Šiaulių sporto mokykla "ATŽALYNAS"
Biudžetinė įstaiga, Ežero g. 70, 76244 Šiauliai, Tel./Faks. (8 41) 434 998, (8 41) 521 360. Mob. tel. +370 61603377, el. p. sportas@smatzalynas.lt Atsiskaitomoji sąskaita LT 65 7180 0000 0314 2788 AB “Šiaulių bankas” 71800
Dvikovės sporto šakos

Dvikovės sporto šakos

 

Informuojame, kad planuojamas keisti sporto mokyklos "Atžalynas" pavadinimas į naują:

Šiaulių sporto centras "Atžalynas"
paieška
Mirė šiaulietis imtynių treneris Sigitas Lukavičius

 2018-02-20


Šiąnakt Anapilin iškeliavo Sigitas Lukavičius. Vyras gi­mė 1949 me­tais lapk­ri­čio 26 die­ną Šiau­liuo­se. Spor­tuo­ti pra­dė­jo nuo 1961 me­tų. Lietuvos laisvųjų imtynių čempionas ir prizininkas, imtynių treneris ir imtynių puoselėtojas pasaulį paliko po sunkios ligos. Velioniui tebuvo 68-eri.

Dar sausio mėnesio gale spaudoje pasirodė skaudi žinia, jog visų mylimas treneris sunkiai serga, o jo šeima kovoja už žinomo šiauliečio S. Lukavičiaus teisę numirti. Tada dėl staigios ligos jis gulėjo prijungtas prie gyvybę palaikančių aparatų, o jo šeima norėjo suteikti galimybę oriai numirti ir prašė medikų jam netaikyti beprasmiško gydymo.

Buvo svarstomas kojos amputacijos klausimas, tačiau Sigitas Lukavičius buvo kategoriškas - jis sakė iš šio pasaulio norintis išeiti abiem kojomis.

Ištrauka iš publikacijų apie S.Lukavičių:

Dėl sporto tapo kitu žmogumi

Imtynėmis Sigitas susidomėjo dar būdamas mokinys. Eiti į treniruotes pasiūlė klasės draugas. Teko treniruotis pas klasikinių imtynių trenerį Anatolijų Bulatovą, paskui perėjo pas tragiško likimo Antaną Daujotą. „Jis perdavė norą dirbti, treniruotis. Matyt, įžvelgęs manyje trenerio talentą, kartais leisdavo vietoj savęs vesti kitiems sportininkams treniruotes“, – prisimena imtynininkas.

Vaikystėje ir jaunystėje yra tekę išbandyti boksą, futbolą, krepšinį, baidarių irklavimą, regbį, rankinį. Tačiau imtynės traukė labiausiai.

„Mokykloje buvau sunkus vaikas. Mėgdavau pasimušti. Kai pradinių klasių mokytoja Zaleckienė paskyrė mane klasės seniūnu, tapau rimtu žmogumi“, – nusijuokia Sigitas.

Nors sėdėti prie vadovėlių Sigitui buvo kančia, tačiau grožinė literatūra labai traukė. „Ryte rydavau. Naktį pasislėpęs po antklode su žibintuvėliu skaitydavau“, – prisimena vyras.

Skaityti patinka ir dabar. Skaito ne tik grožinę, bet ir literatūrą sporto tematika. Visgi prisipažįsta, kad vis dažniau knygą atstoja kompiuteris. „Knygas dabar namo nešu savo dukroms. Noriu, kad jos skaitytų“, – sako laimingas dviejų mergaičių – šešiametės Atėnės ir vienuolikametės Austėjos – tėvas.

Šiauliuose gimęs ir augęs imtynininkas sako, kad buvo tikras gatvės vaikas. Trys broliai (Sigitas vyriausias) ir tėvai gyveno devynių kvadratinių metrų ploto kambarėlyje barake Kauno gatvėje. Skurdi buvo vaikystė, prisimena S. Lukavičius, po kambarėlį šmirinėdavo žiurkės, po nakties atsibusdavo sukąsti blakių. Gal todėl su broliais buvo mušeikos, kovojantys už vietą po saule, už geresnį kąsnį, už kiekvieną kapeiką.

Sportas brolių gyvenimą pakreipė teisinga vaga, o bėgant laikui suprato, kad mokslas taip pat svarbu.

Nusipelnęs treneris

Ne visą laiką S. Lukavičius gyveno ir dirbo Šiauliuose. Juokiasi, kad buvo ištremtas į Alytų. Ten gyveno tik metus, tačiau spėjo padėti dziudo pamatus, mokė vaikus sambo ir net pasiekė gerų rezultatų.

S. Lukavičius penkiolika metų gyveno Panevėžyje. Tai jam nebuvo svetimas miestas. Čia gyveno jo kilmingų šaknų turintys seneliai iš tėvo pusės. Prisimena seną namą, kuriame kažkada veikė krautuvė, o ant jos buvo užrašyta „V. Lukavičius“. Vėliau šį namą nugriovė.

Į Panevėžį Sigitą pakvietė dirbti laisvųjų imtynių treneriu, tačiau mechaniko diplomą turinčiam sportininkui kolūkyje teko padirbėti ir pagal specialybę.

Imtynininkas yra dirbęs Šiaulių „Vaire“, sporto metodininku Šiaulių mėsos kombinate, laisvųjų imtynių treneriu Šiaulių jaunimo sporto mokykloje.

Ilgus metus treneriu dirbęs S. Lukavičius sako, kad daugiau pasiekiama būtent su „sunkiais vaikais“. „Jie nėra blogi. Tiesiog jų energiją reikia nukreipti tinkamai“, – įsitikinęs nusipelnęs treneris.

Iki 2012 m. liepos dirbo sporto mokykloje "Atžalynas" dziudo ir sambo imtynių treneriu. 

www.etaplius.lt 


Santa Pakenytė pirmoji dziudo sportininkė Lietuvos istorijoje, iškovojusi kelalapį į olimpines žaidynes Prezidentė pasveikino S.Pakenytę, iškovojusią bronzos medalį


Vilniuje Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino šiaulietę dziudo imtynininkę Santą Pakenytę, pasaulio studentų universiadoje Pietų Korėjoje iškovojus bronzą dziudo turnyre.

Pasak Prezidentės, ši pergalė įrodo, jog S. Pakenytė yra talentinga, darbšti, savimi pasitikinti sportininkė.

„Šis medalis – tai ir Jūsų trenerių bei artimųjų pergalė. Visų tų, kurie Jus palaiko, įkvepia ir skatina tobulėti“,– rašoma šalies vadovės sveikinime.

Prezidentė sportininkei palinkėjo sėkmės bei stiprybės ir toliau garsinant Lietuvos vardą.

BNS informacija

 

Danutė Domikaitytė - pasaulio jaunimo čempionato prizininkė (3 vieta)
"Moters saulės 2012"  titulas atiteko imtynininkei Santai Pakenytei


 

 


Danutė Domikaitytė įtraukta kandidate į Olimpinę rinktine ruoštis 2016 m. Rio De Žaneiro žaidynėms


                   
Santa Pakenytė perspektyviausia sambo imtynininkė 

Santa Pakenytė (antra iš dešinės)<br>Organizatorių nuotr.
Santa Pakenytė (viduryje)