Šiaulių sporto centras "ATŽALYNAS"
Biudžetinė įstaiga, Ežero g. 70, 76244 Šiauliai, Tel./Faks. (8 41) 434 998, (8 41) 521 360. Mob. tel. +370 61603377, el. p. sportas@scatzalynas.lt Atsiskaitomoji sąskaita LT 65 7180 0000 0314 2788 AB “Šiaulių bankas” 71800
Pradžia

Pradžiapaieška

   


 


PRANEŠIMAS
DĖL ĮSTAIGOS PAVADINIMO PASIKEITIMO

2018 m. rugsėjo 12 d.
Šiauliai

          Pranešame, kad 2018 m. rugsėjo 6 d. Šiaulių miesto savivaldybės taryba priėmė sprendimą dėl sporto mokyklos „Atžalynas“ pavadinimo pakeitimo. Sporto mokyklos „Atžalynas“ pavadinimas pakeistas į Šiaulių sporto centras „Atžalynas“.

          Maloniai prašome visų suinteresuotų asmenų ateityje naudoti naująjį pavadinimą bei atitinkamai pakoreguoti siunčiamą korespondenciją bei kitus dokumentus.

          Keičiasi sporto centro „Atžalynas“ tinklaraščio pavadinimas www.scatzalynas.lt ir atitinkamai elektroniniai paštai  ___________@scatzalynas.lt

          Visi  sporto mokyklos „Atžalynas“ vardu sudaryti sandoriai lieka galioti ir visos sporto mokyklos „Atžalynas“ teisės ir pareigos pereina Šiaulių sporto centrui „Atžalynas“.

          Visi kiti įmonės duomenys: adresas, telefonas, banko rekvizitai, lieka nepasikeitę.

 Šiaulių sporto centro „Atžalynas" rekvizitai:

Įm. kodas: 145914161
Adresas: Ežero g. 70, LT-76244  Šiauliai        
Telefonas: (8 41) 434 998
Mob. Tel.: 8 616 03377
El. paštas: sportas@scatzalynas.lt
A./s. LT 65 7180 0000 0314 2788 AB „Šiaulių bankas“ 71800


Nuoširdžiai dėkojame už pasitikėjimą ir tikimės tolesnio sėkmingo bendradarbiavimo!

Giedrius Snudaitis
Sporto centro „Atžalynas“ direktorius

 


Šiauliuose pasveikinti lengvaatlečiai ir nenuilstantis baidarių ir kanojų irklavimo entuziastas

2018-08-29

Lietuvos lengvaatlečiai baigė pasirodymą Europos neįgaliųjų čempionate Berlyne (Vokietija), kur iškovojo aštuonis medalius: du aukso, po tris sidabro ir bronzos. Trys medaliai parvežti ir į Šiaulius. Šia proga antradienį Šiaulių miesto savivaldybėje vyko sportininkų pagerbimo ceremonija.

Išskirtinio dėmesio šiandien sulaukė dar vienas sportininkas – ilgametis Šiaulių sporto mokyklos „Atžalynas“ darbuotojas Vladas Stanelis, švęsiantis garbingą 80-ties metų jubiliejų. Šiuo metu nenuilstantis baidarių ir kanojų irklavimo entuziastas V. Stanelis yra Šiaulių baidarių ir kanojų irklavimo sporto klubo „Talkša“ valdybos pirmininkas. Negailėdamas savo pastangų toliau aktyviai teisėjauja Lietuvos ir tarptautinėse sporto varžybos bei yra nuolatinis tarptautinės baidarių ir kanojų irklavimo „Talkšos regatos“ organizatorius, įvairių sporto projektų sumanytojas ir dalyvis.

Už indėlį šalies ir miesto sportui V. Stanelis buvo apdovanotas Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamento Atminimo medaliu, įvairių mieste organizuojamų varžybų organizacinių komitetų padėkos raštais, ne kartą skatintas padėkomis.

 

 

 

info:  www.etaplius.lt
Lietuvai auksas!

2018-08-01

Savaitgalį Izraelyje, Jeruzalės mieste startavo "Tarptautinės vaikų žaidynės 2018". Šiaulių sporto mokyklos "Atžalynas" dziudo sportininkė Laura Linkutė, pergalingai įveikusi visas savo varžoves į Šiaulius parveža Aukso medalį! 


Savo pasiekimais džiugina Šiaulių sportininkai

  

2018 m. gegužės 14 d.Šiaulių miesto savivaldybėje pasveikinti Europos čempionatuose sėkmingai startavę miesto sportininkai. Šiaulių miesto meras Artūras Visockas padėkojo sportininkams ir jų treneriams už pasiekimus ir Šiaulių vardo garsinimą.

Šiaulių meras Artūras Visockas pasveikino penkis žinomus miesto sportininkus, pasiekusius puikių rezultatų senojo žemyno imtynių ir kūno rengybos čempionatuose.Penktoji vieta Europos imtynių čempionate – daugeliui atrodytų puikiu rezultatu, tačiau imtynininkė Danutė Domikaitytė neslepia kovojusi dėl aukščiausio medalio. Dagestano respublikoje, Kaspijsko mieste vykusiame čempionate mūsų miesto sportininkei tiesiog pritrūko sėkmės. Danutę Domikaitytę treniruoja Aivaras Kaselis ir Andrius Stočkus.

Ispanijoje Santa Susanoje vykusiame Europos kultūrizmo ir fitneso čempionate (IFBB) aukso ir bronzos apdovanojimus parsivežė trys šiauliečiai, o viena sportininkė iškovojo penktąją vietą.

„Apie Šiaulius pasaulis išgirsta menininkų ir sportininkų dėka. Duok, Dieve, jums sveikatos, sportinės sėkmės tame kelyje. Žinokite, kad visas miestas laukia ir džiaugiasi jūsų pasiekimais. Nuo jūsų nešamos žinios apie puikius sportininkus priklauso daug kas, netgi investuotojų požiūris į miestą“, – susitikime sakė Artūras Visockas.

 

 

 

Šiaulių m. savivaldybė

 

 

 

Bendrųjų reikalų skyriaus informacija
Padėkota sporto treneriams ir rėmėjui

2018-03-21


Šiaulių miesto meras Artūras Visockas pagerbė žinomus sporto bendruomenės atstovus. Daug metų Šiaulių sportui atidavę vyrai džiaugėsi puikiais miesto sportininkų pasiekimais ir teigiamais pasikeitimais kuriant naują sporto infrastruktūrą. 

Priėmimo Savivaldybėje metu mero padėkos įteiktos trims ilgus metus jaunuosius sportininkus ugdžiusiems treneriams ir vienam sporto rėmėjui. Artūras Visockas už daug metų, skirtų sportininkams rengti, spaudė rankas garbingo 60-mečio sulaukusiems Šiaulių sporto mokyklos „Dubysa“ treneriams Genadijui Pušnovui ir Sigitui Kukulskiui,  Šiaulių sporto mokyklos „Atžalynas“ treneriui Pranciškui Gadeikiui. Už nuolatinį sporto palaikymą ir paramą padėkota VšĮ krepšinio akademijos „Saulė“ ir regbio komandos „Vairas-Kalvis“ rėmėjui, 70-ąją sukaktį pasitikusiam Jonui Vaičiui.

„Kiekvienas sportuojantis vaikas žino, kad po tėčio ir mamos svarbiausias žmogus jų pasaulyje yra treneris. O susiklosčius tam tikroms aplinkybėms, treneris būna netgi svarbesnis. Labai noriu padėkoti gražias sukaktis pasitinkantiems sporto vyrams už Šiaulių ir Lietuvos vardo garsinimą, išugdytus jaunuosius sporto talentus“, – kalbėjo Artūras Visockas.

Vienas iš UAB „Kal­vis“ ilgamečių vadovų Jonas Vaičys pripažįsta, kad įmonė jau ne vieną dešimtmetį skiria lėšų labdarai, rėmė kultūros renginius, tačiau ypatingą dėmesį skyrė sportui remti. Meilė sportui gimė dar dirbant tuometinėje Šiau­lių te­le­vi­zo­rių ga­myk­loje „Tau­ras“. Įmonės lėšomis buvo pastatyta nauja sporto salė, pirmas sporto klubas Šiauliuose. Nuolat vykdavo gausybė varžybų, sporto švenčių.  Jonas Vaičys daug metų žaidė rankinį, krepšinį, jis – il­ga­me­tis Šiau­lių mies­to krep­ši­nio ve­te­ra­nų ko­man­dos na­rys.

„Būtų gerai mažiau skųstis ir dejuoti, o pagalvoti, ką aš naudingo padarysiu, ką pozityvaus sukursiu, reikia matyti viską plačiau“, – sakė Jonas Vaičys.

Pranciškus Gadeikis baidarių ir kanojų sportui atidavė 45 metus. Per tą laiką išugdyta nemažai šalies ir tarptautinių varžybų čempionų, tačiau treneris bene labiausiai didžiuojasi savo auklėtiniu sūnumi Tomu Gadeikiu, kuris 6 kartus tapo Europos ir tris kartus pasaulio čempionu, dalyvavo Pekino olimpinėse žaidynėse.

 

 

„Labai džiaugiuosi pasikeitusiu požiūriu, kad kuriamos visai kitos treniruočių sąlygos. Turime naujus namelius su dušais, randasi tikra sporto bazė“, – teigė P. Gadeikis.

 Treneris Genadijus Pušnovas Šiaulių sporto mokykloje „Dubysa“ dirba nuo 2001 metų. Jo treniruojamos jaunių ir jaunučių komandos ne kartą tapo Lietuvos čempionėmis ir prizininkėmis. 2007 metais jis buvo skiriamas Lietuvos jaunių rinktinės, kuri dalyvavo Europos jaunių čempionate, treneriu.

Sigitas Kukulskis Šiaulių sporto mokykloje „Klevas“ regbio treneriu dirba nuo 1991 metų iki šiol, o nuo 1992 metų dar vadovauja didelio meistriškumo regbio komandai „Vairas-Kalvis“, kuri ilgus metus garsina Šiaulių miestą, nugalėdama Lietuvos čempionatuose. Sigitas Kukulskis ėjo  Lietuvos nacionalinės vyrų regbio-15 rinktinės vyriausiojo trenerio pareigas, o šiuo metu jam patikėtos Lietuvos regbio-7 nacionalinės rinktinės trenerio pareigos.

„Net turėdami tiek metų įdirbį negalėjome ir svajoti, kad į Lietuvą atvyks tokios komandos, kad tapsime tokio lygio regbio čempionatų namais. O dar naujas stadionas, tikrai puikūs pasikeitimai“, – džiaugėsi Sigitas Kukulskis. 

www.siauliai.ltLTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė jubiliejų proga apdovanojo olimpiniam sąjūdžiui nusipelniusius žmones

2018-02-28

Olimpinės žvaigždės 75 metų proga įteiktos broliams Romualdui ir Vincui Franckaičiams, tarptautinės kategorijos stalo teniso teisėjams.

Olimpiniais žiedais 60-mečio proga apdovanotas ilgametis LTOK vykdomojo komiteto narys Donatas Kazlauskas ir
Šiaulių SM "Atžalynas" kanojų irklavimo treneris Pranas Gadeikis.

LTOK medaliai "Už nuopelnus olimpizmui" 50 metų jubiliejaus proga įteikti tarptautinės kategorijos bokso teisėjui Ryčiui Vasiliauskui ir Lietuvos krepšinio federacijos vykdomojo komiteto nariui, Rimantui Cibauskui. 


Info:
www.ltok.lt
Geriausiems Šiaulių sportininkams išdalinti apdovanojimai

 

2017-12-20

 

Šiandien geriausi Šiaulių miesto sportininkai susirinko į kasmetinį apdovanojimų vakarą, kur buvo pagerbti labiausiai šiais metais nusipelnę įvairių sporto šakų atstovai. Iškilmingos ceremonijos metu apdovanota kone pusšimtis sportininkų.

Šalia garbių svečių, sportininkų ir jų trenerių, į iškilmingą vakarą nešini gėlių puokštėmis rinkosi ir nominuotųjų artimieji bei draugai. Po sveikinimo žodžių į sceną buvo pradėti kviesti sportininkai bei jų treneriai, kuriems atiteko įspūdingos statulėlės, dekoruotos lietuvišku auksu – gintaru.

2017 m. geriausiojo Šiaulių miesto sporto šakos sportininko kandidatūrą apdovanojimui teikė sporto organizacijos bendru sutarimu. Apdovanojimams buvo pasiūlyti 40 sportininkų, tačiau šiandiena buvo apdovanoti jaunimo ir suaugusiųjų amžiaus grupių sportininkai, kurie dalyvaudami oficialiose tarptautinėse varžybose pasiekė puikių sporto rezultatų.

Apdovanoti sportininkai:

NATALIJA AMBRAZAITĖ, Trenerė Kristina Zajauskienė – Dailusis plaukimas

EGLĖ BALČIŪNAITĖ – Lengvoji atletika

VADIM BABUŠKIN, Treneris Renatas Dijokas – Laisvosios imtynės

LAURYNAS BIRUTIS, Treneris Antanas Sireika – Krepšinis

DANUTĖ DOMIKAITYTĖ – Moterų imtynės, Treneriai: Aivaras Kaselis ir Andrius Stočkus

AURIMAS LANKAS IR EDVINAS RAMANAUSKAS – Baidarių irklavimas, Treneris Antanas Lankas

SANTA PAKENYTĖ, Treneris Stanislovas Kulikauskas – Dziudo

VILMA RIMŠAITĖ, Treneris Albertas Rimša – BMX

VIKTORIJA VAREIKAITĖ, Treneris Alis Striška – Irklavimas

MINDAUGAS BILIUS – Lengvoji atletika, judėjimo negalia, Treneriai: Rimantas Plungė, Deimantas Jusys

IVETA DAUJOTAITĖ, Treneris Šarūnas Kulnys – Tenisas

JUOZAS EIGMINAS, Trenerė Janina Tribienė – Lengvoji atletika, regėjimo negalia

DANIELIUS GUTKAUSKAS, Treneris Gediminas Gutkauskas – Žirginis

JŪRATĖ JUODYTĖ, Treneris Vaidotas Vaičeliūnas – Žolės riedulys

GRETA KASELYTĖ, Treneris Rimantas Viktoravičius – Futbolas

AURIMAS KLEMAS, Treneris Romualdas Montvidas – Taekvondo

ARNAS RUMŠEVIČIUS – Tinklinis, paplūdimio tinklinis

DONATAS VILIMAVIČIUS, Treneris Gediminas Marcišauskas – Regbis

VESTA AMBRAZAITĖ, Treneris Svajūnas Ambrazas – Orientavimosi sportas

OSVALDAS DAMBRAUSKAS, Treneris Stanislovas Kulikauskas – Sambo

ROBERTAS DAPKUS, Treneris Algimantas Dapkus – Sportinės radiopelengacija

DOMANTAS NORKUS, Trenerė Sandra Laurutienė – Šaškės

ARTŪRAS PURIAŠKA, Treneris Deimantas Jusys – Lengvoji atletika, klausos negalia

SKIRMANTĖ PUZINAITĖ, Treneriai Arūnas Vandys ir Audronė Lukienė – Kūno fitnesas

DOMAS RIMKEVIČIUS, Treneris Andrius Macijauskas – Kiokushin karate

NOMINACIJOS:

,,STIPRIAUSIAS METŲ YRIS" – Baidarių irkluotoja IEVA VAITIEKŪNAITĖ, (treneris Rimantas Bernotas)

„JAUNASIS TALENTAS“ – Moterų imtynininkė KAMILĖ GAUČAITĖ (treneriai Aivaras Kaselis ir Andrius Stočkus)

"OLIMPINĖ LIEPSNELĖ" – Kanojos irkluotoja GABRIELĖ ČEREPOKAITĖ (Treneris Petras Kairys)

 „SPORTO VILTIS“ – Tenisininkas MATAS VASILIAUSKAS (treneris Šarūnas Kulnys)

"GERIAUSIAS VĖJO GAUDYTOJAS" – Buriuotojas RIMVYDAS MAŽUNAVIČIUS (trenerė Irina Žičkuvienė)

,,METŲ ŠUOLIS“ – Šiaulių motoklubui ,,ACHILAS“

„TINKLINIO INICIATYVA“ – Šiaulių tinklinio mėgėjų lygai

,,METŲ REKORDAS“ – Šiaulių futbolo akademijai

 „IŠŠŪKIS SAU“ – Živilė ir Martynas Vidžiūnai už sporto veiklas Kane‘s arenoje

 „DŽENTELMENIŠKA KANTRYBĖ“ – Šiaulių miesto regbio bendruomenė

,,METŲ SPORTO INICIATYVOS“ – Žolės riedulio klubui „Ginstrektė“

„METŲ KARJERA“ – Mindaugas Bilius

”METŲ SUGRĮŽIMAS“ – Antanas Sireika, Krepšinio komandos ,,Šiauliai“ treneris

„UŽ GYVENIMO NUOPELNUS“ – Stasiui Kaniušui, ilgamečiui Šiaulių miesto sporto veteranų klubo prezidentui.

 „METŲ ŽYGIS EUROPOJE“ – Moterų futbolo komandai „Gintra-Universitetas“

 
Info  www.etaplius.lt

Įteikti pirmieji Šiaulių mero padėkos pyragai

 2017-12-08

 

 

Prieššventinis laikas – puiki proga prisiminti tais metais įvykusius reikšmingus pasiekimus, pasidžiaugti žmonių gerumu. Kalėdinio laikotarpio metu Šiaulių miesto meras Artūras Visockas Šiauliams nusipelniusius žmones pradžiugina padėkos pyragais. Pirmieji jų sulaukė miesto vardą garsinantys sportininkai ir šventinės nuotaikos kūrėjai.

Artėjant šv. Kalėdoms Šiaulių meras pagerbia įvairiose srityse miestą garsinančius žmones, dėkoja geradariams ir nuolat besistengiantiems, kad Šiauliai būtų jaukus, patrauklus ir ypatingas miestas.

Du padėkos pyragai atiteko vieniems žymiausių Šiaulių sportininkų.  Mindaugas Bilius Portugalijoje vykusiose Pasaulio neįgaliųjų žaidynėse pelnė net du aukso medalius. Po kelių metų į sporto areną grįžęs sportininkas susigrąžino disko metimo ir rutulio stūmimo čempiono titulus.

 

 Savo pasiekimais stebina ir jaunoji Lietuvos olimpinė viltis – Danutė Domikaitytė. Lenkijoje vykusiame Pasaulio imtynių čempionate (jaunimo iki 23 metų) šiaulietė iškovojo bronzos medalį. D. Domikaitytė rengiasi dalyvauti Tokijo olimpinėse žaidynėse.Danutė Domikaitytė ir treneris Aivaras Kaselis


www.siauliai.lt

 

Šiaulių miesto savivaldybėje pasveikinti S. Mikalčius ir S. Monkus

 2017-08-30

 

Gimtadienio proga Šiaulių miesto savivaldybėje pasveikinti S. Mikalčius ir S. Monkus. Iš kairės: Šiaulių miesto meras A. Visockas, sporto mokyklos „Klevas“ direktorius S. Mikalčius, Kūno kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė R. Pilypienė, buvęs sporto mokyklų „Klevas“ ir „Atžalynas“ mokyklų direktorius S. Monkus ir mero pavaduotojas J. Sartauskas.

 

Vakar Šiaulių miesto savivaldybėje buvo pagerbti ir pasveikinti sporto mokyklos „Klevas“  direktorius Svajūnas Mikalčius 50-mečio bei buvęs sporto mokyklų „Klevas“ ir „Atžalynas“ mokyklų direktorius Stanislovas Monkus – 65-mečio proga.

A. Visockas: „Kiekvienas esame pavyzdys kitam žmogui“
Susitikimo metu S. Mikalčiui ir S. Monkui sveikinimo žodžius tarė meras Artūras Visockas.

„Dėkoju už sąžiningą ir pasiaukojamą darbą, nuopelnus Šiaulių miestui ir Lietuvos sportui. Mes buvome sutarę, kad kai Stanislovas paliks savo postą, jis ir toliau aktyviai dalyvaus sporto gyvenime. Dėkoju už tai, kad įkvepiate kitus, kurie yra šalia. Kiekvienas esame pavyzdys kitam žmogui“, – sveikino S. Monkų meras.

„Mums dažnai tenka susidurti regbio pasaulyje. Didžiulė padėka už pastangas, už nuopelnus. Savivaldybės požiūris į regbį yra tinkamas, šiuolaikiškas. Linkiu prisidėti ir prie kitų sporto šakų, kad jos būtų tokios populiarios, kaip ir regbis“, – sveikinimo žodžius S. Mikalčiui skyrė A. Visockas.

„Regbio žaidime trečiasis kėlinys yra ne šiaip sau sugalvotas. Pasaulio čempionatuose visi žiūrovai yra kartu, nepaisant, kurią komandą palaikai. Tai yra labai vyriškas sportas. Futbolas, žolės riedulys ir regbis – trys sporto šakos, kurios buvo vienoje sporto mokykloje „Klevas“. Vėliau ir rankinis prisijungė. Per 15 metų įvyko daug pasikeitimų.“, – išsamiau apie regbį kalbėjo Kūno kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Ramutė Pilypienė. 
Tai – komandinis darbas 
„Man labai malonu, kad pasveikinote, atradote laiko, juk visi skubame ir neatrandame jo pabendrauti. Aš šiandien sėdžiu šalia S. Monkaus. 2000 m. pradėjau dirbti treneriu, o S. Monkus buvo mano pirmasis direktorius. Jis mane labai mylėjo, saugojo, visada padėdavo, užjausdavo, turėjau išskirtines sąlygas. Mokiausi iš jo vadovavimo, vyriškumo savybių. Iki tol, kai išsivystė regbis, žolės riedulys, buvo daug kitų trenerių, vadovų, patarėjų, instruktorių, o S. Monkus visa tai ir plėtojo. Jis buvo ir geras žolės riedulio treneris“, – teigė S. Mikalčius.

S. Mikalčius teigia, kad gyvenime nėra taip, jog viską vienas kažką padarai, tai – komandinis darbas.

„Pamenu, kai kartu su S. Monkumi atsiskyrėme nuo Šiaulių futbolo akademijos ir išėjome į žolės riedulio bazę. Dažnai pagalvoju apie tai, nes tai buvo labai svarbus momentas. Mums tada Šiaulių miesto savivaldybė davė pastatą, neturėjome daug pinigų, bet turėjome daug kvalifikuotų, ambicingų trenerių. Tai yra svarbiausia. Tuomet žolės riedulyje pradėjome dirbti savarankiškai. Prisimenu, kad turėjome tuo metu tik vieną žoliapjovę. Tas žmogus, kuris pjaudavo visą stadioną, nueidavo per dieną 20 km. Tas laikas nenuėjo veltui, per 10 m. ryškiai pajudėjome į priekį. Tik reikia džiaugtis, nes skubėdami užmirštame pasidžiaugti“, – teigė S. Mikalčius.

Susitikime buvo kalbėta ir apie ateities planus. S. Mikalčius paminėjo, kad Olandijoje žolės riedulys yra aukšto lygio. 

„Norėčiau, kad Šiauliuose žolės riedulį treniruotų treneris, kuris būtų iš Olandijos, o šiaulietį išsiųstume ten. Tokiu būdu pakiltume laipteliu aukščiau“, – teigė S. Mikalčius.

S. Mikalčiaus ir S. Monkaus pasiekimai
Buvo prisiminti S. Mikalčiaus ir S. Monkaus karjeros keliai.

S. Mikalčius 1995 m. įgijo kūno kultūros dėstytojo bakalauro diplomą Lietuvos kūno kultūros institute, žaidė regbio komandoje „Vairas“. Nuo 1991 m. žaidė Lietuvos regbio rinktinėje, buvo rinktinės komandos kapitonas. 1997 m. buvo išrinktas geriausiu Lietuvos regbininku. 2000–2004 m. dirbo regbio treneriu sporto mokykloje „Klevas“, 2004–2007 m. dirbo sporto mokyklos „Klevas“ direktoriaus pavaduotoju, o nuo 2007 m. iki dabar yra šios sporto mokyklos direktorius.

S. Monkus nuo 1971 m. žaidė Kauno kūno kultūros instituto futbolo komandoje „Atletas“. 1975 m. baigęs Kūno kultūros institutą ir įgijęs fizinio auklėjimo dėstytojo specialybę jis buvo paskirtas dirbti į Kėdainių sporto mokyklą direktoriaus pavaduotoju. Nuo 1986 m. dirbo Šiaulių moterų žolės riedulio komandos vyriausiojo trenerio asistentu. 1989 m. įkūrė pirmąją Lietuvoje specializuotą lauko teniso sporto mokyklą ir tapo jos direktoriumi. 1997 m. buvo paskirtas dirbti Šiaulių sporto mokyklos „Saulė“ direktoriumi, nuo 2000 m. – Šiaulių sporto mokyklos „Klevas“ direktoriumi, nuo 2011 m. – Šiaulių miesto biudžetinės įstaigos sporto mokyklos „Atžalynas“ direktoriumi, o nuo 2016 m. tęsia darbą Šiaulių miesto sporto mokykloje „Atžalynas“ direktoriaus pavaduotoju ūkio reikalams.

 

Info „Šiaulių naujienos“
Pasveikinti miestui atstovavę sportininkai

2017-08-02

 


Šiaulių miesto savivaldybėje pagerbti iš Europos čempionatų ir žaidynių grįžę jaunieji miesto sportininkai. Europos jaunimo olimpiniame festivalyje ant aukščiausiosios pakylos užkopė krepšininkai, tačiau kitų sporto šakų atstovams pritrūko sėkmės pelnyti medalius. Sarajeve vykusiame Europos  imtynių  jaunių  čempionate laimėtas bronzos medalis jau Šiauliuose. Jaunimas ir sportininkų treneriai džiaugėsi galimybe siekti rezultatų aukščiausiojo lygio renginiuose ir kaupti patirtį suaugusiųjų varžyboms.

Vasaros vidurys – įtemptas laikas jauniesiems sportininkams, kone vienu metu vyko trys didžiuliai Europos sporto renginiai: Europos jaunimo vasaros olimpinis festivalis (Vengrijoje), Europos lengvosios atletikos (U-20) jaunimo čempionatas (Italijoje) ir Europos  imtynių  jaunių čempionatas (Bosnijoje ir Hercegovinoje). Aukšto lygio varžybose startavusius šiauliečius pasveikino Šiaulių mero pavaduotojas Domas Griškevičiu

„Jūs turėjote galimybę atstovauti miestui ir visai šaliai, įgijote didžiulės patirties – tai labai svarbūs dalykai. Prie treniruočių ir sportinių rezultatų siekimo linkiu priderinti studijas ar pamokas gimnazijoje, savo ateičiai ruoškite kuo daugiau galimybių“, –  kalbėjo Domas Griškevičius.

Europos jaunimo vasaros olimpiniame festivalyje miestui ir šaliai atstovavo 12 šiauliečių. Viename įspūdingiausių Europos jaunimo sporto renginių šiemet triumfavo mūsų šalies krepšinio rinktinė, išplėšusi pergalę itin sunkioje finalo kovoje su turkais. Aukso medaliu pasipuošė ir krepšinio rinktinės sudėtyje žaidęs Šiaulių krepšinio akademijos ,,Saulė“ auklėtinis Lorenas Stoškevičius. Viena iš penktųjų vietų laimėtojų – Lietuvos merginų krepšinio rinktinė, kurios gretose žaidė dvi krepšinio akademijos ,,Saulė“ auklėtinės: Brigita Sinickaitė ir Dominyka Paliulytė.

 Baidarių ir kanojų irklavimo rungtyse startavusi sporto mokyklos ,,Atžalynas“ kanojininkė Gabrielė Čerepokaitė (tren. Petras Kairys) B finale užėmė antrąją vietą ir galutinėje įskaitoje liko šešta. Armando Žumbio (tren. Tadas Čižas) geriausias rezultatas pakilo į 12 poziciją. Lengvosios atletikos rungtyse Greta Karinauskaitė (tren. Justinas Beržanskis), Amelita Taujanskaitė (tren. Daiva Maceikienė) ir Meda Repšytė  (treneriai Rita Razmaitė, Aleksandras Kitanov) pelnė 9, 10 ir 13 vietas. 50 metrų laisvu stiliumi sprinto distancijoje plaukimo mokyklos ,,Delfinas“ auklėtinė Ema Guzaitė (tren. Dovilė Pocienė) finišavo po 28,02 sek. ir į tolimesnį etapą nepateko. Į olimpinį festivalį vyko ir trys Šiaulių teniso mokyklos auklėtiniai: Matas Bružas, Matas Vasiliauskas ir Otilija Norkutė, su savo treneriu Šarūnu Kulniu.

Groseto mieste (Italija) vykusiame Europos lengvosios atletikos (U-20) jaunimo čempionate puikiai pasirodė trenerės J. Baikštienės auklėtiniai. 110 metrų barjerinio bėgimo rungtyje Rokas Ickys  pelnė 5 vietą,  šuolio į aukštį rungtyje Juozas Baikštys buvo aštuntas, o Urtės Baikštytės rezultatas – 23.

Iš Sarajeve vykusio Europos  imtynių  jaunių  čempionato į Šiaulius parvežtas bronzos medalis, jį pelnė Kamilė Gaučaitė.

Šiaulių sporto gimnazijos trenerio Aivaro Kaselio auklėtinės Auksė Rutkauskaitė, Viktorija Augustauskaitė, Laura Stanelytė, Emilija Sudarytė ir Kamilė Šernauskaitė pelnė 5–11 vietas ir užtikrino Lietuvos rinktinei gana aukštą 10 vietą.  Europos  imtynių  jaunučių  čempionate Ineta Dantaitė (tren. Aivaras Kaselis) tapo penkta.

www.siauliai.ltJaunieji sportininkai į Šiaulius parvežė auksą

2017-07-10 

Liepos 4 dieną į 51-ąsias tarptautines vaikų žaidynes (ICG '2017) išlydėti jaunieji sportininkai parvežė aukščiausios prabos apdovanojimus. Nepaisant didelės konkurencijos, buriuotojas ir lengvaatletė užlipo ant aukščiausios prizininkų pakylos, jiems įteikti aukso medaliai. Šiauliečių pasiekimai padėjo Lietuvai įsitvirtinti tarp daugiausiai medalių pelniusių šalių. 

Praėjusios savaitės viduryje 16 jaunųjų Šiaulių sportininkų išvyko į Kaune vykusias 51-ąsias tarptautines vaikų žaidynes. Vadinamoji vaikų olimpiada 13-15 metų paaugliams yra tarsi pirmas tarptautinių varžybų krikštas. Ypač puikiai sekėsi vieninteliam Šiaulių delegacijos buriuotojui Rimvydui Mažunavičiui. Sporto mokyklos „Atžalynas“ auklėtinis „Optimist“ klasėje iškovojo pirmą vietą ir pelnė auksą.

 

Auksiniu medaliu pasipuošė ir Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centre sportuojanti lengvaatletė Amelita Taujanskaitė. Šokdama į aukštį 170 cm. ribą pasiekusi šiaulietė įveikė itin didelį būrį konkurentų. Medalių šioje rungtyje siekė apie pusšimtis sportininkų. A. Taujanskaitė tapo vienintele aukso medalį šiose žaidynėse pelniusia Lietuvos lengvaatlete.

Pasak Šiaulių sportininkus lydėjusio Šiaulių miesto Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjo Gintaro Jasiūno, šiemet Tarptautinės vaikų žaidynėse dalyvavo apie 1800 vaikų iš 88 miestų, 38 šalių. Pagal pelnytą medalių skaičių Lietuva šiemet buvo pirmoje vietoje, tačiau bendroje įskaitoje nusileido Taipėjui, kurio sportininkai laimėjo daugiau aukso medalių.

Kitais metais vaikų olimpiada vyks Jeruzalėje (Izraelis).

www.siauliai.lt

Pagerbti nusipelnę sporto bendruomenės atstovai

 2017-06-05

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas pagerbė iškilius sporto bendruomenės atstovus. Mero padėkos įteiktos pirmąją imtynininkę olimpietę išugdžiusiam treneriui Stanislovui Kulikauskui ir ilgamečiam sporto klubo „Tauras“ pirmininkui Rimantui Ilgauskui.

Savivaldybės vadovas už aktyvų ir sąžiningą darbą padėkojo gražias sukaktis pasitikusiems  nusipelniusiems sporto bendruomenės atstovams.  Šiaulių mero padėka už sportui atiduotus dešimtmečius ir Šiaulių miesto bei Lietuvos vardą garsinančias auklėtinių pergales įteikta Šiaulių sporto mokyklos „Atžalynas“ sambo-dziudo imtynių treneriui Stanislovui Kulikauskui.

 

Pasak mero Artūro Visocko, Stanislovui Kulikauskui lietuviai turėtų būti dėkingi už išugdytą pirmąją Lietuvos dziudo sportininkę, atstovavusią savo šaliai olimpiadoje, Santą Pakenytę. Žinoma sportininkė dar prieš olimpines žaidynes ne kartą dalyvavo Europos čempionatuose, pasaulio universiadose ir čempionatuose, kitose aukščiausio lygio varžybose. Stanislovas Kulikauskas pasakojo, Santą treniruoti pradėjęs, kai sportininkei buvo vos 12 metų. Trenerio nuojauta neapgavo, pritaikius tinkamą treniruočių metodiką, S. Pakenytė dabar gali siekti pačių aukščiausių rezultatų.

 

www.siauliai.ltOlimpinės dienos šventėje sporto mokykla "Atžalynas" laimėjo geriausiai pasirodžiusios organizacijos prizą!Šiauliečiai su šeimomis gausiai lankėsi sporto šventėje

 

2017-05-29

Paskutinį gegužės sekmadienį šiauliečiai masiškai rinkosi Talkšos ežero pakrantėje. Šeimas, jaunimą ir senjorus sukvietė didelė sporto šventė – Olimpinė diena. Įvairiausių sporto šakų atstovai renginyje pristatė per dvidešimt sportinių veiklų, kurias išbandę buvo apdovanoti specialiais prizais – Olimpinės dienos marškinėliais.

Po metų pertraukos Šiauliuose vėl šurmuliavo Olimpinė diena. Ši šventė į Talkšos ežero pakrantę tradiciškai sukvietė visų populiariausių sporto šakų atstovus, o žiūrovams suteikė galimybę bent trumpam pabūti sportininkais, pasirinkti patraukliausią sveiko laisvalaikio praleidimo formą.

Praėjusiais metais Šiauliuose surengta respublikinė Olimpinė diena nustebino itin gausiu lankytojų skaičiumi, tačiau ir šiais metais sulaukta ne mažesnio šiauliečių aktyvumo. Įnešdami olimpinę ugnį šventės pradžią paskelbė garsiausi miesto sportininkai: Rasa Drazdauskaitė, Aurimas Lankas, Santa Pakenytė, Mindaugas Bilius. Susirinkusius pasveikino Šiaulių miesto savivaldybės Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Gintaras Jasiūnas.

 

„Noriu visiems jums palinkėti puikios sveikatos ir fizinio aktyvumo. Įsijunkite patys į sportines veiklas mieste, į treniruotes atveskite savo vaikus ar anūkus. Gyvenkime sveikai, vedami olimpinių idėjų“, – kvietė G. Jasiūnas.

 

Pasak Olimpinės dienos organizatorės Ingeborgos Klenauskaitės, šiemetinės šventės šūkis „Švęsk su šeima“ simbolizuoja aktyvios šeimos svarbą mieste. Savaitgalis dažniausiai yra skiriamas bendriems šeimos užsiėmimams, todėl sekmadienį šiauliečiai kaip tik ir galėjo kartu aktyviai praleisti laisvalaikį.

 

Šiauliečiai bandė savo jėgas olimpinės mylios bėgimo rungtyje, mynė dviračius, mėtė į krepšį, bandė lauko tenisą, mokėsi varyti futbolo kamuolį, susipažino su žolės rieduliu, lavino taiklumą rankinio aikštelėje, kilnojo svarsčius, ėjo per lyną, aktyviai dalyvavo dar daugybėje veiklų. Išbandžiusiems visas renginyje pristatomas sporto šakas buvo įteikti specialūs Šiaulių olimpinės dienos marškinėliai. Info  www.siauliai.lt
Įteikti LTOK apdovanojimai

 2017-05-25

 

Tradiciškai po Vykdomojo komiteto posėdžio LTOK būstinėje Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė apdovanojo neseniai jubiliejines sukaktis minėjusius olimpiniam sąjūdžiui nusipelniusius žmones.

80-mečio proga LTOK prizai „Citius. Altius. Fortius“ įteikti LTOK atkūrimo 1988 m. darbo grupės nariui, LTOK garbės nariui, Olimpinės dienos švenčių aktyviam organizatoriui Aleksandrui Ronkui bei Lietuvos nusipelniusiam treneriui, Lietuvos sportinio ėjimo asociacijos leidinio „Lietuvos ėjikas“ vyr. redaktoriui, socialinių mokslų daktarui Juozui Genevičiui.

75-mečio proga LTOK prizu „Citius. Altius. Fortius“ apdovanotas Algimantas Jucevičius, ilgametis Lietuvos keliautojų sąjungos prezidentas, Lietuvos asociacijos „Sportas visiems“ viceprezidentas, aktyvus sveikos gyvensenos propaguotojas ir nenuilstantis keliautojas.

60-mečio proga prizą „Citius. Altius. Fortius“ D.Gudzinevičiūtė įteikė Šiaulių sporto mokyklos „Atžalynas“ dziudo ir sambo imtynių treneriui Stanislovui Kulikauskui, parengusiam olimpietę dziudo imtynininkę Santą Pakenytę.


 


Info  www.ltok.lt

 

Gerbiami Tėveliai,

Informuojame, kad nuo 2017 m. gegužės 1 d. už teikiamas neformaliojo ugdymo paslaugas Šiaulių sporto mokykloje "Atžalynas" galėsite sumokėti
 

tik banko pavedimu arba per UAB "Perlo paslaugos" terminalus.

Įmoką banko pavedimu perveskite į sąskaitą LT 65 7180 0000 0314 2788   (AB "Šiaulių bankas") 
gavėjas: Šiaulių sporto mokykla "Atžalynas"
paskirtis: vaiko vardas, pavardė, sporto šaka

Mokant "Perlo" terminale reikės pateikti mokėjimo kvitą (jį galite atsispausdinti ir panaudoti mokant už kitus mėnesius)


Mokėjimo kvitas
Sporto psichologija – ne tik sportininkams

2017 m. kovo 10 d.

 
Šiau­lių spor­to gim­na­zi­jos di­rek­to­riaus pa­va­duo­to­jas And­rius Stoč­kus yra ne tik mo­te­rų im­ty­nių tre­ne­ris, bet ir spor­to psi­cho­lo­gas. Paš­ne­ko­vas sa­ko, kad mū­sų ša­ly­je spor­ti­nin­kai ir tre­ne­riai dar ma­žai dė­me­sio ski­ria pro­to tre­ni­ruo­tei, ta­čiau jei­gu ne­pa­si­se­ka, vis­ką lin­kę nu­ra­šy­ti bū­tent psi­cho­lo­gi­jai.  

Spe­cia­lis­tų yra, dar­bo vie­tų – ne
A. Stoč­kus spor­to psi­cho­lo­gi­jos stu­di­jas bai­gė Lie­tu­vos spor­to uni­ver­si­te­te.„Kai 2007 me­tais grį­žau į Šiau­lius, bu­vau vie­nin­te­lis spor­to psi­cho­lo­gas mies­te. Spor­to mo­kyk­lo­je ma­ne įdar­bi­no vos ne se­se­le pa­gal dip­lo­me įra­šy­tą kryp­tį, nes spor­to psi­cho­lo­go eta­to ne­bu­vo“, – šyp­so­si A. Stoč­kus.Spor­to gim­na­zi­jo­je spor­to psi­cho­lo­go eta­to taip pat nė­ra. Gim­na­zi­jo­je mo­ky­to­ju ir tre­ne­riu dir­ban­tis A. Stoč­kus ve­da spor­to psi­cho­lo­gi­jos pa­mo­kas, bet kaip spor­to psi­cho­lo­gas dir­ba vi­suo­me­ni­niais pa­grin­dais.A. Stoč­kus sa­ko, kad su­si­do­mė­ji­mas spor­to psi­cho­lo­gi­ja yra ne­ma­žas ir Lie­tu­vo­je pa­ruo­šia­ma pa­kan­ka­mai spe­cia­lis­tų, bet jie po stu­di­jų ne­gau­na dar­bo pa­gal iš­si­la­vi­ni­mą, nė­ra su­kur­ta dar­bo vie­tų. Pa­vyz­džiui, Šiau­liuo­se nė vie­na spor­to mo­kyk­la nė­ra įkū­ru­si spor­to psi­cho­lo­go dar­bo vie­tos.„JAV olim­pi­nis ko­mi­te­tas dar 1984 me­tais į ša­lies rink­ti­nės su­dė­tį ša­lia gy­dy­to­jų, tre­ne­rių, ki­tų spe­cia­lis­tų įtrau­kė ir spor­to psi­cho­lo­gą. Lie­tu­vos tau­ti­nis olim­pi­nis ko­mi­te­tas tai pa­da­rė tik per­nai. Spor­to psi­cho­lo­gė spor­ti­nin­kus ly­dė­jo į Rio de Ža­nei­ro olim­pia­dą. Bet ge­riau vė­liau, ne­gu nie­ka­da“, – per­mai­no­mis džiau­gia­si spe­cia­lis­tas.

Psi­cho­lo­go rei­kia tik ne­vy­kė­liams?
Paš­ne­ko­vas sa­ko, kad tre­ne­riai ga­li mi­nu­čių, gra­mų ar mi­li­met­rų tiks­lu­mu pa­sa­ky­ti spor­ti­nin­ko įveik­tus fi­zi­nius krū­vius, o jei pa­klaus­tum, kiek va­lan­dų per me­tus sky­rė psi­cho­lo­gi­jai, var­gu ar ga­lė­tų ką at­sa­ky­ti. Ta­čiau jei­gu ne­pa­si­se­ka var­žy­bo­se, la­bai daž­nai vis­kas nu­ra­šo­ma psi­cho­lo­gi­jai.„Daž­nai ten­ka iš­girs­ti tre­ne­rius sa­kant, kad spor­ti­nin­kas pa­ts tu­ri su­si­tvar­ky­ti. Bet čia tas pa­ts, kas pa­sa­ky­tum, kad žmo­gus tu­ri pa­ts iš­sio­pe­ruo­ti“, – pa­ly­gi­na A. Stoč­kus.„Tre­ne­ris tre­ni­ruo­ja kū­ną, o spor­to psi­cho­lo­gas – pro­tą. Vis­kas gims­ta gal­vo­je, o ne rau­me­ny­se. Spor­ti­nin­kas yra pa­tran­ka, vi­sas spor­ti­nis ren­gi­mas – už­tai­sas, bet jei­gu var­žy­bų die­ną neuž­de­ga­me dag­čio, pa­tran­ka nei­šau­na“, – pa­žy­mi psi­cho­lo­gas.A. Stoč­kaus įsi­ti­ki­ni­mu, per me­tus tre­ne­riams pa­kak­tų skir­ti bent 20 va­lan­dų spor­to psi­cho­lo­gi­jai ir re­zul­ta­tai jau bū­tų ge­res­ni. Ta­čiau vis dar ga­jūs mi­tai, kad psi­cho­lo­gas įlįs į „dū­šią“ ar­ba kad jų pa­gal­bos rei­kia tik ne­vy­kė­liams.

Kai nu­vargs­ta kū­nas, pa­si­duo­da ir pro­tas
Spe­cia­lis­tas pa­tei­kia spor­to psi­cho­lo­gi­jos api­brė­ži­mą. Tai – psi­cho­lo­gi­jos kryp­tis, nag­ri­nė­jan­ti spor­ti­nin­ko psi­chi­kos dės­nin­gu­mus, ku­rie pa­si­reiš­kia spe­ci­fi­nė­mis spor­ti­nės veik­los są­ly­go­mis. O tos są­ly­gos – tai tre­ni­ruo­tė, var­žy­bos, aukš­čiau­si re­zul­ta­tai.„Kal­bant apie spor­to psi­cho­lo­gi­ją, rei­kia iš­skir­ti kū­no kul­tū­ros ir spor­to są­vo­kas. Kū­no kul­tū­ra – tai svei­ka­ta, o spor­tas su svei­ka­ta ne­tu­ri nie­ko bend­ro. Skam­ba bai­siai, bet tai tie­sa. Kai iš sa­vęs spau­di 110 pro­cen­tų, ne­ga­li ti­kė­tis, kad tai teiks di­de­lį džiaugs­mą. Kai vargs­ta kū­nas, vargs­ta ir pro­tas. To­dėl sa­kau, kad spor­te pa­grin­di­nis dė­me­sys tu­ri bū­ti krei­pia­mas į psi­cho­lo­gi­ją, o tik pa­skui į ki­tus da­ly­kus“, – sa­ko spe­cia­lis­tas.Šis moks­las taip pat aiš­ki­na­si, ko­dėl vie­ni spor­ti­nin­kai ge­res­nių re­zul­ta­tų pa­sie­kia dirb­da­mi gru­pė­je, ki­ti – in­di­vi­dua­liai, ko­dėl at­si­ran­da prieš­star­ti­nis jau­du­lys ir kaip su juo tvar­ky­tis, ko­dėl nuo blo­gų tre­ne­rio ir spor­ti­nin­ko san­ty­kių pra­stė­ja spor­ti­nin­ko re­zul­ta­tai, ir dau­ge­liu ki­tų da­ly­kų.Spor­to psi­cho­lo­gi­ja pa­de­da at­pa­žin­ti bū­se­nas, ku­rias spor­ti­nin­kai pa­ti­ria tre­ni­ruo­čių, var­žy­bų me­tu, pa­ty­rus sėk­mę ar ne­sėk­mę. Prak­ti­nė psi­cho­lo­gi­jos pu­sė – pa­de­da su­ma­žin­ti jau­du­lį, ne­ri­mą, nu­si­vy­li­mą, apa­ti­ją ir net skaus­mą.Pa­sak psi­cho­lo­go, vi­siš­kai iš­veng­ti jau­du­lio prieš var­žy­bas neį­ma­no­ma, o ir ne­rei­kia, nes tam tik­ras stre­so ly­gis mo­bi­li­zuo­ja žmo­gų ir yra bū­ti­nas ge­ram pa­si­ro­dy­mui.Kai stre­sas per di­de­lis, jis nu­var­gi­na pro­tą.„Sa­vo auk­lė­ti­niams sa­kau, kad gal­va – kaip kom­piu­te­ris, jei­gu per di­de­lis ap­kro­vi­mas, jis pra­de­da strig­ti“, – sa­ko A. Stoč­kus.Dar vie­na svar­bi spor­to psi­cho­lo­gi­jos sri­tis – psi­cho­diag­nos­ti­ka. Pra­dė­jus dirb­ti su vai­ku, svar­bu įver­tin­ti ne tik jo fi­zi­nį, bet ir psi­cho­lo­gi­nį pa­jė­gu­mą.„Spor­to gim­na­zi­jo­je tu­ri­me įran­gos, su ku­ria ga­li­me nu­sta­ty­ti, ko­kiai spor­to ša­kai vai­kas su­tver­tas. Ir psi­cho­lo­gas tu­ri me­to­di­kų, tes­tų, ku­riais ga­li­ma įver­tin­ti, kaip su vai­ku dirb­ti, bend­rau­ti, kaip jį mo­ty­vuo­ti, ko­kios spor­to ša­kos, ko­man­di­nės ar in­di­vi­dua­lios, jam la­biau tin­ka“, – sa­ko spe­cia­lis­tas.

Psi­cho­lo­go rei­kia ne tik spor­ti­nin­kui
La­bai svar­bus psi­cho­lo­gi­niu as­pek­tu yra spor­ti­nin­ko, jo tė­vų ir tre­ne­rio bend­ra­dar­bia­vi­mas, nes bend­ra­vi­mas – vi­sa ko pa­grin­das.„Kar­tais ma­tai, kad psi­cho­lo­go rei­kia vi­siems, iš­sky­rus spor­ti­nin­ką. Tre­ne­ris prieš var­žy­bas jau­di­na­si la­biau už spor­ti­nin­ką ar­ba ne­ma­to sa­vo auk­lė­ti­nio pa­žan­gos, nors ji yra. Tė­vai per daug ti­ki­si iš sa­vo vai­ko, neat­siž­vel­gia į jo po­rei­kius, sie­kia, kad vai­kas įgy­ven­din­tų jų sva­jo­nes“, – pro­ble­mas var­di­ja psi­cho­lo­gas.Pa­sak spe­cia­lis­to, yra tre­ne­rių, ku­rie – ge­ri psi­cho­lo­gai, bet jų ma­žu­ma. Daž­niau­siai tre­ne­riai tik įsi­vaiz­duo­ja esą ge­ri psi­cho­lo­gai ir, no­rė­da­mi ge­ro, pa­da­ro la­bai daug blo­go.„Kar­tais svar­biau­sias tre­ne­rio dar­bas prieš var­žy­bas – ne­kal­bė­ti su spor­ti­nin­ku. Bet jie vis tiek li­pa ant to pa­ties grėb­lio. Žiū­rėk, nu­si­ve­dė prieš var­žy­bas, pa­kal­bė­jo, ir jau spor­ti­nin­kas kaip ne­sa­vas.Ki­ti tre­ne­riai po blo­go pa­si­ro­dy­mo sten­gia­si ap­šauk­ti, įžeis­ti spor­ti­nin­ką, tar­si no­rė­da­mi su­kel­ti jo spor­ti­nį pyk­tį. Taip, tai vei­kia... vie­nam iš tūks­tan­čio, o ki­tiems tie­siog nu­mu­ša sa­vi­ver­tę, nu­žu­do as­me­ny­bę“, – kri­ti­kos ne­gai­li spor­to psi­cho­lo­gas.To­kių klai­dų A. Stoč­kui daž­nai ten­ka ma­ty­ti.„Mes to­kie per­fek­cio­nis­tai! Jau dar­že­li­nu­kus no­ri­me pa­da­ry­ti spor­ti­nin­kais, rei­ka­lau­ja­me iš jų re­zul­ta­tų, kai tuo tar­pu vi­sas pa­sau­lis to­kio am­žiaus dar tik žai­džia. Mū­sų jau­nu­čiai, jau­niai la­bai stip­rūs, bet kai atei­na lai­kas ro­dy­ti re­zul­ta­tus jau­ni­mo, suau­gu­sių­jų am­žiaus ka­te­go­ri­jo­je, jų ne­be­lie­ka. Spor­ti­nin­kai jau bū­na per­de­gę. Psi­cho­lo­gai tu­rė­tų orien­tuo­ti tre­ne­rius į veik­lą, ku­ri ne­ža­lo­tų jų auk­lė­ti­nių ir iš­sau­go­tų jų po­ten­cia­lą kuo il­ges­niam lai­kui“, – pa­ste­bi spe­cia­lis­tas.A. Stoč­kus me­ta ak­me­nį ir į žur­na­lis­tų dar­žą. Prieš kiek­vie­ną olim­pia­dą, svar­bų čem­pio­na­tą pro­fe­sio­na­lūs spor­ti­nin­kai pa­ti­ria ne­ma­žą stre­są dėl įvai­rių pa­si­sa­ky­mų, pa­svars­ty­mų spau­do­je, te­le­vi­zi­jo­je, ra­di­ju­je: ar jiems pa­si­seks lai­mė­ti, ar ne­pa­si­seks, ar iš vi­so jie ver­ti da­ly­vau­ti to­kio aukš­to ly­gio var­žy­bo­se ir pa­na­šiai.

Mo­ko sa­vi­tai­gos
Pa­sak spor­to psi­cho­lo­go, yra tech­ni­kų, me­to­di­kų, ku­rios mo­ko at­si­ri­bo­ti, su­si­kaup­ti, kon­cent­ruo­ti dė­me­sį į tam tik­rą veik­lą, pa­vyz­džiui, įmes­ti bau­das, kai vi­sa are­na gau­džia nuo triukš­mo.Dar yra sa­vi­tai­gos tre­ni­ruo­tės, ku­rių me­tu iš­moks­ta­ma su­stab­dy­ti min­tis, at­pa­lai­duo­ti rau­me­nis ir net pra­plės­ti krau­ja­gys­les.„To ga­li­ma iš­mok­ti, bet ne per die­ną. Ka­dan­gi tai pro­to tre­ni­ruo­tė, tai il­ga­lai­kis ir nuo­sek­lus pro­ce­sas. Pa­kan­ka tam skir­ti per die­ną bent 15 mi­nu­čių, ir per po­rą mė­ne­sių ga­li­ma įval­dy­ti šią tech­ni­ką“, – sa­ko psi­cho­lo­gas.Įval­džius at­si­pa­lai­da­vi­mo tech­ni­ką, per pen­kias mi­nu­tes ga­li­ma taip pail­sė­ti, lyg bū­tum va­lan­dą nu­mi­gęs. O jau­čiant stre­są prieš var­žy­bas, min­ti­mis sa­ve ga­li­ma nu­kel­ti ten, kur ge­ra, šil­ta ir ra­mu.Min­ti­mis net ga­li­ma pa­si­kar­to­ti die­ną da­ry­tą tre­ni­ruo­tę. „Moks­liš­kai įro­dy­ta, kad tai pa­de­da stip­rin­ti mo­to­ri­nius įgū­džius“, – sa­ko psi­cho­lo­gas.Vie­na iš spor­to psi­cho­lo­gi­jos sri­čių yra ir skaus­mo įvei­ka – ge­bė­ji­mas nu­kreip­ti min­tis ki­tur ir „pa­mirš­ti“ skaus­mą.A. Stoč­kus at­krei­pia dė­me­sį, kad šių tech­ni­kų ir me­to­di­kų ne­rei­kia pai­nio­ti su jo­ga ar su hip­no­ze.Pa­sak A. Stoč­kaus, vie­no­se spor­to ša­ko­se la­bai svar­bu ge­rai star­tuo­ti, nes re­zul­ta­tas pa­sie­kia­mas vos per ke­lias se­kun­dės ar net šim­tą­sias se­kun­dės da­lis, pa­vyz­džiui, plau­ki­me, dis­ko me­ti­me, trum­pų dis­tan­ci­jų bė­gi­me. Ki­tiems spor­ti­nin­kams rei­kia dirb­ti va­lan­dą ar net ke­lias, kad pa­siek­tų fi­ni­šą, pa­vyz­džiui, ma­ra­to­no bė­gi­mas, te­ni­sas. Tad skir­tin­gų spor­to ša­kų spor­ti­nin­kai iš­gy­ve­na skir­tin­gas psi­cho­lo­gi­nes bū­se­nas prieš var­žy­bas ir jų me­tu.„Tin­ka­mas psi­cho­lo­gi­nis pa­si­ruo­ši­mas – tai pa­pil­do­mas gink­las. Rung­ty­niau­jant aukš­ta­me lyg­me­ny­je, var­žo­vai daž­niau­siai yra ly­gia­ver­čiai, ir nu­ga­li tas, ku­ris bū­na ge­riau pa­si­ruo­šęs psi­cho­lo­giš­kai“, – sa­ko psi­cho­lo­gas.Pa­sak A. Stoč­kaus, spor­to psi­cho­lo­gi­ja ga­li daug kuo pa­dė­ti, ta­čiau spor­ti­nin­kai ir tre­ne­riai ne­re­tai nu­si­vi­lia, nes rei­kia įdė­ti pa­stan­gų. „At­ro­do, atei­si pas psi­cho­lo­gą, ir jis vis­ką pa­da­rys, o pa­si­ro­do, rei­kės pa­čiam dirb­ti“, – sa­ko pa­šne­ko­vas.Psi­cho­lo­gi­ja tu­rė­tų ei­ti vi­so spor­ti­nio pa­si­ruo­ši­mo me­tu, o ne tik tuo­met, kai ne­si­se­ka.
„Kar­tais spor­ti­nin­kai su­kren­ta į „duo­bes“ ir iš jų neiš­li­pa. Kal­bė­ki­me pra­gma­tiš­kai – vals­ty­bė mo­ka di­džiu­lius pi­ni­gus spor­ti­nin­kų ren­gi­mui ir, jei dėl kaž­ko­kių neaiš­kių prie­žas­čių spor­ti­nin­kas po 20 me­tų ren­gi­mo pra­dings­ta, tai jau nu­si­kal­ti­mas. Žmo­gus mū­sų ša­ly­je tu­rė­tų bū­ti ver­ty­bė, nes jų nė­ra daug. Ga­li­me tu­rė­ti pui­kių spe­cia­lis­tų, bet jei­gu lai­ku ne­su­tei­kia­me pa­gal­bos, jų ne­lie­ka“, – sa­ko psi­cho­lo­gas.A. Stoč­kus sva­jo­ja, kad atei­ty­je kiek­vie­na spor­to ša­ka tu­rė­tų spor­to psi­cho­lo­gą, o pa­ti spor­to psi­cho­lo­gi­ja bū­tų toks pat įpras­tas da­ly­kas kaip pra­mankš­ta, tre­ni­ruo­tė, mi­ty­ba ir re­ži­mas. 

Spor­to psi­cho­lo­gas And­rius Stoč­kus: „Kar­tais spor­to psi­cho­lo­gas dir­ba la­bai pa­pras­tą dar­bą – sė­di ir klau­so. Mū­sų men­ta­li­te­tas nė­ra toks, kad bū­tu­me lin­kę iš­si­kal­bė­ti, ne­mėgs­ta­me ro­dy­ti emo­ci­jų. To­dėl už­ten­ka iš­klau­sy­ti žmo­gų – ir pro­ble­mų ne­lie­ka.“
 


„Sa­vo auk­lė­ti­niams sa­kau, kad gal­va – kaip kom­piu­te­ris, jei­gu per di­de­lis ap­kro­vi­mas, jis pra­de­da strig­ti“, – sa­ko spor­to psi­cho­lo­gas And­rius Stoč­kus.
“Šiaulių krašto” info

Lietuvos sporto apdovanojimuose laurai šiauliečiams 

2016-12-23

Ketvirtadienį Vilniuje iškilmingai išdalyti Lietuvos sporto apdovanojimai „LTeam“ 2016. Svarbiausiuose metų sporto apdovanojimuose, kuriuos organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, ypatingo dėmesio sulaukė Šiaulių sportininkai. Bronzos medalius Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse pelnę irkluotojai Edvinas Ramanauskas ir Aurimas Lankas laimėjo „Metų proveržio“ kategorijoje, o geriausiu Metų sportininku su negalia pripažintas parolimpinių žaidynių čempionas Mindaugas Bilius. SVEIKINAME!

Pretendentus nominacijoms galėjo teikti visos sporto organizacijos, o Lietuvos sporto apdovanojimų taryba iš jų atrinko po 3 nominantus. Už 6 iš 11 nominacijų balsuoti galėjo ir sporto aistruoliai – šiais metais jie buvo itin aktyvūs, portale lrytas.lt savo nuomonę pareiškė netoli 50 tūkst. žmonių.

2016 m. Lietuvos sporto apdovanojimų laureatai

1. Metų sportininkas – sunkiaatletis Aurimas Didžbalis, 3 vieta Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse (taip pat nominuoti Žygimantas Staniulis, Henrikas Žustautas).

2. Metų sportininkė – dviratininkė Simona Krupeckaitė, 1 vieta Europos dviračių treko čempionate, 7 vieta Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse (nominuotos Rūta Meilutytė, Laura Asadauskaitė – Zadneprovskienė).

3. Metų vyrų komanda – irkluotojai Saulius Ritter ir Mindaugas Griškonis, 2 vieta Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse (nominuoti Edvinas Ramanauskas ir Aurimas Lankas, Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė).

4. Metų moterų komanda – irkluotojos Donata Vištartaitė - Karalienė ir Milda Valčiukaitė, 3 vieta Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse (nominuotos Simona Krupeckaitė ir Milda Marozaitė, LSU 3x3 moterų krepšinio rinktinė).

5. Metų treneris – Lietuvos irklavimo rinktinės treneris Mykolas Masilionis (nominuoti Karolis Levickis, Bronislavas Vyšniauskas).

6. Metų proveržis  - baidarių irkluotojai Edvinas Ramanauskas ir Aurimas Lankas, 3 vieta Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse (nominuoti Simonas Bilis, Vadimas Korobovas).

7. Metų sportininkas su negalia – lengvaatletis Mindaugas Bilius, 1 ir 2 vietos Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse (nominuoti Larisa Voroneckaja, Genrik Pavliukianec).

8. Metų neįgaliųjų komanda – Lietuvos aklųjų golbolo komanda, 1 vieta Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse  (nominuota Lietuvos kurčiųjų stalo teniso rinktinė, Lietuvos kurčiųjų moterų paplūdimio tinklinio rinktinė).

9. Metų pergalė -  plaukikas Simonas Bilis, 1 vieta Pasaulio čempionate (nominuota Lietuvos aklųjų golbolo komanda, Mindaugas Griškonis, Mindaugas Bilius).

10. Apdovanojimas už pagalbą sportininkams – Giovanni Postiglione, Lietuvos irklavimo rinktinės konsultantas.

11. Apdovanojimus už viso gyvenimo nuopelnus – olimpinis čempionas Modestas Paulauskas.

Pernai geriausiu metu sportininku buvo pripažintas dviratininkas Ramūnas Navardauskas, o metų sportininke – penkiakovininkė Laura Asadauskaitė – Zadneprovskienė.

Smarkiai išaugę svarbiausi Lietuvos sporto apdovanojimai šiemet pirmą kartą surengti Vilniaus „Siemens“ arenoje, o renginyje sulaukta virš 2500 svečių. LTOK į renginį pakvietė sporto bendruomenę iš visos Lietuvos – sportininkus, Lietuvos savivaldybių sporto skyrių, sporto centrų ir mokyklų atstovus, sporto federacijų narius, veteranus, sporto medikus, sporto mokslininkus bei kitus sporto visuomenės narius.

Renginio vedėjos amplua debiutavo irkluotoja, Europos ir Pasaulio čempionė Milda Valčiukaitė, o susirinkusiems svečiams koncertavo atlikėjai Merūnas Vitulskis, Monika Pundžiūtė, Kąstytis Kerbedis bei grupės  „Naktinės personos“, „69 Danguje“, „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, „Lilas ir Innomine“.

„Smagu, kad sulaukėme rekordinio balsavusiųjų skaičiaus, kad visuomenė, sporto žurnalistai aktyviai reiškia savo mintis, diskutuoja apie nominacijas. Kaip visuomet, nuomonių yra pačių įvairiausių, tačiau tai tik parodo, kad šie apdovanojimai yra svarbūs ir reikalingi, o į pasiūlymus įsiklausome ir stengiamės į juos atsižvelgti. Mes siekiame, kad labiausiai Lietuvos sportui nusipelnę žmonės būtų tinkamai pagerbti, kad apdovanojimai taptų visą sporto bendruomenę vienijančia švente“, - teigė LTOK Prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Metų sportininkų rinkimus LTOK rengia jau 22 metus, prieš tai populiariausius sportininkus rinkdavo laikraštis „Sportas“, o laureatais yra tapę Algirdas Šocikas, Modestas Paulauskas, Danas Pozniakas, Gintautas Umartas, Arvydas Sabonis, Šarūnas Marčiulionis.

Dabar geriausius šalies sporto atstovus renka Lietuvos sporto apdovanojimų taryba, į kurią buvo pakviesti 2 atstovai iš LTOK, 2 atstovai iš Lietuvos sporto federacijų sąjungos (LSFS), 2 atstovai iš Lietuvos sporto žurnalistų federacijos (LSŽF) bei 1 Lietuvos parolimpinio komiteto atstovas. Šešiose populiariausiose nominacijose balsuoti galėjo ir Lietuvos žmonės, jų balsai lėmė 1/4 galutinio balso.

Pernai geriausiu metu sportininku buvo pripažintas dviratininkas Ramūnas Navardauskas, o metų sportininke – penkiakovininkė Laura Asadauskaitė – Zadneprovskienė.

 

Info  www.siauliai.lt

 

Apdovanoti geriausi 2016 metų Šiaulių sportininkai

 

2016-12-21

Gruodžio 20-ąją Šiaulių arenos Mažojoje salėje vyko iškilmingas geriausių 2016 metų Šiaulių sportininkų apdovanojimų vakaras. Šiaulių miesto savivaldybė pagerbė šiemet labiausiai Šiauliams nusipelniusius miesto įvairių sporto šakų atstovus. 

Už sportinius pasiekimus apdovanojimus gavo:

Plaukikas, Lietuvos jaunimo rinkinės narys Valdas Abalikšta. Europos jaunimo plaukimo čempionate užėmęs 15 vietą. Trenerė – Ema Vielavičiūtė. Orientavimosi sportininkė Vesta Ambrazaitė. Pasaulio kariškių čempionate, estafečių rungtyje – 3 vieta. Pasaulio kariškių čempionate, individualioje rungtyje – 12 vieta. Treneris – Svajūnas Ambrazas. Imtynininkas, Lietuvos jaunių rinktinės narys Vadim Babuškin. Europos jaunių čempionate – 28 vieta. Treneris - Renatas Dijokas. Lengvaatletis, nacionalinės parolimpinės rinktinės narys Mindaugas Bilius. Parolimpinių žaidynių rutulio stūmimo rungtis 1 vieta, disko metimo rungtis – 2 vieta. Taip pat Europos neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionatas, rutulio stūmimo ir disko metimo rungtys – 1 vieta. Treneris - Deimantas Jusys.Lengvaatletė, nacionalinės rinktinės narė Rasa Drazdauskaitė. Olimpinėse žaidynėse Rio de Žaneire, maratono bėgimo rungtyje sportininkė užėmė 37 vietą, Europos lengvosios atletikos čempionate (pusė maratono) - 4 vietą. R. Drazdauskaitė yra Olimpinės rinktinės kandidatė, besirengianti 2020 m. Tokijo olimpinėms žaidynėms. Trenerė – Janina Tribienė.

Lengvaatlečiui Juozui Eigminui, Europos neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionate, šuolio į tolį rungtyje užėmusiam 4 vietą. Trenerė Janina Tribienė. Imtynininkei, nacionalinės rinktinės narei Danutei Domikaitytei. Pasaulio čempionate sportininkė užėmė – 12 vietą, Europos čempionate – 7 vietą, atrankos į Rio De Žaneiro OŽ turnyre- 5 vietą, Europos U- 23 čempionate – 5 vietą, Europos jaunimo čempionatas – 7 vietą. D. Domikaitytė yra Olimpinės rinktinės kandidatė, besirengianti 2020 m. Tokijo olimpinėms žaidynėms. Treneriai: Aivaras Kaselis ir Andrius Stočkus.

Sportininkui Robertui Dapkui. Pasaulio sportinės radiopelengacijos čempionate 144 MHz rungtyje užėmė 2 vietą, o 3,5 MHz rungtyje – 4 vietą. Sportininkas tapo pasaulio sportinės radiopelengacijos taurės varžybų 3,5 MHz rungties čempionu, o 144 MHz rungtyje iškovojo 5 vietą. Treneris – Algimantas Dapkus.

Apdovanojimuose – 6 nominacijos

Iškilminguose 2016 metų Šiaulių sportininkų apdovanojimų išskirtos 6 nominacijos: „Jaunasis talentas“, „Sporto viltis“, „Metų renginys“, „BMX Patriarchas“, „Sporto vilčių globėjas“, „Olimpinė viršūnė“.

Nominaciją „Jaunasis talentas“ pelnė lengvaatletė Urtė Baikštytė (šuolio į aukštį rungtis), Europos jaunių lengvosios atletikos šuolio į aukštį 2 vietos laimėtoja. Sportininkė pripažinta 2016 metų perspektyviausia lengvosios atletikos jaunoji šalies sportininkė. Trenerė – Juzefa Baikštienė.

2016 metų nominacija „Sporto viltis“ įteikta LR jaunių rinktinės narei Ievai Vaitekūnaitei, pasaulio jaunių čempionatas užėmusiai 18 vietą (34 valtys), tarptautinėje „Olympic hopes“ regatoje (neoficialus pasaulio jaunučių čempionatas) – 3 vietą (31 valtis). Treneris – Rimantas Bernotas.

„BMX Patriarchu“ pripažintas BMX pradininkas, Londono Olimpinių žaidynių sportininkės treneris, šalies BMX rinktinės treneris Albertas Rimša.

Į nominaciją „Olimpo viršūnė” pretendavo net septyni sportininkai: Eglė Balčiūnaitė, Rasa Drazdauskaitė, Santa Pakenytė, Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas, Mindaugas Bilius bei Jonas Spudis.

Metų renginiu pripažinta Lietuvos Olimpinė diena, na, o nominaciją „Sporto vilčių globėjas“ pelnė Rimantas Bagdonas.

 

Info „Etaplius“

 Lietuvos jaunučių sporto žaidynėse šiauliečiai tapo nugalėtojais

 

2016-11-24

Savivaldybių kompleksinės įskaitos 2016 m. Lietuvos jaunučių sporto žaidynių II grupės  tapo Šiaulių miestas. Antroje vietoje liko Klaipėda, trečioje -  Panevėžys. 2016 m. Lietuvos jaunučių sporto žaidynių sportininkų ugdymo centrų kompleksinėje įskaitoje  pagal sporto šakas baidarių ir kanojų irklavime Šiaulių sporto mokykla „Atžalynas“ užėmė 2 vietą.

 Krepšinio rungtyje Šiaulių krepšinio akademijos „Saulė “ merginos liko 3 vietoje, o vaikinai iškovojo 2 vietą. Šiaulių teniso mokykla užėmė 2 vietą.

2016 m. Lietuvos sporto vilčių žaidynių sportininkų ugdymo centrų kompleksinė įskaita pagal sporto šakas

Šiaulių jaunųjų turistų centras orientavimosi sporte iškovojo 3 vietą.

Regbio sporto šakos atstovai iš  Šiaulių sporto mokyklos „Klevas“ iškovojo 1 vietą.

 Šiaulių sporto mokykla „Atžalynas“ sambo sporto šakoje užėmė 2 vietą.

Šaškių sporto šakoje Šiaulių sporto mokykla „Dubysa“ užėmė 3 vietą.

Žolės riedulio sporto šakoje Šiaulių sporto mokykla „Klevas“ iškovojo 2 vietą.

 

Nuotraukoje iš kairės:

Šiaulių sporto mokykla „Atžalynas“ l.e.p. direktorius Giedrius Snudaitis,

Šiaulių sporto mokykla „Dubysa“ direktorius Aivaras Strockis,

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė,

Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Gintaras Jasiūnas,

Šiaulių teniso mokyklos direktorius Mindaugas Šerepka,

Šiaulių sporto mokykla „Klevas“ direktorius Svajūnas Mikalčius.

 

Kūno kultūros ir sporto skyriaus informacija

 
Prezidentė apdovanoja Lietuvos sportininkus ir jų trenerius, olimpinėse žaidynėse, pasaulio ir 

Europos čempionatuose laimėjusius aukščiausius apdovanojimus

 

Pirmadienis, 2016 m. spalio 3 d. (Vilnius).

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo XXXI olimpinėse žaidynėse Rio de Žaneire medalius iškovojusius Lietuvos sportininkus ir jų trenerius bei įteikė padėkas daugiau kaip 200 prizines vietas pasaulio ir Europos čempionatuose laimėjusiems atletams.

Pasak Prezidentės, kai didžiausiuose pasaulio sporto renginiuose skamba Lietuvos vardas, visa šalis jaučia nepaprastą pasididžiavimą ir dėkingumą

„Mūsų šalies sportininkų finaliniai startai – didžiojo sporto viršūnės. Akimirkos, kurios suvienija žmones, puošia mūsų gyvenimą. Jame visada reikia herojų, ir šiais laikais jais dažnai tampa sportininkai“, – sakė šalies vadovė.

Prezidentės teigimu, dideli laimėjimai įkvepia ir įpareigoja nesustoti ir kovoti dėl dar geresnių rezultatų. Valstybės vadovė pabrėžė, kad sportininkų pergalės – kartu tai įpareigojimas ir visuomenei, ir valstybei, kad sportuoti būtų sudarytos tinkamos, visiems ir visur lygios sąlygos.

Prezidentė palinkėjo sportininkams sveikatos ir sėkmės ateities čempionatuose.

Renginio metu Valstybės ordinais ir medaliais, Prezidentės padėkos raštais ir atminimo dovanomis apdovanoti 13 olimpinių prizininkų ir jų trenerių. Kiti sportininkai apdovanoti šalies vadovės padėkomis.

  

Aurimas LankasEdvinas Ramanauskas


Antanas Lankas

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

www.lrp.lt


Pagerbti olimpinių žaidynių prizininkai

 2016-10-03

 

Pirmadienį Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) pagerbė Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse medalius ir prizines vietas (olimpinėse žaidynėse prizinėmis laikomos 1-8 vietos) iškovojusius sportininkus, jų trenerius, sporto mokslininkus, medikus ir sporto federacijų vadovus. LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė ir BMW prekinio ženklo vadovas Lietuvoje Aurimas Tamašauskas žaidynių medalininkams įteikė raktelius nuo BMW automobilių. Kiti prizininkai, treneriai ir aptarnaujančio personalo atstovai atsiėmė piniginius prizus.

LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė kreipėsi į olimpiečius.

„Šiandien dėkojame ne tik jums, norime padėkoti ir tiems, kurie visą laiką buvo šalia. Tiems, kurie jus gydė, treniravo, tiems kurie pirko bilietus, organizavo stovyklas, kurie darė viską, kad jūsų startas būtų sėkmingas. Šiandien, šia švente, šia padėka, baigiasi vienas etapas ir prasideda kitas. Prasideda kelias į Tokiją“, - sakė D.Gudzinevičiūtė.

Sidabrą į Lietuvą parvežę irkluotojai Saulius Ritteris ir Mindauga Griškonis nuo šiol vairuos BMW 418D automobilius, o bronzą iškovojusios irkluotojos Donata Karalienė ir Milda Valčiukaitė, baidarininkai Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas bei sunkiaatletis Aurimas Didžbalis sės prie BMW 318D vairo. Automibilius su ženklia nuolaida už 273 tūkst. eurų LTOK įsigijo iš savo ilgametės partnerės ir rėmėjos, bendrovės „Krasta Auto“.

Piniginiai prizai buvo įsteigti ir sportininkams, olimpinėse žaidynėse užėmusiems 5-8 vietas. Plaukikui Simonui Biliui (8 vieta), buriuotojai Gintarei Scheidt (7 vieta) ir plaukikei Rūtai Meilutytei (7 vieta) LTOK skyrė po 2 tūkst. eurų. Į 7-ąją vietą užėmusios krepšinio rinktinės sąskaitą atkeliaus 24 tūkst. eurų, o dviviete baidare 5-ąją vietą iškovoję Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas atsiėmė po 3 tūkst. eurų.

Piniginius prizus LTOK prezidentė įteikė ir sportininkų treneriams, gydytojams, kineziterapeutams, sporto psichologams ir sporto mokslininkams, komandų vadybininkams, ekspertų komisijos nariams ir prizines vietas laimėjusių sportininkų federacijų generaliniams sekretoriams. Sporto federacijų prezidentams ir miestų sporto centrų vadovams įteiktos simbolinės padėkos. Iš viso LTOK įsteigė 93 apdovanojimus, kurie atsiėjo 130 tūkst. eurų.

„Norėčiau padėkoti Lietuvai, Lietuvos žmonėms, kurie mus palaikė, kurių palaikymą jautėme toli Rio. Noriu padėkoti treneriams, mokslininkams, medikams, visiems, kurie prisidėjo prie mūsų rezultato, ne tik šiemet, bet ir per ilgus mūsų sportinės karjeros metus. Noriu padėkoti Lietuvos tautinio olimpinio komiteto rėmėjams, kurių dėka mes išvykome į olimpines žaidynes, kurių dėka šiandien gavome prizus“ – olimpiečių vardu padėkos žodžius tarė Mindaugas Griškonis.

XXXI olimpiados žaidynės Rio de Žaneire vyko rugpjūčio 5-21 dienomis. Žaidynėse dalyvavo daugiau nei 11 tūkst. sportininkų, kuriuos į žaidynes delegavo 206 olimpiniai komitetai. Medalius iškovojo 83 olimpinės rinktinės. Lietuvai atstovavo 67 sportininkai.Info
  www.ltok.lt

Šiaulių 780 gimtadienio šventinė eisena

 Šiaulių gimtadienis oficialiai prasidėjo – per miestą praėjo milžiniška nuotaikinga eisena. Įvairių organizacijų, bendrovių, mokymo įstaigų atstovai mojavo šalikelėse stovintiems smalsuoliams ir šventės dalyviams. Vėliau nugriaudėjo motorizuota eisena, šiemet nustebinusi originalumu. Netrukus po to prasidėjo šventiniai koncertai.

 Šiemetinė šventinė eisena pajudėjo iš netradicinės vietos – nuo Ragainės mokyklos prieigų. Žmonės perėjo senąjį viaduką, praėjo Autobusų stotį, „Saulės“ koncertų salę, Šiaulių dramos teatrą ir pasisuko į Aušros alėją. Eisenoje dalyvavo per pusšimtis įmonių ir organizacijų. Priekyje keliavo vežimaitis su keliais gyvai grojančiais muzikantais. Toliau sekė miesto herbas, gimtadienio simbolika, miesto valdžios atstovai. Eisena buvo suskirstyta į sektorius. Kiekviename iš jų buvo galima pamatyti po miesto ir šventės simbolį - dviratį. Retro stiliaus dviračius grakščiai stūmė puošnios merginos. Netrukus prasidėjo šventiniai koncertai, "Saulės" koncertų salėje iškilmingai pasveikintas naujas Šiaulių miesto garbės pilietis Valdas Adamkus. Šiaulių gimtadienis oficialiai prasidėjo – per miestą praėjo milžiniška nuotaikinga eisena.

 

Šiaulių simbolį nešė olimpiečiai baidarininkai Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas.


  Į Šiaulius sugrįžusiems olimpinės bronzos laimėtojams dėkojo minia žmonių

2016-08-25

 

 

 Olimpinės bronzos laimėtojai šiauliečiai irkluotojai Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas sugrįžo į Šiaulius. Juos pasveikinti ir padėkoti už pergalę į centrinės aikštės skverą susirinko Savivaldybės vadovai, didelis būrys miestiečių, o į aikštę olimpiečiai buvo įvežti žirgu kinkyta karieta.

 

 Išvydę grojant dūdų orkestrui laukiantį didžiulį būrį šiauliečių, dviviečių baidarių sporto 200 m distancijos bronzos medalininkai susijaudino.

 

Apibėgę ratuką ir pasisveikinę su gerbėjais olimpiečiai buvo pakviesti į sceną. Kartu į sceną lipo dar viena Olimpiados dalyvė imtynininkė Santa Pakenytė. Nors talentingai sportininkei ši olimpiada ir nebuvo sėkminga, tačiau jau dalyvavimas joje reiškė, jog ji - tarp stipriausių pasaulio sportininkų.

„Didžiulį džiaugsmą suteikė Aurimo ir Edvino pergalė. To džiaugsmo užteko ne tik sportininkams ir jų artimiesiems, bet ir Šiaulių miestui bei visai šaliai. Šiauliai – vienintelis šalies mietas, kurio Savivaldybės taryboje dirba Rio olimpiados medalininkas. Aurimas Lankas dar šiandien dalyvaus miesto Tarybos posėdyje“, - kalbėjo miesto meras Artūras Visockas, sveikindamas sportininkus.

Olimpiečiams buvo užkabinti stiprybės simboliai – ąžuolų vainikai, įteiktos Savivaldybės dovanos –  stilizuoti 2600 eurų čekiai.

  

Nors olimpiadoje skambėjo tik auksą laimėjusių sportininkų šalių himnai, miesto aikštėje susirinkusieji su pasididžiavimu olimpiečiams sugiedojo Tautinę giesmę.

Dėkodami susirinkusiems už begalinį palaikymą, medalininkai dalijosi asmeniniais išgyvenimais.
„Esu maloniai nustebęs, kad tokio žmonių dėmesio sulaukėme būdami ne krepšinio, o ne itin plačiai žinomos sporto šakos atstovais. Dėkodamas už paramą savo artimiesiems, šią olimpinę pergalę skiriu visam Šiaulių miestui“, - sakė Aurimas.

„Šis medalis – tai mano gyvenimo svajonės išsipildymas. Esu laimingas, kad mano asmeninė svajonė suteikė  džiaugsmo tiek daug žmonių“, - pridūrė Edvinas.

 

 

info  www.siauliai.lt     

 


Baidarininkai Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas Rio 2016 iškovojo bronzą !


2016 m. rugpjūčio 18 d.

 Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių baidarių ir kanojų irklavimo varžybų dviviečių baidarių 200 m lenktynių A finale ketvirtadienį Lietuvos atstovai Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas finišavo treti!  Distanciją finale lietuviai įveikė per 32,382 sek. ir nusileido tik Ispanijos ir Didžiosios Britanijos atstovams.

delfi.lt info


Sportininkai jau gyvena olimpiados nuotaikomis

 

2016 m. birželio 3 d.

Dziu­do im­ty­ni­nin­kė San­ta Pa­ke­ny­tė  iš­ko­vo­jo tei­sę da­ly­vau­ti Rio de Ža­nei­ro olim­pi­nė­se žai­dy­nė­se. Be­je, ji pir­mo­ji lie­tu­vė mo­te­ris, ku­ri olim­pi­nė­se žai­dy­nė­se Lie­tu­vai at­sto­vaus dziu­do var­žy­bo­se.

„Aš dar ne­ti­kiu, kad va­žiuo­siu į Olim­pia­dą. Ne­pa­ti­kė­siu, kol ne­pa­ma­ty­siu sa­vęs są­ra­še“, – va­kar šyp­so­da­ma­si sa­kė spor­ti­nin­kė.

Į olim­pi­nes žai­dy­nes 24-erių me­tų šiau­lie­tė pa­te­ko pa­gal pa­sau­lio rei­tin­gą. Svo­rio ka­te­go­ri­jo­je per 78 ki­log­ra­mus ji yra 24-a.

S. Pa­ke­ny­tė sa­ko, kad jai iki Olim­pia­dos rei­kia įgy­ti dau­giau pa­si­ti­kė­ji­mo sa­vo jė­go­mis. Kar­tais bū­na su­dė­tin­ga su­val­dy­ti jau­du­lį prieš var­žy­bas, ta­čiau dar­bas su psi­cho­lo­ge pa­ma­žu pa­de­da įveik­ti šias pro­ble­mas. „Anks­čiau prieš var­žy­bas net ne­ga­lė­da­vau už­mig­ti, gal­vo­da­vau, ko­kius veiks­mus da­ry­siu, kaip per­me­siu var­žo­vę. Da­bar to nė­ra, sten­giuo­si apie nie­ką ne­gal­vo­ti“, – sa­ko spor­ti­nin­kė.

Tik už­va­kar S. Pa­ke­ny­tė grį­žo iš sa­vait­ga­lį Mek­si­ko­je, Gva­da­la­cha­ro­je, vy­ku­sių pres­ti­ži­nių „Ju­do Mas­ters“ var­žy­bų, ku­rių pri­zų fon­dą su­da­rė 200 tūks­tan­čių JAV do­le­rių.

Pa­sak S. Pa­ke­ny­tės, šios var­žy­bos pri­ly­gi­na­mos olim­pia­dai, nes į jas at­va­žiuo­ja 16 stip­riau­sių pa­sau­lio dziu­do spor­ti­nin­kių. Bur­tai šiau­lie­tei ne­bu­vo pa­lan­kūs – pir­mą­ją ko­vą lė­mė su pa­sau­lio rei­tin­ge tre­čią­ją vie­tą uži­man­čia ki­ne Si­si Ma. S. Pa­ke­ny­tė su­kly­do ir pra­lai­mė­jo, o ki­nė vė­liau iš­ko­vo­jo ant­rą­ją vie­tą.

Spor­ti­nin­kė sa­kė, kad Mek­si­ko­je bu­vo la­bai karš­ta – 36–38 laips­niai karš­čio, ta­čiau su­grį­žus į Lie­tu­vą pa­si­ro­dė, kad čia dar karš­čiau.

„Gva­da­la­cha­ros mies­tas įsi­kū­ręs pu­sant­ro ki­lo­met­ro aukš­ty­je, ten že­mas oro slė­gis, to­dėl į sa­lę ne­tgi lei­do de­guo­nį“, – pa­sa­ko­jo S. Pa­ke­ny­tė.

G. Ja­siū­nas pa­si­džiau­gė, kad į Rio de Ža­nei­ro olim­pia­dą at­rink­tas re­kor­di­nis skai­čius šiau­lie­čių – še­ši. Be jau mi­nė­tų spor­ti­nin­kių S. Pa­ke­ny­tės ir E. Bal­čiū­nai­tės, ke­lia­la­pius yra iš­ko­vo­ję ma­ra­to­ni­nin­kė Ra­sa Draz­daus­kai­tė, bai­da­ri­nin­kai Au­ri­mas Lan­kas ir Ed­vi­nas Ra­ma­naus­kas (star­tuos 200 met­rų dvi­vie­čių bai­da­rių dis­tan­ci­jo­je), pa­ro­lim­pie­tis leng­vaat­le­tis Min­dau­gas Bi­lius.

Ti­kė­ti­na, kad į olim­pia­dą vyks­tan­čių šiau­lie­čių bus ir dau­giau. Dėl ke­lia­la­pio į pa­ro­lim­pi­nes žai­dy­nes dar ko­vo­ja leng­vaat­le­tis Jo­nas Spu­dis. Ga­li bū­ti, kad var­di­nio kvie­ti­mo su­lauks ir BMX dvi­ra­ti­nin­kė V. Rim­šai­tė.

Ap­mau­du, kad be ke­lia­la­pio į Olim­pia­dą li­ko ki­ta Šiau­lių ma­ra­to­ni­nin­kė Re­mal­da Ker­gy­tė. Nors leng­vaat­le­tė įvyk­dė olim­pi­nį nor­ma­ty­vą, ta­čiau to­kių ša­lies spor­ti­nin­kių bu­vo net še­šios, o į Olim­pia­dą vyks tik trys – kar­tu su R. Draz­daus­kai­te vyks­ta Dia­na Lo­ba­čevs­kė ir po pa­pil­do­mos at­ran­kos ke­lia­la­pį iš­ko­vo­ju­si Vai­da Žū­si­nai­tė.

 

San­ta Pa­ke­ny­tė pir­mo­ji lie­tu­vė mo­te­ris olim­pi­nė­se žai­dy­nė­se Lie­tu­vai at­sto­vau­sian­ti dziu­do var­žy­bo­se. Tai svar­bus pa­sie­ki­mas ne tik spor­ti­nin­kei, bet ir jos tre­ne­riui Sta­nis­lo­vui Ku­li­kaus­kui (cent­re) bei spor­to mo­kyk­los „At­ža­ly­nas“ va­do­vui Sta­nis­lo­vui Mon­kui.

“Šiaulių krašto” info

Sporto administratoriai stebino kūrybingumu


2016-05-04

Gegužės 2-3 dienomis Birštone vyko Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) ir Lietuvos sporto federacijų sąjungos (LSFS) organizuoti sporto administratorių kursai.

Tai buvo jau antra šių kursų dalis, surengta po poros savaičių pertraukos. Kursuose dalyvavo per dvidešimt Lietuvos sporto federacijų, sporto klubų, sporto centrų ir sporto mokyklų atstovų. Beje, pasak LTOK programų vadovės Vaidos Masalskytės, norinčių dalyvauti kursuose buvo bemaž dukart daugiau. 

Antrą kursų dalį vedė Lietuvos sporto universiteto docentė Irena Valantinė. Kursų dalyviai tobulino komunikacijos vadybos, efektyvus vadovavimo, sprendimų priėmimo, žmogiškų išteklių valdymo kompetencijas. Tam buvo pasirinkti įvairūs metodai – nuo individualių užduočių iki darbo grupėse. Po pirmosios kursų dienos jų dalyviai turėjo parengti namų darbus. Doc. I.Valantinė buvo maloniai nustebinta sporto organizacijų atstovų parengtais savo grupių pristatymais – jie buvo kūrybingi, nors darbą pirmąją dieną visi baigė vėlai. 

Kursams pasibaigus, LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė įteikė jų dalyviams baigimo sertifikatus, kuriuos pasirašė TOK prezidentas Thomas  Bachas ir šių kursų direktorė Agnė Vanagienė.

Sporto administratorių mokymus finansuoja Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) Olimpinio solidarumo programa, skirta sportininkų meistriškumo, trenerių bei sporto administratorių kvalifikacijos kėlimui, bei olimpinių idealų sklaidai. Programa įgyvendinama kartu su nacionaliniais olimpiniais komitetais.


Daina Gudzinevičiūtė ir Giedrius Snudaitis

 


Informacija:  www.ltok.lt
Kanojų treneriui A. Navickui – sveikinimai jubiliejaus proga

2016-04-15

 


Šiaulių miesto meras Artūras Visockas pasveikino 50 metų jubiliejų švenčiantį kanojų irklavimo trenerį Artūrą Navicką. Gėlės, padėka, atminimo suvenyras įteikti treneriui už jo treniruojamų vaikų puikius rezultatus, kanojų sporto propagavimą ir tvirtą poziciją. Kartu jubiliatą sveikino mero pavaduotojas Stasys Tumėnas, Kūno kultūros ir sporto skyriaus atstovai.

„Kartelę išsikėlėte sau aukštai, linkiu laikyti tą tempą ir toliau. Savo teisingu ir atviru žodžiu auklėkite jaunimą, būkite jam įkvepiančiu pavyzdžiu“, – linkėjo meras.

Nuo 2009 m. Šiaulių sporto mokykloje „Atžalynas“ dirbantis kanojų irklavimo treneriu Artūras Navickas yra ir „Sandoros“ progimnazijos kūno kultūros mokytojas. Nors sporto mokykloje treneris dirba tik keletą valandų per dieną, jau išugdė talentingus jaunuosius sportininkus, kurie varžosi Europos čempionatuose. A. Navickas paminėjo savo gabiausius auklėtinius – Rūtą Dagytę, Osvaldą Murzą, Dominyką Murzą, Donatą Valterį, Mantą Povilaitį. „Tiesiog geri vaikai papuolė“, – kukliai gūžtelėjo pečiais treneris.

 „Atžalyno“ sporto mokyklos direktorius Stasys Monkus pabrėžė, kad sporto pedagogas dirba kartu su šalies mokslininkais, kviečiasi juos į Šiaulius, kuria treniruočių metodikas. Be to, domisi ir renka kanojų sporto istoriją.

Kalbėdamas apie tai, ko trūksta kanojų sportui Šiauliuose, treneris pamini, jog labai reikėtų tikros distancijos su starto sistema. Tai leistų organizuoti aukšto lygio varžybas.

A.Navickas su miesto meru kalbėjosi apie tai, kaip reikėtų populiarinti labai gražią kanojų sporto šaką. Tam pasitarnautų pramoginės „Drakonų“ arba „Vikingų“ valtys, kuriomis galėtų plaukioti ir miestiečiai. Meras pasiūlė teikti prašymą tokiai 8-9 tūkst. Eur kainuojančiai valčiai įsigyti.

   

Šiaulių miesto savivaldybės

Viešųjų ryšių skyriaus informacija
Trenerio sėkmė – geri vaikai

 2016 m. balandžio 16 d.

Va­kar Šiau­lių mies­to sa­vi­val­dy­bė­je 50-me­čio pro­ga pa­svei­kin­tas ka­no­jų irk­la­vi­mo tre­ne­ris Ar­tū­ras Na­vic­kas. Nors tre­ne­rio dar­bą dir­ba tik sep­tin­tą se­zo­ną, ta­čiau jau išug­dė ne vie­ną ga­bų ka­no­ji­nin­ką. „Tie­siog ge­ri vai­kai pa­si­tai­kė“, – nuo­pel­nų ne­su­reikš­mi­no ju­bi­lia­tas.

Šiau­lių me­ras Ar­tū­ras Vi­soc­kas tre­ne­riui įtei­kė pa­dė­ką už są­ži­nin­gą, pa­siau­ko­jan­tį dar­bą bei pui­kius or­ga­ni­za­ci­nius su­ge­bė­ji­mus pro­fe­sio­na­liai ren­giant jau­nuo­sius ka­no­ji­nin­kus.

Šiau­lių spor­to mo­kyk­lo­je „At­ža­ly­nas“ ka­no­jų irk­la­vi­mo tre­ne­riu A. Na­vic­kas pra­dė­jo dirb­ti 2009-ai­siais ir per tre­jus me­tus su­ge­bė­jo išug­dy­ti Eu­ro­pos jau­nių ir jau­ni­mo čem­pio­na­tų da­ly­vius Os­val­dą Mur­zą ir Rū­tą Da­gy­tę.

Šių spor­ti­nin­kų pa­sie­ki­mai džiu­gi­na tre­ne­rį, nors šiuo me­tu jie stu­di­juo­ja ir spor­to aukš­tu­mų sie­kia Kau­ne. A. Na­vic­kas ti­ki­si sa­vo auk­lė­ti­nius iš­vys­ti olim­pia­do­je.

Tre­ne­ris sa­ko, kad Šiau­liuo­se ka­no­ji­nin­kai gau­na ge­rus pa­ma­tus, bet vė­liau siek­ti aukš­čiau­sių re­zul­ta­tų iš­vyks­ta į ki­tus mies­tus. Pa­vyz­džiui, šiau­lie­tis ka­noji­nin­kas To­mas Ga­dei­kis, daug­kar­ti­nis Eu­ro­pos ir pa­sau­lio čem­pio­nas, taip pat to­bu­li­no­si Kau­ne.

Pa­sak A. Na­vic­ko, Lie­tu­vo­je yra di­de­lė kon­ku­ren­ci­ja tarp bai­da­ri­nin­kų ir ka­no­ji­nin­kų, ir jei­gu spor­ti­nin­kai lai­mi ša­lies čem­pio­na­tuo­se, tai ir Eu­ro­pos bei pa­sau­lio čem­pio­na­tuo­se tam­pa pri­zi­nin­kais.

La­biau­siai tre­ne­ris Šiau­liuo­se pa­si­gen­da bai­da­rių ir ka­no­jų irk­la­vi­mo star­to sis­te­mos. Jei­gu ji bū­tų, ga­li­ma bū­tų reng­ti ša­lies suau­gu­sių­jų čem­pio­na­tus, spor­to sto­vyk­las, taigi ir di­des­ni pi­ni­gai įplauk­tų į mies­to biu­dže­tą. Da­bar Talk­šo­je vyks­ta tik moks­lei­vių, jau­nių, jau­ni­mo pir­me­ny­bės. Be­je, be­veik kiek­vie­ną sa­vait­ga­lį se­zo­no me­tu.

Šiau­lių ba­zė, pa­sak tre­ne­rio, da­bar nė­ra pra­sta. At­nau­jin­ti me­di­niai na­me­liai, įreng­ta spor­to sa­lė, yra per­si­ren­gi­mo kam­ba­riai, du­šai.

A. Na­vic­kas ne tik tre­ne­ris, bet ir kū­no kul­tū­ros mo­ky­to­jas, dau­giau kaip 20 me­tų dir­ban­tis Šiau­lių „San­do­ros“ pro­gim­na­zi­jo­je. Irk­la­vi­mo tre­ne­riu dir­bo ket­ve­rius me­tus stu­di­juo­da­mas Šiau­lių pe­da­go­gi­nia­me ins­ti­tu­te, kur įgi­jo pra­di­nių kla­sių, kū­no kul­tū­ros ir spor­to mo­ky­to­jo pro­fe­si­ją.

Po be­veik 18 me­tų per­trau­kos vėl ėmę­sis tre­ne­rio dar­bo, A. Na­vic­kas pen­ke­rius me­tus dir­bo vie­nas, da­bar irk­luo­ti ka­no­jas vai­kus mo­ko tri­se.

Bū­da­mas moks­lei­vis A. Na­vic­kas aš­tuo­ne­rius me­tus irk­la­vo ka­no­ją, stu­di­juo­jant ir vė­liau tai li­ko po­mė­giu. Pas­ku­ti­nį kar­tą var­žy­bo­se kaip da­ly­vis irk­la­vo prieš dve­jus me­tus Jel­ga­vos (Lat­vi­ja) ma­ra­to­ne. „Aš­tuo­nis ki­lo­met­rus irk­la­vau, tie­sa, ir iš­si­mau­dy­ti te­ko“, – šyp­so­si tre­ne­ris.

Per­nai A. Na­vic­kas pra­dė­jo ruoš­ti jau­ną­ją kar­tą nau­jiems lai­mė­ji­mams. Šio­je gru­pė­je pui­kių re­zul­ta­tų jau pa­sie­kė Eve­li­na Se­ra­fi­nai­tė, Gab­rie­lė Če­re­po­kai­tė, Vy­tas Po­vi­lai­tis, Ro­kas Ta­ma­šaus­kas. Šiuo me­tu jiems dar tik iki 15 me­tų, o jie jau ke­lis­kart Lie­tu­vos moks­lei­vių, vai­kų, jau­nu­čių čem­pio­na­tų, pir­me­ny­bių čem­pio­nai ir pri­zi­nin­kai.

Į ka­no­jas irk­luo­to­jai šie­met sė­do jau va­sa­rį, kai tik nu­tir­po le­das, o ar­ti­miau­sios var­žy­bos – ki­tą sa­vait­ga­lį Ma­ri­jam­po­lė­je Lie­tu­vos ma­ra­to­no čem­pio­na­tas. Šia­me mies­te irk­la­vi­mo čem­pio­na­tas vyks pir­mą kar­tą ir šiau­lie­čiai ko­le­goms daug tal­ki­no ren­gian­tis var­žy­boms.

Ka­no­jų irk­la­vi­mo tre­ne­ris ir kū­no kul­tū­ros mo­ky­to­jas Ar­tū­ras Na­vic­kas šven­čia 50-me­tį. Nors tre­ne­rio dar­bo ėmė­si tik prieš sep­ty­ne­rius me­tus, ta­čiau jau spė­jo užau­gin­ti ne vie­ną ta­len­tin­gą ka­no­ji­nin­ką.

 

„Šiaulių krašto“ infoPrasidėjo sporto administratorių kursai

 

2016-04-15

 

Ketvirtadienį Birštone prasidėjo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) ir Lietuvos sporto federacijų sąjungos (LSFS) organizuoti sporto administratorių kursai.

Kursuose dalyvauja daugiau nei dvidešimt Lietuvos sporto federacijų, sporto klubų, sporto centrų ir sporto mokyklų atstovų. Dvi dienas truksiančiuose mokymuose jie gilins žinias apie olimpinį sąjūdį, jo ištakas bei vertybes, susipažins su šiuolaikinėmis sportininkų treniravimo praktikomis, mokysis efektyvios komunikacijos ir lyderystės bei susipažins su sprendimų priėmimo metodais.

Mokymuose dalyvaujančius Lietuvos sporto organizacijos atstovus pasveikino LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, Brištono merė Nijolė Dirginčienė ir Birštono sporto centro direktorius Saulius Smailys, paskaitas skaitė Lietuvos sporto universiteto (LSU) profesorius habilituotas daktaras Antanas Skarbalius, LSU docentė Irena Valantinė ir LTOK olimpinio švietimo programų vadovė Vita Balsytė.

Mokymai bus tęsiami gegužės 2-3 dienomis. Antroje kursų dalyje dalyviai tobulins vadybos, laiko planavimo, išteklių valdymo, strateginio planavimo ir žmogiškųjų išteklių valdymo kompetencijas.

Sporto administratorių mokymus finansuoja Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) Olimpinio solidarumo programa, skirta sportininkų meistriškumo, trenerių bei sporto administratorių kvalifikacijos kėlimui, bei olimpinių idealų sklaidai. Programa įgyvendinama kartu su nacionaliniais olimpiniais komitetais.

LTOK info

Konferencija sportininkų ugdymo centrų vadovams

2016-02-24


Antradienį Kaune vyko Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) ir Lietuvos savivaldybių sporto mokymo įstaigų vadovų asociacijos organizuota konferencija „Sportininkų ugdymo centrų vaidmuo bei perspektyvos sporto sistemoje“, skirta Lietuvos savivaldybių sportininkų ugdymo centrų vadovams.
Konferencijoje pranešimą skaitė LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, dalyvavo ministro pirmininko patarėjas sportui Vytautas Janušaitis, Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) generalinis direktorius Edis Urbanavičius, LTOK generalinis sekretorius Valentinas Paketūras, Lietuvos olimpinio sporto centro (LOSC) direktorius Linas Tubelis ir kiti svečiai.
Švietimo ir mokslo ministerijos neformalaus švietimo skyriaus vyresnioji specialistė Aušra Birietienė  supažindino su neformaliojo vaikų švietimo situacija Lietuvos savivaldybėse, KKSD strategijos skyriaus vedėjas Sigitas Stasiulis kalbėjo apie sporto sistemos tobulinimo aktualijas, LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė pasakojo apie Lietuvos sportininkų startus II jaunimo žiemos olimpinėse žaidynėse, pasirengimą Rio de Žaneiro olimpinėms žaidynėms, olimpinės pamainos rengimą. Lietuvos sporto universiteto ir infrastruktūros prorektorius prof. hab. dr. Aleksas Stanislovaitis aptarė šiandieninę trenerių situaciją Lietuvoje.
Konferencijos metu buvo apdovanoti 2015 m. penktąjį kartą vykdomo Lietuvos Respublikos sportininkų ugdymo centrų konkurso prizininkai.

I grupės prizininkais tapo:
1 vieta – Kauno irklavimo mokykla;
2 vieta – Šiaulių sporto mokykla „Atžalynas“;
3 vieta – Kauno buriavimo mokykla „Bangpūtys“.

II grupės prizininkais tapo:
1 vieta – Anykščių kūno kultūros ir sporto centras;
2 vieta – Kupiškio kūno kultūros ir sporto centras;
3 vieta – Marijampolės sporto centras „Sūduva“.

Švietimo ir mokslo ministerijos prizais apdovanoti I ir II grupės sportininkų ugdymo centrai turintys didžiausią sportininkų skaičių ir dalyvavę LR varžybose.
I grupės nugalėtojas – Kauno irklavimo mokykla.
II grupės nugalėtojas –  Marijampolės sporto centras „Sūduva“.
Konferencijos pranešėjai ir diskusijos dalyviai akcentavo, kad sportininkų ugdymo centrų veiklos tobulinimui reikalingas tolimesnis glaudus ir geranoriškas vyriausybinių ir nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimas.

LTOK infoŠiaulių meras pasveikino irklavimo trenerį Robertą Barzinskį

 

 

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas jubiliejinio gimtadienio proga pasveikino sporto mokyklos  „Atžalynas“ irklavimo trenerį Robertą Barzinskį. Garbingą 60-ties metų jubiliejų pasitinkantis treneris Šiaulių sportininkus ugdo jau beveik 4 dešimtmečius.

 Artūras Visockas pasidžiaugė, kad būdamas vienas geriausių šalies irkluotojų Robertas Barzinskis 1978 metais grįžo į Šiaulius ir iki šiol dirba toje pačioje sporto mokykloje irklavimo treneriu.

 „Dėkoju jums, kad padedate atsiskleisti jaunų šiauliečių galimybėms ir ugdote tikrus akademinio  irklavimo profesionalus. Linkiu sveikatos ir stiprybės Jūsų kelyje“, – linkėjo Šiaulių meras A. Visockas.

 Lietuvos nacionaliniam sporto treneriui Robertui Barzinskiui įteikta Šiaulių miesto mero padėka už nuopelnus sportui.

 Roberto Barzinskio treniruojami auklėtiniai jau daug metų stebina puikiais pasiekimais Lietuvos  irklavimo trasose. Sportininkai yra iškovoję prizinių vietų ir tapę nugalėtojais įvairiose tarptautinėse ir šalies įvairaus amžiaus irklavimo varžybose. 2014 metais Emilis Abelkis ir Žilvinas Visockas, startuodami dvivietėje valtyje be vairininko, tapo Lietuvos čempionais, Europos jaunių čempionate Belgijoje užėmė vienuoliktą vietą, pasaulio jaunių čempionate Vokietijoje užėmė aštuonioliktą vietą. 2015 metais Emilis Abelkis ir Žilvinas Visockas, startuodami dvivietėje valtyje be vairininko, tapo Lietuvos čempionais, o 53-ioje tarptautinėje regatoje „Gintariniai irklai“, atstovaudami Lietuvos nacionalinei rinktinei, keturvietės valties be vairininko rungtyje tapo čempionais. Pasaulio jaunimo U-23 irklavimo čempionate Bulgarijoje šie sportininkai  užėmė devintą vietą.

Už nuopelnus Lietuvos sportui Robertas Barzinskis 2006 metais apdovanotas Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės  bronzos medaliu ir padėkos raštu.

2016-03-10

www.siauliai.lt2015 m. Lietuvos sporto vilčių žaidynėse šiauliečių pergalės

 2016-02-09

Lietuvos sporto vilčių žaidynėse Šiaulių miestas kompleksinėje įskaitoje antroje grupėje tapo nugalėtojais įveikęs Klaipėdos ir Panevėžio miestus.

Įskaitoje pagal sporto šakas sambo įskaitoje Šiaulių sporto mokykla „Atžalynas“ iškovojo pirmąją vietą. Taip pat pirmoji tapo Šiaulių sporto mokykla „Klevas“, regbio ir žolės riedulio sporto šakose. Taekwondo sporto šakoje – Šiaulių sporto gimnazija.

 Antroji vieta žirgų sporte atiteko Šiaulių sporto klubui „Miražas“.

Trečiąsias vietas pelnė Šiaulių jaunųjų turistų centras - orientavimosi ir Šiaulių sporto mokykla „Dubysa“ - šaškių sporto šakose.

Smulkesnė informacija apie rezultatus galima rasti Lietuvos sporto federacijų sąjungos internetinėje svetainėje - http://lsfs.lt/

  

Kūno kultūros ir sporto skyrius

 Išrinkti geriausi 2015-ųjų sportininkai. Tarp pretendentų – ir šiauliečiai

2016-01-06 

Geriausiu Lietuvos sportininku pirmą kartą tapo dviratininkas Ramūnas Navardauskas. Geriausiais 2015 metų Lietuvos sportininkais išrinkti penkiakovininkė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir dviratininkas Ramūnas Navardauskas.

31-erių metų L. Asadauskaitė pernai tapo Europos šiuolaikinės penkiakovės čempione bei triumfavo pasaulio taurės finale.

Į šį apdovanojimą taip pat pretendavo pasaulio čempionate sidabrą iškovojusi plaukikė Rūta Meilutytė ir Europos greitojo čiuožimo trumpuoju taku čempionato bronzą pelniusi Agnė Sereikaitė.

Geriausiu metų sportininku išrinktas 27-erių metų R. Navardauskas praėjusių metų pasaulio dviračių plento čempionato grupinėse lenktynėse iškovojo bronzos medalį.

R. Navardauskas šiuose rinkimuose pranoko Europos bokso čempioną Eimantą Stanionį ir pasaulio irklavimo čempionate bronzą pelniusį Mindaugą Griškonį.

E. Stanionis vis dėlto neliko be apdovanojimo. 21-erių metų boksininkui atiteko „Metų proveržio“ prizas. Į šį apdovanojimą taip pat pretendavo ėjikė Brigita Virbalytė ir kanojininkas Henrikas Žustautas.

Geriausia moterų komanda antrus metus iš eilės tapo irkluotojos Milda Valčiukaitė ir Donata Vištartaitė. 21-erių metų M. Valčiukaitė ir 26-erių metų D. Vištartaitė pernai universiadoje iškovojo auksą, o Europos irklavimo čempionate – sidabrą.

Į šį apdovanojimą taip pat pretendavo Europos žaidynių bronzą pelniusios paplūdimio tinklininkės Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė bei Europos čempionate aštuntąją vietą užėmusi Lietuvos moterų krepšinio rinktinė.

„Metų vyrų komandos“ apdovanojimas atiteko Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei. Mūsų šalies krepšininkai praėjusių metų Europos čempionate iškovojo sidabro medalius bei pelnė kelialapį į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes.

Į šį apdovanojimą taip pat pretendavo irkluotojai Rolandas Maščinskas ir Saulius Riteris (Ritter) bei šiauliečiai baidarininkai Edvinas Ramanauskas ir Aurimas Lankas.

„Metų pergale“ pripažinta kanojininko H. Žustauto pirmosiose Europos žaidynėse Baku iškovotas aukso medalis. 21-erių metų sportininkas rinkimuose sau už nugaros paliko Europos vicečempionę Lietuvos vyrų krepšinio rinktinę ir pasaulio dviračių plento čempionate bronzą iškovojusį Ramūną Navardauską.

Metų treneriu pripažintas bokso specialistas Vidas Bružas, kurio auklėtinis E. Stanionis tapo Europos čempionu. V. Bružas rinkimuose pranoko Joną Kazlauską (krepšinis) ir italą Džovanį Postiljonę (Giovanni Postiglione, irklavimas).

„Metų sugrįžimo“ apdovanojimas skirtas neįgaliam irkluotojui Augustui Navickui. Jis šioje nominacijoje aplenkė badmintonininką Kęstutį Navicką ir treko dviratininkė Aušrinę Trebaitę.

„Metų sportininko su negalia“ prizas atiteko Lietuvos golbolo (aklųjų riedulio) rinktinei, kuri Europos čempionate iškovojo bronzos medalius.

Prizas už pagalbą sportininkams skirtas Lietuvos ledo ritulio rinktinės treneriui vokiečiui Berndui Hakei (Bernd Haake).

Prizas už nuopelnus sportui skirtas Kazimierui Motiekai.

Laureatai apdovanoti antradienį Nacionaliniame operos ir baleto teatre surengtoje iškilmingoje ceremonijoje.

Antrą kartą vykusius Lietuvos sporto apdovanojimus rengia Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) kartu su Kūno kultūros ir sporto departamentu (KKSD) bei partnere – Lietuvos sporto žurnalistų federacija (LSŽF).

 

ELTOS informacijaIšdalinti Lietuvos sporto apdovanojimai

2016-01-05

Antradienį Nacionaliniame operos ir baleto teatre buvo išdalinti Lietuvos sporto apdovanojimai. Apdovanojimus surengė Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK), Kūno kultūros ir sporto departamentas (KKSD) bei renginio partneris – Lietuvos sporto žurnalistų federacija (LSŽF). 11 paauksuotų statulėlių buvo įteiktos labiausiai 2015-aisiais pasižymėjusiems sportininkams ir Lietuvos sportui nusipelniusiems žmonėms.
Lietuvos sporto apdovanojimų taryba, atsižvelgdama į sporto organizacijų pasiūlymus ir į 2015 m. sportininkų pasiektus rezultatus, kiekvienoje apdovanojimų kategorijoje pateikė po tris kandidatūras ir balsavimo metu rinko laureatus. Šiais metais laureatų rinkimuose savo nuomonę taip pat pareiškė ir apie 45 tūkst. sporto aistruolių – jų balsai portale lsa.lrytas.lt turėjo įtakos 7 nominacijoms.
2015 m. Lietuvos sporto apdovanojimų laureatai
1. Metų sportininkas – Ramūnas Navardauskas (taip pat nominuoti Mindaugas Griškonis, Eimantas Stanionis).
2. Metų sportininkė – Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė (nominuotos Rūta Meilutytė, Agnė Sereikaitė).
3. Metų vyrų komanda – vyrų krepšinio rinktinė (nominuoti Saulius Ritteris ir Rolandas Maščinskas, Edvinas Ramanauskas ir Aurimas Lankas).
4. Metų moterų komanda – Milda Valčiukaitė ir Donata Vištartaitė (nominuotos Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė, moterų krepšinio rinktinė).
5. Metų treneris – Vidas Bružas (nominuoti Jonas Kazlauskas, Giovanni Postiglione).
6. Metų proveržis – Eimantas Stanionis (nominuoti Henrikas Žustautas, Brigita Virbalytė-Dimšienė).
7. Metų sportininkas su negalia – aklųjų riedulio rinktinė (nominuoti Mindaugas Bilius, Augustas Navickas).
8. Metų sugrįžimas – Augustas Navickas (nominuoti Kęstutis Navickas, Aušrinė Trebaitė).
9. Metų pergalė – Henrikas Žustautas (nominuota vyrų krepšinio rinktinė, Ramūnas Navardauskas).
10. Apdovanojimas už pagalbą sportininkams – ledo ritulio treneris Berndas Haake.
11. Apdovanojimas už viso gyvenimo nuopelnus - LTOK atkūrimo 1988 m. darbo grupės narys  Kazimieras Motieka.
„Tradiciniai apdovanojimai vyksta jau daugiau kaip dvidešimt metų. Per tiek laiko keitėsi renginio formatas, pavadinimas, apdovanojimų statulėlės, tačiau tikslas liko tas pats – pagerbti labiausiai Lietuvos sportui nusipelniusius žmones. Kiekvienais metais apdovanojimai sulaukia vis didesnio žiūrovų ir žiniasklaidos dėmesio. Esu tikra – po olimpinių metų mūsų lauks dar įspūdingesnis renginys, o išrinkti nugalėtojus bus dar sudėtingiau“, – sakė LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.  
Apdovanojimus laureatams teikė iškilūs sporto žmonės – Dalia Kutkaitė, Vladas Česiūnas, Birutė Šakickienė, Viktorija Čmilytė, Janis Skakunas, Andrejus Zadneprovskis, Artūras Kasputis, Edvinas Krungolcas, Arminas Narbekovas, Ana Ambrazienė, Daina Gudzinevičiūtė, KKSD direktorius Edis Urbanavičius, žinomi menininkai – Nomeda Kazlauskaitė-Kazlaus, Donatas Katkus, Edmundas Kučinskas, Gražina Baikštytė, Arūnas Storpirštis, rašytojas Algimantas Čekuolis, prof. Alfredas Bumblauskas ir prof. Pranas Šerpytis.
„Svarbiausios Lietuvos sporto organizacijos bei stiprūs partneriai šiemet ir vėl suvienijo jėgas ir sukūrė gražią sporto šventę. Lietuvos sporto apdovanojimai yra padėka mūsų šalį garsinantiems žmonėms, todėl džiaugiuosi, kad šiemet labai aktyviai balsavime dalyvavo ir sportą mylintys žmonės“, - sakė KKSD direktorius Edis Urbanavičius.
„Metų laureatų rinkimas – ne sporto varžybos, kur viskas yra tiesiogiai išmatuojama sekundėmis, metrais ar taškais. 2015 metų sporto laureatų pavardės – apibendrinta sporto visuomenės, sporto žurnalistų ir sporto specialistų bei vadovų nuomonė. Dėl kai kurių nominacijų nuomonės smarkiai skyrėsi, bet toks rinkimų formatas leidžia jas susumuoti ir išrinkti objektyviai labiausiai nusipelniusius“, - teigė LSŽF prezidentas Gintaras Nenartavičius.
Metų sportininkų rinkimai rengiami nuo 1994 m. Praėjusiais metais buvo pakeistas rinkimų modelis – dabar apdovanojimus rengia LTOK ir KKSD kartu su LSŽF (taryboje kiekvienai organizacijai atstovauja po 2 žmones), renginio partneris – „Lietuvos rytas“. Tarybos pirmininkė – LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, tarybos nariai –  KKSD direktorius Edis Urbanavičius, Lietuvos antidopingo agentūros direktorė Ieva Lukošiūtė-Stanikūnienė, LSŽF prezidentas Gintaras Nenartavičius ir generalinis sekretorius Modestas Krukauskas, LTOK olimpinio sporto direkcijos direktoriaus pavaduotojas Einius Petkus.

"Sportas" info


Apdovanoti geriausieji 2015 metų sportininkai!

 2016-01-04

 

Valstybiniame Šiaulių dramos teatre surengtoje iškilmingoje šventėje pasveikinti geriausi, daugiausiai šiais metais pasiekę šiauliečiai sportininkai.

Šiemet buvo atsisakyta senosios rinkimų sistemos, kai buvo renkamas geriausias dešimtukas, jaunųjų penketukas, neįgaliųjų penketukas, komandų trejetukas ir populiariausias.

Anksčiau į geriausiųjų sąrašus patekdavo net po kelis vienos sporto šakos atstovus, o kitų, mažiau populiarių sporto šakų atstovai likdavo nepastebėti. Šiemet 26 bendruomenės atstovai išrinko po vieną geriausią savo sporto šakoje.

Taip pat buvo išrinktas ir populiariausias, kuriuo tapo parolimpietis Mindaugas Bilius.

Metų pasiekimo nominacijose dominavo lengvosios atletikos atstovės. Tai jau turinčios kelialapį į olimpines žaidynės Rio de Žaneire - Rasa Drazdauskaitė, Eglė Balčiūnaitė bei olimpinį normatyvą įvykdžiusi, bet dar į žaidynes nepatekusi Remalda Kergytė.

Nominacija „Olimpinė viltis“ atiteko olimpinės rinktinės kandidatams, besirengiantiems 2016 metų Rio de Žaneiro olimpinėms žaidynėms: Giedrei Blekaitytei (moterų imtynės), Mantui Adomaičiui (laisvosios imtynės), Urtei Baikštytei (lengvoji atletika).

Olimpinės pamainos rinktinės kandidatams, besirengiantiems 2016 metų Rio de Žaneiro olimpinėms žaidynėms: Dominykui Matijošaičiui (lengvoji atletika), Gabrieliui Pabijanskui (BMX (mažieji dviračiai).

„Parolimpinės vilties“ nominacija atiteko Jonui Spudžiui, įvykdžiusiam Parolimpinių žaidynių Rio de Žaneire A normatyvą (ieties metimo rungtis) ir Mindaugui Bernotui įvykdžiusiam parolimpinių žaidynių Rio de Žaneire A normatyvą (200 m bėgimo rungtis), B normatyvą 100 m bėgimo ir šuolyje į tolį rungtyse.

Geriausiųjų sporto šakų sportininkais tapo:

Valdas Abalikšta (plaukimas), trenerė Ema Vielavičiūtė,

Emilis Abelkis ir Žilvinas Visockas (irklavimas), treneris Robertas Barzinskis,

Mindaugas Bilius (lengvoji atletika, fizinė negalia), treneris Deimantas Jusys,

Vytaras Bloškys (regbis „Baltrex-Šiauliai“), treneris Edmundas Ščavinskas,

Dovilė Dzindzaletaitė (lengvoji atletika, trišuolio rungtis) trenerė Janina Tribienė,

Danutė Domikaitytė (moterų imtynės), treneriai Aivaras Kaselis ir Andrius Stočkus,

Juozas Eigminas (lengvoji atletika, regėjimo negalia), trenerė Janina Tribienė,

Danielius Gutkauskas (žirginis sportas), treneris Gediminas Gutkauskas,

Aridanas Jankauskas (petankė),

Roberta Jokubaitytė (sambo), treneris Stanislovas Kulikauskas,

Austina Kasperavičiūtė (dailusis plaukimas), trenerė Jurga Dimšienė,

Andrius Klemas (taekvondo), treneris Romualdas Montvidas,

Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas (baidarių irklavimas, k-2), treneris Antanas Lankas,

Gintaras Leonavičius (krepšinis), treneriai Gediminas Petrauskas ir Vaidas Pauliukėnas,

Vestina Neverdauskaitė (futbolas), treneris Rimantas Viktoravičius,

Domantas Norkus (šaškės), trenerė Sandra Laurutienė,

Donatas Mickus (orientavimosi sportas), trenerė Kristina Urbonaitė,

Santa Pakenytė (dziudo), treneris Stanislovas Kulikauskas,

Ramūnė Petrauskaitė (žolės riedulys „Gintra-strektė-universitetas“), treneris Vaidotas Vaičeliūnas,

Viktorija Petraitytė (kūno fitnesas), treneris Vidmantas Lukys,

Vilma Rimšaitė (BMX), treneris Albertas Rimša,

Arnas Rumševičius (tinklinis), treneriai Aivaras Strockis ir Modestas Strockis,

Algirdas Skudrickas (sportinė radiopelengacija), treneris Algimantas Dapkus,

Mantvidas Vaičiulis (krepšinis, klausos negalia), treneris Arūnas Augaitis,

Tomas Vaišė (tenisas), treneris Šarūnas Kulnys,

Žanas Gabrielius Virbauskas (rankinis), treneris Stanislovas Nainis

 

www.siauliai.lt
Šiauliečiai pasižymėjo Lietuvos jaunių žaidynėse

 

 

Šiandien Vilniuje vyko Lietuvos jaunių žaidynių savivaldybių ir sportininkų ugdymo centrų apdovanojimų iškilmės. Apdovanojimai sporto šakų federacijoms įteikti už trenerių pasiekimus ir Žaidynių rekordininkų rezultatus.

Šiandien nuotrauka iš iškilmių ceremonijos su apdovanojimais rankose savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje pasidalijo Šiaulių miesto Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Gintaras Jasiūnas.

„Aštuoniolikos sporto šakų rezultatai vedami į bendrą sąskaitą. Šiauliai savo grupėje užėmė pirmą vietą. Vilniaus ir Kauno savivaldybės patenka į atskirą grupę, nes jos į žaidynes siunčia po dvi sportininkų komandas. Mūsų stiprioji pusė – krepšinis, tenisas, stalo tenisas. Futbolininkai ir tinklininkai užėmė antrą vietą, aukštų rezultatų pasiekė ir buriuotojai“

2015-11-25 


Info "Etaplius.lt"


Pasveikinti Pasaulio studentų Universiados dalyviai

 


2015-07-21 
 

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas ir mero pavaduotojas Stasys Tumėnas pasveikino Šiaulių sportininkus, dalyvavusius  liepos 3-14 d. Pietų Korėjoje vykusioje Pasaulio studentų Universiadoje.  Lietuvos delegacijoje tarp 71 dalyvių buvo ir keturi Šiaulių sportininkai.

Labiausiai sėkmė lydėjo dziudo imtynių meistrę Santą Pakenytę. Ji parsivežė bronzos medalį, nors ir gavo rankos traumą. Į susitikimą su miesto vadovais atėjusios sportininkės ranka buvo fiksuota įtvare.

Labai nedaug iki medalio pritrūko IV vietos laimėtojai bėgikei Eglei Balčiūnaitei, tačiau ji užsitikrino vietą šalies olimpinėje rinktinėje Rio de Žaneire vyksiančioje olimpiadoje.

Rokas Giedraitis su Lietuvos studentų krepšinio komanda laimėjo VI-tą vietą, o lengvaatletis Justinas Beržanskis – VII-ąją.

Meras paspaudė rankas ir įteikė gėlių E. Balčiūnaitei ir S. Pakenytei bei jų treneriams Stanislovui Kulikauskui ir A. Kitanovui.  R. Giedraitis jau treniruojasi su Lietuvos krepšinio rinktine, o J. Beržanskis nespėjo sugrįžti į Šiaulius, tad jį atstovavo treneris Dainius Šaučikovas.

Meras A. Visockas teiravosi studentų, ar studijuodami kituose miestuose, jie vis dar atstovauja Šiaulius. S. Pakenytė mokosi Kaune, Sporto universitete, tačiau grįžusi į Šiaulius treniruojasi ir pas savo trenerį S. Kulikauską, todėl sakė visada atstovaujanti Šiaulius.

Meras nustebo, išgirdęs iš susitikimo dalyvių, kad sportininkai neturi jokių socialinių garantijų.

“Vadinasi, kai sportininkas laimi medalį, visi su juo fotografuojasi, džiaugiasi, o kai šis suserga, palieka kapstytis pačiam ir eina fotografuotis prie kito”, – ironizavo meras.

Jis pasiūlė treneriams vienytis ir ginti savo sportininkus, reikalaujant aukščiausios šalies valdžios priimti reikiamus teisės aktus ir apsaugoti sportininkų socialinį statusą.

 

„Etaplius“ info

Sportininkai išlydėti į Baku

 

Vakar Šiaulių Vilniaus gatvės pėsčiųjų bulvare prie P. Višinskio paminklo rinkosi sportininkai, vyksiantys į pirmąsias Europos žaidynes Baku (Azerbaidžanas), jų artimieji, draugai, miesto valdžios atstovai, šiauliečiai. Susirinkusiems koncertavo Šiaulių bigbendas.

Į palydėtuves atvyko dauguma sportininkų: baidarininkai Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas, imtynininkės Giedrė Blekaitytė ir Danutė Domikaitytė, plaukikė Greta Pleikytė, BMX dviratininkai Vilma Rimšaitė ir Arminas Kazlauskis.

Dziudo sportininkė Santa Pakenytė dalyvauja varžybose Baltarusijoje ir į žaidynes vyks tiesiai iš ten. Į palydėtuves atvyko jos treneris Stanislovas Kulikauskas. Paplūdimio tinklininkas Arnas Rumševičius su porininku kelmiškiu Luku Každailiu taip pat nedalyvavo – rungtyniauja užsienyje.

Į žaidynes vyks moterų imtynių treneriai Aivaras Kaselis ir Andrius Stočkus bei BMX treneris Albertas Rimša.

Sportininkai ir treneriai apdovanoti geltonais skėčiais ir marškinėliais.

Pirmosios Europos žaidynės vyks birželio 12–28 dienomis. Kai kurie šiauliečiai į Baku išvyksta jau šiandien, kitų startai vyks vėliau, tad į Azerbaidžaną skris po kelių dienų.

Į žaidynes iš viso vyksta 71 Lietuvos sportininkas ir 32 treneriai. Daugiau kaip 6000 sportininkų iš visos Europos varžysis 20-yje sporto šakų: 16 olimpinių ir 4 neolimpinėse.

 Vakar į pirmąsias Europos žaidynes, kurios vyks Azerbaidžano sostinėje Baku, palydėti septyni šiauliečiai sportininkai (du negalėjo dalyvauti) ir trys treneriai.
 

 „Šiaulių krašto“ inf.

Sportininkams linkėjo gerų startų Europos žaidynėse

 

Šiandien popiet skambant nuotaikingai Šiaulių bigbendo muzikai į Europos žaidynes Azerbaidžano sostinę Baku palydėti pajėgiausi sportininkai ir jų treneriai, kurie garsins Šiaulių vardą. Sportininkai tikisi puikių rezultatų ir sako, kad tai tik etapas būsimoms atsakingoms varžyboms.

Išlydėtuvėse negalėjo dalyvauti visi sportininkai, nes kai kurie jų dalyvauja kituose turnyruose ir į Baku vyks tiesiai iš ten. Visi susirinkusieji buvo apdovanoti marškinėliais ir skėčiais, meras linkėjo gerų startų, treneriams – prižiūrėti sportininkus, o Kultūros ir sporto skyriaus vedėjui Gintarui Jasiūnui – prižiūrėti trenerius.

Pirmosiose Europos žaidynėse dalyvaus devyni geriausi Šiaulių miesto sportininkai ir trys jų treneriai. 

Aukštų rezultatų sieks BMX sportininkė Vilma Rimšaitė, šiemet atvirų Prancūzijos mažųjų dviračių kroso taurės varžybose moterų elito grupėje iškovojusi trečią vietą. Vilmos po Europos žaidynių dar laukia Europos ir pasaulio bei pasaulio taurės varžybų etapai. Mažųjų dviračių  kroso varžybose jėgas išbandys Arminas Kazlauskis.

Į Baku vyksta jauniausia iš šiauliečių – plaukikė Greta Pleikytė, kuri dalyvaus jaunimo plaukimo varžybose ir tikisi pagerinti asmeninį rezultatą.

Šiauliams atstovaus dvi imtynininkės. Danutė Domikaitytė dalyvaus moterų imtynių turnyre, svorio kategorijoje iki 69 kg, o Giedrė Blekaitytė moterų imtynių turnyre, svorio kategorijoje iki 60 kilogramų.

Daug vilčių dedama į baidarininkų duetą: Aurimą Lanką ir Edviną Ramanauską, kurie šiemet Europos baidarių ir kanojų irklavimo čempionate dviviečių baidarių 200 m rungtyje iškovojo bronzos medalius.

Dziudo imtynininkė Santa Pakenytė, šiuo metu dalyvaujanti tarptautinėse varžybose, Grand Slam dziudo turnyre Baku yra iškovojusi sidabro medalį.

Prie gausios šiauliečių delegacijos vėliau prisijungė ir perspektyvūs paplūdimio tinklininkai Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis. Devyniolikmečiai tinklininkai buvo pirma pora vyrų varžybų rezerve, tad vieniems iš varžovų atsisakius dalyvauti, jie paskutinę minutę gavo kvietimą į Baku.

Į Europos žaidynes vyksta ir trys Šiaulių miesto treneriai - Albertas Rimša, Aivaras Kaselis ir Andrius Stočkus. Jiems patikėta būti atskirų sporto šakų šalies rinktinės treneriais. 

Žaidynės vyks birželio 12-28 dienomis.

Europos žaidynėse 20-yje sporto šakų ir 31-oje rungtyje varžysis daugiau nei 6 000 sportininkų iš visos Europos. Atletai kovos dėl 253 medalių komplektų. Šios žaidynės bus ypatingai svarbios kai kurių sporto šakų atletams, nes jie kovos dėl kelialapių į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes 2016 m.

 

Etaplius info

 

 Sporto šventė vyko su muzika

 

Trečiadienio popietę prie Talkšos ežero rinkosi Šiaulių olimpinės dienos dalyviai – ne tik sportininkai, bet ir šokėjai. Visus susirinkusiuosius sveikino Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Tradicinė, jau daugiau kaip 20 metų vykstanti sporto šventė šiemet išsiskyrė tuo, jog pirmą kartą surengta Talkšos pakrantėje, joje dalyvavo ne vien sportininkai, bet ir šokėjai, į programą buvo įtraukti ir vandens sporto šakų – baidarių, kanojų, valčių irklavimo, irklalenčių, vandenlenčių – pasirodymai.

Renginyje dalyvavo per 600 Šiaulių apskrities sportininkų, pasirodė 15 šokių kolektyvų.

Pirmieji prie starto linijos rikiavosi Šiaulių regiono sukarintų padalinių uniformomis vilkintys pareigūnai, rungtyniavę estafetėje. Iš penkių komandų greičiausiai su užduotimis susidorojo Šiaulių apskrities VPK atstovai, antrąją vietą iškovojo Šiaulių tardymo izoliatoriaus pareigūnai, treti buvo Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyrai.

Jaunieji šventės dalyviai dalyvavo 500 metrų, pusės olimpinės mylios ir olimpinės mylios bėgime.

Mažojo futbolo rungtynėse kovojo 1–2 klasių moksleiviai, Olimpinės dienos rytą centriniame Šiaulių stadione kamuolį spardė miesto lopšelių-darželių auklėtiniai.

Žolės riedulininkai kvietė visus išbandyti jų sporto šaką. Ne tik rankose palaikyti lazdą, bet ir į vartus įmušti kamuoliuką.

Didelio susidomėjimo ir palaikymo sulaukė gatvės krepšinis 3x3.

Vakarop į petankės aikštelę susirinko 10 petankininkų komandų.

Prie Prūdelio vyko paplūdimio tinklinio varžybos, kuriose nugalėtojais tapo Medelyno progimnazijos merginų komanda, „Romuvos“ gimnazijos tinklininkės, „Juventos“ progimnazijos vaikinai ir Sporto gimnazijos tinklininkai.

 

Startuoja pusės olimpinės mylios bėgikai.

 

 Olimpinės dienos šventę šiemet paįvairino šokėjų pasirodymai.

 

Į renginio programą įtrauktas ir Šiaulių sporto mokyklos „Atžalynas“ irkluotojų pasirodymas.

 

Žolės riedulininkai ne tik rodė, kaip žaidžiamas šis žaidimas, bet ir kvietė kitus išbandyti.

 

„Šiaulių krašto“ info 

Šiaulių mero bėgimo akcijoje dalyvavo per šešis šimtus šiauliečių
 

 

2015 m. gegužės 8 d. vyko akcija „ Bėk su Šiaulių meru!“. Penktadienio vakarą šimtai šiauliečių rinkosi į Šiaulių mero Artūro Visocko inicijuotą bėgimą. Prie starto linijos Saulės laikrodžio aikštėje rikiavosi ir garsūs miesto sportininkai – Remalda Kergytė, Rasa Drazdauskaitė, Justinas Beržanskis,ir kariškiai, policininkai, ugdymo įstaigų, visuomeninių organizacijų, sporto klubų atstovai, ir kiti įvairiausio amžiaus šiauliečiai, panorę aktyviai praleisti penktadienio pavakarę. Bėgikus pasveikinęs Šiaulių meras pasidžiaugė miesto gyventojų aktyvumu ir žadėjo daug dėmesio skirti panašioms iniciatyvoms.

Didžiulis būrys bėgimo dalyvių pradžioje bėgo Talkšos ežero pakrantės taku, mišku pasiekė Aleksandrijos gatvę, vėliau pasuko prie Salduvės piliakalnio. Finišo liniją kirtę bėgikai buvo apdovanoti akcijos suvenyrais ir pakviesti įsiamžinti bendroje nuotraukoje.Po renginio kariškiai bėgikus vaišino arbata.

 

 Jaunieji kanojininkai ir treneris Arturas Navickas dalyvavo bėgime su meru.


Metų sportininkus sveikino ir pasaulio čempionai


 

Penk­ta­die­nio va­ka­rą Šiau­lių are­no­je su­reng­ta iš­kil­min­ga ge­riau­sių Šiau­lių spor­ti­nin­kų ir ko­man­dų pa­ger­bi­mo šven­tė. Pas­vei­kin­ti spor­ti­nin­kų at­vy­ko pa­sau­lio čem­pio­nai dis­ko me­ti­kas Vir­gi­li­jus Alek­na ir im­ty­ni­nin­kas Ri­man­tas Bag­do­nas, ki­ti sve­čiai.

Sve­čiai prieš tai ap­si­lan­kė Šiau­lių spor­to vi­du­ri­nė­je mo­kyk­lo­je, kurioje taip pat su­reng­ta spor­ti­nin­kų ir mo­ky­to­jų pa­ger­bi­mo šven­tė. Svei­kin­da­mas Spor­to vi­du­ri­nės mo­kyk­los auk­lė­ti­nius, V. Alek­na lin­kė­jo kant­ry­bės sie­kiant už­si­brėž­to tiks­lo, pa­sa­ko­jo, kad ir pa­ts mo­kė­si pa­na­šio­je įstai­go­je – Pa­ne­vė­žio in­ter­na­ti­nė­je spor­to mo­kyk­lo­je.

„Spor­to pra­dme­nys yra gau­na­mi to­kio pro­fi­lio mo­kyk­lo­se. Dau­ge­lis gar­siau­sių Lie­tu­vos spor­ti­nin­kų yra bai­gę Pa­ne­vė­žio in­ter­na­ti­nę spor­to mo­kyk­lą, vė­liau – Vil­niaus spor­to mo­kyk­lą-in­ter­na­tą. Nea­be­jo­ju, kad po pen­ke­rių, de­šim­ties me­tų šios mo­kyk­los auk­lė­ti­niai su­stip­rės ir pa­sieks dar ge­res­nių re­zul­ta­tų, nei pa­sie­kė ma­no kar­ta, – jau­nie­siems spor­ti­nin­kams sa­kė V. Alek­na. – Kaip tap­ti ge­riau­siu, vie­no re­cep­to nė­ra. Tai il­gas ir nuo­bo­dus dar­bas. Jei­gu pa­si­rin­ko­te spor­ti­nin­ko ke­lią, be to neiš­si­ver­si­te, rei­kės il­gai lauk­ti, kol ateis re­zul­ta­tai“, – jau­nie­siems spor­ti­nin­kams sa­kė V. Alek­na.

Į Šiau­lių are­nos krep­ši­nio ba­rą rin­ko­si šven­tiš­kai nu­si­tei­kę ir pa­si­puo­šę Šiau­lių spor­ti­nin­kai, tre­ne­riai, spor­to mo­kyk­lų va­do­vai.

Šie­met ge­riau­sių spor­ti­nin­kų de­šim­tu­ko vir­šū­nė­je at­si­dū­rė bai­da­rių irk­luo­to­jai Au­ri­mas Lan­kas ir Ed­vi­nas Ra­ma­naus­kas (tre­ne­ris An­ta­nas Lan­kas), olim­pi­nės rink­ti­nės kan­di­da­tai, šie­met ta­pę Lie­tu­vos čem­pio­nais, Eu­ro­pos čem­pio­na­te ir pa­sau­lio čem­pio­na­to tre­čia­jame eta­pe iš­ko­vo­ję tre­čią­ją vie­tą.

Spor­ti­nin­kai sa­kė, kad ma­lo­nu bū­ti įver­tin­tam, ta­čiau ma­lo­niau­sia bū­tų gau­ti ke­lia­la­pį į olim­pi­nes žai­dy­nes.

To­liau ri­kia­vo­si ne pir­mą kar­tą į ge­riau­sių­jų de­šim­tu­ką pa­ten­kan­tys spor­ti­nin­kai: bė­gi­kė Ra­sa Draz­daus­kai­tė, im­ty­ni­nin­kė Da­nu­tė Do­mi­kai­ty­tė, tri­šuo­li­nin­kė Do­vi­lė Dzin­dza­le­tai­tė, reg­bi­nin­kas Jo­nas Mi­kal­čius, šie­met net ke­tu­riuo­se čem­pio­na­tuo­se su ko­man­da iš­ko­vo­jęs pir­mą­ją vie­tą, BMX dvi­ra­ti­nin­kė Vil­ma Rim­šai­tė, leng­vaat­le­tis Jus­ti­nas Ber­žans­kis, dziu­do im­ty­ni­nin­kė San­ta Pa­ke­ny­tė, tink­li­nin­kas Ar­nas Rim­še­vi­čius, bė­gi­kė Re­mal­da Ker­gy­tė.

Spor­ti­nin­kai ap­do­va­no­ti pa­dė­kos raš­tais, su­ve­ny­rais ir do­va­no­mis-če­kiais.

Me­ras Jus­ti­nas Sar­taus­kas tre­ne­riui Al­ber­tui Rim­šai per­da­vė Lie­tu­vos tau­ti­nio olim­pi­nio ko­mi­te­to ap­do­va­no­ji­mą – olim­pi­nę žvaigž­dę už nuo­pel­nus olim­piz­mui.

Po­pu­lia­riau­sio Šiau­lių spor­ti­nin­ko rin­ki­muo­se, kur ga­lė­jo bal­suo­ti vi­si šiau­lie­čiai, nu­ga­lė­jo fut­bo­li­nin­kė Ves­ti­na Ne­ver­daus­kai­tė.

Jau­nų­jų spor­ti­nin­kų pen­ke­tu­ke pir­mą­ją vie­tą užė­mė šaš­ki­nin­kė Mil­da Jo­cai­tė, ant­ras – taek­van­do spor­ti­nin­kas Kris­tu­pas Čei­lut­ka, tre­čia – ka­no­jų irk­luo­to­ja Rū­ta Da­gy­tė, ket­vir­ti – irk­luo­to­jai Emi­lis Abel­kis ir Žil­vi­nas Vi­soc­kas, penk­tas – šaš­ki­nin­kas Do­man­tas Nor­kus.

Ge­riau­sių neį­ga­lių­jų spor­ti­nin­kų pen­ke­tu­ke pir­mą­ją vie­tą užė­mė pa­ro­lim­pie­tis leng­vaat­le­tis Min­dau­gas Bi­lius, ant­ras – leng­vaat­le­tis Jo­nas Spu­dis, tre­čias – leng­vaat­le­tis Si­mo­nas Ku­ru­tis, ket­vir­tas – leng­vaat­le­tis Min­dau­gas Ber­no­tas, penk­tas – šou­dau­no at­sto­vas Pau­lius Kal­ve­lis.

Pa­gerb­tos ir trys ge­riau­sios Šiau­lių ko­man­dos. Aud­rin­gais ap­lo­dis­men­tais pa­si­tik­ta ge­riau­sia ko­man­da pri­pa­žin­ta Ri­man­to Vik­to­ra­vi­čiaus tre­ni­ruo­ja­ma mo­te­rų fut­bo­lo ko­man­da „Gint­ra-Uni­ver­si­te­tas“, UE­FA mo­te­rų fut­bo­lo čem­pio­nių ly­gos tur­ny­ro aš­tunt­fi­na­lio da­ly­vė, Lie­tu­vos mo­te­rų fut­bo­lo A ly­gos čem­pio­nė.

Ne ma­žiau ova­ci­jų su­lau­kė ir vy­rų reg­bio ko­man­da „Balt­Rex-Šiau­liai“ (tre­ne­riai Ed­mun­das Šča­vins­kas ir Ri­man­tas Ze­rin­gis), po il­gos per­trau­kos šie­met vėl ta­pę Lie­tu­vos čem­pio­nais, taip pat Bal­ti­jos reg­bio-7 ir Lie­tu­vos reg­bio-7 čem­pio­nais.

Tre­čio­je vie­to­je – Vai­do­to Vai­če­liū­no tre­ni­ruo­ja­ma mo­te­rų žo­lės rie­du­lio ko­man­da „Gint­ra-Strek­tė-Uni­ver­si­te­tas“, daug­kar­ti­nė Lie­tu­vos čem­pio­nė, Eu­ro­pos už­da­rų pa­tal­pų klu­bų čem­pio­nų „Trop­hy“ tau­rės lai­mė­to­ja.

Šven­tė­je pa­svei­kin­ti ne tik spor­ti­nin­kai ir jų tre­ne­riai, bet ir įvai­rio­mis no­mi­na­ci­jo­mis pa­gerb­ti spor­to mo­kyk­lų va­do­vai, spor­tui nu­si­pel­nę as­me­nys.

Šiau­lių mies­to sa­vi­val­dy­bės Kū­no kul­tū­ros ir spor­to sky­riaus ve­dė­jo pa­va­duo­to­ja Ra­mu­tė Pi­ly­pie­nė sa­kė, kad šie me­tai Šiau­lių spor­ti­nin­kams bu­vo iš­skir­ti­niai. Sep­ty­nio­li­ka spor­ti­nin­kų ta­po Lie­tu­vos, Eu­ro­pos ir pa­sau­lio čem­pio­na­tų, tur­ny­rų 1–10 vie­tų lai­mė­to­jais, aš­tuo­nio­li­ka šiau­lie­čių tre­ne­rių yra pa­kvies­ti reng­ti at­ski­rų spor­to ša­kų rink­ti­nes. De­vy­ni spor­ti­nin­kai yra įra­šy­ti į kan­di­da­tų, be­si­ren­gian­čių 2016 me­tų Rio de Ža­nei­ro olim­pi­nėms žai­dy­nėms, są­ra­šą. Ke­tu­ri neį­ga­lūs spor­ti­nin­kai yra įra­šy­ti į pa­ro­lim­pi­nių žai­dy­nių kan­di­da­tų są­ra­šą.

2014 me­tais Šiau­liuo­se vy­ko Eu­ro­pos mo­te­rų už­da­rų pa­tal­pų rie­du­lio klu­bų Čem­pio­nų tau­rės var­žy­bos, ku­rio­se da­ly­va­vo aš­tuo­nių ša­lių ko­man­dos; Pa­sau­lio tau­rės žir­gų kon­kū­rų eta­po var­žy­bos, ku­rio­se da­ly­va­vo rai­te­liai iš sep­ty­nių ša­lių, bu­vo at­vež­ta 230 žir­gų; UE­FA mo­te­rų fut­bo­lo Čem­pio­nų ly­gos tur­ny­ro še­šio­likt­fi­na­lio ir aš­tunt­fi­na­lio rung­ty­nės.

Pa­sak R. Pi­ly­pie­nės, ki­tais me­tais Šiau­liuo­se lau­kia ne ką ma­žiau svar­bių spor­to ren­gi­nių. Jau va­sa­rio mė­ne­sį Šiau­lių are­no­je vyks Eu­ro­pos mo­te­rų už­da­rų pa­tal­pų rie­du­lio čem­pio­na­to A di­vi­zio­no var­žy­bos. Ge­gu­žės mė­ne­sį vyks Eu­ro­pos U18, U21, U23 ir suau­gu­sių­jų su­mo čem­pio­na­tai. Spa­lį vėl bus ren­gia­mos Pa­sau­lio tau­rės žir­gų kon­kū­rų eta­po var­žy­bos.

Gied­riaus BA­RA­NAUS­KO nuo­tr.

Bai­da­rių irk­luo­to­jai (iš kai­rė­s) Au­ri­mas Lan­kasir Ed­vi­nas Ra­ma­naus­kas džiau­gė­si, kad bu­vo pri­pa­žin­ti pa­čiais ge­riau­siais Šiau­lių spor­ti­nin­kais, ta­čiau sa­kė, kad dar la­biau pra­džiu­gin­tų ke­lia­la­pis į olim­pi­nes žai­dy­nes.

Ge­riau­sia 2014-ųjų ko­man­da pri­pa­žin­ta mo­te­rų fut­bo­lo ko­man­da „Gint­ra-Uni­ver­si­te­tas“.

Ge­riau­sių Šiau­lių spor­ti­nin­kų ir jų tre­ne­rių de­šim­tu­kas. Ne vi­si spor­ti­nin­kai ga­lė­jo at­vyk­ti į šven­tę, jiems at­sto­va­vo tre­ne­riai.

Pa­sau­lio čem­pio­nai dis­ko me­ti­kas Vir­gi­li­jus Alek­na (iš kai­rė­s) ir im­ty­ni­nin­kas Ri­man­tas Bag­do­nas sa­vo ap­si­lan­ky­mu pa­ger­bė Šiau­lių spor­to vi­du­ri­nės mo­kyk­los ren­gi­nį ir ge­riau­sių Šiau­lių spor­ti­nin­kų ap­do­va­no­ji­mų šven­tę Šiau­lių are­no­je.

"Šiaulių krašto" info

 


Lietuvos jaunučių sporto žaidynių vėliavą perėmė Šiauliai

 

 

Lapkričio 25 d. konferencijų centre "Karolina" vyko 2014 m. Lietuvos jaunučių sporto žaidynių uždarymas, nugalėtojų ir prizininkų apdovanojimas. 2015 m. žaidynės vyks Šiauliuose.

Renginį pagerbė ir sveikinimo žodį tarė Lietuvos Respublikos Seimo narys, Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Juras Požela, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė, Europos olimpinių komitetų Vykdomojo komiteto narė Daina Gudzinevičiūtė ir Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės Generalinio direktoriaus pavaduotojas Vytautas Vainys, taip pat dalyvavo LR Ministro pirmininko patarėjas Vytautas Janušaitis, LTOK generalinis sekretorius Valentinas Paketūras, miestų ir savivaldybių merai, kiti garbūs svečiai.

Pranešėjai kartu su Lietuvos sporto federacijų sąjungos prezidentu Rimantu Kveselaičiu įteikė apdovanojimus nugalėtojams ir prizininkams - savivaldybių, sportininkų ugdymo centrų, sporto šakų federacijų atstovams.Renginį užbaigė iškilmingas Žaidynių vėliavos perdavimas. Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Ritas Vaiginas pasveikino visus prizininkus, pažymėjo Žaidynių svarbą ir reikalingumą ir perdavė vėliavą Šiaulių miesto savivaldybės merui Justinui Sartauskui - 2015 m. Lietuvos jaunių sporto žaidynių finalinių varžybų šeimininkui.

Lietuvos jaunučių sporto žaidynių nugalėtojai ir prizininkai Suvedus 2014 m. Lietuvos jaunučių sporto žaidynių rezultatus, nustatyti nugalėtojai ir prizininkai.
Tarp šešių savivaldybių grupių, suskirstytų pagal mokinių skaičių, geriausiais tapo:

Antroje grupėje:
1.KLAIPĖDOS miestas
2.PANEVĖŽIO miestas
3.ŠIAULIŲ miestas

Nugalėtojais ir prizininkais tarp trenerių bei sportininkų ugdymo centrų pagal sporto šakas iš Šiaulių tapo:

3 vieta, Buriavimas, treneris - Irutė Žičkuvienė, Šiaulių sporto mokykla „Atžalynas“;

2 vieta, Futbolas, treneris - Renatas Vestartas, Šiaulių futbolo akademija

2 vieta, Tenisas, treneris - Šarunas Kulnys, Šiaulių teniso mokykla

2 vieta, Žoles riedulys, treneris - Arturas Macijauskas, Šiauliu sporto mokykla „Klevas“
Nuotraukoje (iš kairės): sporto mokyklos "Atžalynas" direktorius Stanislovas Monkus, Šiaulių teniso mokyklos direktorius Mindaugas Šerepka, Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjas - Gintaras Jasiūnas, meras Justinas Sartauskas, Futbolo akademijos direktoriaus pavaduotoja Reda Mockienė, sporto mokyklos "Klevas" direktorius Svajūnas Mikalčius su žaidynių apdovanojimais.

 

Kūno kultūros ir sporto skyriaus informacija

Savivaldybėje pagerbti sportininkai

 

 Šiaulių meras Justinas Sartauskas pasveikino tarptautiniuose turnyruose puikiai pasirodžiusius sportininkus. Miesto vadovas už Šiaulių vardo garsinimą ir sportinį meistriškumą dėkojo Danutei Domikaitytei, pasaulio jaunimo imtynių čempionate iškovojusiai bonzos medalį, bei irkluotojams Aurimui Lankui ir Edvinui Ramanauskui, pasaulio baidarių ir kanojų čempionate užėmusiems 5 vietą.

 „Į pasaulio čempionatus jus išleidome turėdami tikrai didelių lūkesčių, tikėjome, kad galite siekti aukštų pozicijų, ir jūs dar kartą įrodėte, kad esate pasirengę aukščiausio lygio varžyboms. Jūsų pasiekimai svarbūs ne tik Šiauliams, bet ir visai šaliai“, – sportininkams sakė Šiaulių meras Justinas Sartauskas. 

Danutė Domikaitytė Kroatijoje vykusių pasaulio jaunimo pirmenybių moterų imtynių turnyre svorio kategorijoje iki 67 kilogramų tarp 20 dalyvių užėmė 3 vietą. Jaunoji imtynininkė pripažino, kad dalyvauti tokiose varžybose tikrai nelengva – visos varžovės atvyko puikiai pasiruošusios ir nusiteikusios laimėti.

D. Domikaitytė sportininkės kelią pradėjo prieš keletą metų, iš Troškūnų miestelio (Anykščių r.) atvykusi mokytis į Šiau­lių Vi­jo­lių vi­du­ri­nę mo­kyk­lą. Ši mokykla nuo rugsėjo 1 dienos taps regionine sporto gimnazija.

Maskvoje vykusiame pasaulio baidarių ir kanojų čempionate irkluotojų duetui iš Šiaulių teko kovoti su 73 šalių atstovais. Tačiau didelis karštis ir rimta konkurencija nesutrukdė siekti puikių rezultatų, finale šiauliečiai į priekį praleido tik serbų, vokiečių, prancūzų ir britų įgulas, tačiau aplenkė šeimininkų – rusų komandą.

Prieš mėnesį Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas Europos čempionate dviviečių baidarių sprinto 200 metrų rungtyje laimėjo bronzos medalius.

 

Šiaulių m. savivaldybės viešųjų ryšių skyriaus informacija

 

Sporto mokyklos praeitis ir dabartis

 
           Sporto mokykla “Atžalynas” įkurta 1958 m. Tuomet įstaiga vadinosi Jaunimo sporto mokykla. Pirmasis jos vadovas buvo Ignas Urbonas. Vėliau mokyklai vadovavo L. Masiokas, V. Lipnickas, T. Baškys, S. Kalvinis, K. Petreikis, V. Kuliominas ir K. Petraitis. 1987-2010 m. direktoriumi paskirtas Juozas Kunkulis. Šiuo metu direktoriaus pareigas užima Stanislovas Monkus
 
Šiuo metu mokykloje dirba 26 kvalifikuoti treneriai, iš kurių  Edmundui Skrickui, Stasiui Valauskui ir Romualdui Montvidui suteikti Lietuvos nusipelniusių trenerių vardai. Įvairiose sporto šakose treniruojasi 500 sportininkų. Mokykloje yra 45 įvairaus sportinio meistriškumo ir amžiaus sportinės grupės.
 
Dabar mokykloje yra kultivuojama 10 sporto šakų: sambo, dziudo, laisvosios imtynės, graikų-romėnų imtynės, moterų imtynės, taekvondo, irklavimas, baidarių ir kanojų irklavimas, buriavimas ir sunkioji atletika. Prie sporto mokyklos yra įkurti aštuoni įvairių sporto šakų klubai.
 
          Europos ir pasaulio čempionatuose mokyklos auklėtiniai, ypač imtynininkai, yra pasiekę itin aukštų rezultatų. 1998-1999 metais Europos ir pasaulio sambo imtynių čempionatuose prizines vietas laimėjo A. Dovydaitytė, A. Kuprytė ir G. Levanaitė. Sėkmingai Europos jaunimo pirmėnybėse dalyvavo baidarių ir kanojų irklavimo sporto šakos sportininkas M. Lankas, iškovojęs trečiąją vietą.
 
           2005-ųjų metų Pasaulio ir Europos sambo čempionatuose  puikiai pasirodė sporto mokyklos „Atžalynas“ atstovai. Iveta Taškūnaitė iškovojo antrąsias vietas Pasaulio ir Europos jaunių čempionatuose, V. Kepalaitė iškovojo antrąja vietą Pasaulio jaunimo grupėje. 
             Beveik prieš du dešimtmečius mokykloje pas trenerį Edmundą Skricką sportinę karjerą pradėjo, garsiausias visų laikų imtynininkas Mindaugas Ežerskis. Sportininko debiutas Europos jaunių čempionate Luenene (Vokietija) pažymėtas aštuntąja vieta. 1994-aisiais M. Ežerskio pasaulio jaunimo čempionate Budapešte iškovota antroji vieta tebuvo prologas iki šių dienų tebesitęsiančiame kovų dėl apdovanojimų maratone.Dar po metų Mindaugas Europos imtynių jaunimo čempionate  Wittene (Vokietija) vėl užkopė ant pjedestalo – jam įteiktas sidabro medalis. Perėjimas į suaugusių grupę buvo sunkus, daug žadantis, bet nerezultatyvus. Neskaitant 1998 metais iškovotos penktos vietos Europos čempionate, Mindei tvirtai prilipo itin pajėgaus vidutinioko ir perspektyvaus imtynininko vardas. Anuomet atleto treneriai šypsojosi – varžybose burtų valia jam būtinai teks grumtis su septyniais metais vyresniu Segejum Lištvanu. Baltarusio barjeras buvo užkerėtas, tačiau palaužti jį pavyko pačiu reikalingiausiu momentu. Sidnėjaus olimpinėse žaidynėse Ežerskis vis dėlto nugalėjo ir Lištvaną, ir Hasseną Fkiri iš Tuniso, bet pralaimėjo Saldadzei. Aštunta vieta olimpiadoje atletui suteikė daugiau pasitikėjimo, bet pergalės pačios savaime neėjo. Reikėjo naujų pokyčių.
2005 m. rugsėjo mėnesį sporto mokyklos iniciatyva buvo surengta pirmoji Lietuvoje imtynių šventė. Siekiant pritraukti kuo daugiau žiūrovų, ji vyko ne sporto salėje, o Šiaulių miesto vasaros estradoje. Vienas pagrindinių šventės tikslų buvo supažindinti šiauliečius su visomis imtynių šakomis.