvara įveikė per 50 sekundžių. Svoryje kovojo 11 merginų.

Kitų sportininkių rezultatai: Auksė Rutkauskaitė (65 kg, 17 dalyvių) 11-ta vieta, Viktorija Augustauskaitė (56 kg, 19 dal.) – 11 vieta, Emilija Sudarytė (46 kg, 16 dal.) – 13 vieta, Ineta Dantaitė (60 kg, 16 dal.) – 15 vieta. Sportininkes treniruoja treneriai A.Kaselis ir A.Stočkus

Jaunių turnyre kovojo 127 sportininkės.

Treneris Aivaras Kaselis
 

Šiaulietės grįžo su Baltarusijos sporto meistrių vardais

 

2017 m. gegužės 31 d.

 

Gar­di­ne, Bal­ta­ru­si­jo­je, vy­ko tra­di­ci­nis Tarp­tau­ti­nis im­ty­nių tur­ny­ras, šven­čian­tis 50 me­tų ju­bi­lie­jų. Pel­niu­siems pir­mas ir ant­ras vie­tas šia­me tur­ny­re su­tei­kia­mas Bal­ta­ru­si­jos res­pub­li­kos spor­to meist­ro var­das.

Tur­ny­re ko­vo­jo ir Lie­tu­vos im­ty­ni­nin­kės. Pui­kiai se­kė­si Šiau­lių spor­to mo­kyk­los „At­ža­ly­nas“ ir Šiau­lių spor­to gim­na­zi­jos auk­lė­ti­nėms. Čem­pio­nė­mis ta­po Da­nu­tė Do­mi­kai­ty­tė (svo­rio ka­te­go­ri­ja iki 69 kg) ir Kor­ne­li­ja Zai­ce­vai­tė (iki 60 kg). Bron­zos me­da­lius iš­ko­vo­jo Ka­ro­li­na Mu­šins­ky­tė (iki 55 kg) ir Au­re­li­ja Kli­ma­šaus­kai­tė (iki 60 kg).

 

 

Šiau­lių spor­to gim­na­zi­jos ir spor­to mo­kyk­los „At­ža­ly­nas“ auk­lė­ti­nės (iš kai­rės) Ka­ro­li­na Mu­šins­ky­tė, Kor­ne­li­ja Zai­ce­vai­tė, Da­nu­tė Do­mi­kai­ty­tė ir Au­re­li­ja Kli­ma­šaus­kai­tė Gar­di­ne vy­ku­sia­me tarp­tau­ti­nia­me tur­ny­re pel­nė pri­zi­nes vie­tas.

Info “Šiaulių kraštas”
Tarptautinis tradicinis moterų imtynių turnyras "SUN CITY OPEN" 2017 ir mokomoji treniruočių stovykla

2017-03-21

Šiame turnyre jau tapusiame tradicija susirenka merinos iš Baltarusijos, Lenkijos ,Ukrainos,Estijos,Latvijos ,Rusijos ,Lietuvos ir šiemet išvydome Čekijos moterų imtynių mokyklos auklėtines.Beje čekė nugalėjo vienoje gausiausiai susirinkusių dalyvių svorio kategorijoje iki 56 kg kur kovojo 12 dalyvių. Viso varžybose kovojo  virš 80 jaunių amžiaus imtynininkių iki 17 metų. Lietuvaitėms namuose kovoti buvo net sunkiau, nes jaudulys buvo didesnis nei pasaulio čempionate ,paslaptį atskleidė viena Šiaulių sporto gimnazijos imtynininkių. Aplink daug atėjusių pamatyti varžybų darugų,mokytojų,klasės auklėtojų ,didelis burys mergaičių tėvų stebėjo turnyrą ,taigi suklysti  buvo nevalia. Pats turnyras pasižymėjo nauju formatu. Viso turnyro metu dalyvės buvo palaikomos muzikos fonu, atidarymą vainikavo grupės "Inkognito" profesionalus pasirodymas, trumpas pasveikinimas be užsitęsenčių kalbų ir apdovanojimas po varžybų už pasiektas vietas puikiais medaliais ant kurio buvo matyti viskas ką norėta pabrėžti, apdovanotos geriausios trys turnyro imtynininkės. Jomis tapo Auksė Rutkauskaitė-Lietuva ,Anna Michalkova -Čekija ir Hanna Vorobjova-Baltarusija .O pagal svorio kategorijas čempionėmis tapo iki 38 kg Guoda Vilčauskaitė-Lietuva,iki 40kg.Gabija  Lukošiūtė -Lietuva,iki 43 kg.Vestina Danisevičiūtė,iki 46 kg.Viktorija Apolonik -Baltarusija,iki49 kg.Viktorija Varakina-Baltarusija,iki 52 kg.Hanna Vorobjova, iki 56kg.Anna Michalkova Čekija,iki 60 kg.Ineta Dantaitė-Lietuva,iki 65 kg. Auksė Rutkauskaitė, iki 70 kg. Kamilė Gaučaitė- Lietuva. Pasibaigus turnyrui nuo pirmadienio visą savaitę Šiauliuose vyks  tarptautinė mokomoji imtynių treniruočių stovykla kurią organizuoja Lietuvos imtynių federacija,Šiaulių sporto gimnazija,Šiaulių  sporto mokykla " Atžalynas,bei asociacija "Saulės miesto atletikos klubas. Stovykloje treniruojasi  septyniasdešimt imtynininkių iš penkių šalių imtynininkės "Saulės mieste "viešės visą savaitę. 

 Treneris Aivaras Kaselis
Tarptautinis "Sun City Open" moterų imtynių turnyras

2017-03-18

Sporto mokyklos "Atžalynas" imtynių salėje vyko tarptautinis turnyras. 
Apdovanojimo akimirkos:
Danutės Domikaitytės kovos Švedijoje atgaivino prisiminimus apie pirmuosius Lietuvos imtynių žingsnius tarptautinėje arenoje

 

2017-02-23

Imtynininkė Danutė Domikaitytė užėmė penktą vietą prestižiniame moterų imtynių turnyre „Klippan Lady Open“. Švedijoje aukšto lygio turnyre debiutavusi lietuvė įveikė dvi varžoves, tačiau tiek pat kartų teko pripažinti priešininkių pranašumą ir liko per žingsnį nuo pjedestalo.

Aštuntfinalyje Šiaulių universiteto trečio kurso studentė rezultatu 13:2 įveikė norvegę Heddą Haug Strand, tačiau kiteme etape nusileido būsimai turnyro nugalėtojai pasaulio ir Europos jaunimo čempionei Koumbai Larroque iš Prancūzijos (0:7). Paguodos turnyre būsimoji kūno kultūros ir sporto vadybos specialistė 5:0 nugalėjo lenkę Patrycją Perką (5:0), bet imtyje dėl bronzos medalio nusileido Azijos jaunių čempionei Naruhai Matsuyuki iš Japonijos (1:7).

„Tai labai rimtas turnyras. Žinant, kad jame dalyvauja japonės, kurios išskyrus savo namų arenų į turnyrus užsienyje vyksta tik tris kartus – į Švediją, Kanadą ir Rusiją, parodo kad imtynių madas diktuojančios atletės vertina varžybas Klippane. Švedijoje rungėsi atnaujintos įvairių šalių rinktinės. Galima drąsiai sakyti, kad šiomis varžybomis startavo pasiruošimas Tokijo olimpinėms žaidynėms. Manu, kad debiutas Danutei buvo sėkmingas. Ji tarp 17 merginų liko penkta. Svarbu, kad ji pasistumdė su labai stipriomis varžovėmis, ypač su prancūze ir japone. Ši patirtis tikrai pravers ateityje“, – kalbėjo moterų imtynių rinktinės treneris Andrius Stočkus.

Šalies moterų komandai tai buvo pirma išvyko į Klippaną, tačiau nė dešimties tūkstančių gyventojų neturintis miestelis gerai pažįstamas graikų-romėnų imtynių rinktinei. Prieš 26 metus ne pilnos sudėties komanda leidosi į varžybas Klippane. Lietuvos atletų išvyka į turnyrą Švedijoje buvo ypatinga – tai buvo mūsų šalies imtynininkų debiutas tarptautinėje arenoje po Nepriklausomybės atkūrimo pripažinimo. Tą kartą varžybose dalyvavo Ruslanas Vartanovas, Remigijus Šukevičius, Remigijus Gustas, Alfredas Milevskis ir Viačeslavas Fiodorovas, o sportininkams dirigavo rytoj septyniasdešimtmetį švęsiantis treneris Eduardas Fainšteinas.

„1991-aisiais situacija buvo visai bloga, nes po sausio 11 dienos vietoj rublių buvo įvesti bendrieji talonai “vagnorkės”. Valiutos nebuvo, vienintelė galimybė pasikeisti pinigus – prie geležinkelio stoties veikusioje keitykloje. Ten irgi ne visada turėjo mums reikalingų Vokietijos markių, Švedijos kronų ir kitų pinigų. Todėl gelbėjo privatūs rėmėjai: Edmundas Armoška, Andrejus Gribojedovas, Aleksas Olekas, Rimas Bagdonas, Stanislovas Ragaišis, federacijos prezidentas Kazimieras Miniotas. Rėmėjų pagalba pavyko antrą kartą paeiliui išvykti į Klippaną. Varžybos vyko po tragiškų sausio įvykių. Andrejus Gribojedovas buvo viename traukinio kupė su Valentinu Mizgaičiu.  Jis į Švediją vežė vaizdo kasetę, kurioje buvo užfiksuoti filmuoti sausio 13 dienos įvykiai. Baltarusijos-Lenkijos pasienyje Gardine traukiniu vykusią mūsų delegaciją kruopščiai iškratė sovietų pasieniečiai. Krepšiai buvo išversti, o po pagalve gulėjusios kasetės pasieniečiai nerado. Sportininkai atvyko į Berlyną, iš Berlyno traukiniu pasuko į Kopenhagą, keltu iki Malmės, apie 80 kilometrų autobusų iki Klippano ir jau kitą dieną vaizdo įrašą stebėjo imtynių turnyro dalyviai. Taip plito po pasaulį tiesa apie kruvinus ir tragiškus įvykius kovojant dėl mūsų šalies Nepriklausomybės. Toks buvo Lietuvos imtynių debiutas tarptautinėje arenoje“, – ketvirčio amžiaus senumo įvykius prisimena tuometinis Lietuvos imtynių federacijos generalinis sekretorius Vladas Miškinis.

 

www.imtynes.lt
2017 m. LR suaugusiųjų moterų imtynių čempionatas

 

1. Deimantė Butavičiūtė  58kg. 1vieta, (5 dalyvės)

2.Valdonė Burkytė 60kg. 3vieta ,(7 dalyvės)

3. Kristina Domikaitytė 55kg. 1 vieta, (8 dalyvės)

4.Karolina Latožaitė 60 kg.3 vieta, (7 dalyvės)

 Treneris Aivaras Kaselis

Imtynininkės susižėrė krūvą medalių

 

2016 m. lapkričio 10 d.

 

Anykš­čiuo­se vy­ko Lie­tu­vos mo­te­rų im­ty­nių vai­kų-jau­nu­čių pir­me­ny­bės ir tarp­tau­ti­nis tur­ny­ras, skir­tas Anykš­čių im­ty­nių 60-me­čiui pa­žy­mė­ti.

Ga­ly­nė­jo­si 72 spor­ti­nin­kės iš Vil­niaus, Kau­no, Šiau­lių, Vil­ka­viš­kio, Ku­piš­kio, Daug­pi­lio (Lat­vi­ja) ir Anykš­čių.

Šiau­lių spor­to gim­na­zi­jos auk­lė­ti­nės, tre­ni­ruo­ja­mos Ai­va­ro Ka­se­lio, pir­me­ny­bė­se lai­mė­jo dvy­li­ka me­da­lių.

Lie­tu­vos pir­me­ny­bė­se svo­rio ka­te­go­ri­jo­je iki 44 ki­log­ra­mų (4 da­ly­vės) nu­ga­lė­to­ja ta­po Ves­ti­na Da­ne­se­vi­čiū­tė. Svo­rio ka­te­go­ri­jo­je iki 49 kg (6 da­ly­vės) auk­so me­da­lį iš­ko­vo­jo Ga­bi­ja Di­ly­tė, ant­rą­ją – Emi­li­ja Su­da­ry­tė, tre­čią­ją – Sa­man­ta Pan­ta­lai­ty­tė. Svo­rio ka­te­go­ri­jo­je iki 52 kg var­žė­si tik Spor­to gim­na­zi­jos auk­lė­ti­nės: pir­mą­ją vie­tą lai­mė­jo Lau­ra Sta­ne­ly­tė, ant­rą­ją – Ne­rin­ga Pa­ru­ty­tė, tre­čią­ją – Ka­mi­lė Šer­naus­kai­tė.

Vi­sas pri­zi­nes vie­tas gim­na­zis­tės iš­ko­vo­jo ir svo­rio ka­te­go­ri­jo­je iki 56 kg (7 da­ly­vės). Nu­ga­lė­jo Ine­ta Dan­tai­tė, ant­rą­ją vie­tą pel­nė Ka­mi­lė Stat­ku­tė, tre­čią­ją – Gab­rie­lė Di­ly­tė.

60 kg svo­rio ka­te­go­ri­jo­je (6 da­ly­vės) auk­so me­da­lį iš­ko­vo­jo Jus­ti­na Če­ka­vi­čiū­tė, tre­čią­ją vie­tą pel­nė Au­re­li­ja Kli­ma­šaus­kai­tė.

Tarp­tau­ti­nia­me tur­ny­re svo­rio ka­te­go­ri­jo­je iki 55 kg (11 da­ly­vių) nu­ga­lė­jo Vik­to­ri­ja Au­gus­taus­kai­tė, ant­rą­ją vie­tą iš­ko­vo­jo I. Dan­tai­tė.

Svo­rio ka­te­go­ri­jo­je iki 28 kg (6 da­ly­vės) ant­rą­ją vie­tą iš­ko­vo­jo Šiau­lių spor­to mo­kyk­los „At­ža­ly­nas“ tre­ne­rės Ind­rės Bu­be­ly­tės auk­lė­ti­nė Ad­ria­na Da­ni­se­vi­čiū­tė. Ant­ros bu­vo ir Gre­ta Šim­ku­tė (31 kg) bei Guo­da Vil­čiaus­kai­tė (34 kg), tre­ni­ruo­ja­mos I. Bu­be­ly­tės ir To­mo Gri­ciaus.

Spor­to šven­tė­je pa­gerb­ti ir pa­svei­kin­ti nu­si­pel­niu­sie­ji im­ty­nių spor­tui. Šiau­lių spor­to gim­na­zi­jos ir Lie­tu­vos mo­te­rų im­ty­nių rink­ti­nės tre­ne­riui A. Ka­se­liui or­ga­ni­za­to­riai įtei­kė pri­zą už il­ga­me­tį bend­ra­dar­bia­vi­mą bei aukš­to spor­ti­nio meist­riš­ku­mo im­ty­ni­nin­kių ruo­ši­mą.

 

 

Pers­pek­ty­vi Šiau­lių spor­to gim­na­zi­jos jau­nu­čių im­ty­ni­nin­kių ko­man­da ša­lies pir­me­ny­bė­se pel­nė pri­zi­nes vie­tas.

“Šiaulių kašto” info

Imtynininkė D. Domikaitytė – turnyro Baltarusijoje nugalėtoja

 

2016-10-10

 

Gardine (Baltarusija) vykusiame tarptautiniame moterų imtynių turnyre Lietuvos atstovė Danutė Domikaitytė iškovojo aukso medalį.

Sporto mokykloje “Atžalynas” auklėtinė svorio kategorijoje iki 69 kg įveikė keturias varžoves iš Baltarusijos ir apginė pernai iškovotą šio turnyro nugalėtojos titulą.

D. Domikaitytės treneris Aivaras Kaselis džiaugėsi auklėtinės pasirodymu ir gyrė teigiamus pokyčius kovojant ant kilimo.

“Net kolegos iš užsienio atkreipė dėmesį į Danutę ir pažymėjo, kad ji sėkmingai paturtino savo techninį bagažą ir tapo universalesnė”, – kalbėjo treneris.

Turnyre dalyvavo 146 sportininkės.

Iškart po varžybų Šiaulių universiteto studentė išvyko į mokomąją treniruočių stovyklą Ukrainoje. Lvovo olimpinio rezervo sporto bazėje ji tęs pasiruošimą kitam sezonui su pajėgiausiomis Ukrainos, Baltarusijos, Vengrijos ir Lenkijos imtynininkėmis.

 

Etaplius infoŠiauliuose vyksta tarptautinė moterų imtynių stovykla

 

2016-05-28

 

Po praeitą savaitgalį Šiauliuose įvykusio tarptautinio moterų imtynių turnyro „Sun City Open“ mūsų mieste vyksta tarptautinė moterų imtynių stovykla. Šioje stovykloje Šiaulių sportininkės savo įgūdžius tobulina kartu su imtynininkėmis iš Švedijos, Baltarusijos, Latvijos ir Estijos.

Stovykloje iš viso dalyvauja 62 imtynininkės, iš kurių 42 atvykusios iš užsienio šalių.

Moterų imtynių trenerio Aivaro Kaselio teigimu, tarptautinė moterų imtynių stovykla yra dalis pasiruošimo artėjantiems Europos jaunių ir pasaulio čempionatams, tad jis džiaugiasi, kad viskas vyksta sklandžiai, merginos puikiai vykdo visus nurodymus, nėra traumų, o atvykę svečiai yra patenkinti mūsų miesto suteiktomis sąlygomis.

„Ši stovykla vyksta visą savaitę, taigi visi išsivažinėja sekmadienį. Labai džiaugiuosi, kad mūsų merginos turi galimybę treniruotis su tikrai stipriomis imtynininkėmis. Pavyzdžiui, kas liečia Švediją, tai ten vyks Europos čempionatas, be to Švedijos imtynininkės – vienos geriausių pasaulyje. Kalbant, apie Baltarusiją, tai šioje šalyje imtynių tradicijos yra labai senos, ten puikūs treneriai, kurie tikrai turi ką duoti mūsų mergaitėms bei gali pasidalinti vertinga patirtimi.

Su Baltarusija mes bendraujame jau senai, nes ši šalis nėra toli, o imtynių tradicijos pas juos labai geros. Juolab kad jų mergaitės pasaulyje irgi yra penketuke. Be to, į Šiaulius atvyko labai stipri baltarusių komanda – nacionalinė jaunimo ir jaunių rinktinė, tad jos mums kaip partnerės yra labai naudingos“, – teigė A. Kaselis.

Kalbėdamas apie Europos jaunių čempionatą, kuris prasidės liepos 15 dieną, A. Kaselis atskleidė, kad iš Šiaulių sporto gimnazijos į jį vyks 4–5 imtynininkės: „Ten vešime iki penkių mergaičių. Tačiau, kadangi dabar yra priimtos naujos taisyklės, kurios į Europos  jaunių čempionatą leidžia  statyti net dvi komandas, tai aišku, kad mums bus dar sunkiau ten imtyniauti. O taip bus todėl, kad  tokios šalys kaip Baltarusija, ar Rusija tikrai statys po du numerius, tad mums padidės konkurencija. Todėl mes ir turime treniruotis su pačiais geriausiais, kad galėtume konkuruoti Europoje ir ten siekti pergalių“, – apie artėjantį Europos jaunių čempionatą, kur varžysis ir mūsų miesto imtynininkės kalbėjo A. Kaselis.

 

 

Šiauliuose vyksta tarptautinė moterų imtynių stovykla, kurioje šiaulietės savo įgūdžius tobulina kartu su imtynininkėmis iš Švedijos, Baltarusijos, Latvijos ir Estijos. 

 

„Šiaulių naujienų“ info

Tarptautinio moterų imtynių turnyro Šiauliuose nugalėtojomis tapo V. Danisevičiūtė ir G.Dilytė

 

2016-05-20

 

Šiauliuose vykusiame tarptautiniame „Sun City Open“ moterų imtynių jaunių turnyre aukso medalius iškovojo Vestina Danisevičiūtė (38 kg) ir Gabija Dilytė (43 kg).

 Šalies moterų rinktinės treneris Aivaras Kaselis išskyrė ne tik tradicinių varžybų nugalėtojas, bet ir svoryje iki 70 kilogramų kovojusią ir antrą vietą užėmusią Kamilę Gaučaitę bei taip pat sidabrą iškovojusią Auksę Rutkauskaitę (65 kg). „Kamilė galynėjosi netausodama jėgų ir tik nežymiai nusileido pajėgiai baltarusei Anastasijai Zimenkovai. Varžovė pernai Europos kadetų čempionate užėmė penktą vietą, o šiemet tapo savo šalies čempionato nugalėtoja tarp suaugusių, todėl esu tikras, kad Kamilė išlaikė savotišką egzaminą ir, manau, dar šiemet ji galės pasiekti revanšą, – savo auklėtinės pasirodymą komentavo A.Kaselis. – Auksę nuo pirmos vietos taip pat skyrė pora taškų. Situacija ta pati, mūsiškė pralaimėjo tikrai pajėgiai baltarusei. Apskritai, kaimynai iš Baltarusijos į Šiaulius atvyko pajėgios sudėties. Jiems bepigu, nes Baltarusijoje yra apie dešimt moterų imtynių centrų, todėl treneriai dar turi palaužyti galvas, ką atrinkti į varžybas. Todėl malonu, kad merginos drąsiai ir kovojo, o varžovių aukštesnes vietas didžiąja dalimi lėmė elementari aritmetika. Mat, turnyras vyko ratų sistema, todėl buvo vertinami visi tarpusavio kovų rezultatai. Šįkart laimė šypsojosi baltarusėms.“

Be Baltarusijos ir Lietuvos komandų į Šiaulius atvyko Ukrainos, Lenkijos, Latvijos, Estijos ir Švedijos imtynininkės. Turnyre iš viso kovojo virš šimto imtynininkių.

Mūsų šalies komandos pagrindą sudarė Šiaulių sporto gimnazijos, sporto mokyklos „Atžalynas“ bei asociacijos „Saulės miesto atletikos klubo“ auklėtinės.

Po varžybų beveik 50 sportininkių iš užsienio lieka mokomojoje stovykloje Šiauliuose, kur kartu su Lietuvos atletėmis ruošis  artėjančiam Europos jaunių čempionatui.

Lietuvos sportininkių užimtos vietos „Sun City Open“ imtynių turnyre

Užimta vieta,

dalyvių skaičius

Pavardė

Vardas

Sv. kat.

Treneris

2 (9 dalyvių)

Kamilė Gaučaitė

70 kg

A.Kaselis

2 (9 dalyvių)

Auksė Rutkauskaitė

65 kg

A.Kaselis

2 (8 dalyvių)

Kornelija Zaicevaitė

60 kg

A.Kaselis

9 (9 dalyvių)

 Neringa Remeikaitė

70 kg

A.Kaselis

11 (13 dalyvių)

Viktorija Augustauskaitė

56 kg

A.Kaselis

1 (5 dalyvės)

Vestina Danisevičiūtė

38 kg

A.Kaselis, I.Bubelytė

1 (5 dalyvės)

Gabija Dilytė

43 kg

A.Kaselis, I.Bubelytė

5 (9 dalyvės)

Gabrielė Dilytė

49 kg

A.Kaselis, I.Bubelytė

3 (9 dalyvės)

Laura Stanelytė

49 kg

A.Kaselis, I.Bubelytė

5 (13 dalyvių)

Justina Čekavičiūtė

56 kg

A.Kaselis, I.Bubelytė

7 (9 dalyvės)

Karolina Mušinskytė

49 kg

A.Kaselis, I.Bubelytė

5 (10 dalyvių)

Kamilė Šernauskaitė

46 kg

A.Kaselis, I.Bubelytė

3 (13 dalyvių)

Ineta Dantaitė

52 kg

A.Kaselis, I.Bubelytė

5 (13dalyvių)

Kamilė Statkutė

52 kg

A.Kaselis, I.Bubelytė

5-8 (8 dalyvės)

Neringa Parutytė

60 kg

A.Kaselis, I.Bubelytė

5-8 (10 dalyvių)

Emilija Sudarytė

46 kg

A.Kaselis, I.Bubelytė

5-8 (8 dalyvės)

Samanta Pantelaitytė

40 kg

A.Kaselis, I.Bubelytė

5-8 (8 dalyvės)

Selma Karpenko

65 kg

A.Kaselis, I.Bubelytė

3 (5 dalyvės)

Guoda Vilčiauskaitė

38 kg

T. Gricius

 

www.imtynes.lt


Moterų imtynių treneris A. Kaselis: „Olimpiniai žiedai išlieka mūsų prioritetu“

 

2016-05-16

 

Stambule (Turkija) vykusiame antrajame Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių imtynių atrankos turnyre Lietuvos atstovei Danutei Domikaitytei pritrūko vienos pergalės iki finalo ir kelialapio į olimpines žaidynes. Moterų imtynių turnyro svorio kategorijos iki 69 kg (16 dalyvių) aštuntfinalyje 21-erių metų mūsų miesto sportininkė įveikė graikę Dimitrą Kristodulaki, ketvirtfinalyje pranoko Pietų Korėjos atstovę Čaerin Park, o pusfinalyje turėjo pripažinti norvegės Sinės Mari Fidjės Storės pranašumą. Kalbėdamas apie savo auklėtinės pasirodymą treneris Aivaras Kaselis neslėpė, kad tiek jam, tiek D. Domikaitytei apmaudu dėl iš rankų išslydusio kelialapio: „Žinoma, kad to apmaudo nepaslėpsi. Aišku, jog kelialapio labai norėjosi ir toks buvo mūsų tikslas, o iki to trūko tiek nedaug – pusantros minutes arba vieno taško.

Klaida buvo padaryta pačiame gale. Danutė vedė rezultatu 3:2, bet likus pusantros minutės nepavyko išlaikyti persvaros. Dabar galima galvoti daug ką, gal mūsų priešininkė labiau norėjo to kelialapio, o gal jai buvo geresnė diena. Tačiau nereikia čia dramatizuoti, yra kaip ir yra ir mes nieko nebepakeisime“. Tačiau pasak A. Kaselio, neiškovojus kelialapio į  Rio de Žaneiro olimpines žaidynes rankos tikrai nenusviro, o žiūrint į bendrą D. Domikaitytės 11 metų treniruočių kreivę, galima drąsiai teigti, kad ji yra kylanti sportininkė ir rezultatai aiškiai tai parodo.

„Kylame laiptukais į viršų, o tai nuramina ir nuteikia sekančiam keturmečiam ciklui. Mes visada laikomės savo tikslų, o mūsų tikslai – dalyvauti olimpiadoje ir  joje laimėti pačios aukščiausios prabos medalius. Šiai dienai mes aiškiai matėme, kad galime joje dalyvauti, galbūt aukso medaliui dar esame nepasiruošę, bet juk tas mūsų kilimas apvalus ir visko ten būna. Na, bet po šios nesėkmės viską priimame santūriai. Žinoma, būtų smagiau, jei galėtume pamojuoti tuo kelialapiu, tačiau labai nusivilti taip pat negalima“, – teigė A. Kaselis.

Paklausus A. Kaselio kokie dabar D. Domikaitytės planai ir kokie nauji iššūkiai laukia sportininkės, jis atsakė, kad šiuo metu ji kibs į studijas, kurių nemažai praleido ir, žinoma, pailsės: „Dabar  Danutei leisime pakvėpuoti ir pailsėti, nes žmogus išlaikė didžiulį treniruočių ir stovyklų maratoną. Valandų skaičius praleistų treniruotėse milžiniškas. Tad turime leisti jai atsipūsti ir visapusiškai atsistatyti. Na, o Danutė yra tas žmogus, kuris ne taip lengvai atsisako savo tikslų, tai, manau, kad olimpiniai žiedai pas mus vis tiek išlieka prioritetu ir visada išliks. Mes esame tokie žmonės, kurie siekia maksimalaus rezultato ir visada link jo eina“, –  tvirtai kalbėjo A. Kaselis.

 

Nuotraukoje iš kairės į dešinę treneris A. Stočkus, imtynininkė D. Domikaitytė ir treneris A. Kaselis.

 

“Šiaulių naujienų” info

Iš Anykščių jaunieji imtynininkai parvežė auksą ir sidabrą

 

2016-05-16

 

Anykščiuose gegužės 7 dieną vyko Lietuvos vaikų graikų-romėnų imtynių čempionatas. Šiame čempionate dalyvavo šešiolika miestų ir rajonų komandų – iš viso 120 dalyvių. Geriausiai iš šiauliečių sekėsi Lukui Bomgardui. Sportininkas svorio kategorijoje iki 80 kg  laimėjo keturias kovas ir pelnytai pasidabino aukso medaliu.

Kitas mūsų miesto imtynininkas Justinas Zudanas svorio kategorijoje iki 73 kg laimėjo dvi kovas, tad iškovojo antrąją vietą. Pasak jaunųjų imtynininkų trenerio Vidmanto Žibučio, jau prieš vykstant į čempionatą, jis tikėjo savo auklėtinių pergalėmis: „Nemeluosiu, tikėjomės tų medalių. Tačiau galvojau, kad pirmąsias vietas iškovos ir Lukas, ir Justinas. Na, bet Justinui atiteko sidabro medalis. Tuo taip pat esame patenkinti“, – sakė V. Žibutis.

 

“Šiaulių naujienų” info

Imtynininkės iš Baltarusijos grįžo su penkiais medaliais

 

2016 m. gegužės 12 d.

 

Bal­ta­ru­si­jo­je, Gar­di­no mies­te, vy­ko tarp­tau­ti­nis im­ty­nių tur­ny­ras. Ja­me da­ly­va­vo Lie­tu­vos jau­nių rink­ti­nė, ku­rią su­da­ro Šiau­lių spor­to gim­na­zi­jos auk­lė­ti­nės.

Var­žy­bo­se ge­riau­siai pa­si­ro­dė Ka­mi­lė Gau­čai­tė, svo­rio ka­te­go­ri­jo­je iki 69 ki­log­ra­mų ta­pu­si nu­ga­lė­to­ja.

Si­dab­ro me­da­lius iš­ko­vo­jo Auk­sė Rut­kaus­kai­tė (iki 63 kg), Kor­ne­li­ja Zai­ce­vai­tė (iki 60 kg), Jus­ti­na Če­ka­vi­čiū­tė (iki 58 kg) ir Ine­ta Dan­tai­tė (iki 53 kg).

Pen­ktą­sias vie­tas pel­nė Ka­mi­lė Šer­naus­kai­tė (iki 48 kg) ir Vik­to­ri­ja Au­gus­taus­kai­tė (iki 55 kg).

Prieš var­žy­bas vi­sa mo­te­rų im­ty­nių rink­ti­nė da­ly­va­vo mo­ko­mo­jo­je tre­ni­ruo­čių sto­vyk­lo­je, ku­rio­je tre­ni­ra­vo­si kar­tu su Bal­ta­ru­si­jos im­ty­ni­nin­kių ko­man­da.

At­sa­ko­ma­sis bal­ta­ru­sių rink­ti­nės vi­zi­tas įvyks ge­gu­žės 20–21 die­no­mis Šiau­liuo­se, tarp­tau­ti­nia­me SUN CI­TY OPEN mo­te­rų im­ty­nių tur­ny­re. Į jį taip pat at­vyks ko­man­dos iš Šve­di­jos, Uk­rai­nos, Len­ki­jos, Es­ti­jos, Lat­vi­jos, Ru­si­jos, Tur­ki­jos. Po tur­ny­ro be­veik 60 im­ty­ni­nin­kių pa­si­liks mo­ko­mo­jo­je tre­ni­ruo­čių sto­vyk­lo­je Šiau­liuo­se ruoš­tis ar­tė­jan­čioms Šiau­rės ša­lių var­žy­boms ir Eu­ro­pos jau­nių čem­pio­na­tui Šve­di­jo­je.

 

Šiau­lių spor­to gim­na­zi­jos im­ty­ni­nin­kės, tre­ni­ruo­ja­mos Ai­va­ro Ka­se­lio, Bal­ta­ru­si­jo­je ne tik ko­vo­jo dėl me­da­lių, bet ir pra­kti­ka­vo­si tre­ni­ruo­čių sto­vyk­lo­je.

 

 “Šiaulių krašto info


Rio byla užversta. Tikslas – Tokijas

2016.05.10

 

 

 

Aivaras Kaselis, Danutė Domikaitytė ir Andrius Stočkus

 

Po pasibaigusio atrankos į Rio de Žaneiro turnyrų maratono į portalo www.imtynes.lt  klausimus atsakė Lietuvos moterų imtynių rinktinės treneris Aivaras Kaselis

            Praėjo kelios dienos po atrankos į olimpines žaidynes turnyrų. Danutė vos nepateikė sensacijos, jai iki kelialapio pritrūko vos vieno taškelio. Ar pats tikėjai, kad ji taip toli nueis?

            Tikėjau, kitaip nevažiuotume ir ramiai galvotumėme apie mūsų jaunių startus Europos čempionate ir įvairius turnyrus. Juk Danutė Šiaulių sporto gimnazijos auklėtinėms yra autoritetas, lyderė ir pavyzdys. Bet Danutė ryžosi ilgam ir varginančiam pasiruošimui, aukojo save mūsų bendram tikslui. Ilgi mėnesiai stovyklose Lietuvoje ir užsienyje, begalė įvairių varžybų, griežta savikontrolė davė subrandintų vaisių. Gaila, kad tie vaisiai šiek tiek nesunoko... (šypsosi). Bet kuriuo atveju ji yra ta, kuri nepasidavė, nesustojo pusiaukelėje. Tai taip pat yra laimėjimas. Tie treneriai, kurie dirba su merginomis tą žino (vėl šypsosi).

            Prieš atrankos turnyrus ko gero buvo ir tokių, kas pesimistiškai vertino Danutės galimybes patekti į Rio. Optimizmo nepridėjo jos kova Zrenjanine, kur ji pralaimėjo Laurai Skujinai, ir dvikova Ulan Batore, kuomet taip pat neįveikė korėjietės Chaerin Park barjero. Kokios priežastys lėmė neigiamą rezultatą pirmuose atrankos etapuose?

            Nors Danutė Laurą Skujiną kovo mėnesį įveikė Europos čempionate, to Zrenjanine pakartoti nepavyko, nes įsivėlė į varžovės primestą kažkokį chaotišką žaidimą ant kilimo. Laura Skujina visą kovą vengė Danutės paėmimų ir kontratakuodavo. Serbijoje tokia jos taktika pasiteisino ir latvė laimėjo. O į pirmą pasaulinį atrankos turnyrą Mongolijoje dėl blogų oro sąlygų atvykome „pakeliavę“ pusantros paros. Vien Biškeko tranzitinėje zonoje buvome įkalinti 18-ai valandų. Aš pats vos judėjau, o mano auklėtinei reikėjo dar ir kovoti. Nepaisant to, pirmoje imtyje Danutė buvo ne kartą permetusi Chaerin Park ir net prispaudusi korėjietės mentes prie kilimo, tačiau Azijoje, matyt, galioja savo azijietiškos taisyklės - varžovė buvo pakelta iš pavojingos padėties į stovėseną. Aš nefantazuoju, internete yra vaizdo įrašas. Nepamirškime ir to, kad Danutė Domikaitytė tik šiemet įžengė į suaugusių sportą.

            Stambule Danutė atgijo ir paguldė ant mečių graikę Dimitrą Christodoulaki bei „švaria“ pergale atsirevanšavo korėjietei Chaerin Park. Iki olimpinio kelialapio pritrūko vienos pergalės prieš norvegę. Likus pusantros minutės Danutė pirmavo, bet persvaros neišlaikė. Ar prieš turnyrą modeliavote su sportininke situaciją, kuomet reikia išlaikyti rezultatą ir kur įžvelgiate jos klaidas?    Analizuojame nuolatos. Numatomas situacijas modeliuojame po kiekvienų varžybų ir prieš kiekvieną kovą. Danutės klaida... likus pusantros minutės ir jau turint persvarą nelogiškas buvo suėjimas į artimą paėmimą. Matėme, abipusis paėmimas buvo patogesnis žemesnei norvegei, kuri išnaudojo galimybę ir paėmė lemiamus du taškus, o kartu su jais ir kelialapį į Rio. Reikėjo kontroliuoti priešininkės rankas  arba  aktyvinti judesius distancijoje. Žiūrint iš kitos pusės, iš šalies visiems paprasta komentuoti, patarinėti. Vykstant kovai tokiame lygmenyje judesių kaita ir dinamika labai greita. Ne visada pavyksta suvairuoti svetimą "Ferrarį", turiu omenyje kūną, nesvarbu, kad treneriai žino, kaip jis sukonstruotas. Paskutinės imties video įrašą peržiūrėjau dešimtis kartų. Man be emocijų sunku žiūrėt ir prisimint. Įsivaizduojate, kas dedasi Danutės širdyje?

            Kaip bebūtų, Danutė dar kartą įrodė, kad ji yra pasaulio moterų imtynių elite. Kokie planai?

            Jai tik prasideda kelionė į didįjį sportą. Moterų imtynės, skirtingai nei graikų-romėnų ar laisvosios, yra išgrynintos. Ką tai reiškia? Į pasaulio ir Europos čempionatus atvyksta kur kas mažiau atlečių, nei susirenka pas vyrus, tačiau visos jau žinomos, jau kažką sportiniame gyvenime pasiekusios. Kitaip tariant, tikimybė, kad pirmuose ratuose pavyks kovoti su fizkultūrininkėmis yra menka. Ir tas faktas, kad Danutė „sukinėjasi“ tarp geriausių pasaulio imtynininkių  yra pakankamai išraiškingas. Ji  jau įrodė ,kad pasiruošusi eiti iki galo, kas benutiktų. Mergina jau parvežusi ne vieną Europos ir pasaulio medalį jaunimo grupėje, pirmaisiais metais suaugusiųjų kompanijoje liko per vieną balą iki Rio. Taigi, kelias manau tik prasideda. Ačiū Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui ir Lietuvos olimpiniam sporto centrui, kurie suteikia pagalbą visuose sprendimuose, susijusiuose su sportininkių rengimu olimpinėms žaidynėms. Jie daug konsultuoja, jų požiūris sumažina įtampą pasiruošimo etapuose. Taip pat dėkingas Šiaulių miesto vadovams. Žinome, kad ir kas benutiktų varžybose, visada sulauksime jų profesionalaus požiūrio į mūsų kol kas negausią komandą. Kai nukrauti pašaliniai rūpesčiai ir galva neužkimšta nereikalingomis problemomis, atsiranda laiko susikoncentruoti pagrindiniam tikslui.

            Po keturių metų olimpinės žaidynės Japonijoje. Tuomet Danutei bus 25-eri - idealus amžius užkariauti olimpą. Ar jai palaikys kas nors iš jaunų imtynininkių kompaniją kovose dėl olimpinių kelialapių?

             Kalbant apie jaunąją kartą, paveikslas toks spalvotas, kad  per savo 20-ties metų trenerio darbą nesu matęs tokios įvairios spalvų paletės. Kalbu apie asmenybes, merginas kurios jau rimtai stovi ant kojų ir kurios po keturių metų bus tokio amžiaus, kaip šiemet Danutė. Kamilė Gaučaitė, Auksė Rutkauskaitė, Viktorija Augustauskaitė, Ineta Dantaitė, Justina Čekavičiūtė, Kamilė Šernauskaitė ir dar penkiolika merginų garsiai deklaruoja savo tikslus ir, manau, tikrai prisijungs prie lenktynių dėl kelialapių į 2020 metų olimpines žaidynes Tokijuje. Jos savo ketinimus patvirtina pergalėmis stambiausiuose turnyruose. Ketverių metų ciklas greitai pralėks ir, manau, išgirsime jų vardus dar ne kartą. Na, o aš ir treneris Andrius Stočkus visada atiduosime širdį dėl jų ir savo svajonių įgyvendinimo. Tik šį kart ji atidedama keturiems metams. Rio byla užversta. Dabar pagrindinis tikslas - ištrint visus prisiminimus ir atversti naują švarų lapą, ant kurio suguls pasiruošimo į Tokio dienoraštis.

 

www.sportas.lt


Danutės Domikaitytės olimpinę svajonę paskutinę minutę sudaužė Norvegijos imtynininkė

 

2016-05-06

Taip arti olimpinės svajonės Lietuvos imtynininkių dar nebuvo. Danutė Domikaitytė svoryje iki 69 kilogramų laimėjo dvi kovas ir kelialapio į Rio likimas sprendėsi pusfinalio mūšyje su vienmete Norvegijos atlete Signe Marie Fidje Store. Nuožmią dvikovą rezultatu 3:4 laimėjo norvegė.

Lemiamos imties pradžioje Danutė kontroliavo situaciją ir už savo aktyvius veiksmus gavo vieno taško įvertinimą. Tačiau po abipusiame sukibime norvegės veiksmai buvo tikslesni ir ilsėtis sportininkės išėjo esant rezultatui 1:2.

Antrame kėlinuke Danutė atliko numušimą ir išsiveržė į priekį (3:2). Likus dviem minutėms per salę nuskambėjo trenerio Andriaus Stočkaus raginimas atakas pradėti nuo rankų. Danutė šio trenerio prašymo neišgirdo ir norvegė, pajutusi laisvę, vėl pasiūlė galynėtis sukibime. Pasikartojo pirmo kėlinuko situacija – Store vėl pakišo Danutę po savim, iškovojo du taškus ir užsidarė gynyboje. Danutė mėgino gelbėtis “suktuku”, tačiau veiksmas nepavyko ir pergalę šventė Norvegijos imtynininkė.

Danute Domikaitytė kovas burtų valia pradės nuo aštuntfinalio akistatoje su Dimitra Christodoulaki iš Graikijos. Pirmoje imtyje Danutė savo varžovę įveikė per dvi minutes. Pramankštai ji atliko pervedimą su numušimu (2:0), o kiek vėliau gudriai išnaudojo abipusį rankų sukibimą ir nušienavo graikę ant kilimo bei paguldė ant menčių.

Ketvirtfinalio imtis buvo su korėjiete Chaerin Park buvo pirmos kovos klonas. Scenarijus su sėkminga pabaiga tiesiog identiški. 21-erių metų atletė iš Lietuvos taip pat užbėgo korėjietei už nugaros ir aukštu, „klasikams“ būdingu metimu išsiveržė į priekį 2:0. Įpusėjus trečiai dvikovos minutei Danutė paguldė varžovę ant menčių.

Svoryje registruota 16 sportininkių.

Svorio kategorijos iki 63 kilogramų kvalifikacinėje imtyje 25 metų Indrė Bubelytė kovojo su metais vyresne kolumbiete Leidy Marcela Izquierdo Mendez.

Po sėkmingos atakos pirmą minutę Indrė pirmavo rezultatu 2:0, tačiau vėliau išleido iniciatyvą iš rankų ir pralaimėjo rezultatu 2:10. Svoryje kovoja 19 imtynininkių.

Dvylika olimpinių kelialapių atiteks tik į finalą šešiose svorio kategorijose patekusioms atletėms.

 

www.imtynes.ltImtynininkė D.Domikaitytė pasirodymą Europos jaunimo čempionate baigė po pirmos kovos

 

2016-03-31

 

Netikėtai greitai savo pasirodymą Europos imtynių jaunimo U23 čempionate baigė tituluočiausia Lietuvos moterų imtynių atstovė Danutė Domikaitytė.

Šiaulių universiteto studentė kvalifikacinėje svorio kategorijos iki 69 kilogramų imtyje rezultatu 2:5 nusileido rumunei Catalinai Axentei. Ketvirtfinalyje rumunę ant menčių paguldė būsima Europos jaunimo čempionė Buse Tosun iš Turkijos. Rumunės pralaimėjimas palaidojo Danutės viltis kovoti paguodoje dėl bronzos medalio.

Sidabro medalis atiteko austrei Martinai Kuenz. Trečiąsias vietas užėmė Elis Manalova iš Azerbaidžano ir Rusijos atletė Tatjana Kolesnikova-Morozova. Danutė Domikaitytė svorio kategorijoije tarp 13 dalyvių liko vienuoliktoje vietoje.

 

www.imtynes.lt  informacija

Europos imtynių čempionate Indrė Bubelytė užėmė penktą vietą.

2016-03-11

Rygoje vykstančiame Europos imtynių čempionate pirmieji ant kilimo žengė laisvųjų ir moterų imtynių meistrai. Kol kas aukščiausiai pakilo Indrė Bubelytė. Šiaulietė svorio kategorijoje iki 63 kilogramų tarp trylikos dalyvių užėmė penktą vietą. Priminsiu, kad prieš metus vykusiose Europos žaidynėse Baku, kurios UWW kalendoriuje prilygo Europos čempionatui, taip pat penktą vietą iškovojo Giedrė Blekaitytė.

 

 Indrė Bubelytė


Info: www.sportas.lt

Europos imtynių čempionate D.Domikaitytė įveikė tituluotą latvę, bet pralaimėjo bendraamžei iš Turkijos

 

2016-03-11

 

Rygoje vykstančiame Europos imtynių čempionate kovas tęsia moterų imtynių atstovės. Svorio kategorijoje iki 69 kilogramų Danutė Domikaitytė iškovojo vieną pergalę bei patyrė pralaimėjimą ir užėmė septintą vietą.

Kvalifikacinėje imtyje trenerių Aivaro Kaselio, Andriaus Stočkaus ir Arvydo Krikščiūno auklėtinė rezultatu 6:2 įveikė 2014 metų pasaulio čempionato prizininkę Laurą Skujiną iš Latvijos.

Ketvirtfinalyje D.Domikaitytė rezultatyvioje dvikovoje nusileido vienmetei turkei Buse Tosun. Po pirmo kėlinuko rezultatas buvo lygus (7:7).

Antrame kėlinuke po efektingos kontraatakos ir ridenimo Danutė išsiveržė į priekį (11:7), tačiau Europos jaunimo čempionė ir pasaulio jaunimo vicečempionė iš Turkijos privertė Danutę užžengti už kilimo, atliko pervertimą, prigriebė koją ir įveikė Šiaulių universiteto studentę ankščiau laiko.

Pusfinalyje turkė pralaimėjo būsimai Europos čempionei Marijai Mamašuk iš Baltarusijos ir „neištraukė“ Danutės į paguodos turnyrą, kur kovojama dėl bronzos apdovanojimų.

Svorio kategorijoje iki 69 kilogramų kovojo 14 imtynininkių.

Iš viso Europos čempionato moterų varžybose galynėjosi 110 atlečių.

 

Valdas Malinauskas

www.imtynes.ltI.Bubelytė kovoje dėl Europos imtynių čempionato bronzos nepasipriešino rusei

 

2016-03-09

 

Antradienį Rygoje (Latvija) prasidėjo Europos imtynių čempionatas, kuriame 5-ą vietą užėmė Indrė Bubelytė.

Moterų svorio kategorijoje iki 63 kg lietuvė pateko į ketvirtfinalį, tačiau jame ukrainietė Julija Tkač Ostapčiuk paguldė lietuvę ant menčių ir šventė pergalę rezultatu 4:0. Pusfinalyje Ukrainos imtynininkė 9:5 nugalėjo rusę Inną Tražukovą, pateko į didįjį finalą ir atvėrė lietuvei duris į mažąjį finalą.

Kovoje dėl bronzos lietuvės varžove buvo jau minėta I.Tražukova. Deja, I.Bubelytei rimčiau pasipriešinti rusei nepavyko. I.Tražukova rinko vieną tašką po kito ir dvikovą laimėjo anksčiau laiko triuškinančiu rezultatu 10:0.

 

Šaltinis: www.sportas.lt

Jaunieji Šiaulių imtynininkai pasidabino medaliais

 

 

2016-03-10

Kovo 5 dieną vyko Lietuvos graikų-romėnų imtynių jaunučių pirmenybės, kuriose dalyvavo 154 sportininkai – iš viso 16 komandų. Tarp gausaus būrio dalyvių puikiai sekėsi ir Šiaulių miesto imtynininkams. Geriausiai pasirodė Gedas Milašauskas (svorio kategorija iki 73 kg), kuris pasidabino aukso medaliu. Kitas šiaulietis Dominykas Jukna (svorio kategorija iki 66 kg), net tarp 24 dalyvių, iškovojo bronzą. Dar vieną trečiąją vietą laimėjo Dainoras Jakučianskas
(svorio kategorija iki 32 kg), o Marius Vaičėnas (svorio kategorija iki 59 kg) tarp 19 dalyvių liko penktas. Sportininkų treneriai Vidmantas Žibutis ir Tomas Gricius.

„Mūsų, šiauliečių, šiame čempionate dalyvavo nedaug – tik šeši. Iškovojome tris medalius, tad rezultatas neblogas. Aišku, visada norisi geriau, bet vaikinų pasirodymu esu patenkintas“, – sakė vienas iš šiauliečių trenerių V. Žibutis.Imtynininkės iškovojo trylika medalių


2016 m. kovo 1 d.
Klaipėdoje vyko Lietuvos moterų imtynių jaunimo čempionatas kuriame varžėsi imtynininkės iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Alytaus, Vilkaviškio, Anykščių, Kupiškio, Joniškio ir gausi Šiaulių miesto komanda.
Aštuoniolika merginų atstovavo Šiaulių sporto gimnazijai, Šiaulių sporto mokyklai „Atžalynas“ ir asociacijai Saulės miesto atletikos klubui. Trylika iš jų laimėjo skirtingų spalvų medalius.
Čempionėmis tapo Kamilė Šernauskaitė (svorio kategorija iki 50 kg), Viktorija Augustauskaitė (iki 59 kg), Kristina Domikaitytė (iki 59 kg), Kornelija Zaicevaitė (iki 63 kg) ir Kamilė Gaučaitė (iki 75 kg).
Sidabro medalius laimėjo Justina Čekavičiūtė (iki 60kg), Karolina Latožaitė (iki 55kg) ir Kornelija Rudzinskaitė (iki 69 kg).
Bronzos medaliais pasipuošė Laura Stanelytė (iki 50kg), Ineta Dantaitė (iki 55kg), Auksė Rutkauskaitė (iki 69kg), Selma Karpenko (iki 63 kg) ir Neringa Remeikaitė (iki 75 kg).

Lietuvos moterų imtynių jaunimo čempionate Šiauliams atstovavo 18 imtynininkių, treniruojamų Andriaus Stočkaus (priklaupęs kairėje) ir Aivaro Kaselio (dešinėje). Penkios merginos tapo nugalėtojomis, aštuonios – prizininkėmis

„Šiaulių krašto“ inf.
D.Domikaitytė – prestižinio imtynių turnyro prizininkė


2016-02-21Minske vykusiame tarptautiniame triskart olimpinio čempiono A.Medvedžio vardo moterų imtynių Grand Prix turnyre Danutė Domikaitytė iškovojo bronzos medalį.
Svorio kategorijos iki 69 kilogramų ketvirtfinalyje Danutė ant menčių paguldė baltarusę Veroniką Mastovskają, tačiau pusfinalyje rezultatu 8:12 nusileido būsimai turnyro nugalėtojai rusei Tatjanai Kolesnikovai. Imtyje dėl bronzos D.Domikaitytė ant menčių paguldė dar vieną baltarusę Anastasiją Zimenkovą.
Tokio masto varžybose debiutavusi Neringa Remeikaitė (taip pat 69 kg) patyrė dvi nesėkmes.
Svoryje kovojo 11 sportininkių.
Indrė Bubelytė (63 kg; 9 dalyvės) ketvirtfinalyje ankščiau laiko privertė pasiduoti Zariną Dauletkeldi iš Kazachstano, tačiau pusfinalyje pralaimėjo jos tautietei Jekaterinai Larionovai (0:11), o paguodoje dėl bronzos nusileido Svetlanai Ryžykovai iš Ukrainos ir liko penktoje vietoje.
Tarptautiniame turnyre Minske kovojo 81 imtynininkė iš 11 valstybių.

www.imtynes.lt  informacijaSporto žvaigždyne – ir olimpinės viltys

 

2015 m. gruodžio 31 d.

Vakar Valstybiniame Šiaulių dramos teatre surengtoje iškilmingoje šventėje pasveikinti geriausi, daugiausiai šiais metais pasiekę šiauliečiai sportininkai.

Šiemet buvo atsisakyta senos rinkimų sistemos, kai už pasiūlytus geriausius sportininkus buvo galima balsuoti internetu. Į geriausiųjų sąrašus patekdavo net po kelis vienos sporto šakos atstovus, o kitų, mažiau populiarių sporto šakų atstovai likdavo nepastebėti. Šiemet 26 sporto šakų atstovai gavo užduotį išrinkti po vieną.

Komandinių sporto šakų geriausiais pripažinti: regbininkas Vytaras Bloškys ("BaltRex-Šiauliai"), krepšininkas Gintaras Leonavičius ("Šiauliai"), futbolininkė Vestina Neverdauskaitė ("Gintra-Universitetas"), žolės riedulininkė Ramūnė Petrauskaitė ("Gintra-Strektė-Universitetas"), tinklininkas Arnas Rumševičius ("Elga-Master Idea-SM Dubysa"), rankininkas Žanas Gabrielius Virbauskas ("SM Dubysa-Gubernija").

Neįgaliųjų sporto atstovai daugiausiai šiemet pasiekusiais pripažino lengvaatletį Juozą Eigminą, krepšininką Mantvidą Vaičiulį ir lengvaatletį Mindaugą Bilių.

Šiaulių apskrities žiniasklaidos atstovai M. Bilių šiemet išrinko populiariausiu Šiaulių miesto sportininku. Jam šie metai buvo ypač „derlingi": įvykdytas A normatyvas į parolimpines žaidynes Rio de Žaneire, Pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionate rutulio stūmimo rungtyje iškovota antroji vieta, disko metimo rungtyje – aštuntoji, pasaulio IWAS žaidynėse tapo rutulio stūmimo rungties nugalėtoju, disko metimo rungtyje iškovota trečioji vieta. Pasaulio neįgaliųjų sportininkų reitinge M. Bilius yra antrojoje vietoje.

Individualių sporto šakų geriausiais sportininkais šiemet išrinkti: plaukikas Valdas Abalikšta, dailiojo plaukimo atstovė Austina Kasperavičiūtė, trišuolininkė Dovilė Dzindzaletaitė, raitelis Danielius Gutkauskas, petankininkas Aridanas Jankauskas, šaškininkas Domantas Norkus, orientacininkas Donatas Mickus, kūno fitneso sportininkė Viktorija Petraitytė, BMX dviratininkė Vilma Rimšaitė, sportinės radiopelengacijos atstovas Algirdas Skudrickas, tenisininkas Tomas Vaišė, imtynininkė Danutė Domikaitytė, sambo imtynininkė Roberta Jokubaitytė, dziudo imtynininkė Santa Pakenytė, tekvondo sportininkas Andrius Klemas.

Dviviečių valčių geriausiais irkluotojais pripažinti Emilis Abelkis ir Žilvinas Visockas bei baidarininkai Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas.

Šiaulių miesto savivaldybės Kūno kultūros ir sporto skyriaus specialistai savo nuožiūra išrinko ir nominavo pačius geriausiuosius trimis nominacijomis: „Metų pasiekimas“, „Olimpinė viltis“ ir „Parolimpinė viltis“.

„Metų pasiekimo“ nominacijos įteiktos trims garsiausioms Šiaulių lengvaatletėms: maratonininkėms Rasai Drazdauskaitei ir Remaldai Kergytei-Dauskurdienei bei bėgikei Eglei Balčiūnaitei.

Šios sportininkės yra olimpinės rinktinės kandidatės, įvykdžiusios 2016 metų Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių normatyvą.

R. Drazdauskaitė (treneriai Janina Tribienė ir Inga Juodeškienė) šiemet pasaulio čempionate pelnė 11 vietą, Europos taurės varžybose 5000 metų rungtyje iškovojo 5 vietą ir pasaulio reitinge užima 178 vietą.

R. Kergytė-Dauskurdienė (treneris Dainius Šaučikovas) tarptautiniame Valensijos maratone (Ispanija) užėmė 11 vietą, pasaulio reitinge yra 407 vietoje. Šie metai sportininkei įsimintini buvo ne tik sporto pasiekimais – rugsėjį ji ištekėjo už krepšininko Deivido Dauskurdžio.

Lengvaatletė, 800 metrų bėgikė Eglė Balčiūnaitė (treneris Aleksandr Kitanov) šiemet Pietų Korėjoje vykusioje universiadoje iškovojo ketvirtąją vietą, Europos komandiniame čempionate (I lyga) 800 metrų bėgimo rungtyje pelnė aštuntąją vietą, 4x400 metrų estafetiniame bėgime – šeštąją vietą. Pasaulio reitinge šiaulietė yra aukštoje 42 vietoje.

 „Olimpine viltimi“ nominuoti penki perspektyvūs sportininkai, olimpinės rinktinės ir pamainos rinktinės kandidatai, besirengiantys 2016 metų Rio de Žaneiro olimpinėms žaidynėms.

Šių metų atradimas – imtynininkė Giedrė Blekaitytė (treneriai Aivaras Kaselis ir Andrius Stočkus). Sportininkė ne vieną nustebino pirmosiose Europos žaidynėse ir Europos čempionate iškovodama penktąją vietą. Europos U23 čempionate imtynininkė buvo septinta, o pasaulio čempionate – 16-a.

Laisvųjų imtynių sportininkas Mantas Adomaitis (treneris Renatas Dijokas) šiemet Europos jaunių čempionate iškovojo trečiąją vietą, o pasaulio jaunių čempionate buvo šešioliktas.

Sporto specialistų pastebėti ir įvertinti buvo jaunieji lengvaatlečiai. Urtė Baikštytė (trenerė Juzefa Baikštienė) Europos olimpiniame festivalyje šuolio į aukštį rungtyje iškovojo penktąją vietą, o Dominykas Matijošaitis (treneris Dainius Šaučikovas) 3000 metrų kliūtinio bėgimo rungtyje pelnė šeštąją vietą.

Ne pirmi metai aukštais rezultatais džiugina BMX dviratininkas Gabrielius Pabijanskas (treneris Donatas Armonas, pirmoji trenerė Donata Šiaudvytė). Šiemet sportininkas Europos jaunimo BMX taurės varžybose (10 etapų) iškovojo ketvirtąją vietą, Europos ir pasaulio čempionatuose pelnė 12 vietas.

 „Parolimpine viltimi“ nominuoti trenerio Deimanto Jusio auklėtiniai lengvaatlečiai Jonas Spudis ir Mindaugas Bernotas.

J. Spudis įvykdė parolimpinių žaidynių Rio de Žaneire ieties metimo rungties A normatyvą. Pasaulio neįgaliųjų ieties metimo reitinge jis užima aštuntąją vietą.

Pasaulio IWAS neįgaliųjų sporto žaidynėse sportininkas tapo nugalėtoju ieties metimo rungtyje ir pagerino sau pačiam priklausiusį Lietuvos rekordą, rutulio stūmimo rungtyje iškovojo šeštąją vietą. Pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionate J. Spudis ieties metimo rungtyje buvo dvyliktas, o rutulio stūmimo rungtyje užėmė devintąją vietą.

Mindaugas Bernotas įvykdė parolimpinių žaidynių 200 metrų bėgimo rungties A normatyvą bei 100 metrų bėgimo ir šuolio į tolį rungčių B normatyvus.

Pasaulio IWAS neįgaliųjų sporto žaidynėse M. Bernotas 200 metrų bėgimo rungtyje iškovojo trečiąją vietą ir pagerino Lietuvos rekordą, šuolio į tolį rungtyje jis pelnė ketvirtąją vietą. Pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionatas 100 metrų bėgime pelnė 10 vietą ir pagerino Lietuvos rekordą, 200 metrų bėgimo rungtyje – 11 vietą (Lietuvos rekordas), šuolio į tolį rungtyje – 9 vietą.

„Šiemet 26 sporto šakų atstovai gavo užduotį išrinkti po vieną geriausią, perspektyviausią ar daugiausiai pasiekusį sportininką.“

 

 

Moterų imtynių atstovė Giedrė Blekaitytė šiemet pateikė tikrą staigmeną – pirmosiose Europos žaidynėse ir Europos čempionate iškovojo penktąją vietą. Sportininkė nominuota „Olimpine viltimi“.

 

„Šiaulių krašto“ info.


Imtynių turnyre čempionais tapo ir šiauliečiai

 

2015 m. lapkričio 24 d.

 

Sa­vait­galį Šiau­liuo­se vy­ku­sia­me jau­nių mo­te­rų ir grai­kų-ro­mė­nų im­ty­nių tur­ny­re „Sun Ci­ty Open“ run­gė­si 150 vai­ki­nų ir mer­gi­nų iš sep­ty­nių ša­lių. Gau­siau­sia mo­te­rų ko­man­da bu­vo kai­my­nų lat­vių, o vai­ki­nų – iš Es­ti­jos. To­li­miau­si sve­čiai bu­vo Iz­rae­lio ko­man­da.

Mo­te­rų im­ty­nių sti­liaus čem­pio­nė­mis ta­po Ka­mi­lė Gau­čai­tė (svo­rio ka­te­go­ri­ja iki 70 kg), Kor­ne­li­ja Zai­ce­vai­tė (iki 65 kg), Ga­bi­ja Di­ly­tė (iki 40 kg), Ves­ti­na Da­ni­se­vi­čiū­tė (iki 38 kg), Es­te­ra Čub­ko­vai­tė (iki 29 kg).

Grai­kų -ro­mė­nų im­ty­nių sti­liaus im­ty­nių čem­pio­nais ta­po Ge­di­mi­nas Aukš­čio­nis (iki 42 kg), Ed­ga­ras Gend­vi­lis (iki 54 kg), Gy­tis Ku­le­vi­čius (iki 69 kg).

Po var­žy­bų nu­spręs­ta, kad ki­tais me­tais tur­ny­ras bus vyk­do­mas dvie­jų mi­nu­sų sis­te­ma. Tai to­kia sis­te­ma, kai pra­lo­šę pir­mą­ją im­tį spor­ti­nin­kai tu­ri pro­gą dar pa­ko­vo­ti. Šia sis­te­ma pla­nuo­ja­ma pri­trauk­ti da­ly­vių iš dar to­li­mes­nių ša­lių. Ki­tais me­tais pri­si­jung­ti ža­dė­jo ita­lai, pran­cū­zai, po­rtu­ga­lai, ka­za­chai bei turk­mė­nai.

Tra­di­ci­nį tur­ny­rą glo­bo­ti ėmė­si Šiau­lių spor­to gim­na­zi­ja, Šiau­lių spor­to mo­kyk­la „At­ža­ly­nas“ bei aso­cia­ci­ja „Sau­lės mies­to at­le­ti­kos klu­bas“.

 

„Šiau­lių kraš­to“ inf.

 

Šiauliuose imtynininkai rungėsi „Sun City Open“ turnyre

 

2015-11-23

 

Tarptautiniame moterų imtynių ir graikų-romėnų imtynių turnyre „Sun City Open“ šiauliečiai šventė pergales.
 Lapkričio 20–21 dienomis Šiauliuose vyko „Sun City open“ („Saulės miesto atviras“) tarptautinis jaunių moterų ir graikų-romėnų imtynių stilių turnyras. Šiame turnyre rungėsi 150 vaikinų ir merginų iš septynių šalių. Gausiausia moterų imtynių stiliaus delegacija buvo kaimynų latvių, o vaikinų – iš Estijos. Tolimiausi svečiai buvo Izraelio komanda.
Jau daugelį metų vykdomas ir vis kitu pavadinimu vadintas turnyras šiemet startavo naujame formate. „Sun City Open“ imtynių turnyras pakrikštytas ne be reikalo. Šį miestą reprezentuojantį turnyrą globoti ėmėsi net trys organizacijos – Šiaulių sporto gimnazija, Šiaulių sporto mokykla „Atžalynas“ bei visus vienijanti asociacija „Saulės miesto atletikos klubas“. 
Varžybose buvo kovojama UWW vedimo sistema, nors po varžybų nuspręsta, kad kitais metais turnyras bus vykdomas dviejų minusų sistema. Tai tokia sistema, kai pralošę pirmąją imtį sportininkai turi progą dar pakovoti. Šia sistema planuojama pritraukti dalyvių iš dar tolimesnių šalių. Kitais metais prisijungti prie turnyro jau pažadėjo italai, prancūzai, portugalai, kazachai bei turkmėnai.
Pergales šiame turnyre šventė ir Šiaulių miesto sportininkai, kurie ne kartą lipo ant nugalėtojų pakylos. 
Moterų imtynių stiliuje aukso medaliais pasidabino: Kamilė Gaučaitė (svorio kategorija iki 70 kg), Kornelija Zaicevaitė (svorio kategorija iki 65 kg), Gabija Dilytė (svorio kategorija iki 40 kg), Vestina Danisevičiūtė (svorio kategorija iki 38 kg) ir Estera Čubkovaitė (svorio kategorija iki 29 kg). Sidabro medaliai atiteko Auksei Rutkauskaitei (svorio kategorija iki 65 kg) ir Gretai Šimkutei (svorio kategorija iki 29 kg). 
Bronzą iškovojo: Karolina Mušinskytė (svorio kategorija iki 49 kg), Ineta Dantaitė (svorio kategorija iki 56 kg), Justina Čekavičiūtė (svorio kategorija iki 60 kg), Kamilė Šernauskaitė (svorio kategorija iki 46 kg), Adriana Danisevičiūtė (svorio kategorija iki 29 kg), Julija Skirmantaitė (svorio kategorija iki 32 kg), Faustė Klimaitė (svorio kategorija iki 43 kg) ir Gabrielė Dilytė (svorio kategorija iki 46 kg). 
Graikų-romėnų imtynių stiliuje čempionais tapo: Gediminas Aukščionis (svorio kategorija iki 42 kg), Edgaras Gendvilis (svorio kategorija iki 54 kg) ir Gytis Kulevičius (svorio kategorija iki 69 kg). Sidabro medalį laimėjo Rokas Jankus. Bronza pasipuošė: Dominykas Jukna (svorio kategorija iki 63 kg), Artūras Putramentas (svorio kategorija iki 69 kg), Gedas Milašauskas (svorio kategorija iki 69 kg) ir Dovydas Jucius (svorio kategorija iki 76 kg). 
Šių varžybų komisarėmis buvo Šiaulių miesto savivaldybės Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Ramutė Pylipienė ir Šiaulių sporto gimnazijos direktorė Irma Abromaitienė. 
Organizatoriai bei treneriai: Giedrius Snudaitis, Juozas Kunkulis, Vidmantas Žibutis, Aivaras Kaselis, Andrius Stočkus, Tomas Gricius, Indrė Bubelytė bei Raimondas Urbietis.

“Šiaulių naujienų” info

 


Šiauliuose vyko tarptautinis imtynių turnyras

 

2015-11-22

 

Lapkričio 20–21 d.  Šiauliuose rungėsi 150 vaikinų ir merginų iš septynių šalių. Gausiausia moterų imtynių stiliaus delegacija buvo kaimynų latvių, o vaikinų – iš broliškos Estijos. Tolimiausi svečiai buvo Izraelio komanda.

Jau daugelį metų vykdomas ir vis kitu pavadinimu vadintas turnyras šiemet startavo naujame formate. „SUN CITY OPEN“ imtynių turnyras taip pakrikštytas ne be reikalo. Šį reprezentuojantį miestą turnyrą, globoti ėmėsi net trys organizacijos, tai Šiaulių sporto gimnazija, Šiaulių sporto mokykla „Atžalynas“ bei visus vienijanti asociacija „Saulės miesto atletikos klubas“.

Senas patikrintas būdas veikia – kai visi žiūri viena kryptimi galima padaryti ar suorganizuoti bet ką. Taip nutiko ir su tarptautiniu imtynių turnyru. Varžybose buvo kovojama UWW vedimo sistema, nors po varžybų nuspręsta, kad kitais metais turnyras bus vykdomas dviejų minusų sistema. Tai tokia sistema, kai pralošę pirmąją imtį sportininkai turi progą dar pakovoti. Šia sistema planuojama pritraukti dalyvių iš dar tolimesnių šalių. Kitais metais prisijungti prie turnyro jau pažadėjo italai, prancūzai, portugalai, kazachai bei turkmėnai.

Šiais metais medalius bei taures laimėjo šie sportininkai:

Moterų imtynių stilius

Čempionės: Kamilė Gaučaitė iki 70 kg. Kornelija Zaicevaitė iki 65 kg. Gabija Dilytė iki 40 kg. Vestina Danisevičiūtė iki 38 kg. Estera Čubkovaitė iki 29 kg.

Vicečempionėmis tapo: Auksė Rutkauskaitė iki 65 kg. Greta Šimkutė iki 29 kg.

Trečiąsias vietas užėmė: Karolina Mušinskytė iki 49 kg. Ineta Dantaitė-panda iki 56 kg. Justina Čekavičiūtė iki 60 kg. Kamilė Šernauskaitė iki 46 kg. Adriana Danisevičiūtė iki 29 kg. Julija Skirmantaitė iki 32 kg. Faustė Klimaitė iki 43 kg. Gabrielė Dilytė iki 46 kg.

Graikų-romėnų imtynių stilius

Čempionai: Gediminas Aukščionis iki 42 kg. Edgaras Gendvilis iki 54 kg. Gytis Kulevičius iki 69 kg.

Vicečempionu tapo: Rokas Jankus.

Trečiąsias vietas užėmė: Dominykas Jukna iki 63 kg. Artūras Putramentas iki 69 kg. Gedas Milašauskas iki 69 kg. Dovydas Jucius iki 76 kg.

Šių varžybų komisarėmis buvo sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Ramutė Pylipienė ir Šiaulių sporto gimnazijos direktorė Irma Abromaitienė. Organizatoriai bei treneriai Giedrius Snudaitis, Juozas Kunkulis, Vidmantas Žibutis, Aivaras Kaselis, Andrius Stočkus, Tomas Gricius, Indrė Bubelytė bei Raimondas Urbietis.

 „Etaplius“ info

 


Šiauliuose imtynininkai pluša Tarptautinėje treniruočių stovykloje

 

29 Spalis 2015

 

 

Ant kilimo skirtingomis valandomis pluša maždaug apie 50 imtynininkių ir tiek pat imtynininkų. 
 
Šiauliuose sporto mokyklos „Atžalynas“ sporto salėje vyksta Tarptautinė imtynių treniruočių stovykla, kurioje dalyvauja komandos iš Švedijos, Latvijos ir Lietuvos. 
Į stovyklą imtynininkai susirinko spalio 22 dieną ir techninius savo įgūdžius joje tobulins iki lapkričio 1 dienos.
Pasak moterų imtynių trenerio Aivaro Kaselio, į šią stovyklą atvyko tikrai nemažai sportininkų – ant kilimo skirtingomis valandomis pluša maždaug apie 50 imtynininkių ir tiek pat imtynininkų.
„Tiek su švedais, tiek su latviais mes artimai bendradarbiaujame. Švedai važiuoja pas mus, o mes važiuojame pas juos. Kartu su Latvijos imtynininkais taip pat dalyvaujame beveik visuose pasiruošimuose, nes esame labai arti vieni kitų ir bendradarbiauti tiek finansiškai, tiek ekonomiškai mums labai paranku. Tad labai malonu, kad į mūsų miestą gali atvažiuoti šių šalių sportininkai.
Be to, tai į gera ne tik mums, bet ir miestui, nes iš užsienio atvykę imtynininkai į Šiaulius atveža pinigų – čia valgo, gyvena, užsiima kita veikla“, – pasidžiaugė A. Kaselis.
A. Kaselio teigimu, jo treniruojamos imtynininkės Tarptautinės stovyklos metu ruošiasi kitą savaitę Berlyne (Vokietija) vyksiančiam Tarptautiniam turnyrui.
„Taip pat ši stovykla pirmas etapas prieš pagrindinius ir baigiamuosius startus iki naujųjų metų. Turėsime dar apie keturias varžybas, o galutinis turnyras įvyks Lenkijoje“, – apie laukiančias varžybas kalbėjo A. Kaselis.

 

Šiauliuose vyksta Tarptautinė imtynių treniruočių stovykla, kurioje dalyvauja komandos iš Švedijos, Latvijos ir Lietuvos. 

Moterų imtynių treneris A. Kaselis: „Su vaikinais dirbti lengviau,
bet su merginomis – įdomiau“

 

28 Rugsėjis 2015

 

A. Kaselis sėkmingai dirba su imtynininkėmis, treniruoja Lietuvos moterų imtynių rinktinę ir džiaugiasi, kad jam vis dėlto pavyksta susitvarkyti su gausiu būriu merginų. 
 
Visi, kas domisi moterų imtynių sportu, tikriausiai nenustebs išgirdę tokias pavardes, kaip Danutė Domikaitytė ar Giedrė Blekaitytė. Šios merginos skina laurus ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje bei pasaulyje. Tačiau už garsių, daug pasiekusių sportininkų nugarų visuomet slepiasi prie jų pergalių savo darbu prisidėjęs treneris.
Tad nusprendėme pakalbinti talentingas, mūsų šalį garsinančias imtynininkes treniruojantį Lietuvos moterų imtynių rinktinės vyriausiąjį trenerį Aivarą Kaselį. 
Pats A. Kaselis imtynių sportu susidomėjo jau vaikystėje, o trenerio darbą pradėjo dirbti dar nebaigęs savo kaip sportininko karjeros. Moterų imtynių treneris prisiminė, jog pirmieji jo auklėtiniai buvo berniukai ir prisipažino, kad į treniruotėse pasirodančias mergaites jis rimtai nežiūrėjo.
Tačiau dabar A. Kaselis sėkmingai dirba su imtynininkėmis, treniruoja Lietuvos moterų imtynių rinktinę ir džiaugiasi, kad jam vis dėlto pavyksta susitvarkyti su gausiu būriu merginų. „Galbūt mes jau išmokome bendrauti su merginomis, su jomis dirbti, matyti jų nuotaiką, matyti jų tarpusavio konkurenciją, pastebėti, ko joms trūksta ir ko joms reikia“, – šypsodamasis kalbėjo A. Kaselis.

– Kada susidomėjote imtynių sportu?
– Čia reikia atgal atversti labai daug metų. Apskritai sportuoti pradėjau jau pirmoje klasėje. Pirmiausia metus lankiau plaukimą, o paskui nuėjau į imtynes. Pakliuvau pas labai gerą trenerį, nors iš pradžių atėjau pas vieną trenerį, bet likau pas kitą. Tad manau, jog dėl to, jog mano treneris buvo tikrai puikus, ir pasilikau imtynėse.

– Kodėl pasirinkote trenerio karjerą?
– Tiesiog pagalvojau, kad jau tiek išmokau, jog galiu kažką kažkam parodyti ir duoti. Seniau nenorėdavo paleisti sportininkų, tad jiems dar duodavo kelias valandas padirbėti, tarkim, pasiūlydavo susirinkti mažų vaikų grupę. Aš su tokiu pasiūlymu sutikau ir tie vaikučiai kažkaip pas mane pradėjo rinktis. Tad šiame darbe man teko likti iki šiol.
Iš pradžių daug metų dirbau su berniukais, turėjau daug berniukų grupių. Mergaitės pas mane ateidavo, bet grupėse jos būdavo pavienės. Tačiau aš jų niekada nevarydavau lauk. Šiaip galiu prisipažinti, kad iš pradžių į mergaites, kaip į galimas profesionalias imtynininkes, rimtai nežiūrėjau. 

– Su kuo lengviau dirbti – ar su vaikinais, ar su merginomis?
– Lengviau treniruoti yra vaikinus. Tačiau įdomiau dirbti yra su merginomis. Matot, dirbant su merginomis vis dar atsiranda visokių niuansų – nuo fiziologijos iki viso kito, kurių per gan ilgą savo karjerą dar iki galo nesužinojau. Pavyzdžiui, aš maždaug žinau, kaip vyrams viskas dėliosis ne tik sporte, ne tik fiziologijoje, bet ir kokiomis kryptimis jie nueis gyvenime. O mūsų merginos kitokios – jos pateikia daugiau netikėtumų.

– Kaip sekasi susitvarkyti su tokiu gausiu būriu merginų?
– Žinokit, aš iki šiol nežinau, kaip man sekasi su jomis susitvarkyti. Su merginomis dirbu aš ir mano kolega Andrius Stočkus, tad mes dažnai patys save stebiname. Nors galbūt mes jau išmokome bendrauti su merginomis, su jomis dirbti, matyti jų nuotaikas, matyti jų tarpusavio konkurenciją, pastebėti, ko joms reikia.
Jeigu kalbėtume apie mūsų vyresniąsias imtynininkes, suaugusias, tai daug patirties semiamės iš tarptautinių komandų. Tiesiog pasižiūri, kaip tvarkosi švedės, kanadietės, italės arba prancūzės. Tai kai esi prasukęs tą ratą tarp tų visų šalių ir pabendravęs su treneriais, truputį atsiranda tas aiškumas.

– Kas trenerio darbe yra maloniausia?
– Maloniausia yra matyti užaugusį žmogų – žmogų iš didžiosios raidės. Aš niekada dirbdamas nelaukiu atsako, kad kažkas kažką įvertins ir man padėkos. Būna kartais išgirsti, jog štai aš dirbu, tau padedu ir dabar tu man turi atsidėkoti. Niekada taip nedarau, nes tuomet tu iškart žmogų palenki ta linkme, kad jis nuo tavęs atitoltų ir jaustųsi tau skolingas.
Dar vienas malonus dalykas yra ta akimirka, kai pasieki savo tikslą. Šią akimirką galima palyginti su žvaigždės kritimu danguje. Ir dėl tos akimirkos tu stengiesi – ciklas ketveri metai, dar ketveri metai ir, jei pasiekei tikslą, tai ta žvaigždė ir nukrenta. 

– Ar Lietuvoje moterų imtynės yra populiari sporto šaka?
– Kai daviau interviu, man atrodo prieš maždaug dešimt metų, tai sakiau, kad moterų imtynės vis labiau populiarėja. O iš tiesų šiuo metu mūsų šalyje viskas vyksta labai „banguotai“. Manau, kad jaunajai kartai, kuri ateina į šią sporto šaką, nebėra tabu ir moteriškių niekas nebesodina prie puodų, kaip anksčiau. O pasaulyje, Europoje moterų imtynės yra be proto populiarios ir manau, kad moterys ten greit aplenks vyrus.

– Tai ko trūksta, kad moterų imtynės išpopuliarėtų?
– Mūsų šalyje truputį trūksta trenerių. Mes dar turime labai daug senų trenerių ir jų požiūris į moterį yra senovinis. Senosios kartos trenerių manymu, moteris turi būti tokia stereotipiška – skarelė, samtis. Moteris negali būti sportininkė ar lėktuvo pilotė, jie to nesupranta. Tad taip jau yra, kad tie stereotipai Lietuvoje dar gyvena.
Nors, manau, kad mūsų regione, kur sukoncentruota Lietuvos rinktinė, tai tėvai suprato, jog atiduoti į mūsų rankas savo dukrą yra gerai. Imtynės išugdo ne tik organizmą, charakterį, bet merginos būna sveikos, drąsios bei stiprios. Tad linkiu visiems tėvams turėti tokias dukras.

– Jūsų auklėtinės D. Domikaitytė, G. Blekaitytė daug pasiekusios ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Tai sunkaus darbo vaisius?
– Tiesa, tai tikrai nelengvo darbo vaisiai. Bet tas imtynininkių kelias dar nepasibaigė.
Iš tiesų į šiuos merginų pasiekimus įdėta daug metų darbo, daug išvykų, daug stovyklų ir daug pinigų. 
Džiaugiuosi, kad apskritai mūsų imtynininkių piramidė tik stiprėja. Aišku, kaip ir visur, viskas kartais atrodo labai trapu, bet tikiuosi, kad ir jaunimas seks mūsų vyresniųjų sportininkių pėdomis.

– Kam turėtų pasiryžti moterų imtynes pasirinkusios sportininkės?
– Jos turėtų pasiryžti tvarkai, žmogiškumo faktoriui, kuris mums visiems yra nesvetimas. Aišku, taip pat ir sportiniam darbui. Labai smagu ateiti į gerą komandą, pamatyti pasaulį, paimtyniauti.
Be to, dabar nebėra to stereotipo, kad imtynininkė turi būti raumenų kalnas arba, kaip aš dar vis išgirstu, turėtų sverti apie 200 kg. 
Čia yra nesąmonė, mūsų imtynėse yra mergaičių svorio kategorija iki 48 kg. Didžiausia svorio kategorija moterų imtynėse yra 75 kg – daugiau moteris sverti negali. Sporte jos turi būti grakščios, lanksčios, stiprios, turėti gerą ir tvirtą kūną. Mūsų treniruotės prasideda nuo gimnastikos. Gimnastė ir imtynininkė yra labai panašios.

– Gal turite kokį ritualą, kurio laikotės prieš varžybas?
– Iš pradžių bandėme. Tačiau to atsisakėme, nes visos mūsų merginos yra labai individualios. Viena daro taip, kita daro kitaip. Mes, treneriai, joms tik pasakome, kaip turėtų būti, kaip jos turėtų pasiruošti, kada rytą atsikelti, ką suvalgyti. Tačiau išeinant ant kilimo tiesiog merginoms palinkiu gero darbo, o ypatingo ritualo tikrai nėra.
Šiaip aš netikiu visokiomis juodomis katėmis, man tai gyvenime nefigūruoja. Aš manau paprastai: jeigu darei gerai, tai gerai ir išėjo, o jei tu nepasiruošei ir nenusiteikei, tai tau ir nepavyko.

– Žinau, kad su savo auklėtinėmis leidžiate ir laisvalaikį. Koks jis?
– Mes su komanda einame ir į kino teatrą, ir žaidžiame boulingą. Kai mums reikia prasiblaškyti, mes išbandome visas sporto šakas, nes juk negali visada būti tas pats. Tiesiog mums kas žmogiška visiškai niekas nesvetima, tuomet lengviau „susiklijuoji“ ir pažįsti žmones.
Šiaip jeigu nori pažinti žmogų, tai su juo gali savaitei ar dviem išvažiuoti į kokią stovyklą ir tada viskas tampa labai aišku.
Linkiu visiems, kas susiras antrą pusę, pirmas dvi savaites pabūti kur nors dviese, kur nebūtų pašalinių. Tada aiškiai pasimatys ir visi pliusai, ir visi minusai bei taps aišku, ką reikia tobulinti, koks žmogaus charakteris.

– Ar pagalvojate, kuo būtumėte, jei nebūtumėte treneris?
– Taip. Ir dabar apie tai dažnai pagalvoju ir dar nežinau, ar netyčia kada nepakeisiu specialybės. Seniau, kai turėjau tokių puikių vaikinų, kurie buvo iškovoję rimtų medalių, žiniasklaidai buvau pasakęs, kad eisiu kepti bandelių. Tačiau dabar nebežinau, ar aš dar norėčiau jas kepti.
Žinote, kas blogiausia trenerio darbe? Tu dirbi, dirbi, paruoši aukščiausio lygio sportininkus, jie auga ir, aišku, sensta. Tad ateina ta riba, kai sportininkai renkasi: arba jie toliau tęsia sportininko karjerą, arba stoja į universitetą, arba išeina dirbti kokio kito darbo. 
O treneris – nori to ar nenori – juos išleidžia į gyvenimą ir su jais atsisveikina. Tada galbūt jau galėtum kažką keisti, bet jau turi užsiauginęs mažųjų sportininkių grupę. Tu atsisuki ir matai tuos veidus, kuriems esi reikalingas. Tokios sportininkės jau yra ūgtelėjusios, jos nori kažko siekti, ateityje būti ar D. Domikaitytė, ar G. Blekaitytė ir tu joms negali pasakyti: atsiprašau, bet aš išeinu. 
Nors jei rimtai pasiryžti tokiam sprendimui taip ir reikėtų padaryti. Man tokia viena filosofė sakė, jog jei pradedi mąstyti, kad reikia kažką keisti, tai turi keisti greitai, bet jei tu nors akimirką susimąstai, kad tavo darbas ne iki galo padarytas, tai reiškia – tada tai ir daryk, o ne galvok apie kažką kita.
Man kol kas taip ir yra: negaliu paleisti savo merginų, nes kai užauginu vienas, ateina nauja karta, matau potencialias sportininkes ir vėl planuoju, vėl dirbu su jomis.

 

„Imtynės išugdo ne tik organizmą, charakterį, bet merginos būna sveikos, drąsios bei stiprios“, – sako A. Kaselis. 
 

Imasi D. Domikaitytė. 


Su priešininke kovoja G. Blekaitytė. 

 „Šiaulių naujienų“ info

 D. Domikaitytė pasaulio čempionate iškovojo vieną pergalę

 

2015 m. rugsėjo 11 d.

 

JAV, Nevados valstijoje, Las Vegase, vykstančiame pasaulio čempionate debiutavusi šiaulietė Danutė Domikaitytė iškovojo vieną pergalę ir patyrė du pralaimėjimus.

Pirmoji imtis su bulgare Sofia Hristova Georgieva D. Domikaitytei susiklostė sėkmingai. Visa galva žemesnė bulgarė vis taikėsi į kojas, tačiau Danutė nuginkluodavo S. Georgievos pastangas. Visgi teisėjai už nerezultatyvią kovą šiaulietę nubaudė tašku ir kėlinukas baigėsi rezultatu 0:1. Antroje susitikimo dalyje bulgarė vėl taikėsi į varžovės kojas, tačiau šiaulietė kontraatakavo ir pelnė du taškus (2:1). Kovą D. Domikaitytė baigė dar kartą pargriaudama varžovę ir pelnydama dar du taškus (4:1).

Aštuntfinalyje D. Domikaitytė susitiko su Azijos čempione Feng Zhou iš Kinijos. Pajėgi varžovė du kartus sugriebė D. Domikaitytės koją, pargriovė ir šventė pergalę 10:0. Kinė nukeliavo iki finalo, o D. Domikaitytė gavo progą paguodos turnyre.

Pirmame paguodos turnyro susitikime Danutei teko grumtis su austre Martina Kuenz. 21-erių austrė jau porą metų Europos ir pasaulio čempionatuose patenka tarp aštuonių geriausų. Austrė pervertė D. Domikaitytę ant menčių ir išplėšė pergalę 4:0.

Galutinėje įskaitoje D. Domikaitytė pasaulio čempionate užėmė 12 vietą tarp 32 imtynininkių.

Į pasaulio čempionatą yra išvykusi ir dar viena Šiaulių imtynininkė – Giedrė Blekaitytė. Svorio kategorijoje iki 63 kilogramų Giedrė susitiks su 21-erių kanadiete Braxton Rei Stone. Aukščiausias varžovės titulas – pasaulio jaunimo čempionato sidabras.

Burtai lėmė, kad Europos žaidynių penktos vietos laimėtoja G. Blekaitytė kovas pradės nuo aštuntfinalio. Šioje svorio kategorijoje varžysis 26 atletės.

 

 

 Pasaulio čempionate debiutavusi šiaulietė Danutė Domikaitytė iškovojo vieną pergalę, patyrė du pralaimėjimus ir bendroje įskaitoje tarp 32 atlečių užėmė 12-ąją vietą.

„Šiaulių krašto“ inf.Šiaulių imtynininkės Las Vegase medžios olimpinius kelialapius

 

2015-08-27  

 

Lietuvos imtynių rinktinė jau penktadienį išvyksta į pasaulio čempionatą Las Vegase (JAV), kuriame sieks iškovoti pirmuosius kelialapius į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes.

Moterų imtynių komanda išlydėjo dvi mūsų miesto imtynininkes kovoti dėl Olimpinių kelialapių į JAV.

Dvi Lietuvos rinktinės narės Danutė Domikaitytė (69 kg svorio kategorija) ir Giedrė Blekaitytė (63 kg svorio kategorija), išvyko į Jungtines Amerikos Valstijas, Las Vegaso miestą, kuriame rugsėjo 8-12 dienomis vyks pasaulio imtynių čempionatas.

Šiame išskirtiniame pasaulio čempionate šiaulietės kovos ne tik dėl medalių, bet ir dėl Olimpinių kelialapių į 2016 m. Rio de Žaneiro Olimipines žaidynes.

Norint gauti kelialapį imtynininkės turi užimti 1-5 vietas savo svorio kategorijoje tarp 40-50 geriausių pasaulio imtynininkių.

Šios geriausios Lietuvos imtynininkės prieš startą Las Vegaso, Orleans arenoje, dar dalyvaus aklimatizacijos treniruočių stovykloje Nevadoje. Tikimės, kad pavyks atstatyti geriausią fizinę formą.

Kartu į pasaulio čempionatą vyksta ir LR rinktinės treneris Aivaras Kaselis, kuris ir lydės sportininkes ant varžybų imtynių kilimo.

Visas imtynininkių kolektyvas išlydėjo ir palinkėjo realizuoti tai, ką išmoko per 10 metų imtynių pratybose.

Šiandien Giedrė Blekaitytė užima 17 reitingo vietą šios svorio kategorijos pasaulio imtynininkių. Geriausi jos pasiekimai – 2015 m. Europos olimpinės žaidynėse (Baku) užimta 5 vieta. 2015 m. „Grand prix“ (Minskas) 3 vieta. 2015 m. „Grand prix“ (Dormagenas) – 3 vieta.

U23 Europos čempionate Danutė Domikaitytė užima 7 vietą 18-kos pasaulio geriausių imtynininkių reitinge. Ji 2013 m. Europos jaunimo vicečempionė. 2014-aisiais – pasaulio jaunimo čempionato bronzos medalio laimėtoja. 2015 m. U23 Europos čempionate užėmė 5 vietą, „Grand prix“ (Minskas) 5 vietą. „Grand prix“ (Varšuva) 5 vietą. Europos jaunimo čempionate – septintą vietą, „Berlin Open“ (Berlinas) – 1 vietą.

Sportininkes treniruoja treneriai Aivaras Kaselis ir Andrius Stočkus.

 

 

 

 

 

D.Domikaitytė Europos imtynių čempionate – septinta

 

 

Atskriejo žinia tiesiai iš Stambulo. Treneris Aivaras Kaselis pasidžiaugė jo treniruojamos sportininkės pasiekimais.

Turkijoje, Stambulo mieste, kur vyksta Europos jaunimo imtynių čempionatas, moterų imtynių sportininkė Danutė Domikaitytė svorio kategorijoje iki 67 kilogramų tarp 14 šalių atlečių užėmė 7 vietą.

 

 

„Etaplius“ infoG. Blekaitytei iki medalio pritrūko tik žingsnio

Baku (Azerbaidžanas) vykstančiose pirmosiose Europos žaidynėse šiaulietė imtynininkė Giedrė Blekaitytė (svorio kategorija iki 60 kilogramų) buvo arčiausiai medalių. Pirmadienio vakarą ji kovojo su baltaruse Veronika Ivanova dėl trečiosios vietos.

Likus kovoti minutę rezultatas dar buvo lygus 2:2, tačiau baltarusė turėjo pranašumą, nes du taškus uždirbo vienos atakos metu. G. Blekaitytė metėsi į ataką, tačiau varžovė šiaulietę pervertė, už tai pelnė keturis taškus ir iškovojo bronzą.

Šiaulietė vienintelė iš lietuvių, kuriai pavyko patekti į vakarines kovas, kuomet kovojama dėl medalių.

Ketvirtfinalyje Giedrė 5:0 įveikė austrę Sabriną Seibl, o pusfinalyje 0:4 nusileido rusei Svetlanai Lipatovai. Galutinėje įskaitoje šiaulietė pasidalino 5–6 vietas.

Pasak sportininkės trenerio Aivaro Kaselio, po varžybų Giedrė buvo nusiminusi, tačiau vėliau pralinksmėjo. Penktoji vieta tokio lygio varžybose G. Blekaitytei yra aukščiausias pasiekimas.

Kita šiaulietė Danutė Domikaitytė (svorio kategorija iki 69 kilogramų) aštuntfinalyje 0:5 nusileido austrei Martinai Kuenzai.

 

Lietuvai pirmosiose Europos žaidynėse Baku atstovavo šiaulietės imtynininkės Danutė Domikaitytė (kairėje) ir Giedrė Blekaitytė. Sportininkes lydėjo treneriai Andrius Stočkus (kairėje) ir Aivaras Kaselis.

„Šiaulių krašto“ inf.

 

Imtynininkei G. Blekaitytei nepavyko iškovoti Europos žaidynių bronzos

 

Azerbaidžano sostinėje Baku vykstančių Europos žaidynių moterų imtynių varžybose Heidaro Alijevo arenoje 22-ejų metų Giedrė Blekaitytė pirmadienio pavakarį svorio kategorijoje iki 60 kg kovojo dėl bronzos medalio su 18-mete baltaruse Veronika Ivanova ir pralaimėjo varžovei rezultatu 2:6. Giedrė Blekaitytė© LTOK nuotr. Ši priešininkė puikiai pažįstama lietuvei, kuri pirmavo 1:0, vėliau atsiliko 1:2 ir išlygino santykį 2:2, – jos ne kartą tarpusavyje susidūrė treniruočių stovyklose. Galutinėje įskaitoje lietuvė pasidalino 5-6 vietas. „Viską dariau teisingai, tačiau ji labai sėkmingai kontratakavo“, - paaiškino nesėkmingai susiklosčiusią dvikovos pabaigą Lietuvos sportininkė. Lemiamas imtynininkių kovas ilgamečio Azerbaidžano vadovo H. Alijevo vardu pavadintoje arenoje kartu su maždaug 6000 žiūrovų stebėjo ir jo sūnus, dabartinis šalies prezidentas Ilhamas Alijevas su žmona. G. Blekaitytė burtais iškart pateko į į ketvirtfinalį, o kelią į pusfinalį prasiskynė savo jėgomis, kai paguldė ant menčių 2012 metų Europos čempionato prizininkę 20-metę austrę Sabriną Seidl. Tačiau Kelią į finalą daugkartinei Lietuvos čempionei G. Blekaitytei užkirto rusė Svetlana Lipatova, pusfinalyje įrodžiusi savo pranašumą prieš lietuvę 
Imtynininkai tapo čempionais

 

Anykščiuose vyko tarptautinis graikų-romėnų imtynių turnyras tragiškai žuvusiam atletui Vladui Žmoginui atminti. Varžybose dalyvavo imtynininkai iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Estijos, Suomijos ir Rusijos.

Varžybos vyko dviejų minusų sistema, todėl sportininkai turėjo galimybę išbandyti jėgas beveik su visais varžovais. Iš šiauliečių geriausiai sekėsi Edgarui Gendviliui bei Gedui Milašauskui.

Svorio kategorijoje iki 53 kilogramų sporto mokyklos „Atžalynas“ auklėtinis E. Gendvilis užtikrintai laimėjo keturias kovas bei iškovojo čempiono titulą. Šiaulietis užsienio šalių sportininkams pademonstravo savo geriausią veiksmą – metimą per dubenį. Taip buvo pargriautas ne vienas varžovas.

G. Milašauskas, sportinį kelią pradėjęs Kuršėnuose pas trenerį A.Tylenį, dabar atstovauja Šiaulių sporto gimnazijai. Svorio kategorijoje iki 66 kilogramų Gedas sunkiai, tačiau užtikrintai kiekvienoje kovoje rinko taškus ir atkakliai žygiavo link finalo. Laimėjęs keturias kovas jis iškovojo čempiono titulą.

Edvardas Milaknis ir Dovydas Jucius laimėjo po vieną kovą, patyrė po du pralaimėjimus ir liko be medalių. Sportininkus treniruoja Vidmantas Žibutis ir Tomas Gricius.

 

 

Iš kairės: treneris Vidmantas Žibutis, imtynininkai Edgaras Gendvilis ir Gedas Milašauskas bei treneris Tomas Gricius džiaugiasi tarptautiniame turnyre iškovotais trofėjais.

 

 

„Šiaulių krašto“ inf.

Imtynininkei išmušė sėkmės valanda

Šiaulietei imtynininkei Giedrei Blekaitytei šie metai jos sportinėje karjeroje ypač sėkmingi. Iškovotos svarbios pergalės, o liepą laukia startas Europos žaidynėse Azerbaidžano sostinėje Baku.

Prieš savaitę Dormagene vykusiame Vokietijos Grand Prix moterų imtynių turnyre šiaulietė Giedrė Blekaitytė svorio kategorijoje iki 60 kilogramų iškovojo trečiąją vietą.

Sportininkė sako, kad tai vienas rimčiausių laimėjimų ne tik šiemet, bet ir apskritai jos karjeroje.

Giedrė pasakoja, kad šiose varžybose jos svorio kategorijoje rungtyniavo tik septynios dalyvės, tačiau vienos stipriausių Europoje ir pasaulyje.

Šiaulietė pirmoje imtyje įveikė turnyro šeimininkę Eveliną Neumann (3:0), tačiau vėliau rezultatu 0:4 pralaimėjo būsimai varžybų nugalėtojai Europos čempionei Anastasijai Hučiok iš Baltarusijos.

Imtyje dėl bronzos Giedrė rezultatu 6:5 pranoko Europos jaunimo čempionę ir pasaulio jaunimo čempionato sidabro medalio laimėtoją Mariją Liulkovą iš Rusijos.

Imtynininkė sako, kad aukštą vietą lėmė geras fizinis ir emocinis pasiruošimas.

„Pirmą kartą į salę pas trenerį Aivarą Kaselį atėjau, kai man buvo keturiolika metų. Jau aštuoneri metai sportuoju“, – pasakoja mergina.

Giedrei nuo pat vaikystės patiko sportuoti. Šiaulių rajone, Verbūnuose, augusi mergaitė dalyvaudavo visose mokyklos varžybose: lengvosios atletikos, krepšinio ir kitose. Netgi šokių būrelį lankė.

„Mano tėtis buvo imtynininkas. Kai dar pradinėse klasėse mokiausi, vis sakydavo, kad reikia nuvesti mane į imtynes. Kai buvau aštuntokė, pati paprašiau, kad nuvestų“, – šypsosi mergina.

Būdama devintokė Giedrė atvyko mokytis į Šiaulių sporto vidurinę mokyklą (tuomet dar ji vadinosi Vijolių vidurine mokykla). Dabar G. Blekaitytė – ketvirtakursė, studijuoja Šiaulių universitete kūno kultūrą ir sporto vadybą. Po bakalauro studijų mergina planuoja pasilikti universitete studijuoti magistrantūroje.

Sportininkė sako, kad dabar svarbiausią vietą jos gyvenime užima imtynės: „Kai atvykau į Šiaulius mokytis, beveik nebelikdavo laiko niekam kitam. Treniruotės du kartus per dieną, savaitgaliais varžybos. Bet jau ir nebesinorėjo blaškytis.“

G. Blekaitytė sako, kad Lietuvoje imtynininkių konkurencija nėra didelė, todėl pasiruošti rimtoms varžyboms vyksta į stovyklas užsienyje: Į Baltarusiją, Vokietiją, Lenkiją, Latviją. „Kai treniruočių partnerės yra stipresnės, tuomet ir pati labiau tobulėji“, – sako imtynininkė. Stovyklose kartais praleidžiama ir pora mėnesių.

Kadangi šioje sporto šakoje rungtyniaujama tam tikrose svorio kategorijose, mergina sako, kad savo svoriu labiausiai susirūpina artėjant varžyboms. „Stengiuosi palaikyti pastovų svorį, kad prieš varžybas nereikėtų imtis drastiškų priemonių, – šypsosi mergina. – Kai esi alkanas, ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai sunkiau kovoti.“

Dar kovojant jaunių amžiaus kategorijoje Giedrei yra tekę ir priaugti svorio. Tiesa, nedaug, todėl užteko prieš svėrimus išgerti daugiau vandens.

Imtynininkės treniruotėse ne tik kovoja viena su kita. Treneris Andrius Stočkus, dirbantis Sporto vidurinėje mokykloje, sudarinėja planus. Tam tikras valandų skaičius skirtas technikai, greičiui, fizinei jėgai lavinti. Prieš varžybas skiriamas šiek tiek mažesnis krūvis jėgoms atkurti. „Kaip liepia treneris, taip ir darom“, – sako mergina.

Kadangi A. Stočkus ne tik treneris, bet ir sporto psichologas, jo buvimas varžybose sportininkėms labai padeda. „Jis sugeba ramiai nuteikti“, – sako Giedrė.

G. Blekaitytė sako, kad baigusi mokyklą svajojo studijuoti Karo akademijoje, bet nesinorėjo mesti sporto, todėl pasiliko Šauliuose.

Visgi savo svajonę tarnauti kariuomenėje mergina praeitą vasarą įgyvendino. Tris mėnesius praleido baziniuose kariniuose mokymuose.

„Man labai patiko. Parsivežiau daug gerų įspūdžių. Gerai baigiau kursą. Daug davė fizinis pasiruošimas. Man buvo lengviau pakelti krūvius nei kitiems jaunuoliams“, – pasakoja Giedrė.

Merginos įsitikinimu, privaloma karinė tarnyba yra gerai. „Pati mačiau, kaip pasikeičia vaikinai. Į mokymus atėjo tokie lepūs, verkšlenantys, o išėjo suvyriškėję“, – šypsosi sportininkė.Birželio 12–28 dienomis Azerbaidžano sostinėje Baku vyks pirmosios Europos žaidynės, kuriose, planuojama, 20 sporto šakų ir 31 rungtyje varžysis daugiau nei 6000 sportininkų iš visos Europos. Tarp jų bus ir Giedrė Blaekaitytė.

Kitą savaitę sportininkė žaidynėms rengsis stovykloje Baltarusijoje. Iškart po stovyklos merginos laukia bakalauro darbo gynimas. „Reikės stovykloje pristatymą ruošti“, – juokiasi Giedrė. Mokslams ruoštis stovyklose šiaulietei ne naujiena.

Dažnai į varžybas, stovyklas sportininkė vežasi ir knygų. Mėgsta skaityti detektyvus. Sako, kad skaitymas ne tik puikus laisvalaikio praleidimo būdas, bet ir padeda atsipalaiduoti, nusiraminti prieš varžybas.

 

Šiaulietė Giedrė Blekaitytė sako neįsivaizduojanti savo gyvenimo be sporto.

"Šiaulių krašto" infoG. Blekaitytė tapo Grand Prix turnyro prizininke

 

Dormagene vykusiame Vokietijos Grand Prix moterų imtynių turnyre trečią vietą užėmė Šiaulių sporto gimnazijos auklėtinė Giedrė Blekaitytė (treneriai Aivaras Kaselis ir Andrius Stočkus).

Šiaulietė svorio kategorijos iki 60 kilogramų pirmoje imtyje įveikė turnyro šeimininkę Eveliną Neumann (3:0), tačiau vėliau rezultatu 0:4 pralaimėjo būsimai varžybų nugalėtojai Europos čempionei Anastasijai Hučiok iš Baltarusijos.

Imtyje dėl bronzos Giedrė rezultatu 6:5 pranoko Europos jaunimo čempionę ir pasaulio jaunimo čempionato sidabro medalio laimėtoją Mariją Liulkovą iš Rusijos. Šioje svorio kategorijoje kovojo septynios imtynininkės.

Nesėkmingai varžybos susiklostė šiaulietei Danutei Domikaitytei (69 kg), kuri pirmoje kovoje su vokiete Anna Shell patyrė kojos traumą.

Imtynių turnyre suaugusiųjų ir jaunių amžiaus grupėse kovojo 249 sportininkės, kurios atstovavo 26 komandoms iš 26 valstybių.

 

 

Šiaulietė Giedrė Blekaitytė Vokietijoje vykusiose varžybose iškovojo trečiąją vietą.

 

“Šiaulių krašto” info

 


Nugalėjo imtynininkai

 

Anykščiuose vyko Lietuvos vaikų graikų-romėnų imtynių čempionatas. Jame dalyvavo ir šiauliečių komanda.

Geriausiai pasirodė Lukas Bomgardas. Svorio kategorijoje iki 60 kilogramų iškovojęs tris pergales ir patyręs vieną pralaimėjimą imtynininkas pelnė antrąją vietą.

Pasak trenerio Vidmanto Žibučio, Lukui prognozavo čempiono vardą, tačiau kelios nelemtos klaidos pakišo koją.

Justas Zutanas svorio kategorijoje iki 66 kilogramų ir Marius Vaičėnas iki 47 kilogramų iškovojo trečiąsias vietas. Pirmąkart debiutavę Armindas Petrauskas (iki 50 kg) ir Daivaras Jagučianskas (iki 29 kg) pasirodė kiek kukliau ir medalių neiškovojo. Sportininkus treniruoja V. Žibutis ir Tomas Gricius.

 

Šiauliečiai (iš kairės) Marius Vaičėnas, Lukas Bomgardas ir Justas Zutanas iš Lietuvos vaikų graikų – romėnų imtynių čempionato grįžo su apdovanojimais.

 

„Šiaulių krašto“ infoImtynininkai iškovojo pergales

 

Kauno sporto halėje vyko Lietuvos graikų-romėnų, laisvųjų ir moterų imtynių jaunių čempionatas. Jame dėl medalių kovojo ir Šiaulių miesto bei rajono sportininkai.

 Graikų-romėnų jaunių čempionate svorio kategorijoje iki 50 kg čempionu tapo Edgaras Gendvilis. Kovos pabaigoje šiaulietis 1:2 pralaiminėjo, tačiau likus dviem sekundėms iki pabaigos sukaupęs jėgas atakavo, iškovojo du taškus ir tapo nugalėtoju.

Svorio kategorijoje iki 100 kg čempionu tapo Redas Milašauskas, finale įveikęs pajėgų Panevėžio atstovą.

Pirmąją vietą galėjo iškovoti ir Gytis Kulevičius, kovojęs svorio kategorijoje iki 69 kg, tačiau dėl atsinaujinusios traumos teko pasitraukti iš kovos ir tenkintis antrąja vieta. Antrąja vieta tenkinosi ir Vytautas Serva, kovojęs svorio kategorijoje iki 54 kg.

Trečiąsias vietas iškovojo Vygantas Serva (iki 42 kg), Artūras Putramentas (iki 63 kg), Gedas Milašauskas (iki 69 kg). Dovydas Jucius kovą dėl trečiosios vietos pralošė ir liko penktas.

Sportininkai atstovauja Šiaulių sporto vidurinei mokyklai, sporto mokyklai „Atžalynas“ bei Šiaulių rajono sporto mokyklai. Sportininkus treniruoja V. Žibutis T. Gricius, A. Tylenis, G. Jonuškis, V. Jasotis.

 Moterų imtynių jaunių čempionate Šiaulių sporto vidurinės mokyklos auklėtinės, treniruojamos Aivaro Kaselio ir Indrės Bubelytės, laimėjo 15 medalių, tarp kurių – septyni aukso.

Svorio kategorijoje iki 46 kg nugalėtoja tapo Laura Stanelytė, antra liko Kamilė Šernauskaitė, trečia – Emilija Sudarytė. Kamilė Statkutė tapo čempione svorio kategorijoje iki 49 kg, Karolina Mušinskytė liko trečia.

Viktorija Augustauskaitė nugalėjo svorio kategorijoje iki 52 kg, trečia liko Ineta Dantaitė. 56 kg svorio kategorijoje Justina Čekavičiūtė iškovojo antrąją vietą, trečiąją – Gabija Čepulevičiūtė.

Auksė Rutkauskaitė tapo čempione svorio kategorijoje iki 60 kg, Selma Karpenko – trečia. Kornelija Zaicevaitė iškovojo pirmąją vietą 65 kg svorio kategorijoje, Neringa Parutytė liko trečia.

Kamilė Gaučaitė tapo čempione 70 kg svorio kategorijoje, Neringa Remeikaitė – 6–7 vietoje.

 

Šiaulių sporto vidurinės mokyklos auklėtinės beveik visos iš Lietuvos moterų imtynių jaunių čempionato grįžo su medaliais.

 

 Lietuvos graikų-romėnų imtynių jaunių čempionate puikių rezultatų pasiekė Šiaulių miesto ir rajono sportininkai.

 „Šiaulių krašto“ inf.

 D. Domikaitytė Europos U23 imtynių čempionate užėmė penktą vietą

 
 
Valbžyche (Walbrzych, Lenkija) vykstančiame Europos U23 imtynių čempionato moterų imtynių turnyre Danutei Domikaitytei nepavyko užkopti ant nugalėtojų pakylos. Lemiamoje imtyje dėl bronzos apdovanojimo trenerių Aivaro Kaselio, Andriaus Stočkaus ir Arvydo Krikščiūno auklėtinė pralaimėjo rusei Tatjanai Morozovai.

Dvejais metais vyresnė D. Domikaitytės varžovė rinko taškus po kojų užgriebimų ir nubloškimų, ir šventė pergalę rezultatu 12:0 ir pakartojo savo dvejų metų senumo pasiekimą, kuomet taip pat iškovojo trečią vietą Europos jaunimo čempionate.

Po dvikovos treneris A. Kaselis neslėpė nusivylimo, tačiau padėties nedramatizavo.

 

„Danutės kartelė pakelta aukštai, visi tikisi, kad ji mėtys varžoves į kairę ir į dešinę, tačiau pamirštama, kad Danutė šiame čempionate yra bene jauniausia. Žinoma, norisi pergalių, tačiau renkantis prioritetus, šis čempionatas nebuvo pagrindinis. Tie, kurie domisi imtynėmis, žino, kad šiemet numatyti bent trys įvairių amžiaus grupių Europos ir du pasaulio čempionatai. Todėl reikia kažkokias varžybas rinktis ir kažką aukoti. Neįmanoma pusę metų išlaikyti sportinę formą.

 
 

Vertinant čempionatą iš esmės, tiek Danutės, tiek Giedrės startai Lenkijoje

 
 
 
 
 
 

nėra blogi. Danutė penkta Europos čempionate, o mes jau surūgę ir nepatenkinti. Žinoma, gaila, kad pralaimėjo pirmą kovą vokietei, kurią prieš kelis mėnesius Berlyne suraitė rezultatu 8:0. Su ruse „pasikapojo“, padarė klaidų, taisysime. Rusė verta dėmesio varžovė. Ji iš 75 kilogramų perėjo į lengvesnį svorį, jėgos turi.

 
 

 

Dabar net analizės normalios negaliu pateikti, tačiau pastebėjau, kad su tokiomis varžovėmis kaip rusė, Danutė neturi geros atakos. Na, o Giedrė nusipelnė pagyrimų. Po ilgos pertraukos kovojo gerai – paguldė ant menčių vengrę. Objektyviai vertinant, Giedrės varžovė suomė buvo verta čempionės titulo, su ja galynėtis dar sunku. Gaila, kad Giedrė prarado pasitikėjimą savimi po pirmų atakų imtyje su bulgare. Ji mėgino dirbti pirmu numeriu, bet dvi paeiliui bulgarės kontratakos išmušė Blekaitytę iš vėžių.“ Galutinėje įskaitoje Giedrė Blekaitytė liko septitoje vietoje.


Danutė Domikaitytė

DELFI.lt infoKovojo jaunieji imtynininkai

 

Sa­vait­ga­lį Šiau­liuo­se vy­ko Lie­tu­vos grai­kų-ro­mė­nų im­ty­nių jau­nu­čių čem­pio­na­tas, ku­ria­me var­žė­si 143 da­ly­viai. Jie at­sto­va­vo 18 ko­man­dų. Čem­pio­na­te ge­rai se­kė­si Šiau­lių spor­ti­nin­kams. Jau­nų­jų im­ty­ni­nin­kų ko­man­da iš­ko­vo­jo ke­tu­ris me­da­lius.

Svo­rio ka­te­go­ri­jo­je iki 53 ki­log­ra­mų auk­so me­da­lį ir čem­pio­no var­dą jau tre­čius me­tus iš ei­lės iš­ko­vo­jo Ed­ga­ras Gend­vi­lis. Ka­te­go­ri­jo­je iki 66 ki­log­ra­mų auk­so me­da­liu pa­si­puo­šė Šiau­lių spor­to vi­du­ri­nės mo­kyk­los mo­ki­nys Ge­das Mi­la­šaus­kas.

Svo­rio ka­te­go­ri­jo­je iki 85 ki­log­ra­mų ant­rą­ją vie­tą iš­ko­vo­jo Ag­nius Rum­bi­nas. Pa­čio­je sun­kiau­sio­je svo­rio ka­te­go­ri­jo­je per 85 ki­log­ra­mus si­dab­ro me­da­lį iš­ko­vo­jo Ro­kas Jan­kus. Jis nu­si­lei­do pa­jė­giam Pa­ne­vė­žio spor­ti­nin­kui Ka­ro­liui Va­liū­nui.

Šiau­lių ko­man­da bend­ro­je ko­man­di­nė­je įskai­to­je užė­mė ant­rą­ją vie­tą. Pir­mą­ją vie­tą iš­ko­vo­jo Jo­niš­kio im­ty­ni­nin­kai.

Šiau­lių spor­ti­nin­kai at­sto­va­vo Spor­to vi­du­ri­nei mo­kyk­lai, spor­to mo­kyk­lai „At­ža­ly­nas“ bei Sau­lės mies­to at­le­ti­kos klu­bui. Spor­ti­nin­kus var­žy­boms ruo­šė tre­ne­riai V. Ži­bu­tis, A. Ty­le­nis ir T. Gri­cius.

 

 

 Iš kai­rės: Ro­kas Jan­kus, Ed­ga­ras Gend­vi­lis, Ge­das Mi­la­šaus­kas ir Ag­nius Rum­bi­nas Lie­tu­vos grai­kų-ro­mė­nų im­ty­nių jau­nu­čių čem­pio­na­te sky­nė per­ga­les.

 

„Šiau­lių kraš­to“ inf

Moterų imtynių turnyre Minske šiaulietė iškovojo bronzą

 

Kovo 4-8 dienomis Minske vyko „Grand prix“ Aleksandr Medved“ moterų imtynių turnyras. Jame kovojo 29 šalių imtynių rinktinės.

Lietuvos garbę gynė Šiaulių universiteto studentės Giedrė Blekaitytė ir Danutė Domikaitytė. G. Blekaitytė laimėjo 3 vietą. Kovoje dėl medalio ji nugalėjo Kazakstano imtynininkę Ayaulym Kassymova.

Danutė Domikaitytė kovoje dėl bronzos medalio nusileido Egipto kovotojai Enas Khourshid ir tarp 20 sportininkių liko 5 vietoje.

Mažąjame lygiagrečiai vykusio A. Medvedžio sporto rūmuose jaunių amžiaus“Medvežonok“ turnyre Kamilė Gaučaitė iki 70 kg užėmė 3 vietą, kovoje dėl medalio nugalėjo Kazakstano šalies imtynininkę

Kamilė mokosi Šiaulių sporto vidurinėje mokykloje. Visos merginos toliau tęsia pasiruošimą Europos U23 čempionatui ir lieka mokomojoje pasiruošimo stovykloje Baltarusijoje.

 

Medalininkė, treneriai A. Stočkus ir A. Kaselis bei LIF viceprezidentas V. Mataitis.

 

 

 

“Etaplius” info
Imtynininkės grįžo su medaliais

 

Ry­go­je vy­ku­sia­me at­vi­ra­me Lat­vi­jos im­ty­nių čem­pio­na­te sve­čių tei­sė­mis suau­gu­sių­jų čem­pio­na­te da­ly­va­vo ir Lie­tu­vos im­ty­ni­nin­kės. Iš de­vy­nių var­žy­bo­se star­ta­vu­sių spor­ti­nin­kių aš­tuo­nios lai­mė­jo me­da­lius.

Ke­tu­rios lie­tu­vai­tės ko­vo­jo fi­na­le, auk­so me­da­liais pa­si­puo­šė Ind­rė Bu­be­ly­tė (svo­rio ka­te­go­ri­jo­je iki 60 kg) ir Ka­mi­lė Gau­čai­tė (iki 75 kg).

Ant­rą­ją vie­tą lai­mė­jo Gied­rė Ble­kai­ty­tė (iki 63 kg), fi­na­le nu­si­lei­du­si daug­kar­ti­nei Eu­ro­pos ir pa­sau­lio me­da­li­nin­kei, 2014-ųjų ge­riau­siai Lat­vi­jos spor­ti­nin­kei Anas­ta­si­jai Gri­gor­je­vai.

Taip pat ant­rą­ją vie­tą lai­mė­jo Da­nu­tė Do­mi­kai­ty­tė (iki 69 kg), fi­na­le nu­si­lei­du­si Lau­rai Sku­ji­nai, 2014 me­tų pa­sau­lio ir Eu­ro­pos čem­pio­na­tų me­da­li­nin­kei.

Tre­čią­sias vie­tas lai­mė­jo Ka­ro­li­na La­to­žai­tė (iki 60 kg), Kor­ne­li­ja Zai­ce­vai­tė (iki 63 kg), Ru­gi­lė Ab­raš­ke­vi­čiū­tė bei Kor­ne­li­ja Ru­dzins­kai­tė (iki 69 kg).

Vi­sos mer­gi­nos šiuo me­tu tre­ni­ruo­ja­si Šiau­liuo­se pas tre­ne­rį Ai­va­rą Ka­se­lį ir at­sto­vau­ja Šiau­lių spor­to vi­du­ri­nei mo­kyk­lai, spor­to mo­kyk­lai „At­ža­ly­nas“ bei aso­cia­ci­jai Sau­lės mies­to at­le­ti­kos klu­bui.

Lat­vi­jos im­ty­nių fe­de­ra­ci­ja jau ant­rus me­tus čem­pio­na­to nu­ga­lė­to­jus ap­do­va­no­ja ne tik me­da­liais, bet ir įspū­din­gu Lat­vi­jos im­ty­nių čem­pio­no dir­žu.

 

Šiau­liams at­vi­ra­me Lat­vi­jos im­ty­nių čem­pio­na­te at­sto­va­vo de­vy­nios spor­ti­nin­kės ir be­veik vi­sos grį­žo su me­da­liais.

„Šiau­lių kraš­to“ inf.

 


 

Šiauliuose rungtyniavo imtynininkės

 

Sa­vait­ga­lį vy­ku­sia­me at­vi­ra­me Šiau­lių mies­to mo­te­rų im­ty­nių čem­pio­na­te run­gė­si 105 mer­gi­nos iš Kau­no, Aly­taus, Vil­ka­viš­kio, Klai­pė­dos, Anykš­čių, Jo­niš­kio, Šiau­lių ra­jo­no bei Šiau­lių mies­to.

Be­veik pu­sė vi­sų da­ly­vių bu­vo iš Šiau­lių mies­to ir ra­jo­no, to­dėl ir nu­ga­lė­to­jų bei pri­zi­nin­kių skai­čius jų bu­vo di­džiau­sias.

Gi­mu­sių 2000 me­tais ir vy­res­nių mer­gi­nų gru­pė­je čem­pio­nė­mis ta­po Ka­ro­li­na La­to­žai­tė (svo­rio ka­te­go­ri­ja iki 55 kg), Ind­rė Bu­be­ly­tė (iki 60 kg), Gied­rė Ble­kai­ty­tė (iki 63 kg), Ru­gi­lė Ab­raš­ke­vi­čiū­tė (iki 69 kg) ir Da­nu­tė Do­mi­kai­ty­tė (iki 75 kg).

Jau­nes­nių­jų spor­ti­nin­kių gru­pė­je (gi­mu­sios 2001 m. ir jau­nes­nės) nu­ga­lė­to­jo­mis ta­po Emi­li­ja Su­da­ry­tė (iki 42 kg), Ka­mi­lė Stat­ku­tė (iki 48 kg), Vik­to­ri­ja Au­gus­taus­kai­tė (iki 52 kg) ir Auk­sė Rut­kaus­kai­tė (iki 60 kg).

Šiau­lie­tes var­žy­boms ren­gė trene­riai Ai­va­ras Ka­se­lis ir Ind­rė Bu­be­ly­tė.

Šių var­žy­bų or­ga­ni­za­to­riai – Šiau­lių mies­to spor­to vi­du­ri­nė mo­kyk­la, Spor­to mo­kyk­la „At­ža­ly­nas“ bei aso­cia­ci­ja Sau­lės mies­to at­le­ti­kos klu­bas.
 

 
 Šiau­liuo­se su­reng­ta­me at­vi­ra­me mo­te­rų im­ty­nių čem­pio­na­te ne­trū­ko ge­rų emo­ci­jų ir lai­mė­ji­mų.

„Šiau­lių kraš­to“ inf.

 

Imtynininkams – pirmoji ir trečioji vietos

 

Es­ti­jo­je, Koch­la-Jar­vės mies­te vy­ko tarp­tau­ti­nis jau­nių grai­kų ro­mė­nų im­ty­nių tur­ny­ras. Ja­me da­ly­va­vo ir šiau­lie­čiai im­ty­ni­nin­kai.

Svo­rio ka­te­go­ri­jo­je iki 50 kg pir­mą­ją vie­tą iš­ko­vo­jo spor­to mo­kyk­lai „At­ža­ly­nas“ at­sto­vau­jan­tis Ed­ga­ras Gend­vi­lis. Lai­mė­jęs tris ko­vas, jis vėl pa­de­monst­ra­vo sa­vo neei­li­nius su­ge­bė­ji­mus at­lie­kant sa­vo mėgs­ta­miau­sią veiks­mą.

Gy­tis Ku­le­vi­čius, spor­ti­nį ke­lią pra­dė­jęs Kur­šė­nuo­se pas tre­ne­rį A. Ty­le­nį ir šiuo me­tu be­si­mo­kan­tis Šiau­lių spor­to vi­du­ri­nė­je mo­kyk­lo­je, iš­ko­vo­jo tris per­ga­les, ta­čiau pa­ty­ręs vie­ną pra­lai­mė­ji­mą ir ten­ki­no­si tre­čią­ja vie­ta. Šį­kart at­le­tas ėmė­si sau neįp­ras­to­je svo­rio ka­te­go­ri­jo­je iki 69 kg. Spor­ti­nin­kus tre­ni­ruo­ja Vid­man­tas Ži­bu­tis ir To­mas Gri­cius.

 

Iš kai­rės Gy­tis Ku­le­vi­čius ir Ed­ga­ras Gend­vi­lis grį­žo su me­da­liais.

„Šiau­lių kraš­to“ info
 

Jubiliejiniame imtynių čempionate triumfavo Šiaulių rinktinė

 

Praėjusį savaitgalį sostinėje vyko Lietuvos jubiliejinis 90-asis imtynių čempionatas. Šiame išskirtiniu mūsų šalies bei sporto vadovų dėmesiu pasižymėjusiame trijų Olimpinių stilių – moterų imtynių, graikų-romėnų ir laisvųjų imtynių – čempionate dalyvavo sportininkai iš 19 miestų, miestelių bei rajonų.

Merginos kovojo dėl šešių komplektų medalių o vyrai varžėsi aštuoniose svorio kategorijose. Moterų imtynių čempionatas tradiciškai vyko atviras. Buvo pakviestos rinktinės iš Ukrainos, Lenkijos, Latvijos, Baltarusijos, Estijos. Pirma lietuvaitės išsiaiškino tarpusavyje, kas yra geriausios Lietuvoje,po to jau buvo vykdomas atviro Lietuvos čempionato kovos. Moterų imtynių sporto šakoje dominavo Šiaulių miesto rinktinė kurią sudarė 11 imtynininkių, kurios atstovavo Šiaulių sporto vidurinę mokyklą, sporto mokyklą „Atžalyną“, bei asociaciją „Saulės miesto atletikos klubą“.

Lietuvos moterų mtynių čempionėmis tapo: Deimantė Butavičiūtė iki 55 kg. Indrė Bubelytė iki 60 kg. Giedrė Blekaitytė iki 63 kg. Danutė Domikaitytė iki 69 kg. Rugilė Abraškevičiūtė iki 75 kg.

Antrąsias vietas užėmė: Karolina Latožaitė iki 60 kg. Kristina Domikaitytė iki 63 kg.

Trečiąsias vietas užėmė: Viktorija Augustauskaitė iki 53 kg. Kornelija Zaicevaitė iki 63 kg. Kornelija Rudzinskaitė iki 69 kg.

Lietuvos graikų-romėnų imtynių prizininku jau 10 kartą tapo Povilas Žukauskas svorio kategorijoje iki 71 kg. Povilas Žukauskas laimėjo dvi kovas, priekyje savęs praleido tik praėjusių metų pasaulio čempionato medalininką Edgarą Venskaitį, o kovoje su Kauniečiu Gediminu Šurmaičiu jau buvo surinkęs maksimalų 8 balų skirtumą ir laikė priešininką ant menčių, bet kilimo teisėjui suklydus nuo menčių buvo pakelta į kovą stovėsenoje ir taip atimtas šansas kovoti dėl aukso. Puikiai kovojo ir Edmundas Rudzinskas, tačiau medalio jam iškovoti nepavyko jis liko penktoje vietoje.

Po šio čempionato LR rinktinės narės ruošis Europos bei pasaulio čempionatams Azerbaidžane(Baku) bei JAV (Las vegase) pastarajame taip pat bus kovojama dėl Olimpinių kelialapių į 2016 m. Rio de Žaneiro Olimpines žaidynes 

Šiaulių imtynininkai ir toliau skina pergales

 

Savaitgalį Liepojoje (Latvija) vyko tarptautinis graikų-romėnų imtynių turnyras, kuriame dėl medalių rungėsi Rusijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos imtynininkai.
Iš Lietuvą atstovavusių šiauliečių šiame turnyre geriausiai sekėsi Edvardui Milakniui (svorio kategorija iki 63 kg), kuris iš 19 dalyvių užėmė antrąją vietą ir pasipuošė sidabro medaliu.
Trečioji vieta atiteko kitam Šiaulių miesto imtynininkui Edgarui Gendviliui (svorio kategorija iki 47 kg), kuris kovoje dėl patekimo į finalą nusileido imtynininkui iš Visagino.
Imtynininkų treneris Vidmantas Žibutis.
Pasak sportininkų trenerio V. Žibučio, šiame turnyre didžiulę staigmeną pateikė E. Gendvilis.
„Tikrai netikėjau, kad E. Gendvilis pralaimės priešininkui iš Visagino. Pernai Liepojoje jis tą patį visaginietį paguldė ant menčių ir kovą baigė anksčiau laiko. Tačiau sporte būna visko ir pergalių, ir pralaimėjimų lygiai taip pat, kaip ir gyvenime“, - teigė V. Žibutis.

 "Šiaulių krašto" info

 
 

Imtynininkui E. Gendviliui atiteko auksas

 

Savaitgalį Marijampolėje vyko tarptautinis jaunių graikų-romėnų imtynių turnyras. Šiame turnyre nenugalimas buvo ir aukso medaliu pasidabino Šiaulių miesto imtynininkas Edgaras Gendvilis (svorio kategorija iki 53 kg). E. Gendvilis sau neturėjo lygių, visas kovas baigė anksčiau laiko ir tapo pelnytu nugalėtoju.
Kitas Šiaulių miesto imtynininkas Edvardas Milaknis vykusiame tarptautiniame jaunių graikų-romėnų imtynių turnyre užėmė penktąją vietą.
Imtynininkų treneris Vidmantas Žibutis.
Pasak sportininkų trenerio V. Žibučio, kitas E. Gendvilio tikslas yra pasiruošimas Europos jaunių imtynių čempionatui ir, žinoma, puikus pasirodymas jame.

 "Šiaulių krašto" info


 

Imtynininkai iškovojo medalių

 

Savaitgalį Kuršėnuose vyko Lietuvos jaunių graikų-romėnų imtynių moksleivių pirmenybės, kuriose šiauliečių komanda iškovojo penkis medalius.

Geriausiai sekėsi ir pirmąją vietą svorio kategorijoje iki 63 kilogramų iškovojo Šiaulių sporto vidurinės mokyklos auklėtinis Gytis Kulevičius. Atletas nesenai grįžo iš mokomosios treniruočių stovyklos, kuri vyko Švedijoje, todėl be vargo įveikė savo varžovus.

Trys Šiaulių sporto mokyklos „Atžalynas“ ir Saulės miesto atletikos klubo atstovai iškovojo bronzos medalius. Trečiąją vietą svorio kategorijoje iki 50 kilogramų iškovojo Edgaras Gendvilis. Vienam iš perspektyviausių Šiaulių imtynininkų neišgydyta rankos trauma sukliudė iškovoti aukštesnę vietą.

Edvardas Milaknis trečią vietą iškovojo svorio kategorijoje iki 76 kilogramų, o Žygimantas Kramenko – svorio kategorijoje iki 100 kilogramų.

Sporto vidurinės mokyklos auklėtinis Artūras Putramentas trečiąją vietą iškovojo svorio kategorijoje iki 63 kilogramų.

Sportininkus treniruoja V. Žibutis, A. Tylenis ir T. Gricius.

 

 

Graikų-romėnų imtynių moksleivių pirmenybėse šiauliečiai Edvardas Milaknis, Gytis Kulevičius, Žygimantas Kramenko, Edgaras Gendvilis, Artūras Putramentas iškovojo medalius.

„Šiaulių krašto“ inf.

 
D.Domikaitytė – tarptautinio imtynių turnyro Vokietijoje nugalėtoja

 

Danutė Domikaitytė Berlyne vykusiame IX-ąjame tarptautiniame moterų imtynių turnyre įveikė keturias varžoves ir tapo varžybų nugalėtoja.

Šiaulių universiteto Edukologijos fakulteto pirmakursė jau pirmoje imtyje per 2,54 min ant menčių paguldė Europos jaunių ir jaunimo čempionato prizininkę, Europos čempionato 5-os vietos laimėtoją Adelą Hanzlickovą iš Čekijos.

Imtyje su vokietaite Kimberley Griess Danutė surinko 10 taškų be atsako ir buvo paskelbta nugalėtoja po 2,53 min kovos.

Dar greičiau, vos po 1,18 min, Danutė sugniuždė Sonią Kalin iš Vokietijos ir pateko į finalą.

Lemiamoje imtyje D.Domikaitytė nepaliko vilčių Europos jaunių vicečempionei Annai Schell (Vokietija), kurią įveikė rezultatu 8:0 ir iškovojo nugalėtojos titulą svorio kategorijoje iki 69 kilogramų. Iš viso svoryje varžėsi 11 sportininkių.D.Domikaitytė ir A.Kaselis

Jaunių turnyre kovojo dar penkios mūsų šalies imtynininkės. Jų rezultatai:

9 vieta Auksė Rutkauskaitė (60 kg; 12 dal.);

10 vieta Laura Stanelytė (40 kg; 14 dal.);

10 vieta Ineta Dantaitė (49 kg; 14 dal.);

15 vieta Ignė Eimontaitė (52 kg; 19 dal.);

17 vieta Justina Čekavičiūtė (52 kg; 19 dal.).

Tarptautiniame turnyre kovojo 184 imtynininkės iš Vokietijos, Čekijos, Lenkijos, Austrijos, Ukrainos, Šveicarijos ir Lietuvos.


 Jungtinė Lietuvos ir Švedijos imtynininkų komanda iškovojo „Baltijos taurę“

 

Vykusiame tarptautiniame imtynių turnyre „Baltijos taurė“ ŠVSM (Lietuva) ir UMEO (Švedija ) jungtinė imtynininkų komanda laimėjo Baltijos taurę ir pirmąją vietą.

Vesterane (Švedija) vykusiame tarptautiniame imtynių turnyre „Baltijos taurė“ ŠVSM (Lietuva) ir UMEO (Švedija ) jungtinė imtynininkų komanda laimėjo Baltijos taurę ir pirmąją vietą.
Tai istorinė pergalė Skandinavijos klubo istorijoje. Į šias varžybas susirinko 1000 dalyvių iš 129 klubų ir sporto organizacijų, esančių dešimtyje pasaulio šalių.
Šiose tarptautinėse varžybose Lietuvai atstovavo ir puikiai pasirodė Šiaulių sporto vidurinės mokyklos auklėtiniai.
Šiaulių universiteto studentė Danutė Domikaitytė (69 kg svorio kategorija, treneris Aivaras Kaselis) tarptautiniame moterų imtynių turnyre „Baltijos taurė“ iš 7 dalyvių iškovojo trečiąją vietą ir pasipuošė bronza.
Šiaulių sporto vidurinės mokyklos auklėtinė imtynininkė Rugilė Abraškevičiūtė (70 kg svorio kategorija, treneris A. Kaselis) iš 7 susirungusių imtynininkių užėmė trečiąją vietą.
Trečiąją vietą iš 5 dalyvių pelnė ir Kornelija Zaivevaitė (65 kg svorio kategorija, treneris Aivaras Kaselis), o Viktorija Augustauskaitė (52 kg svorio kategorija, treneris A. Kaselis) iš 13 dalyvių liko devinta.
Puikiai Vesterane (Švedija) vykusiame tarptautiniame imtynių turnyre „Baltijos taurė“ sekėsi ir Šiaulių sporto vidurinės mokyklos imtynininkams.
Gytis Kulevičius (63 kg svorio kategorija, treneris Tomas Gricius) laimėjo penkias kovas ir tik minimaliu skirtumu pralaimėjo dvi kovas, tad iš 30 imtynininkų iškovojo ketvirtąją vietą.
Tomas Žvirblis (63 kg svorio kategorija, treneris T. Gricius) iš 13 dalyvių užėmė septintąją vietą, o Šiaulių sporto vidurinės mokyklos auklėtinis Dovydas Jucius (69 kg svorio kategorija, treneris T. Gricius) iš 28 susirungusių imtynininkų liko 25-asis.

 


 

Imtynininkai grįžo su pergale

 

Tarptautiniame imtynių turnyre „Baltijos taurė“, kuris vyko Vestere (Švedija), Lietuvos ir Švedijos jungtinė komanda pelnė pirmąją vietą. Tai – istorinė pergalė Skandinavijos klubo istorijoje. Turnyre dalyvavo 1000 dalyvių iš dešimties šalių, 128 komandos.

Moterų imtynių turnyre suaugusiųjų grupėje, 69 kg svorio kategorijoje, iš septynių dalyvių Šiaulių universiteto studentė Danutė Domikaitytė pelnė bronzos medalį.

Šiaulių sporto vidurinės mokyklos dvyliktokė Rugilė Abraškevičiūtė, dalyvavusi U18 grupėje, 70 kg svorio kategorijoje taip pat iškovojo trečiąją vietą. Jos bendramokslė devintokė Kornelija Zaivevaitė, dalyvavusi U18 grupėje, 65 kg svorio kategorijoje tarp penkių sportininkų buvo trečia, o aštuntokė Viktorija Augustauskaitė U18 grupėje, 52 kg svorio kategorijoje užėmė devintą vietą tarp trylikos dalyvių. Minėtų sportininkių treneris – Aivaras Kaselis.

Graikų-romėnų imtynių turnyre kovojo trenerio Tomo Griciaus auklėtiniai. Devintokas Gytis Kulevičius U18 grupėje, 63 kg svorio kategorijoje, užėmė ketvirtą vietą tarp 30 imtynininkų.

Vienuoliktokas Tomas Žvirblis toje pačioje grupėje ir svorio kategorijoje liko septintas. Dešimtokas Dovydas Jucius (U18, 69 kg) iš 28 dalyvių liko 25-as.

 

 

Jungtinė šiauliečių ir Švedijos komanda laimėjo „Baltijos taurę“ ir pirmąją vietą.

 

„Šiaulių krašto“ inf.Su jaunaisiais imtynininkais ir treneriais – apie jaunų sportininkų skatinimą

 

Kūno kultūros ir sporto departamente pasveikinti Europos bei pasaulio imtynių jaunimo čempionatų prizininkai – Europos sidabro medalininkai Kristupas Šleiva ir Mantas Knystautas, kuris sidabrą iškovojo ir pasaulio čempionate, taip pat pasaulio čempionato moterų imtynių turnyro bronzos medalio laimėtoja Danutė Domikaitytė.
Padėkos įteiktos ir sportininkų treneriams – Olegui Antoščenkovui, Vladimirui Audickui, Mindaugui Ežerskiui, Artūrui Ševelkovui, Aivarui Kaseliui, Andriui Stočkui, Arvydui Krikščiūnui.

Susitikime aptarta jaunų, aukštų rezultatų pasiekusių sportininkų situacija regionuose bei aukštosiose mokyklose, poreikis skatinti savivaldybes skirti daugiau dėmesio didžiajam sportiniam meistriškumui, galimybės padengti kelionės namo išlaidas besimokantiems Vilniuje Lietuvos olimpiniame sporto centre. Taip pat aptartas moterų imtynių sporto skatinimas ir populiarinimas.

„Tai bene pirmas kartas, kuomet departamento valdovai neoficialioje aplinkoje tiek daug dėmesio skyrė moterų imtynių plėtrai, klausinėjo apie šios sporto šakos perspektyvas Lietuvoje. Mačiau, kaip vadovai stebėjosi, kai išgirdo, kad Šiauliuose į treniruotes susirenka beveik 40 mergaičių. Malonu, kad į mūsų jauną komandą su Danute priešakyje dėmesį atkreipia ir sporto pasaulio valdininkai, ir verslininkai, ir artimi draugai bei kolegos, tarp kurių yra ir olimpinių žaidynių prizininkas Aleksandras Kazakevičius“, – įspūdžiais dalinosi rinktinės treneris Aivaras Kaselis.

Kristupo Šleivos treneris Vladimiras Audickas pastebėjo, kad susitikimo metu buvo aptartos ne tik imtynininkams, bet ir visiems kitų sporto šakų jauniesiems atletams aktualios temos. „Prieš kelis metus atvykau į Vilnių ir nustebau, kad olimpinio centro auklėtiniai negauna lengvatų kelionei į namus, kai tuo tarpu profesinių mokyklų moksleiviams taikoma 50 procentų nuolaida. Pagalvojau, kuo skiriasi Čiurlionio menų gimnazijos ir bendrabučiuose gyvenantys LOSC auklėtiniai? Apie šią ir kitas problematiškas situacijas užsiminiau naujajam departamento direktoriui. Jis dalykiškas žmogus, jaučiu, kad „pastūmės“ šiuos klausimus teigiama linkme“, – pasakojo treneris V.Audickas.

 KKSD ir www.imtynes.lt informacija

 Departamente pasveikinta imtynininkė

 

Kūno kultūros ir sporto departamente pasveikinti Europos bei pasaulio imtynių jaunimo čempionatų prizininkai – Europos sidabro medalininkai Kristupas Šleiva, Mantas Knystautas bei pasaulio čempionato moterų imtynių turnyro bronzos medalio laimėtoja Danutė Domikaitytė.

Kūno kultūrą Šiaulių universitete šiemet studijuoti pradėjusi D. Domikaitytė iškovojo trečią medalį savo karjeroje ir Lietuvos moterų imtynių istorijoje oficialiose varžybose – Europos ir pasaulio čempionatuose.

Padėkos įteiktos ir sportininkų treneriams – Olegui Antoščenkovui, Vladimirui Audickui, Mindaugui Ežerskiui, Artūrui Ševelkovui, Aivarui Kaseliui, Andriui Stočkui, Arvydui Krikščiūnui.

Susitikime aptarta jaunų, aukštų rezultatų pasiekusių sportininkų situacija regionuose bei aukštosiose mokyklose, poreikis skatinti savivaldybes skirti daugiau dėmesio didžiajam sportiniam meistriškumui, galimybės padengti kelionės namo išlaidas besimokantiems Vilniuje Lietuvos olimpiniame sporto centre. Taip pat aptartas moterų imtynių sporto skatinimas ir populiarinimas.

 

Šiaulietę imtynininkę Danutę Domikaitytę su šio sezono puikiais rezultatais ir pasaulio jaunimo imtynių čempionate iškovotu bronzos medaliu pasveikino Kūno kultūros ir sporto departamento vadovas Edis Urbanavičius.

 

„Šiaulių krašto“ inf.Danutė Domikaitytė lieka Šiauliuose

 

Šiau­liuo­se Vi­jo­lių vi­du­ri­nę mo­kyk­lą bai­gu­si pa­sau­lio mo­te­rų im­ty­nių bron­zos lai­mė­to­ja Da­nu­tė Do­mi­kai­ty­tė nuo rug­sė­jo kibs į kū­no kul­tū­ros stu­di­jas Šiau­lių uni­ver­si­te­te. „Ir to­liau tre­ni­ruo­siuo­si Šiau­liuo­se“, – sa­ko spor­ti­nin­kė.

„Vi­sa­da sva­jo­jau apie šias stu­di­jas, – pri­si­pa­žįs­ta 19-metė im­ty­ni­nin­kė, stu­di­juo­sian­ti kū­no kul­tū­rą. – Atei­ty­je no­riu dirb­ti tre­ne­re ir sa­vo pa­tir­tį per­duo­ti ki­toms spor­ti­nin­kėms“.

Im­ty­nės jai – ne tik spor­tas. Tai – tiks­lo sie­ki­mas, as­me­ny­bės grū­di­ni­mas. Bū­tent to, dirb­da­ma tre­ne­re, mo­ky­ti ki­tus ir ža­da D. Do­mi­kai­ty­tė.

„Ne tik spor­te, bet vi­sur ir vi­sa­da gy­ve­ni­me siek­ti tiks­lo, ne­pa­lūž­ti dėl men­kų pro­ble­mų. To ma­ne iš­mo­kė ma­no tre­ne­riai. To mo­ky­siu ir aš“, – sa­kė im­ty­ni­nin­kė.

Zag­re­be (Kroa­ti­ja) vy­ku­sia­me pa­sau­lio im­ty­nių čem­pio­na­te D. Do­mi­kai­ty­tė iš­ko­vo­jo bron­zos me­da­lį. Pas­ku­ti­nė­je ko­vo­je šiau­lie­tė įvei­kė prie­ši­nin­kę iš Ru­si­jos.

Var­žo­vės iš Ru­si­jos D. Do­mi­kai­ty­tei bu­vo kie­tas rie­šu­tė­lis. Ru­si­jos at­sto­vė ko­ją šiau­lie­tei bu­vo pa­ki­šu­si Eu­ro­pos čem­pio­na­te.

„Šį­kart sau pa­sa­kiau, kad ne­pa­si­duo­siu. Te­gu ji da­ro, ką no­ri, bet neį­veiks ma­nęs“, – pri­si­me­na nu­si­tei­ki­mą spor­ti­nin­kė.

D. Do­mi­kai­ty­tė pa­sau­lio čem­pio­na­te įvei­kė ne tik sa­ve ir var­žo­vę. Ji įvei­kė bai­mę Ru­si­jos spor­ti­nin­kėms. „Pa­ga­liau ko­vo­jau su Ru­si­jos spor­ti­nin­ke, – sa­kė D. Do­mi­kai­ty­tė. – Vi­sos ru­sės vie­no­dai ge­ros ko­vo­to­jos“.

Spor­ti­nin­kė sa­kė vi­sa­da po ko­vos pa­spau­džian­ti ran­ką prie­ši­nin­kei ir pa­dė­ko­jan­ti jos tre­ne­riui.

„Po per­ga­lės prieš ru­sę prie ma­nęs priė­jo jos tre­ne­ris ir pa­sa­kė, kad ge­rai im­ty­nia­vau. Tai jau yra ge­rai“, – sa­kė šiau­lie­tė.

Spor­ti­nin­kė žino, kad iš­ko­vo­tas ti­tu­las dings­ta jau po pir­mos sa­vai­tės: „Lai­mi ir vėl tu­ri vis­ką pra­dė­ti iš nau­jo.“

„Kai nu­va­žiuo­ju į čem­pio­na­tą, pa­ste­biu, kad ki­tos im­ty­ni­nin­kės var­žo­si, ku­ri dau­giau rau­me­nų tu­ri“, – juo­kė­si D. Do­mi­kai­ty­tė. To­kios lenk­ty­nės jos ne­ža­vi.

„Im­ty­nės yra to­kia spor­to ša­ka, ku­rio­je vien rau­me­nų neuž­ten­ka. Rei­kia daug mąs­ty­ti“, – sa­kė spor­ti­nin­kė.

Šiau­lie­tės ko­vo­ji­mo tak­ti­ką var­žo­vėms sun­ku per­pras­ti. Ko­vo­je ji vi­sa­da nau­do­ja daug veiks­mų ir juos kei­čia.

„Im­ty­nė­se ra­dau sa­ve. Tai – ma­no pa­šau­ki­mas. Ry­te ke­liuo­si su šyp­se­na, nes ži­nau, kad ei­siu į im­ty­nių sa­lę“, – sa­ko spor­ti­nin­kė.

Im­ty­nės jai pa­de­da ir at­si­pa­lai­duo­ti. La­biau­siai im­ty­ni­nin­kei pa­tin­ka, kad nuo­lat la­vi­na­si ir ga­li džiaug­tis re­zul­ta­tu.

Spor­ti­nin­kė ne­ža­da pa­si­ten­kin­ti bron­zos ap­do­va­no­ji­mu pa­sau­lio čem­pio­na­te. „Tai bu­vo tik pir­mas ma­no pa­sau­lio čem­pio­na­tas“, – sa­ko D. Do­mi­kai­ty­tė.

Di­džiau­sia im­ty­ni­nin­kės sva­jo­ne lie­ka 2016 me­tų Rio de Ža­nei­ro (Bra­zi­li­ja) olim­pia­da. „No­riu, kad po var­žy­bų skam­bė­tų Lie­tu­vos him­nas“, – sa­kė D. Do­mi­kai­ty­tė.

Pa­sak D. Do­mi­kai­ty­tės, ne­svar­bu, ar esi pa­sau­lio, ar Lie­tu­vos čem­pio­nas, jau­nas ar ve­te­ra­nas – tau vis tiek rei­kia tre­ne­rio, ku­ris ste­bė­tų iš ša­lies ir ne­gai­lė­tų pa­sta­bų bei pa­ta­ri­mų.

Im­ty­ni­nin­kei jos tre­ne­ris Ai­va­ras Ka­se­lis pa­sau­lio čem­pio­na­te per kiek­vie­ną 6 mi­nu­tes trun­kan­čią ko­vą be pa­lio­vos sa­kė, ką da­ry­ti.

„Imk ran­ką, lai­kyk ko­ją, grei­čiau. Taip ir da­riau“, – šyp­so­si pa­šne­ko­vė.

Ji sa­ko, kad spor­ti­nin­kėms tre­ne­rio-psi­cho­lo­go rei­kia la­biau nei spor­ti­nin­kams vai­ki­nams, nes jas ka­muo­ja nuo­tai­kų kai­tos, bū­ti­na iš­si­kal­bė­ti. Jai gelbs­ti tre­ne­ris-psi­cho­lo­gas And­rius Stoč­kus.

Su D. Do­mi­kai­ty­te kal­bė­jo­mės Vi­jo­lių vi­du­ri­nės mo­kyk­los kie­me ant suo­liu­ko.

Nuo rug­sė­jo Šiau­lių spor­to gim­na­zi­ja tap­sian­čio­je Vi­jo­lių vi­du­ri­nė­je mo­kyk­lo­je se­ni lan­gai jau pa­keis­ti plas­ti­ki­niais.

Im­ty­ni­nin­kė džiau­gia­si, kad Vi­jo­lių mo­kyk­la iš­liks ir taps gim­na­zi­ja.

„Juk no­rė­ta šią mo­kyk­lą už­da­ry­ti, – pri­si­me­na D. Do­mi­kai­ty­tė. – Jei ne­bū­tų bu­vę šios mo­kyk­los, ne­bū­čiau ta­pu­si tuo, kuo esu.“

Šiuo me­tu spor­ti­nin­kė dar lan­ko va­sa­ros im­ty­nių sto­vyk­lą.

 

Pa­sau­lio mo­te­rų im­ty­nių čem­pio­na­te Kroa­ti­jo­je bron­zą lai­mė­ju­si Da­nu­tė Do­mi­kai­ty­tė lie­ka Šiau­liuo­se – rug­sė­jį ji pra­dės stu­di­jas Šiau­lių uni­ver­si­te­te.

 

 „Šiaulių krašto” info
 

Imtynininkė Danutė Domikaitytė – pasaulio jaunimo čempionato prizininkė

 

Į Zagrebo Dom Sportova arenos skliautus antrą vakarą paeiliui kyla mūsų šalies Trispalvė. Vakar žiūrovai stebėjo „klasiko“ Manto Knystauto dalyvavimą apdovanojimų ceremonijoje, o šiandien Kroatijoje vykusiame pasaulio jaunimo čempionato moterų imtynių turnyre trečią vietą svorio kategorijoje iki 67 kilogramų užėmė Danutė Domikaitytė.

Prieš keletą metų iš gimtųjų Troškūnų į Šiaulius persikėlusi Danutė iškovojo trečią medalį savo karjeroje ir, apskritai, Lietuvos moterų imtynių istorijoje oficialiose varžybose – Europos ir pasaulio čempionatuose.

Zagrebe lemiamoje dvikovoje Danutei oponavo Kristina Jeriomina iš Rusijos. Su šios šalies atletėmis Danutė turėjo nesuvestų sąskaitų – pernai Makedonijoje Svetlanai Lipatovai ji pralaimėjo Europos jaunimo čempionato finale. Prieš metus arši rusė griebėsi klastos – supratusi, kad pergalė slysta iš rankų, imitavo veiksmą ir „netyčia“ iškūlė Danutei dantį. Tąsyk purvina taktika rusei pasiteisino. Panašių veiksmų galima buvo tikėtis ir Zagrebe. Tačiau Danutės pranašumas nuo pirmų sekundžių buvo toks akivaizdus, kad Jeriominos treneriams beliko tik skėsčioti rankomis.

Finalinis rezultatas 9:0 yra labai įtikinantis. Bet pamaloninkime vaizduotę ir apžvelgim viską iš pradžių.

Po 2 minučių aktyvios žvalgybos Domikaitytė surado varžovės gynyboje spragą ir, užbėgusi už nugaros, atidarė taškų kraitę. Dar po akimirkos Domikaitytės glėbyje supakuota Jeriomina išnešama už kilimo ribų. 3:0 ir pertrauka.

Mažojo finalo kulminacijos laikas – 4 min 13 sek. Danutė iškėlė varžovę ir tėškė ją ant kilimo. Veiksmas vyko tiksliai, akcentuotai ir efektingai. Rezultatas tapo 5:0, o rusė galutinai nuleido rankas. Jeriomina dėl vaizdo dar dukart imitavo mėginimą atakuoti, o Danutė dukart papildė savo taškų sąskaitą.

Danutė Domikaitytė ant nugalėtojų pakylos atrodė gražiai. Jai labai tinka vieta ant pjedestalo.

 

Aivaras Kaselis, Danutė Domikaitytė ir Andrius Stočkus


 

Pasaulio jaunimo imtynių čempionate startuos ir šiaulietė

 

Antradienį Zagrebe (Kroatija) startuoja pasaulio jaunimo imtynių čempionatas. Pajėgiausių planetos jaunųjų atletų forumas užbaigs oficialių jaunių ir jaunimo amžiaus grupių renginių ciklą, po kurio imtynininkai ir imtynininkės galės atsipūtę ramiai tęsti mokslus mokyklose arba kibti į studijas universitetuose.

Organizatoriai tikisi, kad renginyje dalyvaus virš 1000 dalyvių – sportininkų, trenerių, medicinos darbuotojų, imtynių specialistų ir žurnalistų.

Mūsų šalies garbę gins šeši atletai.

Graikų-romėnų imtynių komandos gretose Eivydas Stankevičius (84 kg), Romas Fridrikas (96 kg) ir Mantas Knystautas (120 kg) bei treneriai Olegas Antoščenkovas ir Mindaugas Ežerskis.

Andrius Mažeika (74 kg) ir Erikas Bizunovičius (84 kg) kovos laisvųjų imtynių turnyre. Jų treneris Jurijus Babenko.

Moterų imtynių varžybose kovos trenerių Aivaro Kaselio ir Andriaus Stočkaus auklėtinė Danutė Domikaitytė (67 kg).


 


Čempionei teko derinti ir egzaminus, ir imtynes

 

Šiaulių Vijolių vidurinės mokyklos abiturientė moterų imtynininkė Danutė Domikaitytė (67 kg) Katovicuose (Lenkija) vykusiame Europos jaunimo moterų imtynių čempionate neapgynė pernai metų vicečempionės vardo ir užėmė septintą vietą.

D. Domikaitytė čempionate buvo vienintelė Lietuvos atstovė.

Kvalifikacinėje imtyje D. Domikaitytė per kiek daugiau nei pusantros minutės į kampą užspeitė vokietę Beate Kionig. Trenerio Aivaro Kaselio ir Andriaus Stočkaus auklėtinė atliko matą dviem ėjimais – nubloškė už kilimo (2:0) ir netrukus kontratakavo (6:0) bei paguldė ant menčių savo varžovę.

Pasak merginos trenerių, tai – ne pirmas kartas, kai praradusi iniciatyvą, D. Domikaitytė nepuolė aklai gintis, o ieškojo agresyvaus tęsinio. Greitas mąstymas sudėtingoje situacijoje yra puikus atletės bruožas.

Imtyje dėl patekimo į pusfinalį sportininkė pečius surėmė su Rusijos atlete Polina Tesinko. A. Kaselis pastebėjo, kad rusės treneriai prieš čempionatą buvo išanalizavę D. Domikaitytės galimybes, todėl P. Tesinko nesivėlė į nuožmią kovą, bet laukė lietuvės klaidų. Kad jų suras, matėsi plika akimi – D. Domikaitytė kaskart pamiršdavo kairės kojos, kuri tapo masalu varžovei, kontrolę. Visus šešis pergalę rusei lėmusius taškus varžovė iškovojo apčiuopusi silpną D. Domikaitytės vietą – ją nublokšdavo po kairės kojos užgriebimo.

Ta pati rusė galėjo būti ir D. Domikaitytės gelbėtoja kovoje dėl bronzos – jeigu P. Tesinko būtų įveikusi ukrainietę Nataliją Mazur, lietuvė dar būtų turėjusi galimybę pelnyti trečią vietą. Tačiau ukrainietė pranoko rusę.

Galutinė D. Domikaitytės vieta Europos jaunimo moterų imtynių čempionate – septinta.

67 kg svorio kategorijoje kartu su D. Domikaityte varžėsi 15 imtynininkių.

Pasak A. Kaselio, šiuo metu D. Domikaitytė nėra pasiekusi maksimalios sportinės formos, nes prieš išvykdama į varžybas laikė 12 klasės baigimo egzaminus. Stresas turėjo pasekmių – imtynininkės svoris nukrito iki 66 kilogramų. Todėl D. Domikaitytei buvo sudėtinga kovoti su keliais kilogramais sunkesnėmis varžovėmis.

Sportininkės treneriai tikino, kad su egzaminais nepavyko suderinti ir paskutinės pasirengimo stovyklos. Dėl mokslų, kuriems D. Domikaitytė skiria didžiausią dėmesį, imtynininkė neišvyko ir į treniruotes su pajėgiomis partnerėmis.

Pats svarbiausias metų startas sportininkės laukia rugpjūčio mėnesį Kroatijoje, kur vyks pasaulio jaunimo čempionatas. Tam čempionatui D. Domikaitytė ruošis dviejose tarptautinėse stovyklose kartu su Ukrainos, Baltarusijos ir Švedijos imtynininkėmis.

Lenkijoje vykusiame Europos jaunimo moterų imtynių čempionate šiaulietė pernai metų vicečempionė Danutė Domikaitytė (viršuje) liko septintoje vietoje.

 

„Šiaulių krašto“ inf.

  

I. Bubelytė: „Tikiuosi dar padidinti savo Lietuvos čempionatų titulų kolekciją“

 

I. Bubelytė: „Tikiuosi dar padidinti savo Lietuvos čempionatų titulų kolekciją, nes jau aštuonis kartus tapau Lietuvos čempione. Tikiuosi dar bent porą metų neužleisti šios pozicijos.“

 Daugkartinė Lietuvos imtynių čempionė Šiaulių universiteto absolventė Indrė Bubelytė pasidalijo pasakojimu, kas ją atvedė į šią sporto šaką, savo profesionalios imtynininkės patirtimi ir tolesniais planais.
- Kodėl pasirinkote būtent imtynių sporto šaką?
- Pirmiausia aš nesu šiaulietė, esu iš Troškūnų Anykščių rajone. Visada buvau labai aktyvi fizinėje veikloje, mano sportiniai gabumai buvo gana dideli ir, kai mokiausi šeštoje klasėje, treneris pasiūlė lankyti imtynes.
Jis mane paskatino dalyvauti varžybose teigdamas, kad esu tvirta, sportiška ir man tikrai turėtų pasisekti - gal imtynės bus ta sporto šaka, kur realizuosiu save. Treneris buvo teisus.
Nuėjus į pirmą treniruotę buvo labai juokinga ir keista, nes mes ten taip specifiškai apšilinėjome sprandą, tas mane nustebino ir prajuokino, bet pripratau. Treniruotis man patiko ir pačiose pirmose varžybose laimėjau medalį. Laimėjus atsirado noras ir toliau kažko siekti, tobulėti šioje srityje.
Po kelerių metų, nuo devintos klasės, atvažiavau į Šiaulius - mane pakvietė sportuoti Vijolių mokykloje. Čia atradau save kaip imtynininkę. Baigusi Vijolių mokyklą įstojau į Šiaulių universitetą, į kūno kultūros ir sporto vadybos specialybę. Šiemet jį jau baigiau.
Taigi mano kaip imtynininkės patirtis yra apie 11 metų.
- Ar jūsų neišgąsdino toks vyriškas sportas?
- Mes, imtynininkės, stengiamės laužyti visus tuos standartus ir visuomenės nusistatymus, kad imtynės yra vyriškas, grubus, daug jėgų reikalaujantis sportas.
Keista, kad imtynininkę visi įsivaizduoja kaip sumo - tokią didelę, galingą moterį. Tačiau taip tikrai nėra ir to imtynininkėms nereikia.
O kai žmonės pamato liaunus, gražius, raumeningus kūnus, jų nuomonė tikrai pasikeičia, gal net sukelia nuostabą.
Kai pradėjau užsiimti šiuo sportu, tikrai negalvojau, kad tai tik vyrams skirta sporto šaka. Imtynės manęs neišgąsdino dar ir dėl to, kad užaugau su broliu, o mergaitei augant su broliu visi žino, kaip būna: ir pasimuši, ir pasidaužai. Visko nutikdavo, todėl nebuvo baisu ir su priešininkėmis kovoti.
Mūsų sporte nėra skaudžių veiksmų, tokių kaip dziudo, – laužimų, smaugimų. Šiame sporte svarbi gudrumo, priešininko apgavimo technika, todėl manau, kad moterims tai tinka.
- Ar sunku pasiruošti varžyboms?
- Jeigu kalbėtume ne apie Lietuvos, o apie Europos, pasaulio čempionatus, tai tas pasiruošimas varžyboms yra tikrai ilgas procesas. Nėra taip, kad liko dvi savaitės – na, ir dabar pradėsiu ruoštis varžyboms. Tai nei psichologiškai, nei fiziškai nėra įmanoma.
Kaip jau minėjau, tinkamai pasiruošti Europos, pasaulio čempionatams reikia maždaug metų.
Kai baigiasi sezonas, vasarą truputį pailsi. Aišku, jeigu nesiruoši pasaulio čempionatui, kuris vyksta rugsėjo mėnesį. O jei ruošiesi pasaulio čempionatui, visą vasarą turi neatleisti vadžių, įnirtingai sportuoti.
Po varžybų gaunu porą savaičių atostogų ir po to vėl kimbu į sportą ir pasiruošimą kitoms varžyboms.
Visas pasiruošimas prasideda nuo sunkių fizinių krūvių, nuo technikos tobulinimo, lavinimo, važinėjimo į sporto stovyklas, dalyvavimo kontrolinėse varžybose, turnyruose ir po to vėl naujas startas.
Ruošimasis varžyboms yra toks uždaras, nenutrūkstantis ratas, kuris reikalauja daug darbo ir jėgų.
- Gal turite kokią nors specifinę taktiką ruoštis varžyboms?
- Ypatinga kokia nors taktika ar strategija tikrai nesinaudoju. Galbūt vienas iš mano ritualų prieš varžybas - tai dažnas arbatos gėrimas, nes neretai ruošiantis varžyboms reikia mesti svorį. O tuo metu labai norisi gerti.
Tačiau dabar, kai paskutinį kartą dalyvavau turnyre, jau nebemečiau svorio, nes pagalvojome su treneriu, kad taip bus geriau. Ir iš tikrųjų, galiu pasakyti, jaučiausi labai gerai.
Prieš kitas varžybas numesdavau po septynis, aštuonis kilogramus. Vasarą tai lengva, nes valgyti mažiau norisi, šilta, geri daug skysčių ir dar visokias ledų dietas išbandai.
Žiemą svorį mesti kur kas sunkiau, nes organizmas pats reikalauja sotesnių pietų.
Aišku, ruošiantis varžyboms taip pat stengiuosi labiau laikytis dienos režimo: anksčiau nueiti miegoti, tinkamai pailsėti.
Iš tikrųjų prieš turnyrus taip surimtėju, kad dažnai artimieji, draugai, pažįstami klausia, kas man yra, ko tokia rimta. Atsakau, kad ruošiuosi varžyboms. Tada visi aiškina, kad jos tik po mėnesio, kad dar daug laiko. Bet mano pasiruošimas jau seniai būna prasidėjęs.
- Neseniai grįžote iš Europos čempionato, iš XXX SELL žaidynių, turnyro Baltarusijoje. Kokie įspūdžiai ir nuotaikos?
- Europos čempionatas vyko Suomijoje. Pats dalyvavimas jame, aišku, manęs netenkina, nes nebuvo pasiekta tokių rezultatų, kokių norėjosi. Tai buvo ne pirmas Europos čempionatas, kuriame dalyvavau, todėl niekuo manęs nenustebino.
Tik vienas toks juokingas, gana keistas dalykas ten buvo.
Imtynėse, kai kovoji su priešininku, tavo sekundantas yra tavo treneris, kitame kampe – priešininko treneris. Kai treneriai nesutinka su teisėjų vertinimu, jie turi teisę mesti vadinamąjį „čelendžerį“ - tai toks trenerių prieštaravimas, reikalavimas peržiūrėti kovos video-.
Tie „čelendžeriai“ seniau būdavo kokios nors kempinės – tarkim, raudona, mėlyna, o per šį Europos čempionatą tai buvo „Angry birds“ figūrėlės, kurios atrodė labai keistai, bet kartu efektingai. Tad jos buvo toks „cinkelis“, kuris pralinksmino.
O šiaip Suomija tokia graži, švari, tvarkinga šalis, bet joje nesinorėtų gyventi.
SELL žaidynėse dalyvavau jau antrą kartą. Šiais metais jos vyko Estijoje, Tartu, pernai – Latvijoje, Rygoje. Kadangi pernai buvo ir oras prastas, apniukę, mes ėmėmės tamsioje niūrioje salėje, todėl net nepajutome SELL varžybų dvasios. Atrodo, atrungtyniavome, susikrovėme daiktus ir išvažiavome namo.
Šiais metais teko pamatyti ir daugiau kitų sporto šakų, daug sportiško jaunimo, kuris su entuziazmu dalyvavo šiose žaidynėse.
Dar šalia mūsų vyko štangos rovimo varžybos, tai irgi tokia nauja patirtis – pamatyti, kaip ten kas vyksta.
Turnyras Baltarusijoje buvo labai stiprus: jo finalininkai gauna sporto meistro kategoriją. Aš jau tą kategoriją buvau gavusi prieš porą metų, tad ir vėl ją pakartojau. Rungtyniavau keturiose kovose, bet iš tikrųjų šiame turnyre dalyvavau dėl savo asmeninio malonumo.
- Kokius didžiausius pasiekimus, titulus esate iškovojusi per savo kaip imtynininkės karjerą?
- Labiausiai didžiuojuosi savo pasiekimu Europos jaunimo čempionate, kur užėmiau aštuntąją vietą. Tai buvo 2010 metais Bulgarijoje.
Daugiau didesnę reikšmę man turi Filos turnyrai, juose esu tapusi prizininkė.
Iš tikrųjų tikiuosi dar padidinti savo Lietuvos čempionatų titulų kolekciją, nes jau aštuonis kartus tapau Lietuvos čempione. Tikiuosi dar bent porą metų neužleisti šios pozicijos.
- Ar savo ateitį siejate su imtynėmis?
- Nuo rugsėjo planuoju pradėti dirbti trenere ir savo žinias perteikti mažosioms imtynininkėms.
Kadangi baigiau kūno kultūros ir sporto vadybos specialybę, tai man leis treniruoti ir savo žiniomis pasidalyti su kitais.
Asmeninė karjera dar nėra labai aiški. Pirmiausia bandysiu savo žinias gilinti moksle ir stoti į magistrantūrą Šiaulių universitete.

 

Info „Šiaulių naujienos“

Ieva LIUBŠYTĖ


Mažieji imtynininkai pelnė medalių

 

 

Anykščiuose vykusiame Lietuvos graikų-romėnų vaikų imtynių čempionate šiaulietis Dominykas Izidorius Jukna (gim. 2001 m.) finale nusileido pajėgiam imtynininkui iš Kuršėnų ir svorio kategorijoje iki 50 kg pelnė sidabro medalį.

Trečiąją vietą ir bronzos medalį iki 62 kg kategorijoje iškovojo dar vienas šiaulietis Lukas Bomgardas, gimęs 2004 metais.

Sportininkus Šiaulių sporto mokykloje „Atžalynas“ treniruoja Vidmantas Žibutis.

 

Dominykas Izidorius Jukna (kairėje) pelnė antrąją, Lukas Bomgardas – trečiąją vietas.

 

Šiauliuose ritosi imtynininkės

 

 

Šiaulių sporto mokykloje „Atžalynas“ vykusiame tradiciniame tarptautiniame moterų imtynių turnyre „Vijoliai cup“ 2014 Šiaulių rajono Kuršėnų sporto mokyklos auklėtinė Samanta Pantelaitytė užėmė 2 vietą, Glorija Jončaitė iškovojo 3 vietą.

Aukštesnes vietas pelnė Latvijos atstovės.

Turnyre dar varžėsi Anykščių miesto ir rajono, Kupiškio, Joniškio imtynininkės.

Šiauliams atstovavo 21 sportininkė. Varžybose kovojo 48 sportininkės.

Šiaulietės laimėjo 11 įvairiaspalvių medalių.

Varžyboms sportininkes ruošė: A. Stočkus, A. Kaselis, I. Bubelytė, V. Žibutis ir T. Gricius.

 

Tarptautiniame moterų imtynių turnyre kuršėniškė Glorija Jončaitė (pirma iš kairės) užėmė 3, Samanta Pantelaitytė (trečia iš dešinės) – 2 vietą.Šiauliečiai parsivežė net dešimt medalių.

 


Kauno sporto halėje vykusiame 2014 m. imtynių čempionate kovojo 190 imtynininkų ir imtynininkių. Šiaulių miestui atstovavo penkiolika sportininkų, kurie ugdomi Šiaulių miesto sporto mokyklose ir klubuose.
Atvirame moterų imtynių čempionate dalyvavo sportininkės iš Lenkijos, Latvijos ir Baltarusijos. Iš šešių oficialių čempionato svorio kategorijų penkias laimėjo Šiaulių miesto atletės. Lietuvos imtynių sporto čempionėmis tapo Deimantė Butavičiūtė (svorio kat. iki 55 kg), Indrė Bubelytė (iki 60 kg), Rugilė Abraškevičiūtė (iki 63 kg), Danutė Domikaitytė (iki 69 kg), Giedrė Blekaitytė (iki 75 kg). Antrąją vietą iškovojo Karolina Latožaitė (iki 55 kg), o bronzos medalį - Kornelija Rudzinskaitė (iki 69 kg).
Graikų-romėnų imtynėse Šiaulių sportininkai taip pat pasirodė sėkmingai. Sidabro medalį iškovojo Tadas Valčiukas (iki 74 kg), o bronzos medalį šioje kategorijoje laimėjo Tomas Žvirblis. Taip pat bronzos medaliu pasipuošė Aurimas Žibutis (iki 85 kg). Dėl bronzos medalio kovojo ir Jonas Starkus bei Tomas Sobolevskis, tačiau po sunkių kovų jiems atiteko penktosios vietos. Visus medalininkus treniruoja treneriai Aivaras Kaselis, Andrius Stočkus, Vidmantas Žibutis ir Tomas Gricius.

 


 

Lietuvos jaunučių imtynių čempionate dominavo kauniečiai

 

Šiauliuose vyko Lietuvos jaunučių graikų-romėnų imtynių čempionatas.

Varžybose dalyvavo sportininkai iš Vilniaus, Klaipėdos, Kauno, Šiaulių ir Panevėžio miestų, Visagino, Marijampolės savivaldybių, Anykščių, Vilniaus, Trakų, Šalčininkų, Tauragės, Šiaulių, Joniškio rajonų – viso 14 komandų. Neatvyko Kupiškio rajono ir Kazlų Rūdos sav.  komandos. Ant imtynių kilimo iš viso kovojo 131 atletas.

Nugalėtojais ir prizininkais svorio kategorijose tapo:

32 kg (9 dalyviai)                             

1. Martynas Muižys Joniškio r.
2. Marius Godvanas Kauno m.
3. Lukas Matelionis Anykščių r.
3. Dovidas Deveikis  Panevėžio m.

Martynas jau trečią kartą laimėjo Lietuvos čempionatą. Jis yra iškovojęs auksą vaikų amžiaus grupėje ir vieną titulą laisvųjų imtynių turnyre. Jis puikiai išnaudoja savo teigiamas savybes – greitį ir jėgą. Šiuo metu Martynas lyderis.

35 kg (7 dalyviai)

1. Mindaugas Venckaitis Tauragės r.
2. Adomas Grigaliūnas Joniškio r.
3. Laimis Čižas Tauragės r.
3. Edvardas Ragoža Šalčininkų r.

Mindaugas – jauniausias Venckaičių šeimos brolis. Judesiais ir azartu primena Edgarą, o dėmesingumą ir discipliną perėmė iš Valdemaro. Įtemptoje finalinėje kovoje įveikė gana patyrusį Adomą Grigaliūną (šių metų laisvųjų imtynių vaikų čempioną, praeitų metų graikų-romėnų imtynių vaikų čempioną). Labai malonu prizininkų gretose matyti jauno Trakų rajono trenerio Laimono Gečo auklėtinį  Laimį Čižą.

38 kg (11 dalyviai)

1. Lukas Pagirys Kauno m.
2. Ramūnas Plungė Visagino s.
3. Edvinas Subotkevičius Vilniaus m.
3. Edvinas Stanišauskas Klaipėdos m.

Kaunietis Lukas Pagirys gražiame stiliuje įveikė vilnietį Edviną Subotkevičių. Tai buvo pagrindinė dvikova šiame svoryje. Pusfinalyje ir finale Lukas gan lengvai įveikė visaginiečius.

42 kg (14 dalyviai)

1. Vilius Savickas Marijampolės s.
2. Mantas Vaičiakas Klaipėdos m.
3. Julius Bagdonas Vilniaus m.
3. Grantas Nakrošis Panevėžio m.

Vilius Savickas jau pirmoje kovoje susitiko su praeitų metų šalies jaunučių čempionu Mantu Gaidukevičiumi iš Kauno. Nors svorio „deginimas“ tokiame amžiuje nėra netoleruotinas, kaunietis prieš čempionatą atsikratė nemažai kilogramų. Manto nepamatuotos pastangos nepasiteisino – po pralaimėtos imties V.Savickui jis neatsistatė ir neatsilaikė kovoje dėl bronzos perspektyviam, aštriam panevėžiečiui Grantui Nakrošiui. Tuo tarpu V.Savickas ir kitose imtyse varžovus pranoko meistriškumu ir iškovojo pirmą vietą. Beje, marijampolietis treniruojasi jau šešetą metų ir taip pat yra iškovojęs vaikų pirmenybių nugalėtojo vardą.

47 kg (14 dalyviai)

1. Edgaras Gendvilis Šiaulių m.
2. Mantas Traupys Panevėžio m.
3. Karolis Pociūnas Joniškio r.
3. Deividas Subotkevičius Vilniaus m.

Šių metų Lietuvos jaunių čempionas Edgaras Gendvilis neturėjo konkurento, gebančio sustabdyti jo dominavimą šalyje. Šiaulietis vis ryškiau žiba ir užsienio arenose – prieš porą savaičių jis tapo tarptautinio turnyro Estijoje nugalėtoju. Lietuvos čempionate Edgaras sėkmingai debiutavo sunkesnėje – iki 47 kilogramų – svorio kategorijoje ir iš kart įsitvirtino ant aukščiausios pakylos.

53 kg (20 dalyvių)

1. Matas Indriševičius Panevėžio r.
2. Justas Jakavickas Šiaulių r.
3. Eimantas Vilimas Joniškio r.
3. Karolis Kulikauskas Panevėžio m.

Šios svorio kategorijos lyderis Dmitrijus Parechelašvilis (Visagino s.) plušėjo treniruočių stovykloje ir ginė šalies garbę tarptautiniame turnyre  Vengrijoje, todėl prognozuoti rezultatus Šiauliuose buvo keblu.  Čempionu tapo pora metų „šešėlyje“ tūnojęs Matas Indriševičius. Matas savo sportinio kelio pradžioje  jau buvo tapęs šalies vaikų ir jaunučių čempionatų nugalėtoju. Prieš mėnesį jis dalyvavo jaunių rinktinės stovykloje. Darbas su vyresniais nenuėjo perniek – Matas iškovojo keturias nelengvas pergales ir  vėl grįžo į lyderių gretas.

59 kg (21 dalyviai)

1. Ignas Bukauskas Kauno m.
2. Gedas Milašauskas Šiaulių r.
3. Robertas Ruin Klaipėdos m.
3. Karolis Petrauskas Klaipėdos m.

Kaip ir praeitais metais, tai pati gausiausia svorio kategorija. Dėl varžybų užsienyje nedalyvavo lyderis Gytis Kulevičius. Dar vieną pajėgų atletą Germaną Svirskį iš Visagino  pakirto infekcija – gydytojai jam neleido dalyvauti varžybose. Tokios aplinkybės leido pasireikšti Ignui Bukauskui. Buvusio Lietuvos čempiono Gintaro Bukausko sūnus užtikrintai tapo čempionu. Dvejais metais už varžovus jaunesnis atletas susitvarkė su jauduliu ir iškovojo keturias pergales.

66 kg (12 dalyviai)

1. Arminas Lygnugaris Kauno m.
2. Edvardas Milaknis Šiaulių m.
3. Ainius Dambrauskas Kauno m.
3. Deimantas Žvikas Anykščių r.

Arminas lengvai įveikė savo varžovus ir Kaunui iškovojo trečią aukso medalį! Tiesa, ketvirtfinalyje jis atsipalaidavo kovoje prieš vilnietį Romą Jonelį ir buvo nuverstas ant „tilto“. Arminas Lygnugaris šiaip ne taip išsikrapštė iš pavojingos padėties, susikaupė ir laimėjo šią dvikovą. Romas, kovodamas dėl trečios vietos, taipogi užtikrintai guldė ant menčių anykštėną Deimantą Žviką, bet paleido ir pralaimėjo. Kaip futbole – neįmuši tu, įmuša tau.

73 kg (5 dalyviai)

1. Arnoldas Baranovas Vilniaus m.
2. Dovydas Jucius Šiaulių r.
3. Ernestas Aželionis Vilniaus m.

Jau penktus metus imtynių pratybas lankantis Arnoldas Baranovas čempionate neprarado nei vieno taško ir šeštą kartą tapo įvairių amžiaus grupių Lietuvos pirmenybių nugalėtoju.

85 kg (10 dalyviai)

1. Sigitas Ivoškis Šalčininkų r.
2. Erikas Čerepokas Panevėžio m.
3. Rytis Bugajecas Kauno m.
3. Redas Milašauskas Šiaulių r.

Vis tvirčiau varžybose jaučiasi jaunosios Šalčininkų rajono komandos atstovai. Treniruotės Baltojoje Vokėje vyksta vos pusantrų metų, tačiau jau keli jaunieji šio rajono atletai yra iškovoję šalies čempionatų medalius. Šiauliuose Lietuvos jaunučių čempionato nugalėtoju tapo Sigitas Ivoškis. Jis medalį treneriams Alfredui Milevskiui ir Edmundui Narodovskiui padovanojo vyriškoje – iki  85 kilogramų –  svorio kategorijoje! Mažai patirties turintis atletas kovojo be klaidų ir atvėrė naują puslapį Šalčininkų rajono sporto istorijoje. Jaunas sportininkas gerai dirba stovėsenoje, jautrus, nedaro nereikalingų judesių, ištvermingas. Ateityje Sigitas bus rimtas kandidatas į jaunių rinktinę.

Virš 85 kg (8 dalyviai)

1. Šarūnas Gulbinas Joniškio r.
2. Vytautas Bulova Visagino s.
3. Erikas Lukauskas Klaipėdos m.
3. Deividas Jonelis Kauno m.

Šarūno Gulbino pažanga akivaizdi – pernai tokiose varžybose jis buvo trečias, o šiemet joniškiečio pajėgumas niekam nekėlė abejonių. Prieš keletą dienų tarptautiniame turnyre Taline (Estija) jis taip pat buvo ryškiu lyderiu. Du aukso medaliai per savaitę šaunu!

Komandų įskaitoje nugalėtojais tapo Kauno miesto atletai, antri Joniškio rajono sportininkai, o Panevėžio imtynininkai liko trečioje vietoje.

Lietuvos nusipelnęs treneris, ekspertas Vladimiras Audickas 

 
 
Komandų lentelė:

 

 

Vieta

 

 

Komanda

 

Aukso medaliai

svorio kategorijose

 

Sidabro medaliai

svorio kategorijose

 

Bronzos medaliai

svorio kategorijose

 

Viso medalių

1

Kaunas

38kg,59kg,66kg

32kg

66kg ,+85kg

6

2

Joniškis

32,kg,+85kg

35kg

47kg,53kg

5

3

Panevėžys

53kg

47kg,85kg

32kg,42kg,53kg

6

4

Šiauliai

47kg

66kg

 

2

5

Vilnius

73kg

 

38kg,42kg,47kg,73kg,85kg

6

6

Šalčininkai

85kg

 

35kg

2

7

Marijampolė

42kg

 

 

1

8

Tauragė

35kg

 

 

1

9

Šiaulių raj.

 

53kg,59kg,73kg

85kg

4

10

Visaginas

 

38kg,+85kg

 

2

11

Klaipėda

 

42kg

38kg,59kg,59kg,+85kg

5

12

Anykščiai

 

 

32kg,66kg

2

13

Trakai

 

 

35kg

1

14

Vilniaus raj.

 

 

 

0

  Suomijoje vyko Europos imtynių čempionatas

 

Danutė Domikaitytė jauniausia čempionato dalyvė. Devyniolikmetė atletė dar šiais ir kitais metais galės dalyvauti jaunimo čempionatuose. Mūsų pagrindinė užduotis – sudaryti sąlygas kuo greičiau adaptuotis aukščiausio lygio varžybose. Jos pergalė prieš armėnę Europos čempionate ir užimta devinta vieta yra dėsningi – tam kad praeitų pasaulio ir olimpinių žaidynių čempionių barjerus dar reikia laiko. Kai kam daug laiko, kai kam mažiau. Viskas priklauso nuo įdėto darbo ir krūvos aplinkybių. Pavyzdžiui, šių metų prizininkė latvė Laura Skujina paskutinį oficialų apdovanojimą buvo laimėjus, kuomet dar ritosi jaunimo amžiaus grupėje ir link savo tikslo ėjo 8 metus.

Nepaisant savo amžiaus, Danutė įvairiuose turnyruose jau yra įveikusi keturias sportininkes, kurios kovojo tame pačiame svoryje Suomijoje. Iškovota devinta vieta puikiai atspindi jos pajėgumą.

Treneris apgailestavo dėl antroje imtyje prarastos galimybės pakutenti nervus pasaulio čempionei Alinai Stadnik-Machiniai iš Ukrainos. „Ukrainietė jau buvo iškelta, kojos kabarojo ore, net nuotraukoje tai puikiai matoma. Reikėjo mesti, o ten nežinia kaip toliau klostytųsi situacija. Pritrūko patirties“, – analizavo strategas.

Kalbant apie Indrę Bubelytę treneris pripažino, kad turkė Buse Tosun buvo ryškiai aštresnė. Nenorėjo Indrės kankinti su svorio mėtymu, leido eiti ristis į 63 kilogramus, bet tas neišgelbėjo. Turkė kovojo pirmu numeriu ir Indrei nepavyko apsiginti nuo kojos užgriebimų. Gal tai įtempto gyvenimo ritmo įtaka – treniruotės ir rimtos studijos universitete yra nemenkas krūvis ir ne taip nepaprasta jį atlaikyti. Kaip bebūtų, kol jaunoji Rugilė Abraškevičiūtė augina raumenis, ji Lietuvoje savo svoryje geriausia.

Dabar laukia pagrindinės varžybos, kur Danutei keliami didesni tikslai – rugpjūtį vyksiantis pasaulio jaunimo čempionatas Zagrebe ir Europos jaunimo čempionatas Katovicuose birželio mėnesį. „Mes nenorime, kad merginos persivalgytų imtynėmis, todėl planus dėliojame atsakingai. Yra dešimtys pavyzdžių, kai ne tik merginos, bet ir vyrai nuo pratybų imtynių salėje nusivaro ir net nenori į tą pusę žiūrėti. Mes savo auklėtines mylime ir tausojame. Mums reikalingi ne vienadieniai rezultatai. Mus domina kur kas reikšmingesni tikslai“, –Aivaras Kaselis.

Priminime, kad Europos imtynių čempionate moterų turnyre Danutė Domikaitytė (69 kg) pranoko armėnę Karinę Šadojan (5:5), bet antroje imtyje anksčiau laiko nusileido tituluotajai ukrainietei Alinai Stadnik-Machiniai ir užėmė devintą vietą tarp 17 dalyvių.

 

Svoryje iki 63 kilogramų Indrė Bubelytė pralaimėjo Buse Tosun iš Turkijos ir tenkinosi keturiolikta pozicija (16 dalyvių)D. Domikaitytė laimėjo FILA bronzą

 

 

Rygoje surengtame tarptautiniame aukščiausios FILA kategorijos graikų-romėnų, laisvųjų ir moterų imtynių turnyre V. Freidenfeld's CUP Šiaulių sporto mokyklos „Atžalynas“ atstovė Danutė Domikaitytė svorio kategorijoje iki 67 kg iškovojo bronzos medalį.

Iki 63 kg svorio kategorijoje startavusi Rugilė Abraškevičiūtė tarp prizininkų nepateko.

Tai buvo paskutinis startas prieš balandžio 1–5 dienomis Suomijoje vyksiantį Europos imtynių čempionatą. Šiame suaugusiųjų čempionate dalyvaus dvi moterų imtynių sportininkės – Vijolių vidurinės mokyklos abiturientė D. Domikaitytė ir Šiaulių universiteto absolventė Indrė Bubelytė.

Sportininkės taip pat atstovauja asociacijai „Saulės miesto atletikos klubas“.

Imtynininkes treniruoja Aivaras Kaselis ir Andrius Stočkus.

Septynioliktą kartą vykusiame turnyre kovojo keturiolikos šalių rinktinės.

 

Aukščiausios FILA kategorijos tarptautiniame turnyre bronzą iškovojusi imtynininkė Danutė Domikaitytė (trečia iš dešinės) Lietuvai atstovaus ir Europos čempionate.

Iš Rygos D.Domikaitytė grįžo pasipuošusi bronzos medaliu

 

Latvijos sostinėje Rygoje vykusiame 17-ajame tarptautiniame V. Freidenfeldo vardo jaunimo moterų imtynių turnyre Lietuvos atstovė Danutė Domikaitytė pelnė bronzos medalį.

Svorio kategorijoje iki 67 kg D. Domikaitytė 1:2 pralaimėjo vėliau turnyro nugalėtoja tapusiai austrei Martinai Kiunc (Martinai Kuenz), bet kovoje dėl bronzos Šiaulių miesto Vijolių vidurinės mokyklos abiturientė ant menčių paguldė lenkę Nataliją Strazalką.

Rugilė Abraškevičiūtė (63 kg) pralaimėjo pirmąją dvikovą lenkei Beatai Fedorovič (Beata Fedorowicz) ir pasitraukė iš kovos dėl apdovanojimų.

Turnyre Rygoje dalyvavo 87 sportininkės iš 11 šalių. Šios varžybos buvo paskutinis D. Domikaitytės jėgų patikrinimas prieš balandžio 1-6 dienomis Suomijoje vyksiantį Europos čempionatą. 

Abiturientė iš Troškūnų tikisi perrašyti Lietuvos imtynių istoriją

 

Lietuvos imtynių žemėlapyje greta Vilniaus, kuriame treniruojasi graikų-romėnų imtynininkų žiedas, ir Klaipėdos, kur telkiasi laisvųjų imtynių atstovai, kyla naujas centras. Moterų imtynių sostine tapo Šiauliai, o ryškiausia Lietuvai dar gana naujos rungties žvaigždute –  Danutė Domikaitytė. Dvyliktokė viliasi tapti pirmąja Lietuvos imtynininke, užlipsiančia ant olimpinio kilimo.

Debiutiniai metai

Vaikystėje ji lankė dramos būrelį, bet labiau mėgo ne repeticijas, o peštynes su berniukais.

Kuomet paraginta trenerio Arvydo Krikščiūno nuėjo į pirmą imtynių treniruotę Troškūnuose (Anykščių raj.), D. Domikaitytė pajautė atradusi tai, ko jai reikia.

Dabar merginai – 19-a metų, greta jos pavardės puikuojasi Europos jaunimo vicečempionės titulas, jai jau teko galynėtis su planetos čempione, o Lietuvos imtynių specialistai įsitikinę, kad vieną dieną ji pati užlips ant suaugusiųjų pirmenybių pjedestalo.

„Užteks Danutei atsikelti gerai išsimiegojus, ir kitąsyk pasaulio čempionė pati gali atsidurti ant menčių“, – sportininkės pajėgumu neabejojo Lietuvos imtynių federacijos (LIF) prezidentas Valentinas Mizgaitis.

Pademonstruoti savo gabumus perspektyviausia šalies imtynininke laikoma D. Domikaitytė galės kitą mėnesį Suomijoje vyksiančiame Europos čempionate. Tiesa, dabartinis atletės treneris Aivaras Kaselis auklėtinės perėjimo į suaugusiųjų sportą neskubina. Anot jo, greta Helsinkio vyksiančiose pirmenybėse debiutantė tik apsižvalgys, o svarbiausias šiame sezone jai bus pasaulio jaunimo čempionatas, kurį rugpjūtį priims Kroatijos sostinė Zagrebas.

Šiemet imtynininkės laukia ir brandos egzaminai, todėl pernelyg spausti sportininkės treneriai neketina. Tačiau 2015 ir 2016 metais D. Domikaitytė nusiteikusi griebti jautį už ragų, kadangi jos tikslas – Rio de Žaneiro olimpinės žaidynės.

Turi asmeninį rėmėją

Iki šiol nė viena Lietuvos imtynininkė nebuvo peržengusi olimpiadų slenksčio. Jei D. Domikaitytei pavyktų tapti pioniere, į Rio de Žaneirą ji važiuotų būdama 21-erių.

Tokio amžiaus imtynininkai vyrai paprastai dar būna pernelyg „žali“, kad pretenduotų į aukščiausias vietas, tačiau merginų imtynės – mažiau nuspėjamos. Pavyzdžiui, Rusijos sunkiasvorė Natalija Vorobjova 2012 metų Londono žaidynėse triumfavo taip pat sulaukusi vos 21-erių.

„Tikiuosi išvažiuoti į Rio de Žaneirą, bet tai – negalutinis mano tikslas. Noriu dalyvauti ne vienoje olimpiadoje“, – teigė pati sportininkė, atrankos barjerus bandysianti įveikti svorio kategorijoje iki 69 kg.

Įvykdyti užsibrėžtus planus jai padės ir privatus rėmėjas. Viešbutis „AirInn Vilnius“ pažadėjo imtynininkės pasirengimui ir dalyvavimui Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse skirti 30 tūkst. litų.

 

Nors D. Domikaitytės kelias link olimpinių žaidynių prasidėjo Anykščių rajone, taikytis į prizines vietas jaunimo varžybose ji ėmė persikėlusi į Šiaulius.

Saulės mieste po moterų rinktinės vyriausiojo trenerio A. Kaselio ir jam talkinančio Andriaus Stočkaus sparnu susibūrė visos pajėgiausios šalies imtynininkės. Tarp jų – ir D. Domikaitytės sesuo Kristina, kurios karjerą kiek pristabdė trauma.

„Paskutinius trejus metus treniruodamosi vienoje vietoje jos pamažu augino viena kitą. Taip ir Danutė užaugo. Dabar Šiauliuose turime apie 40 jaunųjų sportininkių, kurios jau lygiuojasi į Danutę, ir kasmet jų padaugėja dešimtimi“, – darbo vaisiais džiaugėsi imtynių specialistas.

Treniruoti moteris jis pradėjo maždaug prieš dešimtmetį. Buvęs graikų-romėnų imtynių atstovas prisimena, jog merginos, galima sakyti, pačios jį susirado.

„Į treniruotes atėjo mergaičių, kurios sportuodavo šalia mūsų. Negalėjome juk jų išvaryti. Kai jos pradėjo laimėti prieš vaikinus, ėmiau dirbti su jomis rimčiau, o savo vaikinų grupę atidaviau kitam treneriui. Iš pradžių aplinkiniai šypsodavosi iš tų mūsų treniruočių, o dabar šypsenų moterų imtynės niekam nebekelia, nes jų lygis – toks pat kaip vyrų“, – pasakojo A. Kaselis.

Darbuotis su merginomis jis pradėjo pačiu laiku – pernai padidinus moterų imtynių olimpinių svorio kategorijų skaičių nuo keturių iki šešių, atitinkamai išaugo ir galimybės varžytis olimpiadoje.

Iš viso šalyje specialistų, treniruojančių imtynininkes, LIF priskaičiuoja dvi dešimtis, o miestų ir rajonų, kuriuose propaguojamos moterų imtynės – trylika.

Nors kai kurie graikų-romėnų imtynių treneriai padejuoja, jog geriausi jų auklėtiniai anksčiau ar vėliau būna perviliojami į Vilnių, V. Mizgaitis patikino, kad pagrindine moterų rinktinės baze liks Šiauliai.

„Tai, kad formuojasi tokie centrai kaip Šiauliuose, yra labai geras procesas. Mes jų draskyti ir vežti sportininkių į Vilnių tikrai nesiruošiame. Imtynininkėms reikalingos sparingo partnerės, todėl išsibarsčiusios po visą šalį jos nieko nepasieks“, – sakė LIF vadovas.

Niekur išvažiuoti nesirengia ir D. Domikaitytė. Vijolių vidurinę mokyklą, kurią lanko daugelis A. Kaselio ir A. Stočkaus auklėtinių, pavasarį baigsianti imtynininkė pasirengusi studijuoti Šiaulių universitete, kad tik nereikėtų keltis į kitą miestą.

„Nenoriu baigti savo sportininkės karjeros po dvylikos klasių. O geriausias treneris dirba Šiauliuose, todėl ir aš čia liksiu“, – pažadėjo D. Domikaitytė.

 

Rio de Žaneirui besirengianti imtynininkė Danutė Domikaitytė
sulaukė solidžios verslininkų paramos

 

 

Jaunoji Lietuvos imtynininkė Danutė Domikaitytė trečiadienį sulaukė solidžios verslininkų paramos. Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse 2016 metais besitikinti dalyvauti sportininkė su Lietuvos imtynių federacijos (LIF) pagalba pasirašė paramos sutartį su viešbučiu „Air Inn“. Verslininkai D.Domikaitytės pasirengimui varžyboms įkūrė 30 tūkst. litų dydžio fondą.

Kaip teigė D.Domikaitytės treneris Aivaras Kaselis, daugelis pradėjus užsiimti moterų imtynėmis juokėsi, tačiau praėjus dešimtmečiui rezultatai juoko nebekelia.

„Europos suaugusiųjų čempionatas Danutei bus labiau žvalgyba prieš startus 2015 metais atrankinėse varžybose į olimpiadą. Vis dėlto, tinkamai susiklosčius aplinkybėms, pridėjus sėkmę, galime tikėtis ir gerų rezultatų. Tačiau kol kas mūsų svarbiausi startai dar bus jaunimo čempionatuose“, – teigė A.Kaselis.

D.Domikaitytė yra Europos jaunių čempionato bronzos ir jaunimo čempionato sidabro laimėtoja. Šiemet ji tapo Lenkijos atvirojo čempionato nugalėtoja.

„Artimiausias mano tikslas – sėkmingas debiutas suaugusiųjų varžybose. Tikiuosi patekti į 2016 metų olimpines žaidynes, tačiau noriu, kad jo būtų ne vienintelės. Vis dar dalyvausiu ir jaunimo čempionatuose, nesinori jų iškart apleisti“, – teigė kukli imtynininkė.

Šiauliuose sportuojanti imtynininkė yra viena naujos Šiaulių sporto gimnazijos auklėtinių.

Lietuvoje moterų imtynės kultivuojamos trylikoje šalies miestų bei rajonų, dirba dvi dešimtys trenerių. 2013 m. vykusių moterų imtynių čempionatų statistika: jaunių čempionate rungėsi 40 aštuonių svorio kategorijų atstovių, jaunimo čempionate dalyvavo 26 penkių svorio kategorijų kovotojos, suaugusiųjų čempionate susirungė 43 šešių svorio kategorijų imtynininkės.

  

Šiaulietės – Lietuvos čempionės

Klaipėdoje vykusiame Lietuvos moterų imtynių jaunimo čempionate Šiaulių Vijolių vidurinės mokyklos auklėtinė Danutė Domikaitytė daugiau nei 69 kg svorio kategorijoje iškovojo pirmąją vietą. Pirmos buvo ir Karolina Latožaitė (59 kg) ir Rugilė Abraškevičiūtė (ne daugiau nei 69 kg).

„Į čempionatą važiavome tiesiai iš Baltarusijos, kurioje treniravomės sporto stovykloje. Nors imtynininkėms ir stigo poilsio, jos pasirodė puikiai“, – sakė šiauliečių treneris Aivaras Kaselis.

Vakar Vilniuje Lietuvos imtynių federacija pasirašė sutartį su „Air Inn Vilnius Hotel“. Įmonė iki 2016 metų Rio de Žaneire (Brazilija) vyksiančių vasaros olimpinių žaidynių rems Lietuvos moterų imtynių šaką, kurios branduolys yra Šiauliuose.

Rėmėjų dėmesį patraukė D. Domikaitytės sportiniai pasiekimai.

 

Šiaulietės nugalėjo Lietuvos moterų imtynių jaunimo čempionate Klaipėdoje (iš kairės): Karolina Latožaitė, Danutė Domikaitytė, Rugilė Abraškevičiūtė.

 


 

Danutė Domikaitytė tapo čempione

 

Krasnike (Lenkija) vykusiame atvirame Lenkijos moterų imtynių jaunimo čempionate nugalėtojos vardą pelnė Šiaulių Vijolių vidurinės mokyklos abiturientė Danutė Domikaitytė (tren. Aivaras Kaselis ir Andrius Stočkus). Sportininkė svorio kategorijoje iki 67 kilogramų nesunkiai susidorojo su varžovėmis iš Lenkijos.

Pirmoje imtyje šiaulietė nugalėjo bendraamžę Agatą Tatar. Antroje kovoje sportininkė nesunkiai įveikė Lenkijos čempionę Weroniką Rybak. Kovoje dėl aukso medalio D. Domikaitytė ant menčių paguldė Lenkijos čempionę ir šalies taurės laimėtoją metais vyresnę Laurą Robocinską.
Balandžio 1-6 dienomis D. Domikaitytės ir kitos šiaulietės Indrės Bubelytės laukia Europos imtynių čempionatas, kuris vyks Helsinkio priemiestyje Vantaa (Suomija)Sieks olimpinio jaunių aukso

 

 

Šiau­lių spor­to mo­kyk­los „At­ža­ly­nas“ ir Vi­jo­lių vi­du­ri­nės mo­kyk­los im­ty­ni­nin­kės Ru­gi­lė Ab­raš­ke­vi­čiū­tė ir Ka­ro­li­na La­to­žai­tė ta­po Lie­tu­vos čem­pio­nė­mis ir ruo­šia­si Eu­ro­pos čem­pio­na­tui, ku­ria­me sieks įgy­ven­din­ti nor­ma­ty­vus į jau­nių olim­pi­nes žai­dy­nes.

Šiau­liuo­se su­reng­ta­me Lie­tu­vos mo­te­rų im­ty­nių jau­nių čem­pio­na­te še­šio­lik­me­tė R. Ab­raš­ke­vi­čiū­tė (ne dau­giau nei 65 kg) ir me­tais vy­res­nė K. La­to­žai­tė (ne dau­giau nei 56 kg) sa­vo svo­rio ka­te­go­ri­jo­se iš­ko­vo­jo auk­są.

Ai­va­ro Ka­se­lio ir And­riaus Stoč­kaus tre­ni­ruo­ja­mos im­ty­ni­nin­kės ren­gia­si bir­že­lį Sa­ma­ko­ve (Bul­ga­ri­ja) vyk­sian­čiam Eu­ro­pos jau­nių (17 m. ir jau­nes­ni) čem­pio­na­tui. Jei­gu ja­me pa­si­ro­dys ge­rai ir įvyk­dys nor­ma­ty­vus – var­žy­sis 2014 me­tų jau­nių olim­pi­nė­se žai­dy­nė­se Ki­ni­jo­je.

Jau­nių olim­pi­nės var­žy­bos bus ren­gia­mos jau ant­rą kar­tą. Jų tiks­las – pra­tin­ti jau­ni­mą prie suau­gu­sių­jų olim­pi­nių žai­dy­nių. „Žai­dy­nės ypa­tin­gos ir tuo, kad jų tei­sė­jai yra ne vy­res­ni nei 40 me­tų, da­ly­vau­ja tik jau­ni­mas. Taip su­ku­ria­ma jau­nam spor­ti­nin­kui pa­lan­ki at­mos­fe­ra“, – sa­kė A. Ka­se­lis.

Pir­mo­sios jau­nių olim­pi­nės žai­dy­nės vy­ko prieš 4 me­tus Sin­ga­pū­re (Sin­ga­pū­ras).

Abi im­ty­ni­nin­kės į Šiau­lius at­vy­ko ir Vi­jo­liuo­se mo­ky­tis bei tre­ni­ruo­tis pas A. Ka­se­lį pra­dė­jo prieš pu­sę me­tų.

R. Ab­raš­ke­vi­čiū­tė dėl im­ty­nių spor­to per­si­kė­lė iš gim­to­jo Trau­pio, esan­čio Anykš­čių ra­jo­ne. Ją, kaip ir Da­nu­tę Do­mi­kai­ty­tę, pa­ste­bė­jo tas pa­ts Triš­kū­nų vi­du­ri­nės mo­kyk­los (Anykš­čių r.) kū­no kul­tū­ros mo­ky­to­jas Ar­vy­das Krikš­čiū­nas.

„Tu­riu du bro­lius ir se­se­rį. Va­sa­ras lei­džiu ra­vė­da­ma dar­žus ir tė­vams pa­dė­da­ma pri­žiū­rė­ti gy­vu­lius, ku­rių yra nema­žai, – sa­kė im­ty­ni­nin­kė. – Mai­ti­nuo­si tik na­mi­niu mais­tu, ge­riu daug pie­no“.

Tre­ne­rio tei­gi­mu, kai­muo­se au­gu­sios spor­ti­nin­kės yra stip­res­nės ir svei­kes­nės.

„Kai­mo dar­bai už­grū­di­na ir pa­ren­gia gy­ve­ni­mui. Šios mer­gi­nos au­go dirb­da­mos ir ne­sė­dė­jo ka­vi­nė­se prie sta­le­lių“, – tei­gė A. Ka­se­lis.

Lais­va­lai­kiu kny­gas skai­tan­ti R. Ab­raš­ke­vi­čiū­tė sa­vęs spor­te ieš­ko­jo ir anks­čiau – sė­do ant plen­to ir kal­nų dvi­ra­čio, ta­čiau ska­ti­na­ma tė­vų ir tre­ne­rio pa­si­rin­ko im­ty­nes.

K. La­to­žai­tė į Šiau­lius at­vy­ko iš Ku­piš­kio ra­jo­no. „Kar­vę iš­mo­kau melž­ti nuo aš­tuo­ne­rių me­tų ir fi­zi­nio dar­bo ne­bi­jau“, – šyp­so­jo­si spor­ti­nin­kė.

Ku­piš­kė­nė im­ty­nė­mis su­si­do­mė­jo ne­ti­kė­tai. „Drau­gė laik­raš­ty­je per­skai­tė apie mo­kyk­lo­je or­ga­ni­zuo­ja­mą mo­te­rų im­ty­nių bū­re­lį ir pa­kvie­tė ma­ne. Pra­dė­jau lan­ky­ti ir pa­ti­ko, – pri­si­me­na spor­ti­nin­kė. – Da­bar im­ty­nes lan­kau tik aš, drau­gė po trau­mos šį spor­tą me­tė“.

K. La­to­žai­tė pri­si­me­na, kad pir­mo­je bū­re­lio pa­mo­ko­je ją la­biau­siai su­ža­vė­jo stai­gus, grei­tos reak­ci­jos rei­ka­lau­jan­tis im­ty­nių spor­tas.

Iš pra­džių tė­vai prie­ši­no­si duk­ters kė­li­mui­si į Šiau­lius, ta­čiau ma­ty­da­mi jos no­rą, su­ti­ko.

Im­ty­ni­nin­kės dvi­de­šimt­me­tė se­suo Sil­vi­ja La­to­žai­tė yra Lie­tu­vos plen­to dvi­ra­čių čem­pio­nė.

„Jei­gu Vi­jo­lių vi­du­ri­nė mo­kyk­la įgis spor­to gim­na­zi­jos sta­tu­są, Šiau­liuo­se bus stei­gia­mas Lie­tu­vos mo­te­rų im­ty­nių cent­ras, ku­rio bran­duo­lį da­bar su­da­ro 30 įvai­raus am­žiaus im­ty­ni­nin­kių“, – kal­bė­jo A. Ka­se­lis.

„To­kiu pa­čiu spor­to in­ter­na­to prin­ci­pu im­ty­ni­nin­kės ug­do­mos ir Ja­po­ni­jo­je, ku­ri mums yra pa­vyz­dys. Ten nuo pat pen­ke­rių me­tų mo­ko­ma im­ty­nių ju­de­sių, tei­sin­gai vaikš­čio­ti. Mer­gai­tės ruo­šia­mos tap­ti pro­fe­sio­na­lio­mis spor­ti­nin­kė­mis ir čem­pio­nė­mis“, – kal­bė­jo tre­ne­ris. Į im­ty­nių cent­rą mo­ki­nės bū­tų prii­ma­mos nuo 5 kla­sės. Nie­ko blo­go, kad į Šiau­lius bū­si­mos im­ty­ni­nin­kės at­vyks­ta tik įgi­ju­sios pa­grin­dus, iš­mo­ku­sios da­ry­ti kūl­vers­čius – li­ku­sių tai­syk­lin­gų ju­de­sių iš­mo­ko­me mes“, – sa­kė A. Ka­se­lis.

Vi­jo­lių vi­du­ri­nės mo­kyk­los im­ty­nių sa­lė­je jau­no­sios im­ty­ninin­kės tre­ni­ruo­ja­si su vy­res­nė­mis spor­ti­nin­kė­mis, Lie­tu­vos olim­pi­nės rink­ti­nės na­rė­mis – D. Do­mi­kai­ty­te, Ind­re Bu­be­ly­te. Su jo­mis jau­no­sios Lie­tu­vos čem­pio­nės ki­tą sa­vai­tę vyks ir iki ko­vo 16 die­nos pra­leis sto­vyk­lo­je Bal­ta­ru­si­jo­je. „Čia su­va­žiuo­ja pus­šim­tis stip­rių Eu­ro­pos im­ty­ni­nin­kių, to­dėl tai – pui­ki tre­ni­ruo­tė prieš Eu­ro­pos čem­pio­na­tus“, – tei­gė tre­ne­ris.

Bal­ta­ru­si­jo­je, vė­liau ir Len­ki­jo­je, im­ty­ni­nin­kės da­ly­vaus ir at­vi­ruo­se ša­lių čem­pio­na­tuo­se.

 

 Lie­tu­vos mo­te­rų im­ty­nių čem­pio­nė­mis ta­pu­sios Ru­gi­lė Ab­raš­ke­vi­čiū­tė (kai­rė­je) ir Ka­ro­li­na La­to­žai­tė Lie­tu­vai at­sto­vaus Eu­ro­pos jau­nių čem­pio­na­te.

 

 Prieš pu­sę me­tų į Šiau­lius im­ty­nių mo­ky­tis at­vy­ku­sios spor­ti­nin­kės ne­tru­ko tap­ti Lie­tu­vos čem­pio­nė­mis (Ru­gi­lė Ab­raš­ke­vi­čiū­tė – cent­re).

 


 

Lietuvos moterų imtynių jaunių čempionate – įvairiaspalviai medaliai 

     Jaunosios imtynininkės iš Šiaulių iškovojo įvairių spalvų medalius

    Šiauliuose sporto mokyklos „Atžalynas“ imtynių salėje vyko 2014 m. Lietuvos moterų imtynių jaunių čempionatas.

    Varžybose rungėsi imtynininkės iš Klaipėdos, Kauno, Alytaus, Tauragės, Pagėgių, Anykščių, Joniškio, Kupiškio, Šiaulių rajono bei žinoma Šiaulių. Šiaulių miesto rinktinę atstovavo net trijų sporto organizacijų sportininkės .

   Jaunosios imtynininkės sporto imtynių paslapčių mokosi Šiaulių miesto sporto mokykloje „Atžalynas“, asociacijoje „Saulės miesto atletikos klube“ ir Vijolių vidurinės mokyklos sportinėse klasėse.

   Lietuvos jaunių čempionate Šiaulių miestui atstovavo 16 jaunųjų imtynininkių, kurias treniruoja Vidmantas Žibutis, Andrius Stočkus, Tomas Gricius ir Aivaras Kaselis.

    Šiame čempionate šiaulietėms atiteko 6 įvairios prabos medaliai. Geriausiai sekėsi ir aukso medalius laimėjo Rugilė Abraškevičiūtė (iki 65 kg) ir Karolina Latožaitė (iki 56 kg).

   Antrąsias vietas pelnė Kamilė Statkutė (iki 40kg) ir Danguolė Kalinauskaitė (iki 29 kg).

   Trečiąsias vietas laimėjo Kamilė Eimontaitė (iki 34 kg) ir Emilija Sudarytė (iki 40 kg).

   Penktose vietose liko Kornelija Rudzinskaitė, Emilija Norkutė, Gabija Čepulevičiūtė. Po šių varžybų tapo aišku, kas ruošis atstovauti Lietuvai Europos jaunių čempionate, kuris tuo pačiu bus ir vienas iš atrankinių olimpinių kelialapių į 2014 m. vyksiančias jaunių olimpines žaidynes Kinijoje.

  Startui šiose varžybose ruošis ir dvi šiaulietės Rugilė Abraškevičiūtė bei Karolina Latožaitė


 

I.Bubelyte, A.Stockus, K.Domikaityte, D.Domikaityte, A.Kaselis, G.Blekaityte
A.Stockus, I.Bubelyte,   D.Domikaityte, K.Domikaityte, G.Blekaityte, A.Kaselis


Aivaras Kaselis

 

 

"Kaip besikeistų taisyklės, varžoves vis tiek reikia nugalėti"

 

Į portalo www.imtynes.lt klausimus atsako Lietuvos moterų imtynių rinktinės vyriausias treneris Aivaras Kaselis.

Treneri, kaip vertinate mūsų šalies imtynininkių rezultatus 2013 metais?
2013 metais moterų imtynės Lietuvoje pasiekė aukščiausius rezultatus savo pakankamai jaunos sporto šakos istorijoje. Laimėtas sidabras Europos jaunimo čempionate, SELL studentų žaidynėse iškovoti du aukso medaliai, FILA kategorijos turnyruose laimėtas ne vienas aukščiausios prabos apdovanojimas, startuota Universiadoje. Priimtas manyčiau pats svarbiausias 2013 m. Tarptautinio Olimpinio komiteto sprendimas, palikti imtynes Olimpinėse žaidynėse ir kas aktualu mūsų sporto šakai padidintas olimpinių svorio kategorijų skaičius.

 

Ar turės įtakos Lietuvos moterų imtynių komandai pernai prieš Kalėdas pasikeitusios imtynių taisyklės?

 Tokie solidūs pokyčiai imtynių pasaulyje mūsų šalies moterų imtynių komandai didelių rūpesčių nekelia. Visos pasaulio atletės turi vienodas sąlygas. Kaip besikeistų taisyklės, vis tiek reikės kovoti, daryti veiksmus, guldyti ant menčių ir nugalėti. Manau naujovės tik į naudą pačiam imtynių populiarinimui, pritraukiant kuo daugiau žiūrovų ir pateikiant plačiajai visuomenei.

 

Ar teks keisti sportininkių pasiruošimo varžyboms metodus pasikeitus svorio kategorijoms? Į kokius svorius bus orientuotos pajėgiausios imtynininkės? 

Nepasakysiu nieko naujo. Pradėsim nuo žvalgybos - iškelsime užduotis varžyboms, stebėsime ne tik kitų šalių sportininkių kovos vedimo taktikas ir būdus, bet teisėjų veiksmus. Jei prireiks, kažką koreguosimės, taisysime klaidas ir lauksime teigiamų rezultatų. Pačios svorio kategorijos yra palankios mūsų vedančioms imtynininkėms. Planuojame, kad Danutė Domikaitytė varžysis 69-75 kilogramų svorio kategorijoje, Indre Bubelytė „keliaus“ į 58-63 kilogramų svorį, o Giedrė Blekaitytė galynėsis  63-69 kilogramų svorio kategorijoje. Sezonui įsibėgėjus apsispręsime dėl kitų merginų pozicijų šalies rinktinėje.

Ar laukiat didesnio merginų susidomėjimo imtynėmis bei antplūdžio į imtynių sales po to, kai olimpinių apdovanojimų skaičius padidėjo nuo keturių iki šešių komplektų?

Pamatas šiai sporto šakai padėtas puikus ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje. Lietuvos rinktinės ruošimo sistema sutvarkyta ir darbas vyksta nenutrūkstamai. Noriu pasidžiaugti tais miestais ir miesteliais,  kurie pastoviai turėjo mergaičių savo mokymo grupėse. Džiaugiuosi tais, kas tik pernai surinko grupes. Manau, kas vis dar abejojo moterų imtynėmis, suprato, kad ši perspektyvi ir vis dar Lietuvoje neužpildyta niša turi būti užpildyta. Visiems žinoma, kokių traukinys nelaukia... Šiemet ši taisyklė bus itin aktuali - nespėjai į traukinį, kito teks laukti ilgokai.

Gal norėtum ką nors palinkėti imtynių gerbėjams?

Naudodamasis proga noriu padėkoti sportininkėms už atkaklumą, darbštumą ir visapusišką atsidavimą imtynėms, tiems žmonėms, kurie turėdami savo tiesioginius darbus, rado laiko moterų imtynėms. Sveikinu visą imtynių bendruomenę su Naujaisiais metais, o palinkėjimą baigsiu Paulo Coelho žodžiais: „Kovok  už savo svajones ir tavo svajonės  kovos  už  tave”.

Valdas Malinauskas


 

 

D. Domikaitytė tapo čempione

 

Savaitgalį Čiornyj Bore (Lenkija) „Carny bor Open“ varžybose imtynininkė Danutė Domikaitytė tapo čempione. Sportininkei tai buvo paskutinės šių metų varžybos.

Į kovas susirinko 246 merginos iš 11 šalių.

Šiaulietę treniruojantis Aivaras Kaselis sako, kad varžybos buvo aukšto lygio ir sudėtingos. Viena iš D. Domikaitytei sunkesnių kovų vyko net ne finale, o prieš jį, kada imtynininkei teko įveikti suaugusią varžovę iš Lenkijos.

Finale D. Domikaitytė susitiko taip pat su Lenkijos imtynininke. Pirmąjį kėlinį laimėjo 2:1, o antrajame lenkę paguldė ant menčių, prieš tai atlikdama priešveiksmį.

Kitos šiaulietės prizinių vietų neužėmė. Indrė Bubelytė tarp 18 dalyvių buvo 5. Jaunių grupėje Karolina Laptožaitė užėmė 7 vietą.

 

Šiaulių imtynininkė Danutė Domikaitytė tapo Lenkijos „Carny bor Open“ moterų imtynių varžybų čempione.

 


 
Populiariausia sportininkė tęsia sezoną

 

 

       Po­pu­lia­riau­sia me­tų spor­ti­nin­ke Šiau­liuo­se iš­rink­ta im­ty­ni­nin­kė Da­nu­tė Do­mi­kai­ty­tė sa­vait­ga­lį iš­vy­ko į var­žy­bas Len­ki­jo­je. Eu­ro­pos jau­ni­mo vi­ce­čem­pio­nei se­zo­nas dar ne­si­bai­gia.

      D. Do­mi­kai­ty­tė su tre­ne­riais Ai­va­ru Ka­se­liu ir And­riu­mi Stoč­ku­mi bei ki­to­mis Šiau­lių im­ty­ni­nin­kė­mis iš­vy­ko į at­vi­rą mo­te­rų im­ty­nių čem­pio­na­tą Čior­nyj Bo­re (Len­ki­ja) „Car­ny bor Open". Čem­pio­na­te var­žy­sis 350 im­ty­ni­nin­kių iš Lie­tu­vos, Len­ki­jos, Bal­ta­ru­si­jos ir Ru­si­jos.

   Šiais me­tais D. Do­mi­kai­ty­tė pa­sie­kė itin daug. Lie­tu­vos na­cio­na­li­nės ir jau­ni­mo rink­ti­nės na­rė, tarp­tau­ti­nės ka­te­go­ri­jos spor­ti­nin­kė ta­po Lie­tu­vos jau­ni­mo čem­pio­ne, Lie­tu­vos suau­gu­sių­jų čem­pio­ne, Lat­vi­jos ne­prik­lau­so­my­bės tau­rės var­žy­bų ir Vo­kie­ti­jos „Bo­den­poo­kall cup“ tarp­tau­ti­nio tur­ny­ro bei tarp­tau­ti­nio Len­ki­jos PZZ tur­ny­ro nu­ga­lė­to­ja.

    Spor­ti­nin­kė lai­mė­jo ir tarp­tau­ti­nį Bal­ta­ru­si­jos im­ty­nių tur­ny­rą, skir­tą nu­si­pel­niu­siam tre­ne­riui V. S. Zub­ko­vui at­mi­nti. Pir­mo­ji vie­ta iš­ko­vo­ta ir ki­tuo­se tarp­tau­ti­niuo­se tur­ny­ruo­se Bal­ta­ru­si­jo­je: spor­to meist­ro var­do tur­ny­re ir „L. P. Fur­sa“ pri­zams lai­mė­ti. Do­mi­kai­ty­tė ta­po Len­ki­jos tarp­tau­ti­nio „Car­ny bor Open“ tur­ny­ro suau­gu­sių­jų gru­pės nu­ga­lė­to­ja ir lai­mė­jo at­vi­rą Len­ki­jos im­ty­nių čem­pio­na­tą (jau­ni­mo gr.). „Gol­den grand pri­x Alek­sandr Med­ved“ FI­LA tur­ny­re Bal­ta­ru­si­jo­je suau­gu­sių­jų gru­pė­je D. Do­mi­kai­ty­tė užė­mė ant­rą­ją vie­tą. Tarp­tau­ti­nia­me FI­LA „Frei­den­feld cup“ tur­ny­re Lat­vi­jo­je im­ty­ni­nin­kė taip pat ta­po ant­rosios vie­tos nu­ga­lė­to­ja. Vie­na di­džiau­sių spor­ti­nin­kės sie­kia­my­bių – 2016 me­tų Rio de Ža­nei­ro (Bra­zi­li­ja) olim­pi­nės žai­dy­nės. At­ran­ka į olim­pia­dą pra­si­dės 2015 me­tais.

    Lie­tu­vos im­ty­ni­nin­kes Šiau­lių Vi­jo­lių vi­du­ri­nė­je mo­kyk­lo­je tre­ni­ruo­jan­tis A. Ka­se­lis sa­ko, kad per daug rei­ka­lau­ti iš spor­ti­nin­kių yra pa­vo­jin­ga. „Kas iš to, jei im­ty­ni­nin­kė vi­sas jė­gas ati­duos tre­ni­ruo­tėms ir iš­ko­vos me­da­lį? Fi­ziš­kai ir psi­cho­lo­giš­kai per­si­tem­pu­si mer­gi­na ga­li pa­lūž­ti mo­ra­liš­kai ir vi­siš­kai mes­ti im­ty­nes, – sa­kė tre­ne­ris. – Daug ge­riau, ka­da tre­ni­ruo­ja­ma­si nuo­lat, pa­laips­niui di­di­nant ap­kro­vas. Ta­da spor­ti­nin­kė džiau­gia­si pa­čiu pro­ce­su, tre­ni­ruo­tė­mis, pa­si­ti­ki sa­vi­mi ir no­ri var­žy­tis. Tuo­met var­žy­bų tiks­lu tam­pa ne per­ga­lė, bet im­ty­nių džiaugs­mas.“

Pa­sak A. Ka­se­lio, per­ga­lė yra sie­kia­my­bė, bet ne bū­ti­ny­bė.

D. Do­mi­kai­ty­tę 2016 me­tų olim­pia­dai ruo­šian­tis A. Ka­se­lis ne­si­jau­di­na: net jei ir spor­ti­nin­kė į ją ne­pa­teks, di­de­lės tra­ge­di­jos ne­bus.

 

Da­nu­tę Do­mi­kai­ty­tę meist­riš­ku­mo mo­ko kar­tu su ja be­si­tre­ni­ruo­jan­ti im­ty­ni­nin­kė Ind­rė Bu­be­ly­tė (kai­rė­je).

 

 Da­nu­tės Do­mi­kai­ty­tės (cent­re) pė­do­mis se­ka ir jos jau­nė­lė se­suo Kris­ti­na (pir­ma iš de­ši­nės).

 

Im­ty­ni­nin­kių tre­ne­ris Ai­va­ras Ka­se­lis ne­lei­džia per­varg­ti nė vie­nai spor­ti­nin­kei – ta­da apie me­da­lius lik­tų tik pa­sva­jo­ti.

 

 
Trylikametis imtynininkas – daugkartinis čempionas

 


   Šiaulių sporto mokyklos „Atžalynas“ graikų-romėnų imtynininkas Edgaras Gendvilis – nuolatinis varžybų nugalėtojas. Imtynes pamėgęs paauglys ruošiasi ilgai ir sėkmingai sportininko karjerai.

    Jau aštuonerius metus Lietuvoje rengiamos vaikų graikų-romėnų imtynių pirmenybės. E. Gendvilis kasmet pirmenybes laimi.

    Šiaulietis imasi ne tik pagal graikų ir romėnų stilių, bet dalyvauja ir laisvųjų imtynių čempionatuose. Pernai svorio kategorijoje iki 42 kilogramų kovojantis E. Gendvilis laimėjo ir Lietuvos laisvųjų imtynių vaikų ir jaunučių pirmenybes.

      Šiais metais Saldus mieste (Latvija) atvirose graikų-romėnų imtynių varžybose E. Gendvilis pelnė pirmąją vietą.

      Šiaulietis nepralenkiamas buvo ir atvirame Ukrainos čempionate, kur dalyvavo kartu su Lietuvos rinktine, laimėjo keturias kovas.

       Atvirame Norvegijos graikų-romėnų turnyre E. Gendvilis taip pat tapo nugalėtoju – laimėjo 5 kovas.

    Prieš savaitę Marijampolėje tarptautinėse graikų-romėnų imtynių varžybose jaunučių amžiaus grupėje E. Gendvilis nugalėjo visus varžovus.

    Praėjusį savaitgalį Liepojoje surengtose tarptautinėse varžybose šiaulietis varžėsi su Latvijos, Estijos, Rusijos ir Lietuvos imtynininkais. Visus įveikė.

      Kiekvieną dieną po pamokų iš Jovaro progimnazijos į treniruotes skubančiam E. Gendviliui imtynės – daugiau nei būrelis. Kuo norėtų būti ateityje, Edgaras dar negalvoja. „Šiandien darau tai, kas patinka, ir esu laimingas“, – teigė septintokas.  Imtynės jam teikia pasitikėjimo savimi. Jis save įsivaizduoja ir olimpiniu čempionu.

      Penkerių metų į „Atžalyną“ atvestas E. Gendvilis pateko į eksperimentinę V. Žibučio grupę.  Dauguma trenerių nenorėjo mokyti mažų imtynininkų. Sakė ir man, kad neverta dirbti su „darželiu“, tačiau aš buvau įsitikinęs, kad pradėti imtis reikia kuo jaunesnio amžiaus“, – teigė treneris.  V. Žibučio spėjimas pasitvirtino. E. Gendvilis kartu su kitais aštuoniais savo bendraamžiais yra nuolatiniai varžybų dalyviai bei prizininkai.

     „Edgaro istorija man primena dabar imtynių treneriais Šiauliuose dirbančių Renato Dijoko ir Aivaro Kaselio karjerą. Svarbu, kad Edgaras ir toliau išvengtų traumų bei sėkmingai koptų į priekį“, – linkėjo V. Žibutis. Jaunasis imtynininkas yra kovingo charakterio, užsispyręs, turi savo imtynių stilių.

      Pasak V. Žibučio, po metų ar dvejų Edgarui reikėtų mokslus ir treniruotes tęsti Vilniaus olimpiniame centre, nes Šiauliuose nėra pakankamų sąlygų. „Po kelerių metų Edgaras galės ruoštis ir olimpiadai“, – sakė treneris.


 Trylikametis Edgaras Gendvilis su naujausiais pirmos vietos apdovanojimais.

 Nuo penkerių metų Edgarą Gindvilį treniruojantis Vidmantas Žibutis jaunajam sportininkui linki ilgos karjeros. 
Daugpilio mieste (Latvija)  vyko tarptautinis moterų imtynių turnyras „Daugpilio taurė“

 


Šiame turnyre dalyvavo  jaunosios Šiaulių sporto mokyklos „Atžalynas“ imtynininkės.

Čempione iki 60 kg tapo Rugilė Abraškevičiūtė. Svorio kategorijoje iki 56 kg trečią vietą laimėjo Karolina Latožaitė, iki 42 kg – trečiąją užėmė Gabrielė Balčiūnaitė, svorio kategorijoje iki 35 kg – Kamilė Eimontaitė tapo čempione, iki  26 kg vicečempione  tapo Vestina Danisevičiūtė.

Dėl  trečių vietų rungėsi Gabija Čepuliavičiūtė ir Emilija Sudarytė, tačiau iki pergalės šiek tiek pritrūko, tad joms atiteko penktosios vietos. Visos prizininkės mokosi Šiaulių miesto Vijolių vidurinėje mokykloje. Jas treniruoja treneriai  T. Gricius, A. Stočkus , V. Žibutis ir A. Kaselis.

      Šiau­liuo­se be­si­tre­ni­ruo­jan­ti daug­kar­ti­nė Lie­tu­vos mo­te­rų im­ty­nių čem­pio­nė Da­nu­tė Do­mi­kai­ty­tė ruo­šia­si stu­di­juo­ti kū­no kul­tū­rą. Iš Anykš­čių ra­jo­no Troš­kū­nų mies­to ki­lu­si spor­ti­nin­kė lan­kė dra­mą, ta­čiau kar­tą su­si­ža­vė­ju­si im­ty­nė­mis, nu­ta­rė jų iš­mok­ti ir pra­nok­ti sa­vo var­žo­ves.

Da­bar D. Do­mi­kai­ty­tė pri­klau­so Lie­tu­vos na­cio­na­li­nei rink­ti­nei, yra tarp­tau­ti­nės ka­te­go­ri­jos spor­ti­nin­kė. Im­ty­ni­nin­kė ren­gia­si 2016 me­tų Rio de Ža­nei­ro olim­pi­nėms žai­dy­nėms.

Ke­liau­ti po Eu­ro­pą ir da­ly­vau­ti tarp­tau­ti­nė­se var­žy­bo­se – D. Do­mi­kai­ty­tei ta­po įpras­tu gy­ve­ni­mo rit­mu. Ne­se­niai Vo­kie­ti­jo­je iš­ko­vo­ta pir­mo­ji vie­ta.

Lik­ti Šiau­liuo­se im­ty­ni­nin­kė nu­spren­dė ir dėl sa­vo tre­ne­rių. „Abu ma­no tre­ne­riai: Ai­va­ras Ka­se­lis ir And­rius Stoč­kus yra vie­ni ge­riau­sių Lie­tu­vo­je. Mes – im­ty­ni­nin­kės, ir tre­ne­riai – esa­me ko­man­da“, – pa­sa­ko­jo Da­nu­tė.


D. Do­mi­kai­ty­tės spor­to pa­sie­ki­mai 2013 me­tų liepos–lapkričio mė­ne­siais:

1. „Gol­den grand pri­x Alek­sandr Med­ved“ FI­LA tur­ny­ras Bal­ta­ru­si­jo­je – 3 vie­ta.

2. Tarp­tau­ti­nis FI­LA „Frei­den­feld cup“ tur­ny­ras Lat­vi­jo­je – 2 vie­ta.

3. Len­ki­jos at­vi­ras im­ty­nių čem­pio­na­tas Len­ki­jo­je – 1 vie­ta.

4. Tarp­tau­ti­nis „Car­ny bor open“ tur­ny­ras Len­ki­jo­je – 1 vie­ta.

5. Tarp­tau­ti­nis tur­ny­ras „L. P. Fur­sa“ pri­zams lai­mė­ti Bal­ta­ru­si­jo­je – 1 vie­ta.

6. Tarp­tau­ti­nis Bal­ta­ru­si­jos spor­to meist­ro var­do tur­ny­ras (suau­gu­sių­jų gru­pė) – 1 vie­ta.

7. Tarp­tau­ti­nis im­ty­nių tur­ny­ras skir­tas nu­si­pel­niu­sio tre­ne­rio V. S. Zub­ko­vo at­mi­ni­mui Bal­ta­ru­si­jo­je – 1 vie­ta.

8. Tarp­tau­ti­nis „PZZ“ tur­ny­ras Len­ki­jo­je – 1 vie­ta.

9. „Bo­den­poo­kall cup“ tarp­tau­ti­nis tur­ny­ras Vo­kie­ti­jo­je (suau­gu­sių­jų gru­pė) – 1 vie­ta.

10. Lat­vi­jos ne­prik­lau­so­my­bės tau­rės var­žy­bos (suau­gu­sių­jų gru­pė) – 1 vie­ta.

11. Lie­tu­vos suau­gu­sių­jų čem­pio­na­tas – 1 vie­ta.

12. Lie­tu­vos jau­ni­mo čem­pio­na­tas – 1 vie­ta.

13. Eu­ro­pos jau­ni­mo im­ty­nių čem­pio­na­tas Ma­ke­do­ni­jo­je – 2 vie­ta.

14. Tarp­tau­ti­nis Vo­kie­ti­jos mo­te­rų im­ty­nių tur­ny­ras „Ber­lin Open“ – 1 vie­ta.

 

Im­ty­nės Da­nu­tę Do­mi­kai­ty­tę iš­mo­kė siek­ti už­si­brėž­tų tiks­lų.

 

 

Imtynininkė D.Domikaitytė Berlyne tapo prestižinio turnyro nugalėtoja

 

  Danutė Domikaitytė Vokietijoje vykstančiame „Berlin Open“ tarptautiniame moterų imtynių turnyre iškopė į finalą. Jaunoji sportininkė įveikė Lenkijos, Vokietijos, Švedijos atstoves svorio kategorijoje iki 70 kg. Finale D. Domikaitytė susitiko su tituluota austre Marina Kuenz ir ją nugalėjo rezultatu 3:1, 5:4 ir tapo prestižinio Vokietijos turnyro nugalėtoja.

Kitos Lietuvos sportininkės turnyre pasirodė kukliau.

Visai neseniai D. Domikaitytė į Šiau­lius parvežė Eu­ro­pos jau­ni­mo im­ty­nių čem­pio­na­to si­dab­ro me­da­lį, iš­ko­vo­tą Ma­ke­do­ni­jo­je lie­pos 4-ąją. Sportininkė ir jos treneris labai rimtai ruošiasi artėjančiai Olimpiadai Rio de Žaneire.

 

Da­nu­tė Do­mi­kai­ty­tė kar­tu su ja į vi­sas var­žy­bas ly­din­čiais tre­ne­riais: tre­ne­riu-spor­to psi­cho­lo­gu And­riu­mi Stoč­ku­mi (kai­rė­je) ir treneriu Ai­va­ru Ka­se­liu.

 


 
Ritosi imtynininkai

 Šiau­lių spor­to mo­kyk­lo­je „At­ža­ly­nas“ į at­vi­ras grai­kų-ro­mė­nų vai­kų pir­me­ny­bes su­si­rin­ko 137 ma­žie­ji (2000 m. gim. ir jau­nes­ni) im­ty­ni­nin­kai ne tik iš Lie­tu­vos, bet ir Lat­vi­jos.

Pa­si­gir­dus iš­kil­min­gam mar­šui, vi­si 137 da­ly­viai su­si­ki­bę ran­ko­mis po du vo­re­le apė­jo gar­bės ra­tą. Į pir­me­ny­bes at­vy­ko Vil­niaus, Klai­pė­dos, Anykš­čių, Ku­piš­kio, Tau­ra­gės, Šiau­lių ra­jo­no ir Sal­daus bei Lie­po­jos (Lat­vi­ja) im­ty­ni­nin­kai.

Grai­kų-ro­mė­nų rung­ty­je var­žė­si 100 ber­niu­kų, mo­te­rų im­ty­nių – 37 mer­gai­tės. Ri­to­si po dvi po­ras vie­nu me­tu, ste­bint at­ski­riems tei­sė­jams. Ko­va vi­rė ne tik ant minkš­to ki­li­mo, bet ir ša­lia jo – ki­ti da­ly­viai nuo­šir­džiai pa­lai­kė ir ne­ri­ma­vo ne ma­žiau nei ma­žuo­sius spor­ti­nin­kus at­ly­dė­ju­sios ma­mos. No­ru lai­mė­ti vy­res­niems da­ly­viams ne­nu­si­lei­do pen­kia­me­čiai.

Pa­čių jau­niau­sių (5–6 me­tų) gru­pė­je 26 ki­log­ra­mų svo­rio ka­te­go­ri­jo­je šiau­lie­tė Ves­ti­na Da­ni­ke­vi­čiū­tė iš­ko­vo­jo pir­mą­ją vie­tą. Ant­ra ir tre­čia vie­tos ati­te­ko taip pat šiau­lie­tėms: Ju­li­jai Skir­man­tai­tei ir Ig­nei Jan­kū­nai­tei.

Ka­mi­lė Ei­man­tai­tė (34 kg) ir Gab­rie­lė Bal­čiū­nai­tė (44 kg) iš­ko­vo­jo ant­ras vie­tas.

41 ki­log­ra­mo svo­rio ka­te­go­ri­jo­je Ed­ga­ras Gend­vi­lis iš­ko­vo­jo pir­mą­ją vie­tą. Ed­var­das Mi­lak­nis taip pat ta­po sa­vo svo­rio ka­te­go­ri­jos (66 kg) nu­ga­lė­to­ju. Ant­ras vie­tas iš­ko­vo­jo Do­mi­ny­kas Juk­na (45 kg) ir Jus­tas Zu­do­nas (66 kg). Ma­rius Vai­čė­nas (38 kg) ir Lu­kas Von­ber­gas (66 kg) džiau­gė­si tre­čią­ja vie­ta.

Ma­žų­jų svo­rio ka­te­go­ri­jo­je (26 kg) Li­vi­jus Lei­šys bu­vo tre­čias. Jam šios var­žy­bos bu­vo pir­mos.

 

At­vi­ros im­ty­nių pir­me­ny­bės pra­si­dė­jo iš­kil­min­ga ce­re­mo­ni­ja – skam­bant mar­šui ma­žie­ji spor­ti­nin­kai apė­jo gar­bės ra­tą.


 

 

Su­si­kau­pę da­ly­viai ste­bė­jo šiau­lie­čio Ar­man­do Ūgin­to (kai­rė­je) ir per­ga­lę iš­plė­šu­sio Šiau­lių ra­jo­no im­ty­ni­nin­ko Ai­man­to Jok­šo (de­ši­nė­je) ris­ty­nes.

 
Mokytis imtynių – į Šiaulius

 

 

 

    Ry­go­je su­reng­ta­me tarp­tau­ti­nia­me „Pau­lo Bu­dovs­kio“ mo­te­rų im­ty­nių tur­ny­re, ku­ria­me run­gė­si spor­ti­nin­kės iš Ru­si­jos, Len­ki­jos, Es­ti­jos, Lat­vi­jos ir Lie­tu­vos, Ru­gi­lė Ab­raš­ke­vi­čiū­tė iš­ko­vo­jo bron­zos me­da­lį.

 

    Rug­sė­jį Šiau­lių Vi­jo­lių vi­du­ri­nė­je mo­kyk­lo­je vie­nuo­lik­tą kla­sę pra­dė­ju­si lan­ky­ti R. Ab­raš­ke­vi­čiū­tė gim­tuo­sius Anykš­čius pa­li­ko vil­da­ma­si Šiau­liuo­se pa­siek­ti spor­ti­nių aukš­tu­mų. Apie su­telk­tą Lie­tu­vos mer­gi­nų im­ty­nių rink­ti­nę Ru­gi­lė ži­no­jo po­rą me­tų.

 

    Šiau­lių spor­to mo­kyk­lai „At­ža­ly­nas“ at­sto­vau­jan­ti spor­ti­nin­kė run­gė­si svo­rio ka­te­go­ri­jo­je iki 70 ki­log­ra­mų.

 

    A. Stoč­kaus ir A. Ka­se­lio auk­lė­ti­nė džiau­gia­si kas­dien ga­lė­da­ma tre­ni­ruo­tis su Eu­ro­pos jau­ni­mo im­ty­nių vi­ce­čem­pio­ne Da­nu­te Do­mi­kai­ty­te.

 

   „Var­žy­bo­se Lat­vi­jo­je su­si­dū­rė­me su rim­to­mis ir stip­rio­mis kon­ku­ren­tė­mis iš Ru­si­jos, ku­rias lai­kui bė­gant įveik­ti ga­li­me tik nuo­lat tre­ni­ruo­da­mie­si su ge­res­niais už sa­ve. Me­tais vy­res­nės D. Do­mi­kai­ty­tės pa­vyz­dys Ru­gi­lei la­bai pra­ver­čia ir pra­vers“, – sa­kė tre­ne­ris A. Ka­se­lis.

    Var­žy­bos Ry­go­je bu­vo tik pa­si­ruo­ši­mas svar­bes­nėms va­sa­rą vyk­sian­čioms im­ty­nėms. „Su Ru­gi­le pla­nuo­ja­me ki­tą­met star­tuo­ti jau­nių olim­pi­nė­se žai­dy­nė­se Ki­ni­jo­je“, – sa­kė A. Ka­se­lis.

 

Šiau­liuo­se be­si­mo­kan­ti anykš­tė­nė Ru­gi­lė Ab­raš­ke­vi­čiū­tė tarp­tau­ti­nia­me mo­te­rų im­ty­nių tur­ny­re Ry­go­je iš­ko­vo­jo bron­zos me­da­lį.


Makedonija. Europos jaunimo imtynių pirmenybėsD.Domikaitytė – Europos jaunimo imtynių vicečempionė

 

    Makedonijoje vykstančiose Europos jaunimo (iki 21 metų) imtynių pirmenybėse sidabro medalį moterų varžybose iškovojo šiaulietė Danutė Domikaitytė.

   Ketvirtadienį svorio kategorijos iki 67 kg (16 dalyvių) lemiamoje dvikovoje šiaulietėė po pirmojo kėlinuko pirmavo 1:0, tačiau atkaklioje ir permainingoje dvikovoje 2:3 nusileido čempione tapusiai rusei Svetlanai Lipatovai.

   Pakeliui į finalą D.Domikaitytė vienodu rezultatu – 7:0 – nugalėjo serbę Irą Aurorą Tubą ir norvegę Iselin Mirią Moen Solheim bei pusfinalyje 8:0 sutriuškino švedę Moą Leną Marią Nygren.

    S. Lipatova aštuntfinalyje 7:0 nugalėjo baltarusę Kristiną Fedoraško, ketvirtfinalyje 6:3 iš tolesnės kovos eliminavo bulgarę Džanan Filipovą Manolovą, o pusfinalyje 2:1 palaužė Azerbaidžano atstovės Ragnetos Gurbanzadzės pasipriešinimą.

   Bronzos medaliai šioje kategorijoje įteikti švedei Moa Lenai Mariai Nygren bei bulgarei Džanan Filipovai Manolovai.


 


Tarptautiniame graikų-romėnų imtynių turnyre šiauliečiai iškovojo sidabrą ir bronzą

 

 

Tilžėje (Rusija) vyko tarptautinis graikų-romėnų imtynių turnyras. Šios varžybos rengiamos nuo 1991 metų ir yra skirtos imtynių puoselėtojui Kaliningrado srityje Sergejui Babinovui. Tarptautiniame turnyre dalyvavo 205 sportininkai iš Rusijos, Lietuvos, Švedijos, Vokietijos ir Uzbekistano.

Vaikų amžiaus grupėje (gimę 2001-2003 m.) nugalėtoju tapo Sergejus Kolodinas (36 kg svorio kategorija, Visaginas). Trenerio Vitalijaus Nagovicino auklėtinis finale įveikė vilnietį Edviną Subotkevičių. Svorio kategorijoje iki 41 kg bronzos medalį laimėjo Šiaulių rajono atletas Justas Jakavickas.
Jaunučių amžiaus grupėje (gimę 1999-2000 m.) tris pirmas vietas iškovojo Vilniaus atletai. Aukso medaliais pasipuošė Paulius Alešiūnas (53 kg svorio kategorija), Arnoldas Baranovas (59 kg svorio kategorija) ir Romas Jonelis (63 kg svorio kategorija). Dar vieną aukso medalį iškov
ojo visaginietis Dmitrijus Parechelasvilis (47 kg svorio kategorija).
Antrąsias vietas užėmė visaginiečiai Ramūnas Plungė (38 kg svorio kategorija) ir Germanas Svirskis (47 kg svorio kategorija) bei Gytis Kulevičius (59 kg svorio kategorija, Šiaulių r.).
Bronzos medalius laimėjo Matas Indriševičius (42 kg svorio kategorija) iš Panevėžio ir Aleksejus Saržanas (53 kg svorio kategorija, Visaginas).
Jaunių amžiaus grupėje (gimę 1996-1998 m.) nugalėjo Jevgenijus Sinica (42 kg svorio kategorija, Visaginas) ir Olegas Pirahovas (85 kg svorio kategorija, Vilnius).
Panevėžietis Osvaldas Traupys (54 kg svorio kategorija) pralaimėjo tik finalinę dvikovą ir tenkinosi antra vieta.
Bronzos medaliai atiteko Tautvydui Bernotui (42 kg svorio kategorija, Vilnius), Dovydui Ašmėgai (85 kg svorio kategorija, Panevėžys) ir Miroslavui Mitiunui (85 kg svorio kategorija, Visaginas). Suaugusiųjų grupėje trečią vietą užėmė vilnietis Ričardas Ivanovas (60 kg svorio kategorija).


Danutė Domikaitytė apsigynė sporto meistrės vardą

 

      Gardine (Baltarusia) vyko Tarptautinis imtynių turnyras D. M. Karbyševui atminti. Šiose varžybose, sėkmingai pasirodė viena perspektyviausių, moterų imtynių atstovė, Danutė Domikaitytė, kuri pirmą kartą dalyvavo svorio kategorijoje iki 72 kilogramų.

      Varžybų burtai lėmė, jog Danutei pirmoje kovoje teko pajėgi varžovė, pasaulio jaunimo čempionato prizininkė Kristina Federaško. Pirmąjį kėlinį baltarusė laimėjo rezultatų 0:3. Antrajame kėlinyje Danutė atliko puikų metimą per dubenį ir paguldė Baltarusijos jaunimo rinktinės lyderę ant menčių. Tai buvo revanšas už pralaimėtą finalą, FILA turnyre Rygoje šį pavasarį. Antroje kovoje Danutės pranašumą teko pripažinti patyrusiai imtynininkei iš Mogiliovo, Baltarusijos moterų imtynių jaunimo rinktinės narei Katiai Zubarevič, kuri buvo paguldyta ant menčių dar pirmame kėlinyje.

     Taip varžybas pradėjusi Danutė neketino mažinti savo apsukų ir trečioje kovoje „švaria“ pergale nugalėjo trečią Baltarusijos atstovę, savo šalies jaunimo čempionato prizininkę Ksenija Ameljančik ir tapo čempione bei Baltarusijos sporto meistre, nes šio turnyro nugalėtojui suteikiamas sporto meistro vardas. Po turnyro Danutė su treneriu Aivaru Kaseliu lieka kaimyninėje šalyje, kurioje treniruojasi jau nuo gegužės 18 dienos, rengtis Europos jaunimo čempionatui, kuris vyks liepos 2-5 dienomis Makedonijoje.

 Šiaulietės tarptautiniame moterų imtynių turnyre buvo neįveikiamos

 

      Baltarusijoje, Vitebsko mieste, balandžio 19-21 dienomis vyko penktasis tarptautinis moterų imtynių turnyras, skirtas nusipelniusio Baltarusijos trenerio V. S. Zubkovo atminimui. Turnyre dalyvavo septynių Baltarusijos miestų ir apskričių komandos, taip pat komandos iš Rusijos bei Lietuvos. Lietuvai atstovavo Šiaulių miesto Vijolių vidurinės mokyklos sportinių klasių mokinės.
     Šiaulietės, treniruojamos A. Kaselio, A. Stočkaus ir V. Žibučio, šiame turnyre buvo neįveikiamos. Merginos puikiai pasirodė kiekvienoje kovoje. Svorio kategorijoje iki 67 kg čempione tapo Danutė Domikaitytė. Imtynininkė kelyje link aukso laimėjo dvi kovas. Papildomai sportininkei buvo surengta neįskaitinė dvikova su 72 kg svorio kategorijos nugalėtoja. Šioje dvikovoje užtikrintai pergalę iškovojo šiaulietė, po puikaus metimo priešininkę paguldžiusi ant menčių. Svorio kategorijoje iki 63 kg finale susitiko dvi šiaulietės. Į finalą, įveikusi dvi priešininkes, pateko Giedrė Blekaitytė, o iš kito pogrupio – tris įskaitines pergales pasiekusi Kristina Domikaitytė. Finale merginos pademonstravo atkaklią kovą, tačiau priešininkės pranašumą turėjo pripažinti K. Domikaitytė.

 

 (iš kairės) A. Stočkus, K. Domikaitytė, D. Domikaitytė, A. Kaselis. Tupi G. Blekaitytė.Penktas  tarptautinis  imtynių turnyras skirtas nusipelniusio Baltarusijos trenerio  V.S. Zubkovo  atminimui

Baltarusijoje  Vitebsko mieste š.m. balandžio 19-21 dienomis vyko penktasis tarptautinis moterų imtynių turnyras. Turnyre dalyvavo septynių  Baltarusijos miestų ir apskričių komandos ,taip pat komandos iš Rusijos , bei Lietuvos.  Lietuvai  atstovavo Šiaulių miesto Vijolių vidurinės m-klos  sportinių klasių mokinės, kurios treniruojasi sporto mokykloje „Atžalynas“.  Turnyro medalininkės  šiame turnyre buvo  neįveikiamos  nei vienai kitos šalies imtynininkei, merginos puikiai save realizavo kiekvienoje kovoje  ,ko pasekoje buvo apdovanotos  puikiausiomis dovanomis, medaliais ir  įspūdingo dizaino nugalėtojų taurėmis. Svorio kategorijoje iki 67 kg. Čempione tapo Danutė Domikaitytė . Imtynininkė kelyje link aukso laimėjo dvi kovas .Papildomai Danutei  buvo surengta neįskaitinė dvikova su 72 kg. svorio kategorijos nugalėtoja, šią dvikovą Danutė išsprendė  besibaigiant pirmajam kėliniui priešininkę paguldydama ant menčių po puikaus metimo. Kitoje svorio kategorijoje iki 63 kg. finalas buvo Lietuviškas. Į finalą  įveikusi dvi priešininkes išėjo Giedrė Blekaitytė , o iš kito pogrupio tris įskaitines pergales pasiekusi Kristina Domikaitytė.  Merginos puikiai pažinodamos viena kitą pademonstravo atkaklią  kovą ,tačiau nugalėtoja turėjo būti išaiškinta  ir ja tapo daugiau patirties turinti Giedrė Blekaitytė rezultatu 0:1,1:3. Įveikusi Kristiną kuri tapo antrosios vietos laimėtoja. Merginas treniruoja A.Kaselis,  A.Stočkus,  V.Žibutis. 
Du šiauliečiai iškovojo medalius graikų-romėnų Lietuvos jaunučių pirmenybėse.

 

Šiauliuose vykusiose graikų-romėnų Lietuvos jaunučių pirmenybėse dalyvavo 170 dalyvių iš įvairių Lietuvos miestų. Šiose varžybose dalyvavo 7 šiauliečiai, treniruojami Vidmanto Žibučio, Renato Dijoko ir Aivaro Kaselio, iš kurių du iškovojo medalius. Svorio kategorijoje iki 38 kg Edgaras Gendvilis iškovojo pirmąją vietą. Finale jis įveikė marijampolietį. Šis sportininkas pastaruoju metu rodo ypač puikius rezultatus. Pastarosiose varžybose savo amžiaus grupėje jis nėra pralošęs. Kitas sportininkas Mantas Adomaitis, kovojęs 66 kg svorio kategorijoje, užėmė 3-iąją vietą. Jis pralaimėjo vilniečiui.


 

Iš kairės: E. Gendvilis ir M. Adomaitis.


Straipsnis "Respublikoje"

http://www.respublika.lt/Danutė Domikaitytė:_imtis_noriu_tik_uz_LietuvąImtynininkė D. Domikaitytė turnyre Latvijoje iškovojo sidabro medalį

 

     Rygoje vykusiame tarptautiniame aukščiausios Tarptautinės imtynių federacijos (FILA) kategorijos turnyre "V. Freidenfeld's Cup" Lietuvos atstovė Danutė Domikaitytė iškovojo sidabro medalį. Moterų imtynių varžybų svorio kategorijoje iki 67 kg Šiaulių miesto Vijolių vidurinės mokyklos sportinės klasės auklėtinė įveikė vokietę Denizę Žakliną Šulthais ir lenkę Laurą Robocinską. Finale D. Domikaitytė turėjo pripažinti pasaulio čempionato bronzos medalio laimėtojai baltarusei Kristinai Fedaraškai. Prieš savaitę kontrolinėse kovose Baltarusijoje "Staiki" olimpinėje bazėje lietuvė nugalėjo pastarąją sportininkę. 16-ąjį kartą vykusiame turnyre kovojo 65 sportininkės iš 16 šalių.
     Po šių varžybų moterų imtynių rinktinė toliau tęs pasiruošimą Europos ir pasaulio čempionatams. Trys sportininkės vyksta į mokomąją treniruočių stovyklą Baltarusijoje, o D. Domikaitytė su dviem komandos draugėmis keliauja į mokomąją treniruočių stovyklą Švedijoje.Tarptautinis FILA  V. Freidenfelds moterų imtynių turnyras

 

 

Tarptautinis  FILA , V. Freidenfeld‘s  CUP  moterų imtynių stiliaus turnyre sidabro medalį laimėjo Danutė Domikaitytė

Rygoje(Latvija) kovo 15 – 17 vyko aukščiausios FILA kategorijos graikų-romėnų, laisvųjų ir moterų imtynių tarptautinis turnyras.  Šešioliktą kartą vykdomame turnyre kovojo šešiolikos šalių rinktinės. Turnyre dalyvavo ir geriausią rezultatą tarp visų imtynininkų lietuvių, pasiekė Danutė Domikaitytė. Kovodama svorio kategorijoje iki 67 kg. Danutė įveikė vokietę D. Shultheiss  (1:1) (2:0), antroje kovoje įveikė lenkę  L. Robocinska (1:0) (4:1). Finalinėje kovoje Danutė kovojo su  pasaulio bronzos medalio laimėtoja baltaruse K. Fedaraska. Su šia priešininke prieš savaitę teko susitikti kontrolinėse kovose Baltarusijoje mokomojoje treniruočių stovykloje „Staiki“ olimpinėje bazėje. Tada lietuvaitė laimėjo šią dvikovą. Šį kart Baltarusijos sportininkė pakeitusi kovos taktiką laimėjo ir auksas atiteko K. Fedaraskai.  Turnyro vicečempionė  Danutė Domikaitytė mokosi  Šiaulių miesto Vijolių vid. mokykloj , sportinėje klasėje, treniruojasi  sporto mokykloje „Atžalynas“. Po šių startų moterų imtynių rinktinė toliau tęs pasiruošimą Europos ir pasaulio čempionatams. Trys sportininkės vyksta į mokomąją treniruočių stovyklą Baltarusijoje, o Danutė Domikaitytė ir dar dvi sportininkės vyksta į mokomąją treniruočių stovyklą Švedijoje, kur dalyvaus virš pusantro šimto  imtynininkių iš 12 šalių.
 

Imtynininkei D.Domikaitytei – prestižinio turnyro „bronza“

        Minske (Baltarusija) vyko prestižinis tarptautinis “Grand prix‘ triskart olimpinio čempiono Aleksandro Medvedžio laisvųjų ir moterų imtynių turnyras.

        Moterų imtynių varžybose galynėjosi geriausios mūsų šalies imtynininkės Danutė Domikaitytė ir Giedrė Blekaitytė.

      Europos jaunių čempionato prizininkė D.Domikaitytė svorio kategorijoje iki 67 kilogramų įveikė Darją Korin (2:0/3:3/3:0) iš Azerbaidžano ir baltarusę Julija Lucko (2:0/3:0). Kitose dvikovose pranašesnės buvo varžovės. Šiaulių Vijolių vidurinės mokyklos auklėtinė pralaimėjo Europos čempionato prizininkei Hanai Saveniai (1:1/0:1/0:3) iš Baltarusijos ir Azerbaidžano atstovei  Natalijai Palamarčiuk (0:6/0:1) bei tenkinosi bronzos medaliu.

      Svorio kategorijos iki 63 kilogramų burtų valia Giedrė Blekaitytė kovojo tik su baltarusėmis. Pirmoje imtyje šiaulietė įveikė Olgą Artemjevą(1:0/1:0), tačiau nusileido Europos bei pasaulio jaunimo čempionatų prizininkėms Ananstasijai Gučiok bei Marijai Mamašuk (0:2/0:2). Šioje svorio kategorijoje turnyro nugalėtoja tapo daugkartinė Europos čempionatų nugalėtoja ir prizininkė Anastasija Grigorjeva iš Latvijos

       Lietuvos moterų imtynių rinktinės treneris Aivaras Kaselis auklėtinių pasirodymus vertino teigiamai, tačiau teigė, jog neišvengta klaidų. Po turnyro treneris ir sportininkės dalyvaus tarptautinėje treniruočių stovykloje Baltarusijoje, kur kartu su Azerbaidžano, Latvijos, Prancūzijos bei šeimininkių moterų imtynių rinktinių narėmis šlifuos taktinį ir techninį pasirengimą.

      Laisvųjų imtynių turnyre Šarūnas Jurčys (60 kg) pralaimėjo pirmą imtį rusui Vladimirui Flegontovui (0:1/0:2) ir iškrito iš kovos dėl apdovanojimų.

      Viso turnyre varžėsi 224 atletai iš šešiolikos pasaulio šalių.


  

Imtynininkai pelnė septynis medalius

 

Valstybės atkūrimo dieną, vasario 16-ąją Klaipėdoje vyko jaunimo imtynių čempionatas. Šiame čempionate puikiai pasirodė Šiaulių m. sporto mokyklos „Atžalynas“ ir „Saulės miesto atletikos klubo“ auklėtiniai.

Moterų imtynių kategorijoje net trimis aukso medaliais pasidabino šiaulietės Gerda Musiejukaitė (svorio kategorijoje iki 55 kg), Kristina Domikaitytė (svorio kategorijoje iki 65 kg) bei šiemet suaugusiųjų grupėje čempione tapusi Danutė Domikaitytė (svorio kategorijoje virš 65 kg).

Merginos mokosi Vijolių vidurinės mokyklos sportinėse klasėse. Šiaulietės laimėjo tris iš penkių svorio kategorijų, po vieną aukso medalį pelnė Klaipėdos ir Kauno miestų imtynininkės.

Graikų-romėnų imtynių kategorijoje laimėti keturi įvairių spalvų medaliai. Vicečempionu svorio kategorijoje iki 60 kg tapo Airidas Danusevičius. Bronzos medalius laimėjo Andrius Pančenka svorio kategorijoje iki 120 kg, Jonas Starkus svorio kategorijoje iki 55 kg.

Vaikinai mokosi Vijolių vid. mokykloje. Jaunimo čempionato trečios vietos laimėtoju tapo ir S. Daukanto mokyklos dvyliktokas Paulius Gumbrevičius. Sportininkus varžyboms ruošė graikų-romėnų imtynių ir moterų imtynių skyriaus treneriai.

 


Penkios šiaulietės tapo šalies čempionėmis

 

 

        Sa­vait­ga­lį Pa­ne­vė­žy­je vy­ku­sia­me Lie­tu­vos mo­te­rų im­ty­nių čem­pio­na­te pen­kio­se iš še­šių svo­rio ka­te­go­ri­jų čem­pio­nė­mis ta­po šiau­lie­tės.

          Pir­mo­sios vie­tos ati­te­ko Šiau­lių spor­to mo­kyk­los „At­ža­ly­nas“ ir Vi­jo­lių spor­ti­nių klasių auk­lė­ti­nėms Da­nu­tei Do­mi­kai­ty­tei (svo­rio ka­te­go­ri­ja iki 72 ki­log­ra­mų), Gied­rei Ble­kai­ty­tei (iki 67 kg), Ais­tei Bal­čiū­nai­tei (iki 63 kg), Ind­rei Bu­be­ly­tei (iki 59 kg) ir Dei­man­tei Bu­ta­vi­čiū­tei (iki 55 kg).

        Bron­zos me­da­lį iš­ko­vo­jo Ger­da Mu­sie­ju­kai­tė (iki 51 kg).

       Tuo pa­čiu me­tu vy­ku­sia­me at­vi­ra­ja­me Lie­tu­vos čem­pio­na­te nu­ga­lė­to­jo­mis ta­po D. Do­mi­kai­ty­tė ir I. Bu­be­ly­tė. Ki­to­se ka­te­go­ri­jo­se trium­fa­vo Uk­rai­nos ir Lat­vi­jos spor­ti­nin­kės.

        Grai­kų-ro­mė­nų im­ty­nių čem­pio­na­te šiau­lie­tis, Didžd­va­rio gim­na­zi­jos mo­ki­nys Ta­das Val­čiu­kas svo­rio ka­te­go­ri­jo­je iki 66 ki­log­ra­mų lai­mė­jo si­dab­ro me­da­lį. Jis fi­na­le nu­si­lei­do Lon­do­no olim­pi­nių žai­dy­nių sep­tin­to­sios vie­tos lai­mė­to­jui Ed­ga­rui Venc­kai­čiui.

       Bron­zos me­da­lį lai­mė­jo šiau­lie­tis Au­ri­mas Ži­bu­tis (iki 96 kg). Jis pra­lai­mė­jo iš Jo­niš­kio ki­lu­siam, o da­bar Vil­niu­je be­si­tre­ni­ruo­jan­čiam Vi­liui Lau­ri­nai­čiui.

      Šiau­lie­čius spor­ti­nin­kus tre­ni­ruo­ja Vid­man­tas Ži­bu­tis, And­rius Stoč­kus ir Ai­va­ras Ka­se­lis.

 www.imtynes.lt  2013 m  Lietuvos laisvuju ir moteru imtyniu čempionato nugaletojai ir prizininkai

 


 
Išrinkti geriausi Vijolių vidurinės mokyklos sportininkai
 
                      Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet Šiaulių miesto Vijolių vidurinėje mokykloje buvo paskelbtas geriausių sportininkų sąrašas. Geriausiųjų penketuką išrinko mokyklos mokiniai ir treneriai.
                      Geriausių sportininkų sąrašo viršuje atsidūrė imtynininkė Danutė Domikaitytė, treniruojama Aivaro Kaselio, Andriaus Stočkaus ir Vidmanto Žibučio. Mergina yra olimpinės pamainos sportininkė, besirengianti Rio De Žaneiro 2016 m. Olimpinėms žaidynėms, Nacionalinės rinktinės narė.  D. Domikaitytė spėjo iškovoti nemažai aukščiausių vietų apdovanojimų. Europos jaunių imtynių čempionate iškovota 3-ioji vieta. „Charny bor open“ (FILA) varžybose užimta 1-oji vieta. Tarptautiniame imtynių turnyre Baltarusijoje iškvota 1-oji vieta. „Bodenpookall cup“ jaunimo tarptautiniame turnyre iškovota 1-oji vieta. „Freidenfelds cup“ jaunimo tarptautiniame turnyre (FILA) užimta 5-oji vieta. Tarptautiniame turnyre Lenkijoje iškovota 2-oji vieta. Lenkijos atvirame jaunimo čempionate užimta 1-oji vieta. Latvijos taurės (suaugusiųjų grupė) varžybose iškovota 1-oji vieta. L. P. Fursos vardo tarptautiniame turnyre užimta 1-oji vieta. Lietuvos jaunimo čempionate iškovota 1-oji vieta. Lietuvos suaugusiųjų čempionate užimta 1-oji vieta.
                      Antroji vieta geriausių sportininkų sąraše atiteko Danutės sesei Kristinai Domikaitytei (tren. Aivaras Kaselis, Andrius Stočkus, Vidmantas Žibutis). Mergina yra Lietuvos jaunimo moterų imtynių rinktinės narė. Europos jaunių imtynių čempionate iškovota 13-oji vieta. Tarptautiniame turnyre Baltarusijoje užimta 3-ioji vieta. „Bodenpookall cup“ jaunimo tarptautiniame turnyre užimta 3-ioji vieta. Tarptautiniame „Daugpilio taurės“ jaunimo turnyre (FILA) iškovota 2-oji vieta. Tarptautiniame turnyre Lenkijoje užimta 2-oji vieta. Lenkijos atvirajame jaunimo čempionate užimta 5-oji vieta. L. P. Fursos vardo tarptautiniame turnyre iškovota 1-oji vieta. Lietuvos jaunių, jaunimo ir suaugusių čempionatuose užimtos pirmosios vietos.
                      Trečioji vieta geriausių sportininkų rinkimuose atiteko graikų-romėnų imtynininkui Tomui Sobolevskiui (tren. Aivaras Kaselis, Andrius Stočkus, Vidmantas Žibutis). Sportininkas Lietuvos jaunimo čempionate iškovojo 3-iąją vietą. Lietuvos suaugusiųjų čempionate užimta 2-oji vieta. Tarptautiniame turnyre Lenkijoje užimta 2-oji vieta.

 
Imtynininką Tomą Sabolevskį sveikina olimpietis imtynių bronzos medalio laimėtojas Aleksandras Kazakevičius.

 
Apdovanoti sportininkai kartu su treneriais ir svečiais.

 Šiauliuose atidaryta olimpiečio Aleksandro Kazakevičiaus vardo imtynių salė

                      Šiaulių Vijolių vidurinėje mokykloje prieš pat šventes atidaryta olimpiečio bronzos medalio laimėtojo Aleksandro Kazakevičiaus vardo imtynių salė. Puikius rezultatus rodantys šios mokyklos imtyninkai galės treniruotis dar uoliau ir patogiau.  Iš Vilniaus į Šiaulius atvykęs Aleksandras Kazakevičius pasakė, kad  vardinė sporto salė visada yra garbė ne tik pačiai mokyklai, bet ir sportininkui. „Džiaugiuosi, kad šioje salėje treniruojasi labai perspektyvūs sportininkai ir ši salė yra tikrai geras žingsnis į ateitį. Sudarytos geresnės sąlygos sportininkams padeda pasiekti geresnių rezultatų. Imtynių rezultatai vis gerėja. Turime medalių iš visų amžiaus grupių sportininkų“.
Aivaras Kaselis pasakė, kad: „Geri treneriai, puikus psichologinis pasirengimas leidžia sportininkams iškovoti aukščiausių vietų turnyruose“. Vardinės imtynių salės įkūrėjas ir treneris Aivaras Kaselis sako, kad Aleksandrą Kazakevičių pasirinko ne šiaip sau. „Aš jau seniai pažįstų Aleksandrą. Jis su mano auklėtiniu Robertu Budriumi buvo pasaulio jaunimo čempionato medalininkai. Manau, kad ne mes Aleksandrą, o jis mus pasirinko“, - sako A. Kaselis. Pasak jo, Šiaulių Vijolių vidurinėje mokykloje sukoncentruota visa Lietuvos moterų imtynių rinktinė. Geri treneriai, puikus psichologinis pasirengimas leidžia sportininkams iškovoti aukščiausių vietų turnyruose. „Manau, kad mes Lietuvoje turime tik vieną sporto psichologą – Andrių Stočkų, kuris labai daug padeda sportininkams“, - teigia treneris A. Kaselis.
 
Vardinės imtynių salės atidarymo proga merginų ir vaikinų poros atėjusiems rodė imtynių veiksmus.

 
Olimpietis Aleksandras Kazakevičius sako, kad naujai įkurtoje salėje treniruosis labai perspektyvūs sportininkai ir ši salė yra tikrai geras žingsnis į ateitį.
 

 

 


 

 
 
Tarptautiniame graikų-romėnų imtynių turnyre du čempionų titulai
 
Kuršėnuose vykusiame tarptautiniame graikų-romėnų imtynių turnyre dalyvavo sportininkai iš Vilniaus, Anykščių, Joniškio, Klaipėdos, Šiaulių ir Latvijos. Turnyre dalyvavo 100 sportininkų. Šiauliečiams, treniruojamiems Vidmanto Žibučio ir Aivaro Kaselio, šiose varžybose sekėsi itin gerai.
Šiaulietis Edgaras Gendvilis, kovojęs svorio kategorijoje iki 45 kg, tapo čempionu. Jis finale susikovė su Šiaulių rajono atstovu ir jį nugalėjo. Treneris V. Žibutis džiaugiasi šiuo sportininku. Per šiuos metus E. Gendvilis jau laimėjo septynis turnyrus ir tapo Lietuvos vaikų pirmenybių nugalėtoju. Be to, jis yra Lietuvos vaikų graikų-romėnų imtynių rinktinės narys.
2-ąsias vietas iškovojo du sportininkai. Svorio kategorijoje iki 42 kg kovojęs Marius Vaičėnas finale susitiko su Šiaulių atstovu ir jam pralaimėjo. Kitas šiaulietis Dominykas Izidorius Jukna, kovęsis svorio kategorijoje iki 40 kg, finalinėje kovojo pralaimėjo latviui. 3-iąją vietą iškovojo iki 60 kg svorio kategorijoje kovojęs Edvardas Milaknis.
Svorio kategorijoje iki 53 kg Justinas Zudonas tapo čempionu. Finalinėje kovoje jis įveikė sportininką iš Vilniaus. 3-iąją vietą svorio kategorijoje per 60 kg laimėjo Lukas Bomgardas.
 


Tarptautinio graikų-romėnų imtynių turnyro nugalėtojai.

 

  

 

 

Metus vainikavo turnyras Lenkijoje

 

Tarp­tau­ti­nia­me mo­te­rų im­ty­nių tur­ny­re „Czar­ny Bor open“ Len­ki­jo­je Šiau­lių spor­ti­nin­kės lai­mė­jo si­dab­ro ir du bron­zos me­da­lius.
Jau­nių gru­pė­je si­dab­ro me­da­lį iš­ko­vo­jo Kris­ti­na Do­mi­kai­ty­tė. Šiau­lie­tė, star­ta­vu­si svo­rio ka­te­go­ri­jo­je iki 65 ki­log­ra­mų, lai­mė­jo tris ko­vas. K. Do­mi­kai­ty­tė dėl auk­so ap­do­va­no­ji­mo grū­mė­si su Len­ki­jos jau­ni­mo čem­pio­ne Alek­sand­ra Kot­levs­ka. Šiau­lie­tė pir­ma­ja­me kė­li­ny­je pa­ty­rė ko­jos trau­mą ir ko­vos tęs­ti ne­be­ga­lė­jo. Dau­ge­lio tre­ne­rių nuo­mo­ne, lie­tu­vai­tė tu­rė­jo dau­giau po­ten­cia­lo tap­to nu­ga­lė­to­ja.
Da­nu­tė Do­mi­kai­ty­tė per­nai jau­nių įskai­to­je iš­ko­vo­tą auk­so ap­do­va­no­ji­mą iš­kei­tė į per pa­guo­dos tur­ny­rą lai­mė­tą bron­zos me­da­lį suau­gu­sių­jų gru­pė­je. Ji star­ta­vo di­des­nė­je, nei jai įpras­ta svo­rio ka­te­go­ri­jo­je – iki 67 ki­log­ra­mų. D. Do­mi­kai­ty­tė lai­mė­jo dvi ko­vas ir pa­ty­rė vie­ną ne­sėk­mę – tur­ny­ro nu­ga­lė­to­jai, daug la­biau pa­ty­ru­siai veng­rei Ki­ti Go­do. Da­nu­tė pir­mą­jį kė­li­nu­ką lai­mė­jo 1:0, ant­ra­ja­me nu­si­lei­do 0:1, o tre­čia­sis bai­gė­si 0:0. Tei­sė­jai per­ga­lę sky­rė veng­rei.
Bron­zos me­da­liu džiau­gė­si ir po il­ges­nės per­trau­kos tarp­tau­ti­nė­je are­no­je ko­vo­ju­si Ind­rė Bu­be­ly­tė (svo­rio ka­te­go­ri­ja iki 59 ki­log­ra­mų). Ji lai­mė­jo tris ko­vas, bet tri­jų kė­li­nu­kų (0:2, 2:0, 0:1) var­žy­bo­se bu­vo pri­vers­ta pri­pa­žin­ti ka­za­chų kil­mės vo­kie­tės An­ge­li­nos Šmit (An­ge­li­na Schmidt) pra­na­šu­mą.
Dėl bron­zos me­da­lio ko­vo­ju­sios Dei­man­tė Bu­ta­vi­čiū­tė (iki 55 kg) ir Gied­rė Ble­kai­ty­tė (iki 67 kg) pra­lai­mė­jo ir li­ko penk­tos.
Spor­ti­nin­kės tre­ni­ruo­ja­si spor­to mo­kyk­lo­je „At­ža­ly­nas“ ir mo­ko­si Šiau­lių mies­to Vi­jo­lių vi­du­ri­nės mo­kyk­los spor­to kla­sė­se. Mer­gi­nas tre­ni­ruo­ja Ai­va­ras Ka­se­lis ir And­rius Stoč­kus.
Pa­sak A. Ka­se­lio, tur­ny­ras „Czar­ny Bor open“ ta­pęs me­tų bai­gi­mo ak­cen­tu. Ja­me jau­nių ir suau­gu­sių­jų gru­pė­se da­ly­va­vo 150 mer­gi­nų iš 13 ša­lių: Pran­cū­zi­jos, Da­ni­jos, Vo­kie­ti­jos, Šve­di­jos, Aust­ri­jos, Nor­ve­gi­jos, Uk­rai­nos, Veng­ri­jos, Slo­va­ki­jos, Mon­go­li­jos, Lat­vi­jos, Len­ki­jos ir Lie­tu­vos. Tarp da­ly­vių – 2008 me­tų Pe­ki­no olim­pi­nių žai­dy­nių bron­zos me­da­lio lai­mė­to­ja len­kė Ag­nieš­ka Vyš­ček (Ag­niesz­ka Wieszc­zek). Ji ta­po svo­rio ka­te­go­ri­jos iki 72 ki­log­ra­mų nu­ga­lė­to­ja.
 
  

 

Tris me­da­lius Len­ki­jo­je lai­mė­ju­si mo­te­rų im­ty­nių ko­man­da. Dešinėje - treneris Aivaras Kaselis, kairėje - Andrius Stočkus.
 

 
 
    Treniruočių stovykloje, skirtoje pasiruošti tarptautiniam moterų imtynių turnyrui „CHARNY BOR OPEN“, buvo pakviesti vaikinai iš Klaipėdos ir Kauno.
   Lapkričio 24–gruodžio 2 d. Šiauliuose buvo vykdoma varžybinio pobūdžio treniruočių stovykla, skirta pasiruošti tarptautiniam moterų imtynių turnyrui „CHARNY BOR OPEN“, kuris vainikuos pirmąjį LR rinktinės pasiruošimo etapą ir 2012 m. varžybinio proceso pabaigą.
     Dėl vidaus problemų Baltarusijos moterų imtynių atstovės negalėjo dalyvauti stovykloje, o rusės ruošėsi Rusijos taurei ir atsiprašiusios kvietė atvykti pas jas į stovyklas Minske ar Maskvos imtynių sporto centro bazę. Tačiau Lietuvos moterų imtynių
rinktinė susidūrė su vizų problema, kuri taip greit neišsisprendžia.
Buvo priimtas sprendimas, paprašyti pagelbėti Klaipėdos ir Kauno miestų vaikinų, kurie atitiktų svorio kategoriją ir turėtų pakankamai puikią imtynių paruošimo bazę.
       2012 m. gruodžio 7-9 dienomis imtynininkės startuos „CHARNY BOR OPEN“ turnyre. Varžyboms jau užregistravo per 180 dalyvių iš 16 šalių. Pernai šiame turnyre šiaulietė Danutė Domikaitytė laimėjo auksą (jaunių grupėje). Šiemet ji startuos suaugusiųjų grupėje. Jaunių grupėje startuos Kristina Domikaitytė ir Kornelija Zaicevaitė. Dėl trečių vietų pernai kovojo, bet medalių nepelnė Giedrė Blekaitytė ir Deimantė Butavičiūtė (suaugusiųjų grupė).

 

 Į vienus vartus

 

   

Latvijos nepriklausomybės dienai paminėti Daugpilyje vyko moterų imtynių turnyras. Turnyre dalyvavo ir Lietuvos imtynininkės, kurios pelnė didelį kraitį medalių. Suaugusiųjų grupėje net dviejose svorio kategorijose finalas buvo lietuviškas.

 

    Svorio kategorijoje iki 63 kg laimėjusios po tris kovas, finale susitiko Danutė Domikaitytė ir Giedrė Blekaitytė. Nugalėtoja tapo Danutė Domikaitytė. Svorio kategorijoje iki 59 kg nugalėjusios latves, finale susitiko Kristina Domikaitytė ir Indrė Bubelytė. Nugalėtoja tapo daugiau patirties turinti Indrė Bubelytė. Svorio kategorijoje iki 52 kg sidabro medalį laimėjo Gerda Musiejukaitė, finale pralaimėjusi latvei dukart Europos medalininkei Karolinai Tjapko. Šios merginos treniruojasi sporto mokykloje „Atžalynas“, mokosi Vijolių vid. mokyklos sportinėse klasėse bei Šiaulių universitete. Treneriai A. Kaselis, A. Stočkus, V. Žibutis.

 

   Svorio kategorijoje iki 48 kg kaunietė Karina Sabonaitė, laimėjo dvi kovas ir iškovojo bronzos medalį. Treneris A. Paplauskas.

 

    Jaunių amžiaus grupėje svorio kategorijoje iki 54 kg nugalėtojos vardą iškovojo klaipėdietė Kornelija Zaicevaitė (treneris O. Voitechovskis). Mergina nepraleidžia nei vienos pasiruošimo stovyklos, organizuojamos Šiauliuose kartu su vedančiomis Lietuvos moterų imtynių šakos sportininkėmis. Manoma, kad jaunoji imtynininkė ateityje prisijungs prie LR nacionalinės rinktinės.

 

   Varžybose merginos buvo apdovanotos įvairiose nominacijose ir parsivežė gausybę prizų. LR moterų imtynių rinktinės treneris Aivaras Kaselis.Imtynininkas Tomas Sobolevskis pelnė bronzos medalį

    

   Penkias dienas Ufoje (Rusija) vyko pasaulio taurės imtynių varžybos, kuriose dalyvavo net 22 šalių komandos.

 

   Šiaulietis, Vijolių vidurinės mokyklos abiturientas,  imtynininkas Tomas Sobolevskis svorio kategorijoje iki 68 kg iškovojo bronzos medalį. Šiaulietis pirmąją kovą pralaimėjęs Tadžikijos imtynininkui, paguodos kovose įveikė Estijos ir Baltarusijos imtynininkus. Šioje svorio kategorijoje kovojo 17 sportininkų.

   Moterų imtynių varžybose Giedrė Blekaitytė svorio kategorijoje iki 66 kg pralaimėjo Rusijos imtynininkei, kuri vėliau pralaimėjo azerbaidžanietei. Taip Giedrei buvo užkirstas kelias į paguodos kovas. Sportininkus treniruoja Aivaras Kaselis.

 

 

Nacionaliniais rūbais pasipuošusių baškirių apsuptyje (iš kairės) stovi Giedrė Blekaitytė, Tomas Sobolevskis ir treneris Aivaras Kaselis

 

 


 
 
Imtynininkai laimėjo tris medalius
 
 
 
 

           Šeš­ta­die­nį Šiau­liuo­se vy­ku­sio­se Lie­tu­vos moks­lei­vių grai­kų-ro­mė­nų im­ty­nių pir­me­ny­bė­se Šiau­lių spor­to mo­kyk­los „At­ža­ly­nas“ spor­ti­nin­kai lai­mė­jo tris me­da­lius.
            Nu­ga­lė­to­ju ta­po Lu­kas Re­vo­tas (svo­rio ka­te­go­ri­ja iki 73 ki­log­ra­mų). Jo bro­lis Da­nas Re­vo­tas (iki 59 kg) iš­ko­vo­jo si­dab­ro ap­do­va­no­ji­mą.         
         Bro­liai į Šiau­lius at­vy­kę iš Pa­ne­vė­žio, mo­ko­si Vi­jo­lių vi­du­ri­nės mo­kyk­los spor­ti­nė­se kla­sė­se.        
         Si­dab­ro me­da­lį taip pat lai­mė­jo To­mas Žvirb­lis (iki 73 kg). Vai­ki­nas mo­ko­si Aukš­tel­kės (Šiaulių r.) pa­grin­di­nė­je mo­kyk­lo­je.      
         Spor­ti­nin­kus tre­ni­ruo­ja Ai­va­ras Ka­se­lis, And­rius Stoč­kus ir Vid­man­tas Ži­bu­tis.
 Imtynininkė laimėjo turnyrą Vokietijoje

 

     

Šiau­lie­tė Da­nu­tė Do­mi­kai­ty­tė lai­mė­jo rug­sė­jo 6–9 die­no­mis Vo­kie­ti­jos Greifs­val­do mies­te vy­ku­sį tarp­tau­ti­nį       „Bun­des­po­kall“ im­ty­nių tur­ny­rą.

 

          Šiau­lių spor­to mo­kyk­los „At­ža­ly­nas“ auk­lė­ti­nė trium­fa­vo mo­te­rų im­ty­nių jau­nių am­žiaus gru­pė­je. Eu­ro­pos jau­nių im­ty­nių čem­pio­na­to pri­zi­nin­kė svo­rio ka­te­go­ri­jo­je iki 65 ki­log­ra­mų lai­mė­jo dvi ko­vas.

 

      Ki­ta Šiau­lių Vi­jo­lių vi­du­ri­nės mo­kyk­los spor­ti­nin­kė Kris­ti­na Do­mi­kai­ty­tė svo­rio ka­te­go­ri­jo­je iki 60 ki­log­ra­mų li­ko ket­vir­ta.

 

         Grai­kų-ro­mė­nų im­ty­nių vai­kų įskai­tos svo­rio ka­te­go­ri­jo­je iki 42 ki­log­ra­mų si­dab­ro me­da­lį lai­mė­jo šiau­lie­tis          Do­mi­ny­kas Juk­na.

 

             Ki­tas „At­ža­ly­no“ spor­ti­nin­kas Da­nie­lius Strel­ko­vas (svo­rio ka­te­go­ri­ja iki 58 ki­log­ra­mų) užė­mė tre­čią­ją vie­tą.

 

Spor­ti­nin­kus tre­ni­ruo­ja Ai­va­ras Ka­se­lis.

             Var­žy­bos vy­ko ra­to sis­te­ma.   17-ąjį  kar­tą vy­ku­sia­me tur­ny­re da­ly­va­vo  spor­ti­nin­kai  iš Vo­kie­ti­jos,  Šve­di­jos,  Uk­rai­nos, Bal­ta­ru­si­jos ir Lie­tu­vos.


 

 

 

Danutė Domikaitytė atvėrė naują puslapį Lietuvos imtynių istorijoje

   
Katovicuose vyko Europos imtynių jaunių čempionatas. Moterų imtynių turnyre svorio kategorijoje iki 60 kilogramų, kurioje kovojo 17 šalių sportininkių, Danutė Domikaitytė iškovojo įspūdingas tris pergales ir Europos imtynių jaunių čempionate iškovojo bronzos medalį!
 
     Burtai pirmoje imtyje Danutę suvedė su rumune Crista Incze. Nervų kare pranašesnė buvo Šiaulių Vijolių vidurinės mokyklos sportinės klasės mokinė. Ji užtikrintai trečiame kėlinuke surinko keturis “sausus” taškus ir iškopė į ketvirtfinalį, kuriame tejo grumtis su praeitų metų Europos jaunių čempione Elin Nilsson iš Švedijos.  Po dvikovos, kurią rezultatu 0:3/0:2 laimėjo Skandinavijos atletė, rinktinės treneris Aivaras Kaselis sakė, kad Danutė šansų turėjo, tačiau ją varžė švedės titulai. Jųdviejų kova vyko apylygiai – abi pasirinko žvalgybinę taktiką. Įpusėjus pirmam kėlinukui Danutė mėgino perimti iniciatyvą, tačiau labiau patyrusi švedė sureagavo ir pridengė mūsiškę kontratakoje. Antras kėlinukas išryškini varžovės taktinį pranašumą – Elin Nilsson stovėsenoje du kartus paėmė po tašką ir pasyvioje gynyboje sulaukė finalinės sirenos. Kita švedės pergalė prieš lenkę atvėrė jai kelią į finalą, o Danutei uždegė žalią šviesą į paguodos turnyrą.
 
     Trenerių Aivaro Kaselio ir Andriaus Stočkaus auklėtinė savo šansą išnaudojo su kaupu. Pradžiai Danutė aiškia persvarą rezultatu 2:0/8:0 eliminavo Italijos imtynininkę Giulią Caggiano.
 
      Mūšyje dėl “bronzos” su čempionato šeimininke Sandra Kazmierowska  kuri prieš tai eliminavo Baltarusijos ir Azerbaidžano rinktinės imtynininkes, žiūrovai, treneriai ir kiti imtynių specialistai pamatė tikrą Danutės charakterį. Po pralaimėto pirmo kėlinuko, antrame ji išlygino rezultatą. Trečiame kėlinuke savo sąlygas ant imtynių kilimo diktavo Danutė Domikaitytė. Ji, metodiškai atakuodama, rinko po vieną balą ir galop, pričiupusi desperatiškai lemiamai atakai puolusią lenkę, prispaudė varžovės mentes prie kilimo! Iškovota pergalė, o kartu ir pirmasis Europos jaunių čempionato medalis!
 
       “Gražesnio scenarijaus ir nesugalvočiau. Daug metų laukiau šios pergalės. Kas ką besakytų, mes atvertėm naują imtynių istorijos puslapį. Kaskart vis pritrūkdavo vieno vienintelio taškelio, vieno judesiuko, kažkokios sekundės… Tačiau merginos rankų nenuleido, kovojo ir, viena iš jų, pateisino mano lūkesčius. Mano svajonės išsipildė. Tiek metų ariau su panomis. Neturiu žodžių išsakyti savo džiaugsmui. Šiuo metu komandoje puiki atmosfera. Nėra jokių intrigų ir pavydo. Visos siekia tik geriausių rezultatų. Norint siekti aukštesnių tikslų, būtina išlaikyti šią komandą. Didelis ačiū komandos psichologui Andriui Stočkui. Bet koks moterų sportas be psichologo yra pasmerktas. Kas yra susidūręs su dailiąja lytimi sporte, mane supras. Po šios Danutės pergalės jaučiuosi pakylėtas. Dabar manęs iš imtynių salės nieks neišvarys“, – po finalinės kovos emocingai kalbėjo rinktinės treneris Aivaras Kaselis.
 
      „Tai ne mano, tai komandos pergalė. Be savo draugių aš tokio rezultato nepasiekčiau. Tik jos kiekvieną dieną plušėdavo su manimi ant imtynių kilimo, stovėjo su manimi poroje. Tai mūsų visų pergalė“, – džiaugėsi savo vardą į Lietuvos imtynių istoriją bronzinėmis raidėmis įrašiusi Danutė Domikaitytė.
 
     Danutė Domikaitytė įtraukta kandidate į Olimpine rinktine ruošiantis 2016 m. Rio de Žaneiro žaidynėms, nes Londono olimpiniai kelialapiai jau išdalinti.
 
      Danutės sesuo Kristina Domikaitytė kovojo svoryje iki 56 kilogramų. Pirmoje imtyje teko galynėtis su prancūze Sonia Baudin. Kristina agresyviai pradėjo dvikovą ir, įpusėjus kėlinukui, įgyjo apčiuopiamą persvarą – prancūzę numetė efektingu metu per save ir iškovojo tris taškus. Tačiau šios solidžios persvaros neišsaugojo. Treneris A.Kaselis iki šiol nesupranta, kodėl jo auklėtinė įsivėlė į aktyvią kovą. „Kristina pralaimėjo taktiškai. Turėjo plius tris taškus ir apie 40 sekundžių. Tokioje situacijoje negalima veltis į artimą kovą, nes varžovės neturi ko prarasti ir ieško kontakto veiksmui atlikti. Taip ir atsitiko – Kristina norėjo užtvirtinti pergalę, o užsirovė ant kontratakos“, – nusivylimo neslėpė treneris Aivaras Kaselis. – Kita vertus, Europos čempionatas tikrai stiprus.
 
     Po pirmos moterų imtynių turnyro dienos džiugesio trenerių veiduose nebuvo. „Sėdžiu kambaryje, kad neperduočiau Danutei blogo fono, komanda išėjo pasivaikščiot į miestą. Mes čia ne blogesni už kitus, bet čia Europos čempionatas ir visos nori laimėt, visos ruošėsi. Beje, po pirmos dienos praėjusių metų čempionės nepateko į finalus“, – analizavo A.Kaselis.
    Europos imtynių čempionato moterų imtynių turnyre dalyvavo 134 atletės iš 30 šalių.

Metus vainikavo turnyras Lenkijoje
Tarp­tau­ti­nia­me mo­te­rų im­ty­nių tur­ny­re „Czar­ny Bor open“ Len­ki­jo­je Šiau­lių spor­ti­nin­kės lai­mė­jo si­dab­ro ir du bron­zos me­da­lius.
Jau­nių gru­pė­je si­dab­ro me­da­lį iš­ko­vo­jo Kris­ti­na Do­mi­kai­ty­tė. Šiau­lie­tė, star­ta­vu­si svo­rio ka­te­go­ri­jo­je iki 65 ki­log­ra­mų, lai­mė­jo tris ko­vas. K. Do­mi­kai­ty­tė dėl auk­so ap­do­va­no­ji­mo grū­mė­si su Len­ki­jos jau­ni­mo čem­pio­ne Alek­sand­ra Kot­levs­ka. Šiau­lie­tė pir­ma­ja­me kė­li­ny­je pa­ty­rė ko­jos trau­mą ir ko­vos tęs­ti ne­be­ga­lė­jo. Dau­ge­lio tre­ne­rių nuo­mo­ne, lie­tu­vai­tė tu­rė­jo dau­giau po­ten­cia­lo tap­to nu­ga­lė­to­ja.
Da­nu­tė Do­mi­kai­ty­tė per­nai jau­nių įskai­to­je iš­ko­vo­tą auk­so ap­do­va­no­ji­mą iš­kei­tė į per pa­guo­dos tur­ny­rą lai­mė­tą bron­zos me­da­lį suau­gu­sių­jų gru­pė­je. Ji star­ta­vo di­des­nė­je, nei jai įpras­ta svo­rio ka­te­go­ri­jo­je – iki 67 ki­log­ra­mų. D. Do­mi­kai­ty­tė lai­mė­jo dvi ko­vas ir pa­ty­rė vie­ną ne­sėk­mę – tur­ny­ro nu­ga­lė­to­jai, daug la­biau pa­ty­ru­siai veng­rei Ki­ti Go­do. Da­nu­tė pir­mą­jį kė­li­nu­ką lai­mė­jo 1:0, ant­ra­ja­me nu­si­lei­do 0:1, o tre­čia­sis bai­gė­si 0:0. Tei­sė­jai per­ga­lę sky­rė veng­rei.
Bron­zos me­da­liu džiau­gė­si ir po il­ges­nės per­trau­kos tarp­tau­ti­nė­je are­no­je ko­vo­ju­si Ind­rė Bu­be­ly­tė (svo­rio ka­te­go­ri­ja iki 59 ki­log­ra­mų). Ji lai­mė­jo tris ko­vas, bet tri­jų kė­li­nu­kų (0:2, 2:0, 0:1) var­žy­bo­se bu­vo pri­vers­ta pri­pa­žin­ti ka­za­chų kil­mės vo­kie­tės An­ge­li­nos Šmit (An­ge­li­na Schmidt) pra­na­šu­mą.
Dėl bron­zos me­da­lio ko­vo­ju­sios Dei­man­tė Bu­ta­vi­čiū­tė (iki 55 kg) ir Gied­rė Ble­kai­ty­tė (iki 67 kg) pra­lai­mė­jo ir li­ko penk­tos.
Spor­ti­nin­kės tre­ni­ruo­ja­si spor­to mo­kyk­lo­je „At­ža­ly­nas“ ir mo­ko­si Šiau­lių mies­to Vi­jo­lių vi­du­ri­nės mo­kyk­los spor­to kla­sė­se. Mer­gi­nas tre­ni­ruo­ja Ai­va­ras Ka­se­lis ir And­rius Stoč­kus.
„Czar­ny Bor open“ turnyras ta­pęs me­tų bai­gi­mo ak­cen­tu. Ja­me jau­nių ir suau­gu­sių­jų gru­pė­se da­ly­va­vo 150 mer­gi­nų iš 13 ša­lių: Pran­cū­zi­jos, Da­ni­jos, Vo­kie­ti­jos, Šve­di­jos, Aust­ri­jos, Nor­ve­gi­jos, Uk­rai­nos, Veng­ri­jos, Slo­va­ki­jos, Mon­go­li­jos, Lat­vi­jos, Len­ki­jos ir Lie­tu­vos. Tarp da­ly­vių – 2008 me­tų Pe­ki­no olim­pi­nių žai­dy­nių bron­zos me­da­lio lai­mė­to­ja len­kė Ag­nieš­ka Vyš­ček (Ag­niesz­ka Wieszc­zek). Ji ta­po svo­rio ka­te­go­ri­jos iki 72 ki­log­ra­mų nu­ga­lė­to­ja.
 

Tris me­da­lius Len­ki­jo­je lai­mė­ju­si mo­te­rų im­ty­nių ko­man­da. Dešinėje - treneris Aivaras Kaselis, kairėje - Andrius Stočkus.
 
Šiauliuose įvyko aštuonių dienų imtynių stovykla

 

 
    Saldus miesto graikų romėnų imtynėms 40–metų. Įkurimo proga buvo organizuotas tarptautinis graikų –romėnų imtynių turnyras. Turnyre dalyvavo šešių šalių imtynininkai, kurie rungėsi įvairiose amžiaus grupėse. Puikiai pasirodė ir sporto mokyklos „Atžalynas“ auklėtiniai. Jaunasis imtynininkas Jovaro mokyklos mokinys Edgaras Gendvilis svorio kategorijoje iki 35kg. nugalėjo visus priešininkus ir tapo šių varžybų čempionu. Jo amžiaus grupėje kovojo 24 imtynininkai. Suaugusiųjų grupėje puikai pasirodė šių metų LR čempionato antrosios vietos laimėtojas, Vijolių vid m-klos mokinys, Tomas Sobolevskis. Tomas finale 0-1,5-0,1-3 nusileido Latvijos sportininkui ir tapo antrosios vietos laimėtoju. Kitas šios mokyklos mokinys Lukas Revotas kovojo jaunių grupėje ir užemė trečiąją vietą. Sportininkus treniruoja V.Žibutis, A.Kaselis ir A.Stočkus . 

 
TARPTAUTINĖ MOTERŲ IMTYNIŲ STOVYKLA

 

Aštuonias dienas Šiauliuose vyko tarptautinė moterų imtynių treniruočių stovykla, kurioje dalyvavo 30 imtynininkių ir 8 oficialūs asmenys. Sportininkės atvyko iš kaimyninės Latvijos, Baltarusijos bei Vokietijos. Aišku, kad šioje stovykloje Lietuvos imtynininkės turėjo ypatingą statusą, jos šeimininkės, o iš šeimininkų visada tikimasi ne tik pačių geriausių treniruočių partnerių bet ir dėmesio svečiams po treniruočių . Tarptautinė moterų imtynių stovykla Šiauliuose buvo vykdoma neatsitiktinai, būtent šiame mieste Vijolių m – klos  sporto klasėse, vėliau Šiaulių universitete mokosi didžioji dalis Lietuvos rinktinės narių. Tarptautinė Lietuvos moterų imtynių treniruočių stovykla pritraukė daug gerų imtynininkių, kurios jau ne kartą buvo medalininkės įvairaus amžiaus Europos ir pasaulio čempionatuose. Džiugu matyti, kad lietuvės kontrolinėse kovose netik, kad kovojo gerai, bet ir davė gerų imtynių „pamokų“ savo priešininkėms. Juk netruks  ir jos susitiks tarptautinėje arenoje, kur reikės prisiminti, kaip įveikė savo svorio pagrindines konkurentes. O šalys kurios dalyvavo „zborose“ moterų imtynių sporto reitinge  stovi pirmajame penketuke. Stovyklos metu, imtynininkės liedamos prakaitą ant imtynių kilimo susibičiuliavo ir demonstravo gerą nuotaiką bei nuoširdumą. Visų atvykusių šalių komandų vadovai dėkojo už geras gyvenimo ir treniruočių sąlygas, o labiausiai už puikias kovas. Išvykdami pažymėjo datas metiniame plane, kada jie nori matyti Lietuvos imtynininkes savo šalies varžybose ir stovyklose. Kadangi stovykla sutapo su valstybine švente Vasario 16, Saulės miesto atletikos klubas suorganizavo išvyką prie Kryžių kalno ir apsilankymą visuose Šiaulių miesto muziejuose. Stovyklos organizatoriai – treneriai Aivaras Kaselis ir Andrius Stočkus dėkoja visiems prisidėjusiems , kad ši imtynių sporto stovykla įvyktų .


 

 
Lietuvos graikų – romėnų imtynių jaunimo čempionate iškovti šeši medaliai

 
 
 
        2012 m. vasario 18 d. vyko LR Graikų – romėnų imtynių jaunimo čempionatas. Į Šiaulius atvyko virš 100 graikų – romėnų imtynininkų iš visos Lietuvos. Jaunimo (iki 21 metų) amžiaus grupėje ypač stipri konkurencija, net trijose miestuose Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose atidarytos sportinės imtynininkų klasės. Tad, kai kuriose svorio kategorijose, jau pirmoje kovoje susitiko varžybų favoritai. Šiauliams atstovavo 14 sporto mokyklos „Atžalynas“ graikų – romėnų imtynininkų. Iš jų dešimčiai pavyko užimti tikrai aukštas vietas. Finale dėl aukso kovojo du šiauliečiai: Tadas Valčiukas, Vinco Kudirkos pagrindinės mokyklos mokinys tapo vicečempionu svorio kat. iki 66 kg. finale nusileidęs jaunimo planetos penktos vietos laimėtojui LOSC auklėtiniui Ramūnui Dagiui. Kitas vicečempionas Andrius Pančenka Vijolių vid. mokyklos mokinys, svorio kategorijoje iki 120 kg., tik finale nusileido LOSC auklėtiniui 2011 m. Europos medalininkui Mariui Knystautui.
Trečiąsias vietas svorio kategorijoje iki 66 kg. užėmė Vijolių mokyklos mokinys Tomas Sobolevskis ir S. Daukanto mokyklos mokinys Paulius Gumbrevičius. Trečiąją vietą šioje svorio kategorijoje užėmė Jonas Kulikauskas Didždvario gimnazijos mokinys.
Mantas Kasparavičius Vijolių vid. mokyklos mokinys, kovojęs svorio kategorijoje iki 84 kg. pralaimėjęs vienintelę kovą planetos jaunimo imtynininkų penketuke kotiruojamam Juliui Matuzevičiui užėmė trečią vietą. Visi sportininkai treniruojasi sporto mokykloje „Atžalynas“ juos treniruoja Vidmantas Žibutis, Aivaras Kaselis, Edmundas Skrickas ir Andrius Stočkus. Net trimis  Vijolių sportinių klasių auklėtinių medaliais labiausiai džiaugiasi sportininkų kuratorė Žana Pečiulionienė.
2012 metų sezonas pradėtas keturiais aukso medaliais

           Sausio 21-22 d. Anykščiuose vyko Lietuvos moterų imtynių ir graikų -romėnų imtynių suaugusiųjų čempionatas. Mūsų miestui atstovavo sporto mokyklos "Atžalynas" imtynininkai. Šiauliuose treniruojasi didžioji dalis Lietuvos moterų imtynių rinktinės narių, taigi nebuvo didelė staigmena, kad iš penkių svorio kategorijų keturias laimėjo šiaulietės. Čempionėmis tapo : sv. kat. iki 63 kg. - Danutė Domikaitytė; iki 59 kg. penktą kartą iš eilės Lietuvos čempione tapo Indrė Bubelytė; iki 72 kg - Giedrė Blekaitytė; iki 55 kg - Kristina Domikaitytė, kuri suaugusių čempionate dalyvavo tik gavusi Lietuvos Imtynių Federacijos leidimą kadangi yra jaunesnio amžiaus.Svorio kategorijoje iki 50 kg vicečempione tapo Deimantė Butavičiūtė. Toje pačioje kategorijoje trečią vietą iškovojo Giedrė Balčiūnaitė.         Graikų - romėnų imtynininkai taip pat iškovojo puikių pergalių: Aurimas Žibutis (iki 96 kg) ir Tomas Sobalevskis( iki 60 kg) tik finale patyrė pralaimėjimą ir iškovojo sidabro medalius. Povilas Žukauskas ir Tomas Galkus pasipuošė brondzos medaliais. Čempionu tapo Mindaugas Ežerskis (iki 120 kg), kuris savo imtynininko kelią pradėjo mūsų sporto mokykloje, pas trenerį Edmundą Skricką.